Autor Wątek:  Taśmy z Haslera.  (Przeczytany 3016 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline erap2

  • Wiadomości: 96
  • JA
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Taśmy z Haslera.
« dnia: 14 Czerwca 2014, 17:07:21 »
Witam!
Od pewnego czasu nurtuje mnie zagadnienie dotyczące taśm z Haslera. Po służbie oddaje się je? Czy ktoś je później sprawdza? Jakie zawiera informacje wogóle taka taśma? Czy za informacje (np. o przekroczeniu prędkości) można otrzymać jakąś karę?

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Taśmy z Haslera.
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Czerwca 2014, 17:17:14 »
Po służbie opisujesz, zwijasz w rulonik i oddajesz dyspozytorowi. Na ogół administracja tylko zwija je powtórnie i archiwizuje, choć mogą zdarzyć się wyrywkowe kontrole. Z zapisu można odczytać prędkość, czas jazdy/postoju, godzinę, przebytą odległość, jazdę z kab. A/B, przejazd nad rezonatorem SHP, kasowanie czuwaka/SHP, ciśnienie w cylindrach, jazdę "prądową". Ogółem za każdą rzecz mogą Ci polecieć po premii :)

Offline grzechu_k

  • Wiadomości: 87
  • kolega z pracy MKaczego ;)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Taśmy z Haslera.
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Czerwca 2014, 19:03:56 »
Ja dodam, że postępowanie zależy nawet od zakładu. U mnie taśmę się opisuje, składa i wkłada do koperty, którą również po opisaniu przypina się do wykazu. Więcej informacji:
http://www.transportszynowy.pl/tasmahasleropisd.html
Oraz tu (nie wiem czy to zadziała):
https://dl.dropboxusercontent.com/u/15500801/wykres_tasmy_predkosciomierza.pdf
« Ostatnia zmiana: 14 Czerwca 2014, 21:00:30 wysłana przez grzechu_k »

Offline Exe

  • Wiadomości: 581
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Taśmy z Haslera.
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Czerwca 2014, 13:28:25 »
Dokładnie. Kolega @grzechu_k ma rację. Wszystko zależy od zakładu. U mnie jest dość wygodnie, gdyż są dwie skrzynki do wrzucania wykazów, z czego jedna na stacji towarowej, gdzie zwykle kończy się pracę, a druga w pokoju oczekiwań drużyn trakcyjnych. Skrzynka na stacji towarowej to spore ułatwienie, gdyż nie trzeba specjalnie iść/ jechać wielki kawał na lokomotywownię.
Maszynista Stażysta - PKP Cargo Północny Zakład Spółki, Sekcja Przewozów i Eksploatacji Bydgoszcz