Autor Wątek:  Moje pytania o wymiary  (Przeczytany 12466 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dziadek

  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 7
Moje pytania o wymiary
« dnia: 08 Lipca 2015, 11:55:33 »
Witam wszystkich, usiłuję ostatnimi czasy tworzyć modele polskich lokomotyw i wagonów z klocków lego. Pytanie mam takie: czy ktoś dysponuje i mógłby podać mi przybliżoną wysokość i długość (od końca do końca) wózka 25Tna, oraz wymiary drzwi do wagonów serii Eaos 412W?

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6093
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2069
Odp: Moje pytania o wymiary
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Lipca 2015, 12:01:27 »
Tu są rysunki wagonów samowyładowczych na tych wózkach. http://www.sarkom.wroc.pl/dzierzawa.htm
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Dziadek

  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 7
Odp: Moje pytania o wymiary
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Lipca 2015, 12:07:43 »
Dziękuję za link, wyliczyłem z tego wymiary wózka, teraz potrzebne mi tylko wymiary drzwi. :)

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Moje pytania o wymiary
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Lipca 2015, 15:18:35 »
Wg maszynowego modelu Patrykosa. Rama drzwi krawędź wewnętrzna 2,387-4,331 od środka wagonu, czyli wychodzi 1,95 m. Pojedyncze skrzydło drzwi (mierzone na wystających belkach konstrukcyjnych) ma 83 cm.
Mój kanał youtube

Offline Dziadek

  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 7
Odp: Moje pytania o wymiary
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Lipca 2015, 09:42:38 »
Dziękuję za informację, efekty moich starań (zapraszam do oceny ;) ) pod adresem: https://ideas.lego.com/projects/108470

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Moje pytania o wymiary
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Lipca 2015, 13:35:18 »
Zaczynamy offtop, ale rozstaw na osiem studów to jakiś standard? Po prawdzie szerszych od sześciu, nawet na tych najstarszych torach, nie widziałem. Daj bufory i podwozie jak coś tam masz na czarno a nie w kolor pudła.
Mój kanał youtube

Offline Dziadek

  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 7
Odp: Moje pytania o wymiary
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Lipca 2015, 09:23:54 »
Standardem to ciężko to nazwać, bo szeroki rozstaw jest tym co usiłuję wprowadzić do kolejek lego na stałe. Wtedy modele mają szerokość 8, 9 lub 10 "guziczków", czy jak Pan woli studów. A tamto jest w kolorze pudła dlatego, że takie tylko zdjęcia udało mi się znaleźć, ale w wolnej chwili postaram się to przemalować.
Tak z "innej beczki", a propos wymiarów, potrzebne mi są wymiary pantografu połówkowego i pełnego do EP09 do kolejnego modelu.

  Dodano: 14 Lipca 2015, 10:29:33
Pantograf już aktualność stracił, jednakże mam spory problem z wózkami, bo o ile pantografy "na oko" wyjdą, to wózki nie wchodzą w rachubę, gdy w planach jest budowa ET24 (które ponoć jeździłoby na takich właśnie wózkach). Tak więc prosiłbym o pomoc w ustaleniu przybliżonych chociaż wymiarów wózków EP09.
« Ostatnia zmiana: 14 Lipca 2015, 10:29:33 wysłana przez Dziadek »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Moje pytania o wymiary
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Lipca 2015, 17:20:07 »
Rama wózka 4,6x2,4 m. Czop skrętu 4 m od osi loka. Osie 1,4 m od osi wózka. Tak na oko.
Mój kanał youtube

Offline Dziadek

  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 7
Odp: Moje pytania o wymiary
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Lipca 2015, 09:45:33 »
Dziękuję za informację :)

  Dodano: 21 Lipca 2015, 14:16:09
Efekty mych działań tutaj -> https://ideas.lego.com/projects/109501 jednocześnie prosiłbym kogoś kto z tą lokomotywą ma do czynienia często (maszynista, ...) aby powiedział mi czy choć trochę przypomina oryginał.
« Ostatnia zmiana: 21 Lipca 2015, 14:16:09 wysłana przez Dziadek »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Moje pytania o wymiary
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Lipca 2015, 14:48:36 »
A pomarudzę. Piszesz, że wózki wymiarowe a ostoja jak nic jest za wysoko osadzona. Mało co widać, ale obniż ją przynajmniej o plate'a jak się da, a jak nie to wyciągnij akumulatory i opuść shp do szyny. Wydaje mi się, że po prostu ostoja jest zbyt niska, ale obniżenie zablokuje skrętność wózków. Lampy czołowe o pół, a jak się nie da to o całego studa na boki. Może cały środek czoła zrobić na przyczepionej pod kątem płytce studami do przodu, na to światła gdzie trzeba, podesty i resztę wykafelkować? Zgarniacz z dwóch płytek i równy od dołu. Pod drzwi chyba by pasowała oficjalna drabinka kolejowa. Rurki nie idzie kroić (wiem, świętokradztwo) w tym edytorze by patyki zrobić bardziej w skali?
Mój kanał youtube

Offline Dziadek

  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 7
Odp: Moje pytania o wymiary
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Lipca 2015, 09:05:08 »
Wózków lepiej nie zrobię, bo koła mają pierońsko wielkie obrzeża, shp się obniży, lampy przesunąć nie problem, ale rekonstrukcja przodu mi się średnio uśmiecha, aczkolwiek taki patent byłby dobry przy budowie siódemki (która również jest w planach). Pług/zgarniacz jest taki bo trudno zamontować cokolwiek po kątem, drabinkę by trzeba chyba przykleić tekturową, bo takiego elementu nie ma (niestety). Co do cięcia rurek, to Panu powiem że nie takie rzeczy się robiło, więc nie jest to szczególny problem ;) Pantografy chętnie bym zrobił lepiej, ale konieczne byłoby przeniesienie się do CAD'a, bo (znów jak wyżej) nie ma lepszych elementów. Pełny wyjdzie koncertowo, bo się długości ze skalą zgodzą, ale połówkowy lepszy nie będzie :(

Offline Dziadek

  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 7
Odp: Moje pytania o wymiary
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Sierpnia 2015, 13:46:42 »
Kolejny model = kolejny problem, tym razem potrzebuję wymiarów wózka wagonowego typu 4AncS, których to nie udało mi się odnaleźć nigdzie w internecie. Z góry dziękuję za pomoc.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Moje pytania o wymiary
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Sierpnia 2015, 14:40:44 »
Nie różnią się gabarytami od 4Anc do których rysunków jest masa.
Mój kanał youtube

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Moje pytania o wymiary
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Sierpnia 2015, 23:15:58 »
4AncS z tego co pamiętam różnił się wzmocnieniami niektórych elementów które przy 160km/h wykazywały zmęczenie materiału. Co do zewnętrznego ogólnego wyglądu nie odbiegają od 4Anc. Jeżeli się myle, to proszę mnie poprawić. ;)

Offline Dziadek

  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 7
Odp: Moje pytania o wymiary
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Sierpnia 2015, 12:00:53 »
I tak to jest jak się korzysta z wikipedii, zamiast jakiś poważnych książek :] Krótko mówiąc szukałem nie tego co trzeba, dziękuję za sprostowanie.

Offline Dziadek

  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 7
Odp: Moje pytania o wymiary
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Września 2015, 17:21:03 »
Ja mam takie pytanie, bo znalazłem po adresem: http://forum.modelarstwo.info/threads/niedosz%C5%82e-lokomotywy-serii-ep23-i-et24-oraz-podobne.8906/ (post nr. 6) wzmiankę o lokomotywie o oznaczeniu (najprawdopodobniej) ET43. I pytanie jest takie, czy to by było tak jak złożyć ze sobą dwie EP09 "zderzak w zderzak", tylko bez kabin przy połączeniu, czy też miałoby to kompletnie inne wymiary?

Offline muri

  • Wiadomości: 627
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Moje pytania o wymiary
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Września 2015, 21:19:51 »
Do starej maszyny była et24 - tutaj go możesz pobrać: http://eu07.pl/download/pojazdy/prototypy.html. Natomiast wątpię, żeby zadziałał na obecnej wersji PC.

Offline Dziadek

  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 7
Odp: Moje pytania o wymiary
« Odpowiedź #17 dnia: 29 Września 2015, 17:09:54 »
Do starej maszyny była et24(...)
Nie o to pytałem. ET24 mam, ale nie o to tu chodzi, ja się pytam o ET43, nie ET24.
Regulamin obowiązki pkt 11a. Proszę poprawić.
Sawi
« Ostatnia zmiana: 29 Września 2015, 18:42:48 wysłana przez Dziadek »

Offline Dziadek

  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 7
Odp: Moje pytania o wymiary
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Listopada 2015, 13:42:28 »
Zamykając kwestię ET43; pytanie mam takie, czy ktoś może dysponuje (przybliżonymi chociaż) wymiarami niemieckiego wagonu budowy wojennej typu 'Bromberg': wysokość pudła; długość pudła; rozstaw osi czopów skrętu i szerokość pudła?

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Moje pytania o wymiary
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Listopada 2015, 17:34:53 »
Z tego co zauważyłem, to nazwa Bromberg używana jest do różnych typów wagonów. Chodzi Ci o platformę, czy jakiś zamknięty wagon? W Bydgoszczy stoi odrestaurowany wagon z 1939r, pewnie nie jest problemem aby go wymierzyć. Powinien też posiadać tabliczki znamionowe.

Offline Dziadek

  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 7
Odp: Moje pytania o wymiary
« Odpowiedź #20 dnia: 24 Listopada 2015, 16:29:44 »
Przebiegły niemiecki naród :) Chodzi mi o wagon kryty, konkretnie ten, który został później przebudowany na maszynownię zespołów chłodniczych zestawianych z wagonów 1L.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Moje pytania o wymiary
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Listopada 2015, 19:54:01 »
To masz problem. Pewne dane można znaleźć na niemieckich forach, ale niestety za mało. Był artykuł na temat tych wagonów w Świecie Kolei z 2007r wydanie lipcowe (7). Dotyczył kilkunastu wagonów przystosowanych do oznaczeń PKP z produkcji wojennej (niemieckie GG) z 1942-45r). Niestety nie posiadam tego egzemplarza. Podstawowe dane można znaleźć w sieci, przykład tu: http://www.3seenbahn.de/fahrzeuge/bromberg.html

Offline Dziadek

  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 7
Odp: Moje pytania o wymiary
« Odpowiedź #22 dnia: 26 Listopada 2015, 16:56:31 »
Świat kolei 7/07 mówi Pan. Chyba mignął mi gdzieś w szkolnej bibliotece przy gazetach... Dziękuję za pomoc :)

Offline Dziadek

  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 7
Odp: Moje pytania o wymiary
« Odpowiedź #23 dnia: 16 Grudnia 2015, 15:33:39 »
Kolejny model, kolejny problem, tym razem sprawa dotyczy parowozu serii Ty246 ("stoker" o ile pamiętam). Mam już wysokości kluczowych elementów maszyny, lecz brakuje mi zasadniczego wymiaru - szerokości. Potrzebne są mi dokładniej rzecz ujmując: średnica (+/- 10cm) dymnicy; szerokość kotła zewnętrzna (+/- 10cm); szerokość budki (+/- 20cm) i szerokość tendra (+/- 10cm). Jeżeli ktoś byłby w stanie pomóc, prosiłbym o podzielenie się wiedzą. Pomocne mogą być nawet informacje np. w jakiej książce może to ewentualnie być.
« Ostatnia zmiana: 16 Grudnia 2015, 15:34:48 wysłana przez Dziadek »