Autor Wątek:  Chwilowe zacinki podczas symulacji  (Przeczytany 4639 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Siódemek

  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Chwilowe zacinki podczas symulacji
« dnia: 21 Lutego 2014, 22:54:37 »
Witam. Mam od dość dawna problem z "zacinaniem" ekranu. Są to najczęściej ułamki sekund, ale po pewnym czasie pojawiają się częściej i jest to denerwujące. Mój sprzęt ma swoje lata, ale na większości tras jest równe 60 fps. Także po wyjściu z kabiny i trzymaniu PPM lokomotywa się "szarpie" lecz też na początku nie jest to odczuwalne. Proszę o pomoc, bo nie wiem czy mam sterowniki zaktualizować.

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Chwilowe zacinki podczas symulacji
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Lutego 2014, 07:55:14 »
Na początek podaj konfigurację,następnie proponuję przeczyścić porządne 'bebechy' z kurzu. Miałem kiedyś ten sam problem i dało to rezultat. Sterowniki też można zaktualizować. Po wszystkich zabiegach zobacz czy jest jakaś widoczna poprawa.

Offline Siódemek

  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Chwilowe zacinki podczas symulacji
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Lutego 2014, 09:34:13 »
Bebechy w jakim sensie?

Offline Carmelovy

  • Wiadomości: 523
  • W MaSzynie od 2009r. Maszynista IC
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Chwilowe zacinki podczas symulacji
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Lutego 2014, 10:02:40 »
Wyczyścić (sprężonym powietrzem) wnętrze komputera. :)

Offline Siódemek

  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Chwilowe zacinki podczas symulacji
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Lutego 2014, 10:57:58 »
Dzięki za odpowiedzi. Konfiguracje podam jutro, a czyszczenie kompa odbędzie się w czasie bliżej nieokreślonym. Ale jeszcze raz dzięki za rady, napiszę gdy będzie po wszystkim i będę sprawdzać czy zadziałało :)

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Chwilowe zacinki podczas symulacji
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Lutego 2014, 21:40:13 »
Jakbyś podał plik log.txt, to byłoby wiadomo jaki jest OpenGL Version:. Między innymi po tym można wnioskować, czy sterowniki trzeba aktualizować. Jak to jest wiekowy sprzęt, to można spróbować w RAINSTED.exe w zakładce Ustawienia zmienić Multiasampling na zero, domyślnie jest na dwa. Było to wiele razy poruszane tutaj na forum.

Poczytaj sobie w jakimś słowniku, jaka jest różnica między kropką a przecinkiem.
Rozi
« Ostatnia zmiana: 16 Marca 2014, 12:57:39 wysłana przez Rozi »

Offline jakol112

  • Szklarz
  • Wiadomości: 215
  • Technik-Elektryk, Student MiBM
    • Zobacz profil
    • PeKaPe
  • Otrzymane polubienia: 56
Odp: Chwilowe zacinki podczas symulacji
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Marca 2014, 23:04:50 »
Witam.
Miałem podobny problem. Symulator zacinał się przy poruszaniu kamerą. Użyłem programu adwCleaner. Spróbuj. Może pomoże. Program wyrzuca złośliwe oprogramowanie. Pozdrawiam!

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Chwilowe zacinki podczas symulacji
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Marca 2014, 20:42:44 »
U mnie przy pierwszych spadkach FPSu pomogło wyczyszczenie wiatraków w zasilaczu i na procesorze plus wyczyszczenie radiatorów. Możesz też wymienić pastę termoprzewodzącą. Za drugim razem jak miałem zacięcia wymieniłem wiatrak z radiatorem na płycie głównej. Jak do tej pory wszystko smiga u mnie bez uwag. Wzrost FPSu o około 10-12. Sprawdź m menadżerze które procesy zabierają najwięcej CPU podczas przycinki. Na koniec możesz jeszcze przepiąć kość ramu w inną szynę. To są zabiegi, które osobiście wykonałem i pomogło.