Autor Wątek:  DART z Pesy dla Intercity  (Przeczytany 9686 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
DART z Pesy dla Intercity
« dnia: 23 Maja 2014, 11:57:23 »
Link: http://biznes.onet.pl/w-piatek-umowa-na-darty-dla-pkp-intercity,18493,5638514,3045147,92,news-detal
A jednak Pesa wygrała przetarg! Fakt warty uwagi, szczególnie po perypetiach z Pendolino...
« Ostatnia zmiana: 23 Maja 2014, 11:58:24 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: DART z Pesy dla Intercity
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Maja 2014, 12:51:10 »
Nie porównujmy Darta do Pendolino. Co w tym ciekawego? Pesa wciąż nie posiada możliwości wyprodukowania pociągu dużej prędkości, a jej marne poprzetargowe jęki to tylko slogany i demagogia. Skoro mogli zrobić taki pociąg taniej i lepiej to czemu nie wystartowali w przetargu? Nikt im nie bronił - co więcej - nawet im pomagano, bo nie było wymogu np. wychylnego pudła.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: DART z Pesy dla Intercity
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Maja 2014, 13:20:44 »
Gdzie porównałem DARTA do Pendolino? Alstom wygrał przetarg i nic z tego nie mamy. Chyba nie po to są przetargi, aby naliczać od nich kary umowne i to miałem na myśli. Nie będę wypisywał wszystkich kłopotów związanych z Pendolino (przyznaje to wicepremier rządu), nie mam tu na myśli samego pociągu, bo ten gdyby zaczął w końcu jeździć, to może zostanie doceniony. Ciekawe pytanie zadałeś, czemu nie wystartowali w poprzednim przetargu? Nie byli gotowi? Mamy kilkadziesiąt miesięcy później. Wychylnego pudła, to moja osobista refleksja, nam nie potrzeba. Póki nie wybudujemy przynajmniej jednej linii kolejowej na prędkość powyżej 250km/h, przynajmniej 800km, taki gadżet jest zbędny. Dla mnie ciekawe jest , że jednak polskie przedsiębiorstwo wygrało i to nie przy pomocy jęków, sloganów i demagogii - tak przetargu wygrać nie można.

Offline przem710

  • Wiadomości: 600
  • Tczew miasto kolejarzy :)
    • Zobacz profil
    • ForumKolejowe.pl
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: DART z Pesy dla Intercity
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Maja 2014, 13:30:05 »
Fakt godny uwagi to że ów Dart ma zacząć kursować już w przyszłym roku, realne? Wątpię. Kolejną ciekawostką jest ogólna nagonka na Pendolino, nie ma znaczenia jaką gazetę otworzysz a niemal na pewno przeczytasz o wielkiej porażce jaką jest Pendolino.

Moim zdaniem obojętnie co by nie zrobiono to i tak będzie źle, taki mamy naród który zna się na wszystkim i co gorsza nie potrafi odszukać choćby najmniejszego pozytywu negując każdą decyzje. Będzie Dart i zobaczycie, będą pisać o bublu awaryjności itp, chyba że Pesa naprawdę stanie na wysokości zdania, ale biorąc pod uwagę czas realizacji kontraktu wszystko może się zdarzyć.

Offline olas2005

  • Wiadomości: 110
  • 301Db
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: DART z Pesy dla Intercity
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Maja 2014, 13:36:07 »
Realne, bo pudło ponoć już powstało/powstaje, a co prawda niejeżdżący pojazd ma być pokazany w Berlinie podczas TRAKOInnoTrans (+-/ 4 miesiące czasu). Czas pokaże.

Targi Trako są w Gdańsku, w Berlinie jest InnoTrans.
adsim
« Ostatnia zmiana: 23 Maja 2014, 20:45:49 wysłana przez adsim »

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: DART z Pesy dla Intercity
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Maja 2014, 12:56:51 »
Pesa wciąż nie posiada możliwości wyprodukowania pociągu dużej prędkości, a jej marne poprzetargowe jęki to tylko slogany i demagogia.
Gdzie słyszałeś po przetargowych jękach sloganach i demagogii od Pesy? To różni pseudo znawcy zadają pytanie. Dlaczego na producenta pociągu dużej prędkości nie wybrano Pesy, tylko wybrano Alstom? Odpowiedź jest prosta, Pesa nie wystartowała w przetargu.
Alstom wygrał przetarg i nic z tego nie mamy. Chyba nie po to są przetargi, aby naliczać od nich kary umowne i to miałem na myśli.
Po to organizuje się przetargi, aby wybrać najlepszą ofertę. Z umów należy się wywiązywać. Umowa może przewidywać karę w przypadku niewywiązania się z umowy.
PKP InterCity zarzuca firmie Alstom brak homologacji pozwalającej rozwijać prędkość 250km/godz. przez pendolino.
Artykuły w Rzeczpospolitej

Offline janek32

  • Wiadomości: 567
  • EMIT Ghp400M4C
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: DART z Pesy dla Intercity
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Maja 2014, 16:43:56 »
Cytuj
0 nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych zostanie przeznaczonych do obsług relacji: Jelenia Góra - Wrocław - Łódź - Warszawa - Białystok/Lublin oraz Białystok/Lublin - Warszawa - Koluszki - Częstochowa - Katowice - Bielsko Biała.
Wracając do tematu, mam nadzieję, że to powyższe nie oznacza, że pojedziemy Dartem z Jeleniej Góry przez całą Polskę do Lublina, a raczej na pewnych odcinkach tych osi. Jakoś nie wyobrażam sobie jazdy EZTem na taką odległość, do tego nie ma lepszej rzeczy od składu wagonowego.
Ale na trasach typu Wrocław - Łódź - Warszawa, czy Jelenia Góra - Łódź, jak najbardziej ma to sens.
« Ostatnia zmiana: 26 Maja 2014, 16:44:57 wysłana przez janek32 »
-Środa 844012.
-Zgłaszam się.
-Zapytaj energetykę, czy zapłacili rachunki, luzem ciągniemy i jest 2900.

Offline R4TCH3T

  • Wiadomości: 246
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: DART z Pesy dla Intercity
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Maja 2014, 16:59:15 »
Wydaję mi się że one będą na całe te trasy. Przecież na pewno wewnątrz nie będzie tak jak w elfach/impulsach itp. Raczej zbliżone będą do Pendolino lub innych ezt dalekobieżnych. Ale zobaczymy co i jak za jakiś czas o ile IC szlag nie trafi do tego 2016<>r.

Benek
« Ostatnia zmiana: 26 Maja 2014, 19:14:50 wysłana przez Benek »

Offline RoboBatman

  • Wiadomości: 1634
    • Zobacz profil
    • Wykaz Taboru Kolejowego na Tekstury
  • Otrzymane polubienia: 546
Odp: DART z Pesy dla Intercity
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Maja 2014, 17:19:52 »
A czemu miałby szlag IC trafić do 2016 roku? Dostali dotację 1,7 mld PLN od rządu, sprzedali sporo EU07 4E ze statusem OG, teraz jest przetarg na sprzedaż 6 EU07 również z OG i ponad 94 wagony również na sprzedaż. Do tego jeszcze dochodzą kary umowne za brak homologacji na Pendolino. Spokojnie, troszkę kaski im za chwilę przypłynie. Mają jeszcze nad sobą parasol ochronny w postaci właściciela czyli rządu.

Benek
« Ostatnia zmiana: 26 Maja 2014, 19:10:54 wysłana przez Benek »

Offline Husarz

  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: DART z Pesy dla Intercity
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Czerwca 2014, 21:42:51 »
Przepraszam to w końcu kto wygrał przetarg? PESA czy Stadler?

Offline maacius

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 595
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: DART z Pesy dla Intercity
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Czerwca 2014, 22:30:35 »
PESA i Stadler. Będzie 40 nowych EZT.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: DART z Pesy dla Intercity
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Czerwca 2014, 16:07:48 »
Przepraszam to w końcu kto wygrał przetarg? PESA czy Stadler?
Przetarg o którym mowa w tym wątku, wygrała PESA. Przetarg był na 20 EZT,  chodzi o DARTy. Nie wiem skąd taka wątpliwość?
@maacius, skoro napisałeś o Stadlerze - podaj jakieś źródło i więcej danych.

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: DART z Pesy dla Intercity
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Czerwca 2014, 16:35:42 »
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline blachamc

  • Wiadomości: 203
  • Puławskie Klimaty Kolejowe
    • Zobacz profil
    • Puławskie Klimaty Kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Z kamerą na PKP
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Stycznia 2016, 18:30:48 »
Dziewiczy przejazd Dart ED161-004 na trasie Warszawa-Lublin jako IC 12102 "BYSTRZYCA".
https://youtu.be/ja26llEQipk
//Zostałeś raportowany. Jest wątek o ED161 zatem wydzielam. Sawi
Nie wiedziałem, że istnieje osobny wątek o Darcie.
Ale skoro tak to jeszcze link do filmu z prezentacji pociągu w Dęblinie
https://youtu.be/NHeYNFgL2M4
« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia 2016, 21:53:16 wysłana przez blachamc »
Nic z koleją mnie nie łączy poza pasją.
www.facebook.com/klimatykolej
www.youtube.com/playlist?list=PLmwojp1jg_bxDYm5UEGPKXQ5fapI-MzAE
CPU: Intel® Core™2 Quad Processor Q9300 3GHz, RAM: 8 GB
NVIDIA GeForce 9600GT 1GB, Win7 HP 64bit