Autor Wątek:  Symulator tramwaju Bombardier NGT6  (Przeczytany 4659 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Symulator tramwaju Bombardier NGT6
« dnia: 14 Stycznia 2014, 20:08:16 »
Witajcie,
za pewne wielu z was słyszało o odwzorowanej kabinie krakowskiego Bombardiera wraz z przystosowaną do niej wersją ATS-u (kolega @Edward666 o ile się nie mylę tworzy ten program-symulator).
Na tej stronie możecie poczytać o tworzeniu jak i obecnej formie tej kabiny: http://www.transportszynowy.pl/symulator/index.php.

Motywacją do utworzenia tego tematu był film który opublikowano miesiąc temu, przedstawiający pokrótce obsługę i wygląd kabiny, oraz - to co mnie najbardziej zaciekawiło - odwzorowane miasto Kraków (na chwilę obecną nie jest to może wersja HD, ale osoby znające sieć tramwajową Krakowa rozpoznają miejsca pokazywane na filmie).

Z racji tego, że projekt ATS wspiera również @Ra, a tworzy go również użytkownik naszego forum, chciałbym aby temat ten nie został zamknięty, a wręcz przeciwnie - chyba nie ma żadnego miejsca w sieci gdzie trwa dyskusja na jego temat (oficjalne forum ATS milczy), więc może warto poświęcić mu trochę uwagi.

Sam osobiście jestem ciekaw jak z dostępnością do tej kabiny (jest tu ktoś z Wydziału Mechanicznego PK?) oraz jak wygląda sprawa ewentualnego eksportu scenerii tworzonej pod tę kabinę. Nie wiem czy @Edward wspiera również krakowski projekt, czy jest on rozbudowywany oddzielnie, ponieważ na oficjalnej stronie brak jakichkolwiek informacji o krakowskiej scenerii.

Tutaj można obejrzeć ww. film:

Offline RUDEK

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 292
  • cisza spokój na tle kolei
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 125
Odp: Symulator tramwaju Bombardier NGT6
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Stycznia 2014, 09:32:32 »
Fajna sprawa, zastosowali półprzeźroczysty materiał do rzutu obrazu, ja próbuje zastosować projektor w maszynie ale przy 150 calach jest pikseloza, i przy jeździe jest wszystko kwadratowe i raczej jest to nie do przeskoczenia.

Offline matfre96

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 594
  • m-sta
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 40
Odp: Symulator tramwaju Bombardier NGT6
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Stycznia 2014, 17:53:43 »
Jest to do przeskoczenia, wystarczy ustawić inną rozdzielczość w pliku ini.
Autoryzacja: EU07, EP07, EP08, EP09, EU160, ED160, ED161, ED250, SM42, 18D, 6Dh-1, 15D, E6ACTd, E6ACTadb, T448p, 6Dg

Offline PEKAP

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Symulator tramwaju Bombardier NGT6
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Stycznia 2014, 20:28:09 »
Sam osobiście jestem ciekaw jak z dostępnością do tej kabiny (jest tu ktoś z Wydziału Mechanicznego PK?)

Chodzą słuchy, że w najbliższym czasie symulator zostanie udostępniony "do zabawy" wszystkim studentom WM PK. Nie wspomina się jak to będzie wyglądać dla ludzi "z zewnątrz".
-//-