Autor Wątek:  wzniesienia i spadki  (Przeczytany 2280 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wojtek M

  • Wiadomości: 169
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
wzniesienia i spadki
« dnia: 29 Stycznia 2005, 11:13:30 »
Witam

O tworzenu tras nie mam zielonego pojęcia, ale mam małą sugestię. O ile stacje zwykle są "płaskie", to na szlaku już jest zupełnie inaczej. Dość trudno jest utrzymać pociąg z jednakową prędkością. Praktycznie cały czas trzeba kontrolować predkość, bo spadki i wzniesienia są tak duże że albo staniemy albo przekroczymy prędkość. Doceniam atrakcyjność tras i trud jaki w nie włożyliście, ale przy pisaniu trzeba brać pod uwagę nierówności terenu. Winger to fajnie zrobił, bez znajomości szlaku można stanąc bruttem. Nie wiem czy to trudne czy łatwe zrobienie takich górek, ale proszę weźcie to pod uwagę. Wzniesienia czasami są tak duże, że trzeba odejmować z nastawnika pozycje bo można wybić nadmiary i w konsekwencji nawet poszarpać skład.
Pozdrawiam
Wojtek z Krakowa

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Re: wzniesienia i spadki
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Stycznia 2005, 11:28:48 »
Na Jelitkowie jest fajne rozwiązanie. Jeden z przystanków jest na wzniesieniu (niewielkim) i trzeba trzymać skład zahamowany, później, w zależności w którą stronę jedziemy, kombinować, aby sklad się nie stoczył podczas ruszania. Jest tam jeszcze wzniesienie przy ograniczeniu do 30km/h. Górki są fajne :) Niby mała rzecz a cieszy :)

Offline wasyl

  • Wiadomości: 276
  • Permanentny Inwigilator Sieciowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
wzniesienia i spadki
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Stycznia 2005, 13:29:58 »
Witam!!!
W mojej trasie, która niebawem oddam do użytku, górek wystarczy dla każdego (jest ich około 5) - najwyższa ma około 80 metrów ale i tak wystarczy i trzeba odejmowac z nastawnika jadąc składem towarowym złożonym z dwóch EU07 (naprawde fajna jazda - bardzo podoba mi się ta misja, tymbardziej, że na samej górze odłaczamy jedną EU07 i podpinamy się do innego składu kontynułując jazde z górki).
Przygarnę fotki na tekstury obiektów!