Autor Wątek:  Badania psychotechniczne Wrocław  (Przeczytany 57071 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szalonymechanik

  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Badania psychotechniczne Wrocław
« dnia: 08 Czerwca 2014, 00:03:05 »
Witam, w przyszłym tygodniu przechodzę badania lekarskie związane z planowaniem rozpoczęcia kursu na licencje maszynisty. Chciałem się zapytać czego mogę spodziewać się na badaniach psychotechnicznych. Słyszałem o figurach z ogonkami i wykreślaniu liczb. Ktoś ostatnio odwiedzał Kolejową Medycynę Pracy we Wrocławiu i jest mi w stanie coś podpowiedzieć (jakie zadania oraz przedział czasowy oraz dopuszczalny margines błędu) czy zacząć się stresować czy nie :-). Oczywiste jest, że bardzo mi na tym zależy, więc chce być przygotowany jak najlepiej :). Z góry dziękuje i pozdrawiam :)

Offline Tomnord15

  • Wiadomości: 603
  • Fan ET21
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Badania psychotechniczne Wrocław
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Czerwca 2014, 00:48:15 »
Ja miałem takie badania kilka razy i pierwsze trwało od 7:00 do mniej więcej 12:00. Wg mnie te porównywanie figur jest najgorsze. I wszystko jest prawie na czas. Tego jaki przedział czasowy to zależy od zadania. Tam Ci wszystko powiedzą, i najlepiej się nie stresować i być wyspanym, chociaż ja kiedyś poszedłem na badania psychotechniczne po imprezie i zdałem na bardzo dobrze. Co do badań to są badania na refleks na maszynach, porównywanie figur, znajdowanie liczb na czas z obliczaniem, badanie na wyczucie odległości. I takie tam techniczne pytania. Co do marginesu błędu to nie dowiesz się tego ponieważ badający mają wyniki i skalę do której można porównać. Ty na koniec dostaniesz tylko papier że zdałeś te badania i na jaki okres czasu obowiązują. Co do badania na maszynach to miałem gaszenie przycisków, które zapalały się na specjalnym urządzeniu, coraz szybciej. Oczywiście też przycisk gazu i hamulca oraz po jednym w każdej ręce i sygnały wzrokowe i słuchowe, na które trzeba było reagować odpowiednim przyciśnięciem. W zasadzie te na maszynach są proste, gorzej z zadaniami logicznymi. Chociaż był jeden człowiek który nie zdał badania na wyczucie odległości.  Ja zdawałem na wózki widłowe i operatora wibroprasy ale te wszystkie badania są podobne do tych które mają maszyniści.
Tu masz przykład paru badań na maszynach.

https://www.youtube.com/watch?v=n9gReAgUbD0

Oraz badania z figurami.

https://www.youtube.com/watch?v=QnTmR-T3i5o
« Ostatnia zmiana: 08 Czerwca 2014, 01:18:41 wysłana przez Tomnord15 »
T.N

Offline szalonymechanik

  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Badania psychotechniczne Wrocław
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Czerwca 2014, 01:19:38 »
Dzięki za zainteresowanie się tematem ;)

No właśnie najbardziej boje się tych liczb i ogonków, reszta to powinna pójść. Nie stresowałbym się tak, gdyby nie fakt, że od zawsze chciałem być maszynistą i nie chce przekreślić tych planów przez głupotę. A przy robieniu np tych zadań logicznych i z liczbami zrobiłeś wszystko? Ogólnie jestem zdrowym facetem, ale zawsze można się na czymś walnąć.

Offline Tomnord15

  • Wiadomości: 603
  • Fan ET21
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Badania psychotechniczne Wrocław
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Czerwca 2014, 01:36:11 »
A przy robieniu np tych zadań logicznych i z liczbami zrobiłeś wszystko?
Mało kto zrobiłby wszystko. Oczywiście trzeba zrobić jak najwięcej i bezbłędnie, ale wszystkiego poprawnie nie zrobisz, no chyba że jesteś geniuszem.
T.N

Offline Interesant

  • Wiadomości: 376
    • Zobacz profil
    • Drogowe Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Badania psychotechniczne Wrocław
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Czerwca 2014, 01:38:37 »
Po swojej przygodzie powiem tak, realnie obawiaj się tego co uważasz że pewnikiem przejdziesz.
Psychotechnikę zaliczyłem, ale neurolog się przyczepiła. Inna sprawa na 2 miesiące przed badaniami z kolegami zaliczyłem wypadek samochodowy - samochód w dwóch częściach, ale fizycznie nikomu nic się poważnego nie stało,
« Ostatnia zmiana: 08 Czerwca 2014, 01:44:53 wysłana przez Interesant »
Interesant.

Offline szalonymechanik

  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Badania psychotechniczne Wrocław
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Czerwca 2014, 02:00:18 »
A przy robieniu np tych zadań logicznych i z liczbami zrobiłeś wszystko?
Mało kto zrobiłby wszystko. Oczywiście trzeba zrobić jak najwięcej i bezbłędnie, ale wszystkiego poprawnie nie zrobisz, no chyba że jesteś geniuszem.

Też tak słyszałem. Lepiej dokładnie, a mniej niż omijać. W sumie to logiczne.

Po swojej przygodzie powiem tak, realnie obawiaj się tego co uważasz że pewnikiem przejdziesz.
Psychotechnikę zaliczyłem, ale neurolog się przyczepiła. Inna sprawa na 2 miesiące przed badaniami z kolegami zaliczyłem wypadek samochodowy - samochód w dwóch częściach, ale fizycznie nikomu nic się poważnego nie stało,

Dzięki za słowa pokrzepienia :). To na szczęście nikomu nic się nie stało. A badania przeszedłeś u neurologa, czy Cię zdyskwalifikowała, jeśli można wiedzieć oczywiście?

Offline Interesant

  • Wiadomości: 376
    • Zobacz profil
    • Drogowe Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Badania psychotechniczne Wrocław
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Czerwca 2014, 08:32:13 »
Neurologowi nie spodobała się nieco powiększona zielenica lewego oka, z sugestią że lewe oko "za wolno reaguje na zmianę natężenia światła i że wyjeżdżając lub wjeżdżając do tunelu z prędkością 160km/h, mogę czegoś nie dostrzec w porę". Nie wiem, w którym tunelu się jeździ 160km/h (chyba w Eurotunelu -  ale się tam nie wybieram), po poproszeniu o przebadanie mnie przez innego neurologa - niestety kruk krukowi oka nie wykole i tyle w temacie. Z powodu swojej masy, obawiałem się Cukru i Cholesterolu, a podświadomie także psychotechniki.
« Ostatnia zmiana: 08 Czerwca 2014, 08:39:30 wysłana przez Interesant »
Interesant.

Offline szalonymechanik

  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Badania psychotechniczne Wrocław
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Czerwca 2014, 14:20:50 »
To trochę niesprawiedliwie, faktycznie. Ale to lekarze, oni działają w systemie 0/1 - albo coś jest sprawne, albo nie jest. Niestety, ale za to im płacą i dlatego może być różnie też u mnie

Offline Wokulski

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2237
  • Izabela Łęcka była...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: Badania psychotechniczne Wrocław
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Czerwca 2014, 14:22:22 »
Też mnie to czeka, tyle, że w Katowicach. Czy każde miasto jednakowe badania, czy jednak mogą się różnic? W sensie, że Katowice mają to, a Wrocław tego nie ma, bądź ma inne?
Były Cargul, aktualny tramwajarz w Kolejach Śląskich.
PKPc 2016 - 2022
Koleje Śląskie 2022 - nadal

Offline szalonymechanik

  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Badania psychotechniczne Wrocław
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Czerwca 2014, 14:29:30 »
Z tego co słyszałem to są jakieś różnice, bo np w Poznaniu iść na psychotesty jest o wiele lepiej niż do Wrocławia. Podejrzewam, że i tak różnić się będą jakimiś detalami czy samym podejściem do osoby badanej.

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Badania psychotechniczne Wrocław
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Czerwca 2014, 15:16:02 »
To ja też wtrącę trzy grosze od siebie. Dostaniesz cztery kartki, na jednej będziesz wykreślał kwadraciki z ogonkami. Na drugiej będziesz miał słupki z kwadracikami, będziesz z tablicy wypisywał cyfry z daną liczbą odpowiednio od najmniejszej do największej liczby. Na trzeciej kartce będą cyfry i trzeba je kolejno wykreślać przenosząc tą wykreśloną cyfrę na drugą stronę kartki im więcej zrobisz, tym lepiej.

Offline PR ZDW

  • Wiadomości: 36
  • Elektryk.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Badania psychotechniczne Wrocław
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Czerwca 2014, 16:06:13 »
Ktoś coś wie o kursach na maszynistów w Łodzi bo chodzą pogłoski że są szkolenia ? (w Cargo)

Offline grzechu_k

  • Wiadomości: 87
  • kolega z pracy MKaczego ;)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Badania psychotechniczne Wrocław
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Czerwca 2014, 17:43:48 »
Spotkałem kilka razy szkoleńców z Karsznic. Więc coś się musi dziać (albo się działo). Wysyłaj papiery, a nie pytaj na forum. Może się uda.

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Badania psychotechniczne Wrocław
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Czerwca 2014, 13:57:02 »
Ktoś wie jak nazywa się ten test z kwadracikami z ogonkami? Bo bezskutecznie poszukuję go w googlach, niestety nie zwróciłem uwagi jak się nazywał.

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Badania psychotechniczne Wrocław
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Czerwca 2014, 15:30:10 »
Ktoś wie jak nazywa się ten test z kwadracikami z ogonkami?
Ups! Jak byś napisał wczoraj, to można by było znać tą nazwę. Kolega z pracy robił dziś badania okresowe na Paczkowskiej:(

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Badania psychotechniczne Wrocław
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Czerwca 2014, 15:38:24 »
Nie dobrze bo jutro mam poprawkę i chciałbym jeszcze dzisiaj sobie trochę porozwiązywać z internetu...

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Badania psychotechniczne Wrocław
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Czerwca 2014, 15:42:13 »
Nie dobrze bo jutro mam poprawkę i chciałbym jeszcze dzisiaj sobie trochę porozwiązywać z internetu...
Coś mi świta, ale nie wiem czy to ta nazwa "Test Asbergera"? Mogę mylić literki, lub całą nazwę. Z czymś, kiedyś na badaniach miałem wspólnego z tą, lub podobną nazwą.
Edit:
Z tym masz problem?

Online matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6087
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2066
Odp: Badania psychotechniczne Wrocław
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Czerwca 2014, 16:03:28 »
Chodzi o to, że jest x elementów i jednego brakuje i trzeba wybrać którego? To się nazywa test / test matryc Ravena.
« Ostatnia zmiana: 10 Czerwca 2014, 16:06:22 wysłana przez matek123 »
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Badania psychotechniczne Wrocław
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Czerwca 2014, 16:07:29 »
Chodzi o to, że jest x elementów i jednego brakuje i trzeba wybrać którego? To są tablice Ravena.
matek123 nie! Trzeba wykreślić jakieś kwadraciki z ogonkami, które są na tablicy podane, lub na tej kartce z testem. Dużo ich nie ma, pewno trzy lub cztery.

Online matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6087
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2066
Odp: Badania psychotechniczne Wrocław
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Czerwca 2014, 16:08:39 »
A to przepraszam, myślałem, że o ten test  @Niebugoclawowi chodziło.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Badania psychotechniczne Wrocław
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Czerwca 2014, 16:11:17 »
matek123, ja nie przeczę, że ten test się tak nazywa, bo fizycznie nie pamiętam nazwy tego durnego testu. Jednak podane kwadraciki, trzeba na tej kartce A4 wykreślić.

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Badania psychotechniczne Wrocław
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Czerwca 2014, 16:11:55 »
Darku dokładnie to, tylko, że ich tam jest całkiem sporo, niestety za pierwszym razem zrobiłem zbyt dokładnie przez co zabrakło mi czasu na całą tabelę, a za drugim razem nerwy wzięły górę i poleciałem zbyt nieuważnie.

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Badania psychotechniczne Wrocław
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Czerwca 2014, 16:21:40 »
...
Jeśli była ta blondynka krótko obcięta, to się nie dziwię. Ona zna te testy na pamięć. Tylko pytanie: Czy ona zrobiła by test podobny z innymi figurami bezbłędnie! Połowa tych "psychologów" nadaje się do.....badań nowego psychologa.

Reg. obowiązki 11a.
Darku, nie cytuj poprzedniej wiadomości. To bez sensu, a zdarza Ci się często.
Benek

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Badania psychotechniczne Wrocław
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Czerwca 2014, 16:24:43 »
Akurat ja robiłem w Szczecinie, ale tam wygląda to dokładnie tak samo. Żeby było śmieszniej z pozostałych testów mam prawie bezbłednie. Ale cóż, nerwy oraz to, że byłem na czczo i dodatkowo pobierali mi krew robią swoje.

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Badania psychotechniczne Wrocław
« Odpowiedź #24 dnia: 10 Czerwca 2014, 16:32:09 »
Jak można iść na badania psychologiczne, jeśli robisz badania okresowe, z pobraniem krwi! Nie ma czegoś takiego, jak badania okresowe łączone z badaniem psychologicznym! To jest odrębne badanie.

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Badania psychotechniczne Wrocław
« Odpowiedź #25 dnia: 10 Czerwca 2014, 16:43:55 »
Ja robiłem wstępne :) I miało być wszystko w jeden dzień. Też mi się wydało to dziwne.

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Badania psychotechniczne Wrocław
« Odpowiedź #26 dnia: 10 Czerwca 2014, 17:00:19 »
Na badania psychologiczne, masz iść wypoczęty. Żadne po nocy, czy po innej imprezie!

Offline Wokulski

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2237
  • Izabela Łęcka była...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: Badania psychotechniczne Wrocław
« Odpowiedź #27 dnia: 10 Czerwca 2014, 18:19:33 »
@Niebugoclaw daj znać jak Ci poszło i ile miałeś wynaleźć. Też mnie to czeka niebawem...
Były Cargul, aktualny tramwajarz w Kolejach Śląskich.
PKPc 2016 - 2022
Koleje Śląskie 2022 - nadal

Offline Maszynista_94

  • Wiadomości: 216
  • Z MZK Skierniewice zawsze po drodze...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 24
Odp: Badania psychotechniczne Wrocław
« Odpowiedź #28 dnia: 10 Czerwca 2014, 20:11:30 »
Też byłem na wstępnych, ale na Grochowskiej. Zawaliłem aparat krzyżowy na szybkim poziomie. Przed tym byłem na czczo, miałem pobieraną krew. Wszystkie inne badania przeszedłem śpiewająco. W czwartek poprawka.

Offline RoboBatman

  • Wiadomości: 1634
    • Zobacz profil
    • Wykaz Taboru Kolejowego na Tekstury
  • Otrzymane polubienia: 546
Odp: Badania psychotechniczne Wrocław
« Odpowiedź #29 dnia: 10 Czerwca 2014, 20:37:48 »
Na czym polega aparat krzyżowy na szybkim poziomie?