Autor Wątek:  Zgłaszanie osób postronnych na terenie kolejowym.  (Przeczytany 18609 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4339
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 312
Odp: Zgłaszanie osób postronnych na terenie kolejowym.
« Odpowiedź #30 dnia: 12 Stycznia 2014, 17:31:14 »
To ja was pociesze. Od roku 1998 nie widziałem kabiny maszynisty zadnego pojazdu. Wystarczy mi "Maszyna" Wtedy był okres tzw kontroli i sobie odpuscilem w 100%. Po co się denerwować i pchac tam gdzie was nie chcą? To nie jest tego warte.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline grzechu_k

  • Wiadomości: 87
  • kolega z pracy MKaczego ;)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Zgłaszanie osób postronnych na terenie kolejowym.
« Odpowiedź #31 dnia: 12 Stycznia 2014, 17:33:11 »
Ale widać że ktoś stoi w miejscu i celuje. :)
Ale nie wiesz czy obiektywem czy kamieniami. Chociaż nie chciałbym, żeby obrzucali mnie obiektywami.
Nie rozumiem, czego ode mnie chcesz.
No właśnie.

Offline up5358

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 649
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Zgłaszanie osób postronnych na terenie kolejowym.
« Odpowiedź #32 dnia: 12 Stycznia 2014, 17:38:10 »
W jakiej minimalnej odległości od torów można stać na trasie, żeby było to zgodne z prawem?
Lata temu, gdy zdarzało mi się z aparatem ganiać to czasem trafiałem na nie zwykle miłą i uprzejmą pogawędkę z funkcjonariuszami w zielonych kamizelkach. Wówczas sami prosili by zawsze zgłaszać się do nich, że będę się kręcił po okolicy i gdy już skończę to też bym dał znać, by wiedzieli, że bezpiecznie opuściłem miejsca, w których robiłem zdjęcia. Sami mówili, że obecnie nie ma się co powoływać na przepis, że 5 metrów, czy tam dziesięć od osi toru jest odległością, w której wolno przebywać. Mówili, że należałoby znać z map geodezyjnych (czy jakichś tam) na czyjej działce stoimy i czy czasem nie jest to działka należąca np do PKP PLK S.A. Tutaj z kolei dochodzą kwestie oznakowania i możliwość wykłócania, bo przepisy w tej kwestii każdy interpretuje jak mu się widzi. Stąd prośba z ich strony by zgłaszać się wcześniej na posterunek SOK, pod który podlega dany odcinek, na którym chcemy przebywać*.

Oddzielną kwestią jest też kilka szlaków w GOP, gdzie nawet za zezwoleniem, oraz za dopłatą nikt by mnie nie zmusił do stania przy torach z aparatem. Słynna linia z Mysłowic przez Katowice, Chorzów do Bytomia. Raz ze znajomym jechałem. Zatrzymali nas (nie znam granic miast wchodzących w skład aglomeracji katowickiej), bo przed nami usyp na tym samym torze. Nagle patrzymy, a nam też zaczynają otwierać węglarki. W całym tym nieszczęściu była to sytuacja o tyle śmieszna, że węglarki były puste.

* - Pomijam kwestię służbistów, bo wówczas pewnie pogonią.
« Ostatnia zmiana: 12 Stycznia 2014, 17:40:03 wysłana przez up5358 »

Offline Kuba5544

  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zgłaszanie osób postronnych na terenie kolejowym.
« Odpowiedź #33 dnia: 12 Stycznia 2014, 17:41:39 »
Dobra nie dyskutuję dalej i jeszcze jedno nie wjechałem na żadnego maszynistę pisząc odpowiedzi w tym wątku.

Offline maacius

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 595
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Zgłaszanie osób postronnych na terenie kolejowym.
« Odpowiedź #34 dnia: 12 Stycznia 2014, 18:08:29 »
Dobra nie dyskutuję dalej i jeszcze jedno nie wjechałem na żadnego maszynistę pisząc odpowiedzi w tym wątku.
Napiszę, póki Twoje odpowiedzi nie zostaną usunięte... O takich rzeczach się nie mówi. Najlepiej w ogóle.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Zgłaszanie osób postronnych na terenie kolejowym.
« Odpowiedź #35 dnia: 12 Stycznia 2014, 18:11:35 »
nie ma się co powoływać na przepis, że 5 metrów, czy tam dziesięć od osi toru jest odległością, w której wolno przebywać. Mówili, że należałoby znać z map geodezyjnych (czy jakichś tam) na czyjej działce stoimy i czy czasem nie jest to działka należąca np do PKP PLK S.A.
Jeśli nie jest oznakowana działka to nie mają prawa Cię ukarać jeśli nie zbliżysz się do odległości od toru (wspomniane 3 czy tam 5 metrów), które należy do PLK pewniakiem. Mogą Cię poprosić o usunięcie się z terenu PLK, ale nie ukarać.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Zgłaszanie osób postronnych na terenie kolejowym.
« Odpowiedź #36 dnia: 12 Stycznia 2014, 18:17:07 »
Mogą Cię poprosić o usunięcie się z terenu PLK, ale nie ukarać.
I na tym Patrykosowym mottem, zakończyłbym dywagację.

Dobry pomysł. Zamykam.
Benek