Autor Wątek:  Program czarny jak noc???  (Przeczytany 3955 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zbych

  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Program czarny jak noc???
« dnia: 31 Stycznia 2005, 20:43:33 »
Na początek witam wszystkich jako nowy użytkownik tego forum !!!
WASZYM PROGRAMEM BAWIĘ SIE JUZ PRAWIE OD DWUCH LAT I CIĄGLE UAKTUALNIAM WERSJE ALE TO CO TERAZ MI SIĘ STAŁO WYMAGA WASZEJ POMOCY BO SAM NIE POTRAFIĘ!???
Zaczeło sie wszystko gdy sciągnołem program STV setup szopa viwer trock wersja o.o.o.o. nie wiem czy coś wlaczyłem ni tak??.. od tego czasu gdy wlanczam symulator  wlancza sie jak by w nocy tzn w scenerij jast czarno w koło i ledwie co widać ale wszystko działa i moge po omacku jechac . JAK TO WYŁACZYĆ???  odinstalowalem cały program i zainstalowalem ponownie inny plik sciagniety dzisiaj i jest to samo NOC!
 Proszę pomozcie !  Pozdrowienia ..Do milego...
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale... w piekle tylu znajomych...
Do Miłego..ZBYCH.

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Re: Program czarny jak noc???
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Stycznia 2005, 20:52:30 »
Cytat: "zbych"
Na początek witam wszystkich jako nowy użytkownik tego forum !!!
WASZYM PROGRAMEM BAWIĘ SIE JUZ PRAWIE OD DWUCH LAT I CIĄGLE UAKTUALNIAM WERSJE ALE TO CO TERAZ MI SIĘ STAŁO WYMAGA WASZEJ POMOCY BO SAM NIE POTRAFIĘ!???
Zaczeło sie wszystko gdy sciągnołem program STV setup szopa viwer trock wersja o.o.o.o. nie wiem czy coś wlaczyłem ni tak??.. od tego czasu gdy wlanczam symulator  wlancza sie jak by w nocy tzn w scenerij jast czarno w koło i ledwie co widać ale wszystko działa i moge po omacku jechac . JAK TO WYŁACZYĆ???  odinstalowalem cały program i zainstalowalem ponownie inny plik sciagniety dzisiaj i jest to samo NOC!
 Proszę pomozcie !  Pozdrowienia ..Do milego...

Dzieje sie tak w kazdej scenerii?

Offline zbych

  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Program czarny jak noc???
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Stycznia 2005, 20:57:46 »
no ale jak wrucic do normalnej scenarii w dzien jak to włączyc?
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale... w piekle tylu znajomych...
Do Miłego..ZBYCH.

Offline Sierakowiczanin

  • Wiadomości: 148
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Program czarny jak noc???
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Stycznia 2005, 21:28:45 »
Na razie cos takiego nie istnieje w oficjalnych trasach Maszyny!Tylko Transylwania jest ciut szarawa(zmierzch,można nieco przerobić pliki .scn również na scenerię nocną),ale  w Transylwani to nie jest noc.

Offline zbych

  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Program czarny jak noc???
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Stycznia 2005, 21:32:34 »
dzieje sie tak w kazdej scenerii czy instalowanej z eu 07 160704 czy  eu220204 z potchem sp1 i nie moge tego wyłączyc
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale... w piekle tylu znajomych...
Do Miłego..ZBYCH.

Offline zbych

  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Program czarny jak noc???
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Stycznia 2005, 21:40:54 »
przed ta awerią.. przy wczytywaniu plikuw pojawiwłami sie tapeta z wieczornym widokiem torow  a teraz czarny ekron do momentu wczytania a potem ledwo widoczne zarysy okien w kolo czarno i tylko widać czerwone i zielone przyciski na pulpicie i nastawnik???
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale... w piekle tylu znajomych...
Do Miłego..ZBYCH.

Offline Piotrek

  • Wiadomości: 888
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Program czarny jak noc???
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Lutego 2005, 18:23:30 »
1. Jakie masz detonatory do karty graficznej ?
2. Może wystarczy podregulować parametry obrazu (jasność, kontrast).

Offline zbych

  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Program czarny jak noc???
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Lutego 2005, 13:10:23 »
No i nareszcie jest dobrze !! Zmylił mnie mój Ge Force- 4 Ti 4200 z sterown. 6177, który w innych grach był OK. o w symku czarno.
 przeinstalowalem jeszcze raz sterowniki i zrobil się DZIEŃ?
 Ale nadal nie wiem co było przyczyną tego błędu ze kolorów nie było tylko w symulatorze? jaki detonatory mi wywalilo i tylko tutaj a winnych dzialalo dobrze??? Porwierdziła się zasada że w pracy z kompem kierowanie się jakimikolwiek zasadami jest błędam? bawię się różnymi wersjami tego symka juz prawie 2 lata i nigdy nic takiego mi się nie stało?

A przy okazji przy instalowaniu kolejnych wersji  w paczce en o7 160 704 tej nie mialem wcześniej znalazłem trase Manewrowo 1 i 2. działa dobrze do pewnego momentu tzn nie mozna pomanewrowac bo nie przestawiają się zwrotnice? a pliku manewrowo htm nie moge nigdzie znaleśc a tam ma być opis  trasy i dzialania . Kto wie  jak to dalej uruchomić?? podpowiedzcie...
Dzięki za rady. Pozdrowienia Do miłego.
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale... w piekle tylu znajomych...
Do Miłego..ZBYCH.

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Program czarny jak noc???
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Lutego 2005, 13:32:19 »
Cytat: "zbych"
No i nareszcie jest dobrze !! Zmylił mnie mój Ge Force- 4 Ti 4200 z sterown. 6177, który w innych grach był OK. o w symku czarno.
 przeinstalowalem jeszcze raz sterowniki i zrobil się DZIEŃ?
 Ale nadal nie wiem co było przyczyną tego błędu ze kolorów nie było tylko w symulatorze? jaki detonatory mi wywalilo i tylko tutaj a winnych dzialalo dobrze??? Porwierdziła się zasada że w pracy z kompem kierowanie się jakimikolwiek zasadami jest błędam? bawię się różnymi wersjami tego symka juz prawie 2 lata i nigdy nic takiego mi się nie stało?

A przy okazji przy instalowaniu kolejnych wersji  w paczce en o7 160 704 tej nie mialem wcześniej znalazłem trase Manewrowo 1 i 2. działa dobrze do pewnego momentu tzn nie mozna pomanewrowac bo nie przestawiają się zwrotnice? a pliku manewrowo htm nie moge nigdzie znaleśc a tam ma być opis  trasy i dzialania . Kto wie  jak to dalej uruchomić?? podpowiedzcie...
Dzięki za rady. Pozdrowienia Do miłego.


Pliku manewrowo.htm po prostu NIE MA. A co do zwrotnic to przełączasz je klaiwszami 1,2,3,4,5 itp.

Co do sterów. Wersje 6x nie są kompatybilne z Symkiem. Chodzi tu o obsługę OpenGL-a. W wersji 6x jest zaimplementowana wersja OpenGL v1.5.x natomiast symek działa na wersji v1.4.x Więc proszę poczekać trochę, a będzie to poprawione. Już jest nieoficjalna wersja pliku eu07.exe która obsługuje OpenGL v1.5.x ale na razie jest w fazie testów, więc nie ma np. napisów 2d (np. w trybie debugmode).