Autor Wątek:  Nieczytanie opisów, połamanie pantografu i rozczarowanie  (Przeczytany 29587 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Nieczytanie opisów, połamanie pantografu i rozczarowanie
« dnia: 18 Lutego 2014, 17:33:48 »
Nie znalazłem bardziej pasującego wątku, ażeby móc opisać spotkany problem. Otóż, bajer ze spadkiem/zanikiem napięcia w sieci trafiony, ale łamanie pantografów lekko przesadzone. Nie wiem czy ktoś już zgłaszał, ale na L053, przed Swoszowicami, od Dębicy jadąc, zaraz za wiaduktem sieć znajduje się za daleko osi toru i po ponownym zetknięciu ślizgacza z drutem następuje połamanie pantografu. Trochę przesadzona opcja, że na 60 km trasy oba pantografy można stracić na odcinku pięciu kilometrów. Zamiast zrzucać winę na dziury w sieci, proponował bym dopracowanie efektu łamania pantografów. Osłabić trochę wrażliwość tej funkcji. Niestety na dzień dzisiejszy funkcja ta uniemożliwia przejechanie służby do końca. Zwłaszcza na L053.

Wydzieliłem, przeniosłem i zmieniłem nazwę tematu, by niektórzy zauważyli jak wyglądają ich posty...
Temat wiąże się z wydaniem tego dodatku.
Benek
« Ostatnia zmiana: 18 Lutego 2014, 19:13:29 wysłana przez Benek »

Offline R4TCH3T

  • Wiadomości: 246
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Nieczytanie opisów, połamanie pantografu i rozczarowanie
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Lutego 2014, 17:37:12 »
Na samym Bałtyku można połamać co chwilę patyki... Samo przejście między naciągaczami sieci jest trochę upierdliwe, bo co sekcja wywala szybki. Co na, niektórych trasach jest dość upierdliwe bo takie coś spotyka się co minutę. Wiem, że nie jest to tak hop siup poprawić, i same scenerie wymagają popraw, ale można by to troszkę znieczulić.

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Nieczytanie opisów, połamanie pantografu i rozczarowanie
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Lutego 2014, 17:52:59 »
Kolejna nowinka, ta sama służba, L053 Brutto-pośp. W Psim Polu czekamy na boku, aż przejedzie pośpieszny. Niestety, nie przejedzie, bo lokomotywa, która ciągnęła ten pospieszny połamała obydwa pantografy w miejscu, w którym ja połamałem jeden chwilę temu (pod wiaduktem, przed Swoszowicami). Misja zakończona niepowodzeniem.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Nieczytanie opisów, połamanie pantografu i rozczarowanie
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Lutego 2014, 18:01:14 »
Zamiast zrzucać winę na dziury w sieci, proponował bym dopracowanie efektu łamania pantografów.
Zamiast zrzucać winę na nieistniejące błędy w exe, proponowałbym poprawienie rozwieszenia sieci trakcyjnej.

Do jakiego stopnia ten mechanizm ma być nieczuły? Do tej pory lokomotywy były wyposażone w magiczne superkondensatory zapewniające energię na 1 sekundę, a pantografy w magiczny sposób wracały pod sieć trakcyjną. Kiedy te szamaństwa zostały wyplenione, wyszły błędy w rozwieszeniu sieci. Jaką mamy pewność, że za 3 miesiące ktoś nie przyjdzie i wrzuci do rotfl screena pantografu, który podnosi się na wysokość sieci trakcyjnej, która jest 2 metry od lokomotywy?
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Nieczytanie opisów, połamanie pantografu i rozczarowanie
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Lutego 2014, 18:15:11 »
Do jakiego stopnia ten mechanizm ma być nieczuły?

Nie uważasz, że obecna postać rzeczy jest bardzo daleka od realizmu i rzeczywistości? Nie ma służby, ani misji podczas której lokomotywa prowadzona przeze mnie, bądź przez Ai nie połamała by pantografu. Ostra przesada.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Nieczytanie opisów, połamanie pantografu i rozczarowanie
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Lutego 2014, 18:19:22 »
Ostra przesada.
Przeczytaj ze zrozumieniem. To nie jest wina EXE tylko wina źle położonej sieci trakcyjnej.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Nieczytanie opisów, połamanie pantografu i rozczarowanie
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Lutego 2014, 18:23:49 »
Nie uważasz, że obecna postać rzeczy jest bardzo daleka od realizmu i rzeczywistości?
Widocznie w rzeczywistości sieć trakcyjna jest prawidłowo ułożona.

Włącz Debugmode, przejedź się po TD (gdzie sieć trakcyjna została wstawiona na łukach na nowo z uwzględnieniem przechyłek), patrząc na pantograf. Następnie zrób to samo z inną scenerią.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Nieczytanie opisów, połamanie pantografu i rozczarowanie
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Lutego 2014, 18:36:51 »
Przeczytaj ze zrozumieniem. To nie jest wina EXE tylko wina źle położonej sieci trakcyjnej.

Przeczytałem, kilka razy i wciąż zachodzę w głowę, po co komu opcja łamania pantografów, która nie współpracuje z siecią trakcyjną, a co za tym idzie, powoduje zakończenie misji po przejechaniu ledwie 10%. Jeśli autor wiedział, że ze względu na źle ułożoną sieć trakcyjną, funkcja łamania pantografów uniemożliwia dokończenia symulacji, to dlaczego udostępnił ją ogółowi? Sabotaż?

Offline szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: Nieczytanie opisów, połamanie pantografu i rozczarowanie
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Lutego 2014, 18:54:32 »
Nikt nie zapewniał że wszystko będzie działać cacy, @Ra udostępnił to EXE żeby większa liczba osób mogła wyłapać ewentualne błędy.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Nieczytanie opisów, połamanie pantografu i rozczarowanie
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Lutego 2014, 18:59:06 »
Przeczytałem, kilka razy i wciąż zachodzę w głowę, po co komu opcja łamania pantografów, która nie współpracuje z siecią trakcyjną, a co za tym idzie, powoduje zakończenie misji po przejechaniu ledwie 10%.
Żeby nie można było do woli jeździć po torach niezelektryfikowanych. Zawsze można to wyłączyć.

Jeśli autor wiedział, że ze względu na źle ułożoną sieć trakcyjną, funkcja łamania pantografów uniemożliwia dokończenia symulacji, to dlaczego udostępnił ją ogółowi? Sabotaż?
Nie, chęć wyłapania błędów (innych niż wymienione w poście z publikacją).
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Nieczytanie opisów, połamanie pantografu i rozczarowanie
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Lutego 2014, 19:02:08 »
@PanMechanik - bo najlepiej nic nie poprawiać, usprawniać i nie dążyć do realizmu. A że błędy kryły błędy… Wybaczcie, przypomina mi się wywołana swego czasu przeze mnie dyskusja -  bo "pani lekkich obyczajów" w radiu i "goła baba" na plakacie w kabinie to REALIZM, ale łamiący się pantograf, spadki napięcia w sieci i wybijający WS to już wymysł, kaprys i sabotaż… Idźmy dalej tym tropem, niech się @Ra nie męczy nad takimi efektami, niech @youBy nie łazi pod wagonami mierząc cięgła hamulcowe - wystarczy prędkość +/- i lusterka.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline RoboBatman

  • Wiadomości: 1634
    • Zobacz profil
    • Wykaz Taboru Kolejowego na Tekstury
  • Otrzymane polubienia: 546
Odp: Nieczytanie opisów, połamanie pantografu i rozczarowanie
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Lutego 2014, 19:12:43 »
@PanMechanik - bo najlepiej nic nie poprawiać, usprawniać i nie dążyć do realizmu.
Niektórym nigdy nie dogodzisz-a w szczególności oczekiwaczom i narzekiwaczom z Facebooka.
A że błędy kryły błędy…
Jeśli można zapytać i wiedzieć-co masz tu na myśli?

Offline szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: Nieczytanie opisów, połamanie pantografu i rozczarowanie
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Lutego 2014, 19:14:20 »
Pantografy nie zachowywały się realnie przez co błędy w ułożeniu sieci nie zostały zidentyfikowane.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline mk1991

  • Deweloper
  • Wiadomości: 674
  • Niech żyje EU43!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 282
Odp: Nieczytanie opisów, połamanie pantografu i rozczarowanie
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Lutego 2014, 19:43:45 »
Osobiście nie widzę problemu. Tam gdzie istnieją kłopoty związane z siecią  wstawiam lokomotywy spalinowe.
Prawda jest okruchem lodu.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Nieczytanie opisów, połamanie pantografu i rozczarowanie
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Lutego 2014, 20:03:38 »
To jest tak, jak się nie umie czytać ze zrozumieniem. Napisane jest, że:
Testy w zamkniętym gronie nie wykazują już poważnych błędów, przyszedł czas na testy otwarte.
Pojawił się dodatek, to trzeba ściągnąć, nieważne co i jak, i po co... Przecież nikt nie musi pobierać tego exe. To pokazuje jeszcze jedną rzecz. Niektórzy nie są w ogóle chętni do pomocy. Kilka osób jest tylko w stanie założyć wątek, w którym opisze problemy wyłapane podczas użytkowania MaSzyny. Przykładem jest ten temat: http://eu07.pl/forum/index.php/topic,25206.0.html. A po co reszcie konta na tym forum? (pytanie retoryczne). Ja się interesuję ubraniami i butami na tyle, na ile w nich chodzę. Jednak nie zakładam konta na forum o odzieży, by porozmawiać co i jak jest produkowane, bo się na tym po prostu nie znam.

Offline Paczkuś

  • Wiadomości: 433
  • Mój nick się odmienia przez przypadki.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Nieczytanie opisów, połamanie pantografu i rozczarowanie
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Lutego 2014, 20:08:38 »
Przeczytałem, kilka razy i wciąż zachodzę w głowę, po co komu opcja łamania pantografów, która nie współpracuje z siecią trakcyjną, a co za tym idzie, powoduje zakończenie misji po przejechaniu ledwie 10%. Jeśli autor wiedział, że ze względu na źle ułożoną sieć trakcyjną, funkcja łamania pantografów uniemożliwia dokończenia symulacji, to dlaczego udostępnił ją ogółowi? Sabotaż?
Tak. Sabotaż na osobach, które nie potrafią wybrać pliku wykonywalnego. Proszę korzystać z exe z paczki całościowej.
Nie ma obowiązku korzystać z EU07_424.exe

Nie uważasz, że obecna postać rzeczy jest bardzo daleka od realizmu i rzeczywistości? Nie ma służby, ani misji podczas której lokomotywa prowadzona przeze mnie, bądź przez Ai nie połamała by pantografu. Ostra przesada.
Ten nawet dobrze ze stacji nie wyjechał:
« Ostatnia zmiana: 18 Lutego 2014, 20:13:46 wysłana przez Paczkuś »
Solo oración!

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Nieczytanie opisów, połamanie pantografu i rozczarowanie
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Lutego 2014, 20:10:15 »
Ja jeszcze dodam, że od dawna oficjalny Download jest pod adresem http://eu07.pl/pobierz/. Natomiast na forum dodatki są publikowane tylko ze względów historycznych. EXE nie znalazło się w oficjalnym downloadzie, jest dostępne tylko na forum, więc tym bardziej wypadałoby się spodziewać, że to wersja testowa.
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Nieczytanie opisów, połamanie pantografu i rozczarowanie
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Lutego 2014, 20:11:03 »
Nikt nikomu nie broni, żeby sam sobie poprawił druty w scenerii. Aktualna PC nie jest po prostu przystosowana do nowego EXE, więc by mieć pewność, że nie będzie takich zdarzeń należy korzystać z orginalnego Exe z paczki. A jak ktoś się upiera na nowości, to zawsze może odhaczyć sobie w ustawieniach opcję "poszukiwanie sieci trakcyjnej", a żeby nie wywalało WS na każdym sekcjonowaniu jeździć na dwóch patykach.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Nieczytanie opisów, połamanie pantografu i rozczarowanie
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Lutego 2014, 21:03:45 »
Cytuj
Tam gdzie istnieją kłopoty związane z siecią  wstawiam lokomotywy spalinowe.
Czyli... wszędzie?
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Nieczytanie opisów, połamanie pantografu i rozczarowanie
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Lutego 2014, 21:53:49 »
Nie. W poprawionej wersji scenerii quarkmce2007, @Ra poprawił sieć w bardzo wielu miejscach. Warto podkreślić, że zrobił to ręcznie.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Nieczytanie opisów, połamanie pantografu i rozczarowanie
« Odpowiedź #20 dnia: 18 Lutego 2014, 22:03:11 »
W plikach FIZ lokomotyw elektrycznych jest taka linijka:Power: EnginePower=CurrentCollector CollectorsNo=2 MaxVoltage=3600 MaxCurrent=1200 MinH=0.48 MaxH=2.5 CSW=1.5Parametr CSW=1.5 określa szerokość ślizgu w metrach. W ramach poprawienia realizmu proponuję przestawić tę wartość na CSW=15, dzięki czemu wysunięcie pantografu poza drut będzie się zdarzało rzadko, a na liniach dwutorowych pantograf będzie również zasilany z drutu nad sąsiednim torem. Niestety niewiele da się poradzić na zbyt wolne podnoszenie pantografu, przez które traci on kontakt z drutem na przęsłach naprężania i wywala WS. Wcześniej było wielokrotnie i od wielu lat zgłaszane, że podnoszenie pantografu jest zbyt szybkie.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline muri

  • Wiadomości: 627
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Nieczytanie opisów, połamanie pantografu i rozczarowanie
« Odpowiedź #21 dnia: 19 Lutego 2014, 09:36:56 »
Niestety - użytkownicy są sami sobie winni. Wszystkie informacje o tej wersji exe są zawarte w wątku w publikacjach - począwszy od prawdopodobnych błędów, a skończywszy na tym że ma ona charakter testów publicznych. Pytanie (do tych który narzekają) - czy przeczytali ze zrozumieniem tego posta? Czy tylko "OOOO LINK!!! ŚCIĄGAM BO JESZCZE USUNĄ!!!".
Może wystarczyłoby przeredagować tego posta - zacząć od tego że jest wersja testowa, oraz wyróżnić ten punkt:
Zmienione działanie sieci trakcyjnej. Błędy rozwieszenia sieci w sceneriach będą powodowały wyłączanie wyłącznika szybkiego albo nawet połamanie pantografu.
Lub metoda kija i marchewki - zabezpieczyć archiwum hasłem, które zamaskować jakoś w treści posta :) Tak żeby jego wymyślenie wymagało przeczytania posta... Np:
Cytuj
Hasło tworzą kolejno ułożone pierwsze litery pierwszego i ostatniego słowa w każdym punkcie opisującym spodziewany błąd

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Nieczytanie opisów, połamanie pantografu i rozczarowanie
« Odpowiedź #22 dnia: 19 Lutego 2014, 09:40:56 »
Lub metoda kija i marchewki - zabezpieczyć archiwum hasłem, które zamaskować jakoś w treści posta :) Tak żeby jego wymyślenie wymagało przeczytania posta...
Nie działa. Vide: przy rejestracji na Forum w taki sposób jest zrobione zabezpieczenie przed botami a hasła ukryte są w Regulaminie. A wciąż rejestrują się Użytkownicy, których pierwsza wiadomość idzie od razu na bocznicę z powodów właśnie Regulaminowych.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline mk1991

  • Deweloper
  • Wiadomości: 674
  • Niech żyje EU43!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 282
Odp: Nieczytanie opisów, połamanie pantografu i rozczarowanie
« Odpowiedź #23 dnia: 19 Lutego 2014, 11:43:14 »
Lokomotywy spalinowe wstawiam tam, gdzie można bezpiecznie to zrobić. Tam, gdzie nie wpływa to na eventy. Nie które z nich uruchamiane są przy pomocy odpowiednich składów, więc nie można ich zmieniać.
Prawda jest okruchem lodu.

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Nieczytanie opisów, połamanie pantografu i rozczarowanie
« Odpowiedź #24 dnia: 20 Lutego 2014, 12:23:00 »
Ostrzeżenie było, że może wystąpić połamanie pantografu. Do czasu korekty scenerii można korzystać z starego exe w paczce. Tylko tak, nowe scenerie będą już tworzone z uwzględnieniem nowego exe. A co z starszymi sceneriami?
W plikach FIZ lokomotyw elektrycznych jest taka linijka:
Cytuj
Power: EnginePower=CurrentCollector CollectorsNo=2 MaxVoltage=3600 MaxCurrent=1200 MinH=0.48 MaxH=2.5 CSW=1.5
Parametr CSW=1.5 określa szerokość ślizgu w metrach. W ramach poprawienia realizmu proponuję przestawić tę wartość na CSW=15.
Dlaczego odrazy korekta dziesięciokrotna. Nie można zrobić korektę CSW=2.0 i sprawdzić?
To jest tak, jak się nie umie czytać ze zrozumieniem. Napisane jest, że:
Testy w zamkniętym gronie nie wykazują już poważnych błędów, przyszedł czas na testy otwarte.
Pojawił się dodatek, to trzeba ściągnąć, nieważne co i jak, i po co... Przecież nikt nie musi pobierać tego exe. A po co reszcie konta na tym forum? (pytanie retoryczne). Ja się interesuję ubraniami i butami na tyle, na ile w nich chodzę. Jednak nie zakładam konta na forum o odzieży, by porozmawiać co i jak jest produkowane, bo się na tym po prostu nie znam.
Jeśli występuje łamanie pantografu i jest to nagminne, to jest poważny błąd. Masz rację jak przy ubraniu urwie się guzik, to nie zakładam konta na forum producenta odzieży. To jest forum symulatora pojazdów szynowych a nie forum budowy i eksploatacji kolejowej trakcji elektrycznej. Co mnie interesują zasady budowy i eksploatacji trakcji elektrycznej, dla mnie symulator ma działać. Zawsze może się pojawić wpis o połamaniu pantografu, tak jest mentalność niektórych.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Nieczytanie opisów, połamanie pantografu i rozczarowanie
« Odpowiedź #25 dnia: 20 Lutego 2014, 12:38:49 »
Co mnie interesują zasady budowy i eksploatacji trakcji elektrycznej, dla mnie symulator ma działać.
Zapłać, to będzie działał. Nie masz prawa wymagać, by symulator był sprawny. Tym bardziej, że nie pomogłeś go rozwinąć, w żadnym sensie.
To jest forum symulatora pojazdów szynowych a nie forum budowy i eksploatacji kolejowej trakcji elektrycznej.
Zauważ, że exe nie pojawiło się na stronie eu07.pl, a to tam ukazują się dodatki w pełni sprawne. Po Twojej wypowiedzi utwierdzam się w przekonaniu, że ludzie tacy jak Ty nie powinni mieć tu konta, bo nie rozumieją jak takie projekty funkcjonują. Zamiast tracić energię na pisanie postów, które nic nie wnoszą, proponuję Ci skupić się na tworzeniu, wyłapywaniu błędów z opisem jak je rozwiązać. Wtedy wszystkim nam będzie się pracować lepiej.

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Nieczytanie opisów, połamanie pantografu i rozczarowanie
« Odpowiedź #26 dnia: 20 Lutego 2014, 12:42:34 »
Ostrzeżenie było, że może wystąpić połamanie pantografu. Do czasu korekty scenerii można korzystać z starego exe w paczce. Tylko tak, nowe scenerie będą już tworzone z uwzględnieniem nowego exe. A co z starszymi sceneriami?
Będą poprawiane jak się znajdą ręce do pomocy. Na razie są tylko do załamywania.

Dlaczego odrazy korekta dziesięciokrotna. Nie można zrobić korektę CSW=2.0 i sprawdzić?
Bo co to za różnica czy ślizgacz ma 2 metry czy 15, skoro ma mieć ~1.26...

Cytuj
Jeśli występuje łamanie pantografu i jest to nagminne, to jest poważny błąd. Masz rację jak przy ubraniu urwie się guzik, to nie zakładam konta na forum producenta odzieży. To jest forum symulatora pojazdów szynowych a nie forum budowy i eksploatacji kolejowej trakcji elektrycznej. Co mnie interesują zasady budowy i eksploatacji trakcji elektrycznej, dla mnie symulator ma działać. Zawsze może się pojawić wpis o połamaniu pantografu, tak jest mentalność niektórych.
Jak Ci się urwie guzik, to bierzesz igłę i nitkę i przyszywasz. Analogicznie - jak Ci się lamie pantograf, bo sieć ma błędy, to otwierasz notatnik i poprawiasz.
Jak nie umiesz szyć, to BIERZESZ igłę, nitkę, guzik i koszulę, zanosisz komuś i prosisz o pomoc. Analogicznie - jak nie umiesz poprawić, to sprawdzasz co jest potrzebne innym (np. współrzędne miejsca), podajesz na Forum i prosisz o pomoc.

Chcesz działający Symulator - no to jest. Piękna symulacja zachowania pantografu w kontakcie ze źle powieszoną siecią. Cud, miód i orzeszki. Chyba, że chcesz sobie pograć. A to już w tym są lepsze istniejące produkty komercyjne.

Najwyraźniej dawno nie było rzuconego tu hasła: "MaSzyna to nie GRA, to SYMULATOR" ;]
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline muri

  • Wiadomości: 627
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Nieczytanie opisów, połamanie pantografu i rozczarowanie
« Odpowiedź #27 dnia: 20 Lutego 2014, 12:45:01 »
Zawsze może się pojawić wpis o połamaniu pantografu, tak jest mentalność niektórych.
To fajnie by było żeby coś z takiego wpisu wynikało (np. gdzie to wystąpiło). A nie tylko pretensje "miniedziała" np. Twój post czy:
Jeśli autor wiedział, że ze względu na źle ułożoną sieć trakcyjną, funkcja łamania pantografów uniemożliwia dokończenia symulacji, to dlaczego udostępnił ją ogółowi? Sabotaż?
Tak... Spisek i układ. I brzozy by się znalazły gdzieś w okolicy jak dobrze poszukasz. Przypadek?
Ktoś pewnie kiedyś (może szybciej niż się to wydaje) poprawi te błędy na sceneriach - ale żeby to zrobić najpierw trzeba chociaż wiedzieć gdzie i co poprawić, nieprawdaż?
« Ostatnia zmiana: 20 Lutego 2014, 12:46:27 wysłana przez muri »

Offline jarząbek019

  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Nieczytanie opisów, połamanie pantografu i rozczarowanie
« Odpowiedź #28 dnia: 20 Lutego 2014, 12:56:11 »
Podepnę się pod temat. Chodzi o baterie. Jeśli wyłączymy baterie automatycznie gaśnie nam oświetlenie czoła pociągu. Ok, ale podświetlanie wskaźników i manometrów nadal się świeci. nie sprawdzałem co z oświetleniem całej kabiny.

Offline muri

  • Wiadomości: 627
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Nieczytanie opisów, połamanie pantografu i rozczarowanie
« Odpowiedź #29 dnia: 20 Lutego 2014, 13:00:19 »
Z tego co kojarzę to autor exe wie o tym błędzie - pewnie będzie fix przy nowym releasie.