Autor Wątek:  Zwrotnicowo i nie tylko - problem za problemem.  (Przeczytany 4164 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartholomew

  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Zwrotnicowo i nie tylko - problem za problemem.
« dnia: 25 Stycznia 2005, 12:53:17 »
Nie moge się podpiąć do towaru - pisałem wcześniej, ale nikt chyba z tym problemem się nie spotkał i nie potrafił odpowiedzieć - przebolałem. Ale nie wiem co jest grane gdy odpalam misję w kórej na poczatku trzeba przepchnąć skład na bocznicę jakąś, przejechać na drugi koniec i "uuuu, uuuu) ;) Ładnie wszystko się zaczyna, zgodnie z zleceniem wciskam shift+4 i stoję... stoję... stoję i czekam najakiekolwiek zmiany świateł. Z przodu i z tyłu mam czerowne, obok stoi jakiś EU09 (chyba) z pasażerskimi i też ani drgnie... cholercia - czy ja mam aż tak spapraną patchami wersję??? Czy to może z jakiejś przyczyny ma dziąłać własnie w ten sposób, tylko ja jakiś niecierpliwy jestem?

Widze że wiele osób ubolewa nad zbyt długimi czasami oczekiwań na zezwolenie na jazdę - dołączam się do nich (przydała by się kompresja czasu w wybranych momentach). Włączam sobie maszynę wieczorami (często w nocy) kiedy mam troche czasu dla siebie - chce się trochę przejechać, pomanewrować, poczuć radochę ze sprawnego "zaparkowania" na stacji.. a tu lipa... czekam... czekam... czeka... w końcu ide spać...

Pomijam kwestję tego, że co chwila trafiam na jakieś byki - a to błędy przy wgrywaniu wychodzą (to moge sobie wytłumaczyć np. brakiem jakichś komponentów. Trasy które ich wymagają omijam szerokim łukiem - np. ta trasa która wymaga PODMIANY lokomotywy na nową i edytowania wszystkich wpisów w całej maszynei recznie, żeby reszta po tym zabiegu reszta tras dziąłała - ROTFL!!! - ale chwała autorowi że to zaznaczył), a to cos na trasie nie dziąła (takei błedy nie rażą mnie pod warunkim że wynikają z błedu twórcy trasy, a nie tego, ze sobie jakąś paczkę zainstalowałem)...

Szkoda, że twórcy tras nie piszą (nie  często w kazdym razie) z czym i jak najlepiej uruchamiać ich trasy...

Offline ST44

  • Wiadomości: 57
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Zwrotnicowo i nie tylko - problem za problemem.
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Stycznia 2005, 16:03:03 »
Cytat: "Bartholomew"
Nie moge się podpiąć do towaru - pisałem wcześniej, ale nikt chyba z tym problemem się nie spotkał i nie potrafił odpowiedzieć - przebolałem. Ale nie wiem co jest grane gdy odpalam misję w kórej na poczatku trzeba przepchnąć skład na bocznicę jakąś, przejechać na drugi koniec i "uuuu, uuuu) ;) Ładnie wszystko się zaczyna, zgodnie z zleceniem wciskam shift+4 i stoję... stoję... stoję i czekam najakiekolwiek zmiany świateł. Z przodu i z tyłu mam czerowne, obok stoi jakiś EU09 (chyba) z pasażerskimi i też ani drgnie... cholercia - czy ja mam aż tak spapraną patchami wersję??? Czy to może z jakiejś przyczyny ma dziąłać własnie w ten sposób, tylko ja jakiś niecierpliwy jestem?


U mnie w tej misji po naciśnięciu Shift+4 dostaję sygnał manewrowy na semaforze (tym który jest od strony składu). Potem manewruje się normalnie. Wpycha się skład na bocznicę, czeka chwilę na sygnał zezwalający i wyjeżdża na stację. Tam oblatuje się lokiem skład i po chwili oczekiwania pojawia się się sygnał na semaforze i można jechać.
Bartek

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Zwrotnicowo i nie tylko - problem za problemem.
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Stycznia 2005, 01:25:29 »
Cytuj
Pomijam kwestję tego, że co chwila trafiam na jakieś byki - a to błędy przy wgrywaniu wychodzą (to moge sobie wytłumaczyć np. brakiem jakichś komponentów. Trasy które ich wymagają omijam szerokim łukiem - np. ta trasa która wymaga PODMIANY lokomotywy na nową i edytowania wszystkich wpisów w całej maszynei recznie, żeby reszta po tym zabiegu reszta tras dziąłała - ROTFL!!! - ale chwała autorowi że to zaznaczył), a to cos na trasie nie dziąła (takei błedy nie rażą mnie pod warunkim że wynikają z błedu twórcy trasy, a nie tego, ze sobie jakąś paczkę zainstalowałem)...


Jako pomocnik już odpowiadam.
1. Ten symek to wersja jeszcze "raczkująca", czyli nieoficjalna. Dlatego, że coś nie działa, że nie ma tekstur, że nie ma wszystkich loków, itp. Dlatego jeżeli ktos ma chęci i czas na przeczytanie FAQ, użyć szukajki i odpowiednio zadać jej pytanie, to znajdzie wszystko, co chce.

2. Co do podmiany lokomotywy w symku.. To jest proste! Wystarczy troszkę poczytać plik scenery.doc i poszukać (znów szukajka)!

Czy to aż takie trudne? jak jesteś np. programistą, to chyba najpierw musisz mieć pojęcie o programowaniu choć w stopniu podstawowym. Potem ściągasz odpowiednie środowisko programistyczne, czytasz FAQ, kupujesz (pożyczasz) ksiązki o programowaniu i potem ćwiczysz... ćwiczysz i jeszcze raz ćwiczysz.
Ale skoro nie chce się komuś poczytać, poeksperymentować, to NIGDY nie będzie w stanie dochodzić do wprawy.

A teraz żartobliwie. Jeżeli się kochasz z kobietą, to czy kochasz się na żabę? czyli ona leży, Tobie leży a ona rechocze?
[/quote]

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
[OT]
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Stycznia 2005, 02:26:42 »
Cytat: "Mutopompka"

A teraz żartobliwie. Jeżeli się kochasz z kobietą, to czy kochasz się na żabę? czyli ona leży, Tobie leży a ona rechocze?

Ewentualnie ona stoi, jemu stoi i ona nie kuma...

Ale osobiście nie wiem jaki to ma związek z lenistwem niektórych użyszkodników... chyba w tym, że leżą i nic się im nie chce. Em aj rajt?
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline Bartholomew

  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Zwrotnicowo i nie tylko - problem za problemem.
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Stycznia 2005, 09:33:41 »
Cytat: "Mutopompka"
Jako pomocnik już odpowiadam.
1. Ten symek to wersja jeszcze "raczkująca", czyli nieoficjalna. Dlatego, że coś nie działa, że nie ma tekstur, że nie ma wszystkich loków, itp. Dlatego jeżeli ktos ma chęci i czas na przeczytanie FAQ, użyć szukajki i odpowiednio zadać jej pytanie, to znajdzie wszystko, co chce.

2. Co do podmiany lokomotywy w symku.. To jest proste! Wystarczy troszkę poczytać plik scenery.doc i poszukać (znów szukajka)!

Czy to aż takie trudne? jak jesteś np. programistą, to chyba najpierw musisz mieć pojęcie o programowaniu choć w stopniu podstawowym. Potem ściągasz odpowiednie środowisko programistyczne, czytasz FAQ, kupujesz (pożyczasz) ksiązki o programowaniu i potem ćwiczysz... ćwiczysz i jeszcze raz ćwiczysz.
Ale skoro nie chce się komuś poczytać, poeksperymentować, to NIGDY nie będzie w stanie dochodzić do wprawy.

A teraz żartobliwie. Jeżeli się kochasz z kobietą, to czy kochasz się na żabę? czyli ona leży, Tobie leży a ona rechocze?


Hehe - w pewnym wieku to normalne ;) I nie chodzi mi tylko o ostatnie zdanie.

Ja nie jestem pasjonatem kolei w takim stopniu aby ślęczeć tydzień i ustawiać wszystko na różne sposoby tylko tak aby cos w reszcie zadziałało. A JEDNAK TAK WŁASNIE ZROBIŁEM!!! :) Udało mi się doprowadzić zwrotnicowo do jakiego-takiego porządku (wreszcie mam białe swiatło - jadę, jest super. Z tym że teraz spotykam gąsienicę na którejśtam z kolei stacji, i ta cholera nie chce mnie przepuścić - ale nic, przepycham ją ;D ), jednak nie było to przyjemne. :( Kombinacji jest wiele. Udało mi się na szczęście bez edytowania żadnego z wpisów - do tego mam chyba wrodzony wstręt.

Czekam na wersje ostateczną...

Dzieki za odpowiedzi!

Offline jaras

  • Wiadomości: 224
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Zwrotnicowo i nie tylko - problem za problemem.
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Stycznia 2005, 18:53:18 »
Witaj.

Cytat: "Bartholomew"
Ja nie jestem pasjonatem kolei w takim stopniu aby ślęczeć tydzień i ustawiać wszystko na różne sposoby tylko tak aby cos w reszcie zadziałało.
Wiesz... z tego co wiem, symulator MaSzyna został napisany właśnie z myślą o pasjonatach kolei, którzy potrafią ślęczeć tydzień i ustawiać wszystko na różne sposoby, aby dobrze działało.

Cytat: "Bartholomew"
A JEDNAK TAK WŁASNIE ZROBIŁEM!!! :) Udało mi się doprowadzić zwrotnicowo do jakiego-takiego porządku (wreszcie mam białe swiatło - jadę, jest super.
Chwała Ci za to! Bijemy czołem w ziemię, że Ci się udało! ;-)

Cytat: "Bartholomew"
Z tym że teraz spotykam gąsienicę na którejśtam z kolei stacji, i ta cholera nie chce mnie przepuścić - ale nic, przepycham ją ;D ), jednak nie było to przyjemne. :( Kombinacji jest wiele. Udało mi się na szczęście bez edytowania żadnego z wpisów - do tego mam chyba wrodzony wstręt.
Aby wszystko dobrze działało, niestety, czasami trzeba pogrzebać w plikach scenerii. Zatem, również niestety, będziesz musiał polubić edytowanie wpisów. A to naprawdę nie jest takie trudne - wystarczy poczytać, pomyśleć i zrobić.

Jak to właśnie @ Mutopompka napisał - symulator jest wciąż w fazie rozwoju. My wszyscy (Ty też) - nie tylko autorzy kodu - wpływamy na kształt tego rozwoju. Po to właśnie powstało forum, mnóstwo dokumentacji oraz tutoriale.

Pozdrawiam Cię.
Jarosław Krasuski (@ jaras)

Doc: tutaj.
No cóż... trzeba się powoli zbierać do odejścia z tego forum - nic tu po mnie.

Offline Bartholomew

  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Zwrotnicowo i nie tylko - problem za problemem.
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Stycznia 2005, 22:08:31 »
Cytat: "jarzec"
Witaj.

Cytat: "Bartholomew"
Ja nie jestem pasjonatem kolei w takim stopniu aby ślęczeć tydzień i ustawiać wszystko na różne sposoby tylko tak aby cos w reszcie zadziałało.
Wiesz... z tego co wiem, symulator MaSzyna został napisany właśnie z myślą o pasjonatach kolei, którzy potrafią ślęczeć tydzień i ustawiać wszystko na różne sposoby, aby dobrze działało.

Cytat: "Bartholomew"
A JEDNAK TAK WŁASNIE ZROBIŁEM!!! :) Udało mi się doprowadzić zwrotnicowo do jakiego-takiego porządku (wreszcie mam białe swiatło - jadę, jest super.
Chwała Ci za to! Bijemy czołem w ziemię, że Ci się udało! ;-)

Cytat: "Bartholomew"
Z tym że teraz spotykam gąsienicę na którejśtam z kolei stacji, i ta cholera nie chce mnie przepuścić - ale nic, przepycham ją ;D ), jednak nie było to przyjemne. :( Kombinacji jest wiele. Udało mi się na szczęście bez edytowania żadnego z wpisów - do tego mam chyba wrodzony wstręt.
Aby wszystko dobrze działało, niestety, czasami trzeba pogrzebać w plikach scenerii. Zatem, również niestety, będziesz musiał polubić edytowanie wpisów. A to naprawdę nie jest takie trudne - wystarczy poczytać, pomyśleć i zrobić.

Jak to właśnie @ Mutopompka napisał - symulator jest wciąż w fazie rozwoju. My wszyscy (Ty też) - nie tylko autorzy kodu - wpływamy na kształt tego rozwoju. Po to właśnie powstało forum, mnóstwo dokumentacji oraz tutoriale.

Pozdrawiam Cię.


Dzieki za odpowiedź. Co do przymusu polubienia robienia wpisów - to w moim rozumieniu ma się to nijak do bycia milosnikiem kolei :) Napisale ze nie jestem milosnikiem, bo to pojęcie rezerwuje dla ludzi Waszego pokroju - ja ot, przejechałem sie kiedyś SM'em, lubie zapach pociągu i stukot kół, lubię sobie w drodze pooglądać stacje i w podróży móc z ze znawstwm stwierdzić "o - postoimy, bo mamy S1" (żartuję ;) ). Bawiłem się kilkoma symulatorami, ale szczególną sympatią dażę własnie Maszynę - za klimat. Szkoda tylko że (może niesłusznie i zbyt pochopnie) załozyłem że uruchamiam symulator, który mimo pewnych ograniczeń wynikających z sposobu jego tworzenia, pozwoli mi spędzić mile chwile przy nastawniku. Takie sztywne sobie zasady założylem, i srodze się zdziwiłem gdy dowiedziąłem sie o koniecznosci edytowania wpisów, zaznajomienia sie z instrukcją tworzenia składów, nakładania tekstur itp...

Oczywiście teraz rozumiem, ze Maszyna ma się tak do osiagnięcia satysfakcji z jazdy jak powiedzmy kolejka PIKO - jak się nie pomęczysz ze złożeniem tego do kupy, to nici z zabawy ;) (nie porównuję PIKO do Maszyny chcac umniejszyć wartość tej drugiej - to kwestia techniczna). Chyba mi uświadomoliscie konieczność zmiany nastawienia, albo dokladnego zapoznania się z trasami standardowymi, ktore jednak "chodzą" ;)

Dzieki!

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Zwrotnicowo i nie tylko - problem za problemem.
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Stycznia 2005, 22:13:04 »
Primo - tnij cytaty jak sie do nich nie odnosisz
Secundo - czemu nie zabrałeś się za trasę np. Bcchnia-brzesko, która chodzi ok, beż żadnej zmiany wpisów, ewentualnie trzeba ściągnąć teksturę loka żeby nie był biały i tyle... nie trzeba edytować wpisów, nie trzeba się biedzić, siadasz za nastawnikiem i jedziesz...
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline jaras

  • Wiadomości: 224
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Zwrotnicowo i nie tylko - problem za problemem.
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Stycznia 2005, 14:36:14 »
Kończę już dyskusję z Tobą, @ Bartholomew.

Wiesz... ja również nie jestem maniakiem kolei, a tylko takim "małym miłośnikiem", co objawia się tym co u Ciebie:
    [*]uwielbiam jeździć koleją (i wolę nią niż np. autobusem);[*]uwielbiam stukot kół, pisk hamulców i dźwięk silnika lokomotywy;[*]uwielbiam na trasie popatrzeć na stacje;[*]uwielbiam wczuwać się w klimat jazdy i analizować napotykane sygnały (np. wspomniany S1);[*]też miałem kiedyś kolejkę elektryczną PIKO.[/list]Ale... ja już powtarzam to drugi raz (a w tym wątku powtarza się to już więcej razy): MaSzyna nie jest produktem komercyjnym, w którym wyciągasz gotową płytę CD-ROM z pudełka, uruchamiasz program i jazda. My wszyscy, podobnie jak i Ty, na początku mieliśmy różne problemy z teksturami, wpisami i innym pierdołami. I to właśnie my wszyscy (a już na pewno ci najwytrwalsi) zapoznaliśmy się z dokumentacją, opisami, a także postami na forum, a następnie musieliśmy jednak "pobawić się" w poprawianie różnego rodzaju błędów.

    Ja na przykład, podobnie jak Ty, ściągnąłem symulator, próbowałem uruchomić i nie wszystko od razu działało jak trzeba. Mało tego, nawet nie umiałem ruszyć lokomotywą! Myślisz, że na tym forum zadałem choć jedno pytanie na ten temat? Nie - gdyż wokół jest pełno źródeł informacji, na podstawie których sam sobie odpowiedziałem na pytanie: "Jak to zrobić?".

    Niestety, MaSzyna jest programem bardzo elastycznym. Nie jest to gra, lecz próba odwzorowania rzeczywistości, dlatego nie ma tutaj "punktów karnych", wyskakujących "dymków" z podpowiedziami, czy napisu "The End" na końcu. Trzeba się ze wszystkim zapoznać, poczytać, pogrzebać tu i ówdzie - a dopiero potem siadać za nastawnik.

    Tak elastyczny program nijak się ma do ludzi z takimi "sztywnymi zasadami", jak Ty. Wówczas szczególnie im polecam MS Train Simulator - niestety, już nie darmowy. Tam właśnie nie musisz się już zastanawiać, co wpisać do scenerii, aby działało - po prostu: uruchamiasz i jedziesz.

    A wszystkim którzy chcą "powgłębiać się" w tajniki symulatora MaSzyna EU07-424 życzę wytrwałości i "elastycznych zasad".

    Jak napisałem: z mojej strony w tym wątku już EOT - może jeszcze ktoś inny podejmie dyskusję z Tobą.

    Pozdrawiam Cię.
    Jarosław Krasuski (@ jaras)

    Doc: tutaj.
    No cóż... trzeba się powoli zbierać do odejścia z tego forum - nic tu po mnie.