Autor Wątek:  Odp: Koniec trakcji parowej w Wolsztynie  (Przeczytany 2247 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline goofy212

  • Wiadomości: 108
  • PKP- Poczekaj Kiedyś Przyjedziemy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Koniec trakcji parowej w Wolsztynie
« dnia: 23 Marca 2014, 11:16:26 »
Dopiero by było jakby nie postawili na elektryfikację, narzekanie na "komunę". Ja pamiętam dość dobrze parowozy na linii Żywiec - Sucha Beskidzka. Jak doczytałem, elektryfikacja linii została zakończona 26 października 1989 roku. Niezależnie jaki będzie sentyment do parowozu w ruchu planowym nie ma miejsca. Pozostają tylko składy retro.
Ameryki nie odkryłeś. Jak wcześniej ktoś napisał nie ma sensu utrzymywać parowozów, bo przynoszą straty i nie są w dobrym stanie. Lepiej zainwestować w renowację i rozpalać je okazjonalnie.
 A czy ja narzekam na elektryfikację? Nie.

Ten argument już padł. Poza tym nie cytuj wiadomości, która jest tuż ponad Twoją, nie ma takiej potrzeby. Bocznica.
Benek
« Ostatnia zmiana: 24 Marca 2014, 09:15:19 wysłana przez Benek »
Uczeń wykazuje niedyspozycję psychofizyczną, w związku z czym zostaje odsunięty od zajęć z jednoczesnym ich niezaliczeniem.
https://goofy212.flog.pl/

Offline marczi-arczi

  • Wiadomości: 65
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Koniec trakcji parowej w Wolsztynie
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Marca 2014, 18:27:20 »


Potknięć zresztą można znaleźć więcej - część jak napisałem, jest naszym przeoczeniem, część zaś pospiechu w przygotowywaniu do druku i np. nie uwzględnienia przez wydawcę zgłaszanych poprawek...

Dlatego teraz na półkach sklepowych mamy coraz więcej autorów piszących o pogodzie... znaleźć bestseller to jak szukanie igły w stogu siana. A wystarczyło przestać się "spieszyć" i wydać raz a pożądnie, ale to jest takie moje skromne zdanie.

Reg. zakazy 10, 12.
Piszemy porządnie, a nie pożądnie. Odbiegłeś od tematu, piszesz oczywistości, bocznica.
Benek
« Ostatnia zmiana: 25 Marca 2014, 18:36:30 wysłana przez Benek »

Offline hubo221

  • Wiadomości: 174
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: Koniec trakcji parowej w Wolsztynie
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Marca 2014, 21:13:19 »
Cytuj
Dziś w parowozowni odbyło się spotkanie przedstawicieli PKP Cargo S.A., Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Powiatu Wolsztyńskiego oraz Gminy Wolsztyn w sprawie przyszłości Parowozowni Wolsztyn. W spotkaniu uczestniczył także Senator RP Jan Filip Libicki. Mimo, iż wszystkie strony wyraziły chęć dalszego prowadzenia przez wolsztyńskie parowozy ruchu planowego to już od 1 kwietnia ruch planowy na linii Wolsztyn - Leszno - Wolsztyn będą prowadziły szynobusy. Nie przekreśla to jednak możliwości zawarcia umowy na zamawianie parowozu do obsługi ruchu planowego na w/w linii w najbliższym czasie i powrotu parowozu na szlak. Na 18 kwietnia zaplanowano bowiem kolejne spotkanie celem omówienia nowej formuły funkcjonowania Parowozowni Wolsztyn.

W poniedziałek ostatni pociąg z parowozem poprowadzi Ol49-59. Będzie to pociąg 77428 Wolsztyn 13:16 - Leszno 14:36. Pociąg 77459 poprowadzi już szynobus, a wagony od pociągu 77428 zostaną w Lesznie. Parowóz wróci do Wolsztyna "luzem".
Chcieć to (nie) móc.

Reg. zakazy 12.
Twój post został raportowany, nie wiadomo kogo cytujesz. Poza tym wiadomość nie wnosi istotnej informacji. Bocznica.
Benek
« Ostatnia zmiana: 29 Marca 2014, 03:00:14 wysłana przez Benek »

Offline kuba123

  • Wiadomości: 3
  • Fotograf kolejowy.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Koniec trakcji parowej w Wolsztynie
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Kwietnia 2014, 07:43:22 »
Ol49-69 widziałem na okładce miesięcznika Świat kolei http://....

Reg. zakazy 12.
Nikogo to nie obchodzi, post został raportowany jako spam. Bocznica.
Benek
« Ostatnia zmiana: 28 Kwietnia 2014, 08:16:58 wysłana przez Benek »
Kolej to nie środek transportu to pasja.

Offline RoxonPL

  • Wiadomości: 4
  • #kolej_to_pasja
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Koniec trakcji parowej w Wolsztynie
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Października 2020, 10:35:37 »
Pamiętam że co roku były organizowane pokazy parowozów. Jeździło się szynobusem z Wrocławia to były czasy...

Nie odpowiadaj bez potrzeby w wątku w którym ostatnia wiadomość padła ponad 2 miesiące temu.
Rejestrując się na forum akceptujesz regulamin, więc go przestrzegaj.
Bocznica.
+30
« Ostatnia zmiana: 30 Października 2020, 10:39:52 wysłana przez matek123 »
Pasjonat kolei z Wrocławia
SU42 SP42 SP45 🚀