Autor Wątek:  Misja moczniki_ep08 - usuwanie sygnałów odjazdu  (Przeczytany 3916 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maszynista_94

  • Wiadomości: 216
  • Z MZK Skierniewice zawsze po drodze...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 24
Misja moczniki_ep08 - usuwanie sygnałów odjazdu
« dnia: 10 Marca 2014, 20:43:46 »
Kłaniam się. W jaki sposób usunąć sygnały odjazdu w jeździe powrotnej do Moczników? Chciałbym, aby pozostały sygnały odjazdu ze stacji na której robiliśmy manewry od składu do składu, na stacji na której jesteśmy brani z toru głównego na tor przy peronie i w Mocznikach. Pozdrawiam!

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Misja moczniki_ep08 - usuwanie sygnałów odjazdu
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Marca 2014, 21:28:01 »
Czyli chcesz usunąć dźwięki odjazdu z pośredniej stacji i przystanków? Najprościej to znaleźć zdarzenia typu event1/event2 w danych odcinkach torów i je ukryć za pomocą //.

Offline Maszynista_94

  • Wiadomości: 216
  • Z MZK Skierniewice zawsze po drodze...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 24
Odp: Misja moczniki_ep08 - usuwanie sygnałów odjazdu
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Marca 2014, 21:48:15 »
Dokładnie, chcę usunąć dźwięki z trasy, żeby ich po prostu nie odtwarzało. W evens.inc niestety nie jestem w stanie ich znaleźć. Są eventy dotyczące początkowych manewrów w mocznikach, przelotu przez stację małe, manewrów na stacji "b", wyjazdu z niej, postoju na stacji małe, wjazdu do moczników i końcowych manewrów. Nic na temat odjazdu z poszczególnych małych przystanków nic nie ma.
« Ostatnia zmiana: 11 Marca 2014, 18:18:58 wysłana przez Maszynista_94 »

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Misja moczniki_ep08 - usuwanie sygnałów odjazdu
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Marca 2014, 23:06:00 »
Otwórz plik: moczniki.scm za pomocą notatnika. Jest to plik z torami w którym przypisane masz eventy opisane przez @Benka. Przed eventami dotyczących dźwięków należy postawić: // i zapisać plik. Zrób sobie kopię oryginału do osobnego folderu. Jak coś spierniczysz będziesz miał do czego wrócić.