Autor Wątek:  Naprawianie sieci trakcyjnej  (Przeczytany 127280 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jochand

  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #150 dnia: 10 Czerwca 2014, 10:02:32 »
Misja EP-08, bez uwag. WS trzyma. Odnsnie EN-57, przy jezdzie ponizej 70km/h, jest ok.

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #151 dnia: 03 Lipca 2014, 23:38:38 »
Scenariusz moczniki_cargo gotowy:

Offline jochand

  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #152 dnia: 04 Lipca 2014, 09:41:45 »
Moczniki_cargo, bez uwag. WS trzyma, pantografy cale. Piotrze, mozesz to wrzucic do patcha.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #153 dnia: 04 Lipca 2014, 17:27:51 »
Nie ma problemu. A co z tą służbą na EN57? Bo widzę z tego co pisałeś WS puszcza.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #154 dnia: 04 Lipca 2014, 20:30:47 »
[...] Odnsnie EN-57, przy jezdzie ponizej 70km/h, jest ok.
[...] a tam jest ograniczenie długotrwałe do 70km/h. [...]
... więc chyba jest dobrze ;)

Edit: A teraz scenariusz z byczkiem.
« Ostatnia zmiana: 05 Lipca 2014, 16:09:06 wysłana przez miko22 »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #155 dnia: 05 Lipca 2014, 16:14:40 »
Elegancko. Zatem został jeszcze scenariusz moczniki_eu06_eu07 i będzie prawie komplet.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #156 dnia: 05 Lipca 2014, 16:39:58 »
No i jeszcze moczniki_popych. A możecie mi powiedzieć, gdzie EU06 ma swój plik .fiz? Bo robię wszystko pod CSW=1.27 (na ew. przyszłość) tylko nie mogę się go doszukać...

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #157 dnia: 05 Lipca 2014, 16:42:30 »
EU06 korzysta z pliku 4e. Popych ma swoją sieć. Mi chodzi o wspólny plik dla tych scenariuszów.
« Ostatnia zmiana: 05 Lipca 2014, 16:44:07 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #158 dnia: 06 Lipca 2014, 01:10:12 »
Ok. Na razie daję tylko z EU06, ale może uda mi się jeszcze dzisiaj zrobić też na te dwie EU07. Wtedy będę jeszcze prosił o ponowne sprawdzenie scenariusza z EN57, bo na odcinku jednotorowy niestety też musiałem robić poprawki, chociaż u mnie wszystko działa dobrze.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #159 dnia: 06 Lipca 2014, 01:18:52 »
Dosłownie załapałeś się ostatnim rzutem na taśmę. Zatem trafia do repo.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #160 dnia: 06 Lipca 2014, 20:57:20 »
No i jest komplet. Chociaż będzie pewnie dopiero w następnym patchu? Tylko tam zaraz przed drugim lasem, gdzie jest stromo pod górkę i jednocześnie ostry zakręt w prawo, trzeba ściśle przestrzegać ograniczenia (70km/h), bo na samym początku tego wzniesienia tory są zapadnięte i przy wyższej prędkości odbierak chwilowo traci kontakt z drutami, przez co puszcza WS, ale przy 70km/h jest dobrze.
I jeszcze takie pytanko, w dwóch miejscach brakuje wskaźników W9a i W9b. Mógłbym spróbować je wstawić, tylko który plik Moczników zawiera wszystkie znaki?
« Ostatnia zmiana: 06 Lipca 2014, 21:01:22 wysłana przez miko22 »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #161 dnia: 06 Lipca 2014, 21:03:12 »
Tak prawie, bo został jeszcze scenariusz moczniki_popych. Tak tak nie ma sensu już mieszać w patchu czerwcowym. Nie testowałem co prawda, ale należą się tobie podziękowania za wytrwałość i robotę. Trzymaj tak dalej.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Wojciech27

  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #162 dnia: 07 Lipca 2014, 17:59:18 »
Witam. Mam pytanie odnośnie scenerii l053-trylogia towarowa. W scenariuszu z EU07 sieć trakcyjna powoduje połamanie pantografów w dwóch miejscach zaraz po wyjeździe z rafinerii. Dalej nie sprawdzałem, bo żeby przejść całą misje trzeba użyć trakcji spalinowej. Czy ktoś już zaczął naprawiać błędy w tym scenariuszu?

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #163 dnia: 07 Lipca 2014, 18:46:17 »
Trylogia towarowa używa tych samych inców, co dwuczęściowe cargo, a te ktoś ogłaszał przejezdnym kilka dni temu. Ono też kończy się w Jarkawkach, a tam jednotorowa jest, wiec ominąć ten punkt średnio idzie. Jak masz chęć, to sprawdź coś używającego l053/cargo/trakcja od drugiej strony. Jak tylko za Sandomierzem jakieś błędy zostały, to mogę popoprawiać. Ogólnie z tą scenerią jest pełno problemów, bo wszystkie stare scenariusze mają różniącą się od siebie sieć w jednym pliku z torami.

Jednak nie jest poprawiona. Do Macierzewa cztery zaniki napięcia i połamanie patyków tuż przed wjazdem. Z Rafinerii wyjechał jednak poprawnie. W logu oprócz mnie tylko Skoda z Macierzewa. Spróbuję coś z tym porobić.
« Ostatnia zmiana: 07 Lipca 2014, 20:24:33 wysłana przez Stele »
Mój kanał youtube

Offline klimczok_mk

  • Wiadomości: 1315
  • tester
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #164 dnia: 07 Lipca 2014, 20:33:15 »
Jeżeli ktoś ma chęć może zająć się Bałtykiem, bo jakoś nie mam cierpliwości do tego.

Offline jarząbek019

  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #165 dnia: 07 Lipca 2014, 22:22:59 »
Można zrobić skład z np 8 loków połoczonych i pchać skład. Jak połamie patyki porzucić i jechać pozostałymi dalej.

Offline Tomnord15

  • Wiadomości: 603
  • Fan ET21
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #166 dnia: 07 Lipca 2014, 22:27:31 »
Ja jak poprawiałem sieć to później robiłem tak, jechałem nie więcej niż 40km/h i jak zauważyłem że sieć zaczyna spadać z pantografu to szybko opuszczałem i unikałem tym samym łamania patyków. Wymaga to trochę wprawy. Potem szybko F4 i F2 podejście do słupa i spisanie współrzędnych. Panowie jeszcze jedna sprawa, słupy kotwowe na niektórych sceneriach są w powietrzu, ale wystarczy opuścić kotwę w miejscu połączenia drutów z nią (tam jest podwieszenie) z 6,4m do 6,0m i jest ok.
Edit: Chodzi o to miejsce jak na screenie.
« Ostatnia zmiana: 07 Lipca 2014, 22:37:07 wysłana przez Tomnord15 »
T.N

Offline jarząbek019

  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #167 dnia: 07 Lipca 2014, 22:48:15 »
Drawinowo_ep07 Za Drawinowem po wyjeżdzie na km 40.5 - 40.4 po naszej prawej stoi Ep08-001 z połamanym patykiem.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #168 dnia: 07 Lipca 2014, 23:47:48 »
Łamie patyki - wrzucasz errors.txt. Obecne exe loguje zaniki napięcia bez konieczności ustawiania jakichkolwiek dodatkowych parametrów, a zaoszczędzi się trochę czasu na jeżdżeniu i samodzielnym szukaniu dziur.
« Ostatnia zmiana: 07 Lipca 2014, 23:50:35 wysłana przez Stele »
Mój kanał youtube

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #169 dnia: 08 Lipca 2014, 13:19:40 »
Tak prawie, bo został jeszcze scenariusz moczniki_popych. Tak tak nie ma sensu już mieszać w patchu czerwcowym. Nie testowałem co prawda, ale należą się tobie podziękowania za wytrwałość i robotę. Trzymaj tak dalej.
To ja się cieszę, że mogłem jakoś pomóc ;) i oddaję ostatnią już poprawkę scenariusza moczniki_popych razem z całym spisem wszystkich zmian.

Offline jarząbek019

  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #170 dnia: 08 Lipca 2014, 22:17:23 »
Misja popych przetestowana. Trakcja ok na całej misji :).

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #171 dnia: 10 Lipca 2014, 12:14:43 »
l053-night-towarowy-eu07. Pantografów nie łamie. Mogą występować zaniki napięcia na naprężeniach i wzniesieniach w okolicach Macierzewa, ale nie umiem z tym nic zrobić. W ostre łuki i na naprężenia wjeżdżamy przy normalnej prędkości symulacji i przestrzegamy ograniczeń.

Proszę o test i errorsy z innych scenariuszy używających tej trakcji (towarowy et22, cargo part 1 i 2).
Wrzucamy do scenery/l053/cargo
Mój kanał youtube

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #172 dnia: 10 Lipca 2014, 17:43:18 »
Z tymi naprężeniami musisz zrobić tak, żeby końce drutu były na tej samej wyokości, co przewód jezdny.
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #173 dnia: 10 Lipca 2014, 18:15:07 »
Na szlaku dalej dawałem 5 cm wyżej i nie przerywało. Można dać na tym samym poziomie, będzie działać, ale gdzie tu realizm, jak będzie zwierać drugi przewód mocowaniem? Nic to, jak chce porządnie, to przy każdym naprężeniu muszę mierzyć odległość i liczyć te 3 promile.
Mój kanał youtube

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #174 dnia: 10 Lipca 2014, 18:35:43 »
Obecna sieć i tak ma niewiele wspólnego z realizmem, a teraz chodzi głównie o przejezdność wszystkich szlaków. Jak będzie nowa sieć, to będziesz mógł się wykazać.
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #175 dnia: 14 Lipca 2014, 16:35:23 »
Poprawione scenariusze towarowy eu07 i et22. Pantografów nie łamie, WSa trzyma na łukach i naprężeniach na prostej. Może wywalać na wzniesieniach w okolicach Macierzewa, ale nie potrafię z tym nic zrobić. Oddaję w ręce mądrzejszych, bo już nie mam cierpliwości.

edycja 16.07; Plik scenery.7z z ustawioną hierarchią katalogów. Wypakować do głównego folderu symka i nadpisać.
Poprawka jednego słupa. Przejezdny scenariusz cargo et41 part1.
Dodany słup przy wjeździe na kozioł przy szopie w Dębicy w scenariuszu towarowy et42.
« Ostatnia zmiana: 16 Lipca 2014, 18:39:04 wysłana przez Stele »
Mój kanał youtube

Offline jochand

  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #176 dnia: 17 Lipca 2014, 10:30:27 »
Misja ET-42, bez problemu. WS trzyma, pantografy cale.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #177 dnia: 22 Lipca 2014, 23:29:56 »
Wrzucamy do l053/cargo. Dalsze poprawki na odcinku Sandomierz-Rafineria. Proszę przestrzegać zwolnień czasowych, bo mają wpływ na styczność odbieraka w jednym miejscu.

Dodaję jeszcze poprawionego scna misji towarowy pt2. Obecny w patchu nie posiada jawnego rozszerzenia pliku ctr z eventami, przez co się one nie wykonują. Poprawka trafi do lipcowego patcha.
« Ostatnia zmiana: 22 Lipca 2014, 23:56:56 wysłana przez Stele »
Mój kanał youtube

Offline RoboBatman

  • Wiadomości: 1634
    • Zobacz profil
    • Wykaz Taboru Kolejowego na Tekstury
  • Otrzymane polubienia: 546
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #178 dnia: 23 Lipca 2014, 03:32:46 »
Z racji tego, że lubię jeździć symkową ET41 i lubię scenariusz l053_cargo_part2 (dużo zdarzeń, zwolnień i odwzorowuje po części stan naszej kolei), połączyłem przyjemne z pożytecznym i przetestowałem powyższe poprawki kolegi @Stele-go do scenariusza "l053_cargo_part2". Stwierdzam co następuje:
a) ewenty wykonują się poprawnie;
b) nie połamałem patyków w żadnym miejscu (dowód na obrazku pod tytułem "patykicałeiniepołamane");
c) generalnie cały scenariusz jest przejezdny (wyjątek jest w okolicach dwóch słupów, gdzie występuje wywalanie WS), dołączam plik "errors" z danymi, dla mniejszego szukania napiszę tylko, że wywalanie WS występuje w kilometrze 45+700 (obrazek "1_1") oraz 1 słup wcześniej pomiędzy semaforem wjazdowym stacji Pomianki od strony Boldów do kilometra 45+700 (który to słup, nie zdążyłem zanotować);
d) poza powyższymi miejscami, WS trzyma cały czas;
e) brakuje wskaźnika W8 przed ograniczeniem prędkości od kilometra 39+000 do 39+300  (obiekt mostowy) który pokazywałby, do ilu mamy zmniejszyć prędkość jazdy, jest za to wskaźnik W6, który nakazuje "Dać baczność" (zupełnie nie wiem po co sygnał "baczność" na moście);
f) na ostatnim przejeździe drogowym przed stacją Boldy od strony stacji Wiliś nie zamykają się zapory przed przejazdem pociągu (są cały czas otwarte)(obrazek nr 2);
g) scenariusz zakończony pomyślnie, czego dowodem jest odstawiony jamnik po manewrach na żeberku z całymi patykami w górze (dowód na obrazku pod tytułem "patykicałeiniepołamane");
h) brak WOS-u dla tego scenariusza.
« Ostatnia zmiana: 23 Lipca 2014, 12:53:02 wysłana przez RoboBatman »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #179 dnia: 23 Lipca 2014, 12:31:50 »
Ten nieszczęsny 45,7 poprawiłem rano trochę. Zobaczę potem czy pomogło. Jest tam nieszczęsna górka a średnio chce mi się wysokość zaczepów analitycznie wyznaczać.

A co do reszty "błędów" to zapraszam na ponowny kurs teoretyczny, bo komuś się tu licencja nie należy. Przed mostem z obu stron stoi piękny w8 z ograniczeniem do dwudziestki. Przed przejazdem stoi topka poprawnie świecąca niesprawność zapór-znów dwadzieścia. Czy z powrotem też świeci nie sprawdzałem, bo jak drut zawsze był gdzieś zły, to nie widziałem sensu robić wahadła.

Poprawka na 45,7. Do Rafinerii WS trzymał. Z powrotem nie sprawdzałem, bo zaliczyłem CTD przy manewrach na przyspieszeniu. Proszę sprawdzić cargo pt2 gdzie już nie powinno być żadnych błędów oraz towarowy et22 na odcinku Sandomierz-Rafineria czy przy innym rozstawie odbieraków też działa. Z cargo pt2 proszę również o podanie toru (najlepiej współrzędne końca) na który wjeżdża gagar Rail Polska po wyjeździe z Macierzewa.

Kolejna poprawka. Dalsze prace na 45,7. Obniżenie na zapadającym się torze ze zwolnieniem do 30 i na głowicy Rafinerii. Dodatkowo drobne poprawki w torach (estetyka i blokada na końcu jednego toru w przebiegu AI). Oba pliki do scenery/l053/cargo.

Scenariusz cargo pt2 sprawdzony. Trzyma wsa w obu kierunkach. Siódemka AI grzecznie staje przed końcem mapy. Proszę o test towarowy eu07 i et22 na odcinku całkowskim. Jak nie będzie uwag to leci na repo i do lipcowego patcha.
« Ostatnia zmiana: 24 Lipca 2014, 12:40:06 wysłana przez Stele »
Mój kanał youtube