Autor Wątek:  Otwieranie już istniejących modeli  (Przeczytany 5644 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cytryna

  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Otwieranie już istniejących modeli
« dnia: 08 Października 2015, 14:44:57 »
Witam,

Mam pytanie. Pobrałem paczkę z folderem dynamic.rar zawierają pliki t3d, które mogę otwierać notatnikiem, ale nigdzie nie znalazłem modeli w plikach .max żeby otworzyć u siebie i ewentualnie popróbować coś w nich zmienić.  Wiem że t3d powstają w 3dmaxie dzięki przetworzeniu skryptu. Czy trzeba ten proces jakoś odwrócić w maxie? (3dmax nie rozpoznaje tego rozszerzenia).

Z góry przepraszam jeśli pytanie jest trywialne, ale nie znalazłem informacji na forum,

pozdrawiam

Offline szczawik

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 438
Odp: Otwieranie już istniejących modeli
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Października 2015, 14:53:38 »
Jest taki skrypt, poproś @ISDR. Jednak nie jest to rozwiązanie zbyt dobre- lepiej poprosić autora modelu o plik max.

Offline Joachimowicz

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 1701
  • Nazywam się N'Avoie
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1950
Odp: Otwieranie już istniejących modeli
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Października 2015, 14:56:24 »
Skrypt do importu t3d nie jest ogólnodostępny. Dyskusję o tym masz w temacie poniżej. Jednak jeśli powiesz co konkretnie chcesz zrobić to może uda nam się pomóc. http://eu07.pl/forum/index.php/topic,27259.0.html
| Z maszyną od 20 Kwietnia 2010! |

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Otwieranie już istniejących modeli
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Października 2015, 15:40:54 »
@cytryna podaj, który konkretnie model masz na myśli i jaką masz wersję 3dsa.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline cytryna

  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Otwieranie już istniejących modeli
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Października 2015, 10:45:41 »
Dzień dobry,

Mam Maxa 2009 64bit. Chciałbym zrobić modele elementów wnętrza ed72 i en57/71.   
(Jak narazie koncentruję się na zdjęciach póki jeszcze jeżdżą te ezt).Zastanawiam się czy w rainstead te listy obiektów  to wszystko co do tej pory zaakceptowano i weszło do paczki?Bo widzę tam tylko tabor posiadany. Czy jest jakaś sumaryczna lista wszystkiego (nie tylko modele dynamic ale też drzewa, krzaki, trakcja, budynki. Czy to tylko mogę sobie samemu rozkminiać na podstawie liczby folderów po rozpakowaniu symka? Pytam bo chciałbym wiedzieć co jest, a czego brakuje, żeby się nie okazało, że dubluję pracę.

pozdrawiam

Reg. obowiązki 16.
Proszę poprawić.
Benek
« Ostatnia zmiana: 12 Października 2015, 23:24:56 wysłana przez cytryna »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Otwieranie już istniejących modeli
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Października 2015, 12:04:19 »
Katalog obiektów nie istnieje. Kilku się podejmowało, ale nikt nie wytrwał. Musisz przeglądać pliki.
Mój kanał youtube

sebastian82

  • Gość
Odp: Otwieranie już istniejących modeli
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Października 2015, 13:46:27 »
Jeśli chodzi o ilustrowany katalog dodatków to będzie on dołączony do paczki z nową strukturą katalogów w formie dokumentu html. Paczka będzie zawierać również nową sieć trakcyjną. Prace nad całością cały czas trwają. Do tego czasu musisz sobie jakoś radzić lub pytać się kolegów.
« Ostatnia zmiana: 12 Października 2015, 13:49:08 wysłana przez sebastian82 »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Otwieranie już istniejących modeli
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Października 2015, 17:17:32 »
@cytryna z tymi wnętrzami to się robota zdubluje, bo tym zajmuje się @matek123.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".