Autor Wątek:  Wymiary kabiny EN57.  (Przeczytany 4277 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pele

  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Wymiary kabiny EN57.
« dnia: 11 Kwietnia 2014, 19:15:08 »
Witam. Prosiłbym o schemat obwodu głównego (sprężarka i silniki) jak i wymiary kabiny EN57:

- podłoga
- sufit
- pulpit
- wszystkie ściany i okna.

Wymiary potrzebne są do zrobienia symulatora w skali 1:1 w Technikum Kolejowym w Szczecinie.

Offline byku1183

  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Wymiary kabiny EN57.
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Kwietnia 2014, 21:09:13 »
Wcześniej nie mogłeś pisać. Właśnie dzisiaj pięciu uczniów trzeciej klasy w tym ja skończyli miesięczną praktykę w Przewozach Regionalnych. A tak w ogóle to czyj pomysł?

Offline djuzi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 144
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Wymiary kabiny EN57.
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Kwietnia 2014, 13:05:59 »
Nie napisałeś której wersji kabiny EN57 wymiarów szukasz. Do wyboru przecież mamy klasyczną, 19xx z drzwiami po środku, 19xx z drzwiami po boku, AKM, AKŁ, AKŚ, AKL, AL, KM, SPOT i jeszcze kilku innych. Jeśli to ma być praca w ramach szkoły - może szkoła zapewni wam wizytę na danej jednostce w  celu obejrzenia i dokonania pomiarów, zdjęć?

Co do schematów - też nie określiłeś której wersji szukasz. Poza tym nie znam takiej, w której sprężarka jest w obwodzie głównym.

Offline up5358

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 649
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Wymiary kabiny EN57.
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Kwietnia 2014, 17:19:55 »
@djuzi,
Materiały na wymiary kabiny są zawsze mile widziane w forum. Sam chciałem się pobawić w kwestie związane z EN57 ale poza układ tekstury z dodanym zdjęciem tyłu (podziękowania dla @Hanysa) dalej nie wyszedłem. Trzeba tam z samym modelem trochę popracować w 3dStudio, a tutaj "z pustego to i Salomon nie naleje". Materiały nie zbędne. Teraz mam rozgrzebane EP07-1020 PKP IC i EP07-2000 PR - problem ten sam, brak materiałów. Stąd, jak masz/macie dostęp do materiałów na kabiny (DTR-ka) to na tym forum takie dokumenty z dokładnymi wymiarami zawsze są bardzo mile widziane, a nawet bardzo potrzebne do prawidłowego modelowania bryły, na przykład kabiny danego pojazdu. Jak masz dostęp do materiałów na kabiny kibla lub DTR, którejś jego wersji to wrzuć do tematu.

Offline pele

  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Wymiary kabiny EN57.
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Kwietnia 2014, 19:29:21 »
Co do EZT to kabina: 3 szyby czołowe, drzwi po środku. Proszę również o schemat obwodu sprężarki i silnków trakcyjnych.

Offline byku1183

  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Wymiary kabiny EN57.
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Kwietnia 2014, 19:33:02 »
Schematy obwodów są w szkole. Pewnie o tym też nie słyszałeś ''Elektryczne zespoły trakcyjne serii EW55 i EN57''.
« Ostatnia zmiana: 12 Kwietnia 2014, 19:43:36 wysłana przez TOMASZ4580 »

Offline djuzi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 144
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Wymiary kabiny EN57.
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Kwietnia 2014, 21:00:53 »
@up5358: niestety nie dysponuję dokumentacjami z planami kabin. Ciężki temat pozyskać coś takiego, bo sam kiedyś potrzebowałem i nie udało mi się. Takie rzeczy mają w dawnych ZNTK. Skoro temat jest tak ciężki, że robota stoi - czemu nie wesprzeć się wymiarami spisanymi "z natury"?

@pele: chodziło mi o to, że jeśli chcesz coś konkretnego pozyskać, to trzeba pierw wiedzieć i umieć określić czego się szuka.

Offline byku1183

  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Wymiary kabiny EN57.
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Kwietnia 2014, 21:13:30 »
Kto kieruje projektem w szkole?

Offline maacius

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 595
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Wymiary kabiny EN57.
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Kwietnia 2014, 21:33:27 »
Może przybliż nam najpierw projekt - od czego chcecie zacząć, jakie macie pomysły na rozwiązanie sterowania - na jakiej zasadzie to ma działać (mam na myśli podpięcie do MaSzyny albo symulację obwodów EN57 bez podpinania pod program)? Bo chyba nie sądzisz, że każdy w ciemno poleci wymiarować kabinę (nie mówiąc tu już o załatwianiu jakichś zgód na takie działania)? :)

Offline pele

  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Wymiary kabiny EN57.
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Kwietnia 2014, 21:50:07 »
Szkoła ma zamiar zrobić to na zasadzie sterownika programowalnego. Chcemy odtworzyć całą kabinę EN57 (coś jak w Sosnowcu), tylko z drugim pomieszczeniem z silnikami i sprężarką (silniki na prąd stały 50 V, jakaś mała sprężarka, WS).

EDIT: Maćku, nie chodzi mi o latanie z miarką po EN57. Może ktoś posiada w domu schemat kabiny wraz z wymiarami.
« Ostatnia zmiana: 13 Kwietnia 2014, 09:28:38 wysłana przez pele »

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Wymiary kabiny EN57.
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Kwietnia 2014, 10:32:38 »
Nie wiem za bardzo po co podłączać jakieś silniki i sprężarkę, które nie będą miały przeznaczenia. Rozumiem jeszcze podłączenie szaf NN, WN i WS, ale podłączanie silników jest niecelowe. Co do schematów - jest wiele publikacji. Jeśli nie ma w szkole, to niech szkoła się o nie martwi, na pewno ma lepsze dojścia niż Ty.

Offline pele

  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Wymiary kabiny EN57.
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Kwietnia 2014, 13:16:47 »
Silniki miałyby posłużyć jako dodatkowe stanowisko badawcze dla uczniów.

EDIT: Wątek nie przynosi żadnych korzyści, proszę o zamknięcie.

Bo nie umiesz z niego wyciągnąć tego, co istotne. Cały temat leci na bocznicę.
Benek
« Ostatnia zmiana: 13 Kwietnia 2014, 21:33:24 wysłana przez Benek »