Autor Wątek:  Rozkaz pisemny "S"  (Przeczytany 25244 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline goofy212

  • Wiadomości: 108
  • PKP- Poczekaj Kiedyś Przyjedziemy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Rozkaz pisemny "S"
« dnia: 30 Stycznia 2014, 16:42:43 »
Witam. Mam pytanie dotyczące rozkazu pisemnego"S". Jeżeli taki rozkaz dostanę na wjazd na stację, to jaka prędkość jest maksymalna? A jak jest w przypadku wyjazdu? To znaczy z jaką prędkością mogę się poruszać po szlaku?

PS. Jeżeli to zły dział, to proszę przenieść odpowiedniego.

Reg. obowiązki 6.
A co to za wyręczanie się Moderatorami? Spójrz na opisy działów, wysil się trochę. Przeniosłem.
Benek
« Ostatnia zmiana: 30 Stycznia 2014, 17:12:25 wysłana przez Benek »
Uczeń wykazuje niedyspozycję psychofizyczną, w związku z czym zostaje odsunięty od zajęć z jednoczesnym ich niezaliczeniem.
https://goofy212.flog.pl/

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Rozkaz pisemny "S"
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Stycznia 2014, 16:45:14 »
Wjazd do 40 (zakładając, że na tor wolny), wyjazd do 40 na blokadę półsamoczynną i unieważnioną samoczynną w obrębie posterunku, oraz do 20 na czynną samoczynną blokadę liniową do pierwszego semafora SBL wskazującego sygnał zezwalający.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline goofy212

  • Wiadomości: 108
  • PKP- Poczekaj Kiedyś Przyjedziemy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Rozkaz pisemny "S"
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Stycznia 2014, 16:54:35 »
wyjazd do 40 na blokadę półsamoczynną i unieważnioną samoczynną w obrębie posterunku
Czyli po minięciu wskaźnika W27 mogę zacząć przyśpieszać?
Uczeń wykazuje niedyspozycję psychofizyczną, w związku z czym zostaje odsunięty od zajęć z jednoczesnym ich niezaliczeniem.
https://goofy212.flog.pl/

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Rozkaz pisemny "S"
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Stycznia 2014, 16:57:39 »
Granicą posterunku jest semafor wjazdowy.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline borys_q

  • Wiadomości: 318
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 31
Odp: Rozkaz pisemny "S"
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Stycznia 2014, 17:52:09 »
A kolega mi przypomni gdzie obecnie to pisze? Bo odnośnik z tabelki do instrukcji Ie1 paragraf 3 ustęp 13 się jakby zdezaktualizował.

Edit: znalazłem wyjazd na blokadę samoczynną Ie-1 Par 3.13.18.b  , a nie mogę nigdzie znaleźć wyjazdu bez samoczynnej blokady, lub wjazdu na stacje na rozkaz.
« Ostatnia zmiana: 30 Stycznia 2014, 17:57:54 wysłana przez borys_q »

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Rozkaz pisemny "S"
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Stycznia 2014, 18:21:49 »
Powinieneś założyć okulary ;) W tym samym paragrafie:
Cytuj
przy wyjeździe na szlak bez blokady samoczynnej jazda z prędkością do 40 km/h obowiązuje w granicach posterunku ruchu. Wyjazd pociągu na szlak z blokadą samoczynną na podstawie sygnału zastępczego, rozkazu pisemnego doręczonego drużynie pociągowej lub przekazanego za pomocą urządzeń łączności powinien odbywać się ze szczególną ostrożnością, tak aby maszynista mógł w każdej chwili zatrzymać pociąg w razie nagłego zauważenia przeszkody, przy tym prędkość jazdy nie może przekraczać 20 km/h; jazda pociągu z ostrożnością obowiązuje do czasu minięcia przez czoło pociągu semafora wskazującego sygnał zezwalający na jazdę, o ile maszynista nie otrzymał rozkazu pisemnego z informacją, że samoczynne semafory odstępowe są nieważne.

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Rozkaz pisemny "S"
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Stycznia 2014, 21:47:44 »
Rozkaz pisemny "S"
Cytuj
zezwolenie na przejechanie obok semafora wjazdowego, drogowskazowego lub obsługiwanego semafora od stępowego wskazujących sygnał "Stój", sygnał wątpliwy, białe światło, bądź nieoświetlonych, w przypadku, gdy nie można podać sygnału zastępczego. Ponadto zezwolenie na przejechanie obok semafora wjazdowego, drogowskazowego w okręgu nastawczym nastawni wykonawczej, która jest wyłączona z udziału w prowadzeniu ruchu.
Czy w takim przypadku nie może być zasadne podanie na przykład rozkazu?
Rozkaz pisemny "O"
Cytuj
2. Polecenie ostrożnej jazdy ze zmniejszoną prędkością - z powodu:
b) wjazdu pociągu na tor częściowo zajęty lub na tor żeberkowy (prędkość max = 20km/h) lub na tor, na którym istnieje ograniczenie prędkości niższe niż wynika to ze wskazań semafora (w tym przypadku pociąg zatrzymuje się pod semaforem wjazdowym wskazującym sygnał "STÓJ", układamy drogę przebiegu dla pociągu, dyktujemy rozkaz za pomocą urządzeń radiołączności i podajemy sygnał zezwalający na wjazd pociągu).
f) stanu urządzeń srk

Offline borys_q

  • Wiadomości: 318
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 31
Odp: Rozkaz pisemny "S"
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Stycznia 2014, 21:52:27 »
Cytuj
Powinieneś założyć okulary ;)

Akurat mam na nosie, gdzie w tym co zacytowałeś widzisz informacje o ograniczeniu prędkości w przypadku innym niż wyjazd na SBL-kę?? To pierwsze urwane zdanie tyczy się samego SZ-ta

Cytuj
Czy w takim przypadku nie może być zasadne podanie na przykład rozkazu?
Rozkaz pisemny "O"

Nie ma takiej potrzeby bo na S się do 40 jeździ tylko nie pamiętam w jakim paragrafie jest to napisane.
« Ostatnia zmiana: 30 Stycznia 2014, 22:01:40 wysłana przez borys_q »

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Rozkaz pisemny "S"
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Stycznia 2014, 21:57:48 »
Nie ma takiej potrzeby bo na S się do 40 jeździ tylko nie pamiętam w jakim paragrafie jest to napisane.
Masz to w tabeli z prędkościami w Ir-1. Punkt 33 dokładnie (odnośnie jazdy na rozkaz po rozjazdach w okręgu zwrotnicowym).
« Ostatnia zmiana: 30 Stycznia 2014, 22:00:21 wysłana przez mechatronik »
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline borys_q

  • Wiadomości: 318
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 31
Odp: Rozkaz pisemny "S"
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Stycznia 2014, 22:03:14 »
Tabela to tylko zbiór odnośników chodzi mi gdzie jest przepis, w tabeli jest odnośnik do paragrafu 3 Ie1, gdzie jak ustaliłem mówi się tylko o 20 na rozkaz, a w innych przypadkach tylko o SZ-cie. Pamiętam, że kiedyś już tego szukałem i znalazłem tam gdzie bym się nie spodziewał tylko nie pamiętam gdzie, a może to było przed zmianami w ie1.
« Ostatnia zmiana: 30 Stycznia 2014, 22:10:58 wysłana przez borys_q »

Offline marzena

  • Wiadomości: 95
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Rozkaz pisemny "S"
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Lutego 2014, 20:01:46 »
Tabela w §62 to nie zbiór odnośników a zestawienie ograniczeń prędkości do stosowania w okolicznościach wskazanych w instrukcjach Ir-1, Ie-1 i nie tylko (odnośniki).  W ten sposób znajdujemy doprecyzowanie dokąd obowiązuje ograniczenie prędkości w przepadku jazdy na sygnał zastępczy (poz. 33). Chyba powinien być tu również odnośnik do §42 ust.2., §63 ust.10 (koniec zdania po średniku).

Offline borys_q

  • Wiadomości: 318
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 31
Odp: Rozkaz pisemny "S"
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Lutego 2014, 22:24:22 »
Cytuj
Tabela w §62 to nie zbiór odnośników a zestawienie ograniczeń prędkości do stosowania w okolicznościach wskazanych w instrukcjach Ir-1, Ie-1 i nie tylko (odnośniki).

Zgadzam się tylko nigdzie (poza tabelą) nie jest napisane, że 40 dotyczy zarówno rozkazu jak i SZ-ta, myślę że jakiś odpowiedzialny człowiek powinien pomyśleć żeby tak to napisać żeby było jak wół napisane, w par 42 jest dokąd może odbywać się jazda (identycznie jak w SZ-cie) ale nie ma nic o ograniczeniu prędkości. Podejrzewam, że gdzieś to po prostu w trakcie ulepszania przepisów uciekło.

EDIT: Paragraf 63 to nadal na SBL wyjazd, ja szukam na PBL.
« Ostatnia zmiana: 20 Lutego 2014, 22:30:28 wysłana przez borys_q »

Offline goofy212

  • Wiadomości: 108
  • PKP- Poczekaj Kiedyś Przyjedziemy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Rozkaz pisemny "S"
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Lutego 2014, 17:51:28 »
Dzisiaj nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie. Podczas dyktowania rozkazu dyżurny podaje swój numer rozkazu, a maszynista swój. Który numer rozkazu należy zapisać?
Uczeń wykazuje niedyspozycję psychofizyczną, w związku z czym zostaje odsunięty od zajęć z jednoczesnym ich niezaliczeniem.
https://goofy212.flog.pl/

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Rozkaz pisemny "S"
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Lutego 2014, 17:53:48 »
Oba — najpierw swój, a później tego drugiego.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.