Autor Wątek:  [odległa przyszłość]Maszyna przez internet :)  (Przeczytany 21009 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
[odległa przyszłość]Maszyna przez internet :)
« Odpowiedź #30 dnia: 31 Stycznia 2005, 23:27:37 »
Cytat: "kruger"
Cytat: "Mat_EU"
EP09 jezdza tylko do granicy;] Co ciekawe skład po stronie niemieckiej jedzie 120 km/h i jest prowadzony jakas lokomotywa o przeznaczeniu towarowym :)

Epoka nawet do granicy nie dojezdza, juz w Rzepinie ja wymieniaja na 180tke:P Poza tym br180 wyglada raczej na uniwersalke niz towarowa:> zreszta nawet nasze pospieszne takze jezdza niekiedy 120 (ep07 np) :> podejrzewam iz jedynym powodem stosowania 180tki jest jej dwusystemowosc, przez co sporo sie zaoszczedza na przelaczaniu lokow. Nie wiem jak wyglada trasa po tamtej stronie, ale pewnie jest v>120. Zreszta ciekawy cytat przytocze ze stronki www.railfaneurope.net odnosnie BWE i przelaczaniu lokow: "It is a pity that dual voltage locos capable of doing 160km/h are not available for this relation".

No o Rzepin mi chodzilo:)

Offline parsifal

  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
[odległa przyszłość]Maszyna przez internet :)
« Odpowiedź #31 dnia: 03 Lutego 2005, 17:40:31 »
Moim marzeniem jest, żeby scenerią była cała kolejowa Polska, zebyśmy mogli pojęździc sobie po cłąej naszej ojczyźnie. Oczywiście każdy użytkownik dostawał by jakiś skałd do poprowadzenia np skłąd wegla  z kopalni na Sląsku do portun w Szczecinie lub Gdynii. To by było super. Tylko czy kiedykolwiek to się spełni.

Offline TruckeR

  • Wiadomości: 309
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
[odległa przyszłość]Maszyna przez internet :)
« Odpowiedź #32 dnia: 03 Lutego 2005, 21:24:43 »
Cytat: "parsifal"
Moim marzeniem jest, żeby scenerią była cała kolejowa Polska, zebyśmy mogli pojęździc sobie po cłąej naszej ojczyźnie. Oczywiście każdy użytkownik dostawał by jakiś skałd do poprowadzenia np skłąd wegla  z kopalni na Sląsku do portun w Szczecinie lub Gdynii. To by było super. Tylko czy kiedykolwiek to się spełni.

To raczej nie jest możliwe (chociaż?) Ktoś musiałby zrobic przecież mapę całej Polski, musiałby opracować charakterystyczne modele, musiałby mieć mapy itd. Do tego kto by wytrzymał np. 7-mio godzinną trasę np. z Krakowa do Sopotu ?
Pozdrawiam serdecznie!

Offline TruckeR

  • Wiadomości: 309
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
[odległa przyszłość]Maszyna przez internet :)
« Odpowiedź #33 dnia: 03 Lutego 2005, 21:27:15 »
Miałem problem z Internetem, dwa posty się zrobiły, ja już tego nie mogę usunąc. Czy ktoś z adminów/moderatorów, mógłby to zrobić ?
Pozdrawiam serdecznie!

Offline Eryś

  • Wiadomości: 87
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
[odległa przyszłość]Maszyna przez internet :)
« Odpowiedź #34 dnia: 03 Lutego 2005, 22:11:27 »
Cytat: "TruckeR"
To raczej nie jest możliwe (chociaż?) Ktoś musiałby zrobic przecież mapę całej Polski, musiałby opracować charakterystyczne modele, musiałby mieć mapy itd. Do tego kto by wytrzymał np. 7-mio godzinną trasę np. z Krakowa do Sopotu ?

Masz racje że storzenie takiej mapy byłoby napewno nie łatwe, ale jak by była to ja bym napewno nie pogardził trasą np. taką jaką podałeś. Nigdy nie będe Mechanikem a dzięki maszynie miałbym możliwość przejechania 7 godzin na kółkiem-super sprawa :-)
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Eryk "Eryś" Konieczny

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
[odległa przyszłość]Maszyna przez internet :)
« Odpowiedź #35 dnia: 03 Lutego 2005, 22:46:32 »
Przecież nie musi być cała Polska. Po tym, jak zniesiono lokomotywy planowe sytuacja u mechaników jest taka, że po 8 godzinach mają być na stacji macierzystej. Kiedyś z mechem gadałem co 4 raz jechał z GLiwic do Katowic, tam przejmuje kolejny pociąg do Gliwic i tak w kółko po jednej trasie tam i z powrotem. Więc może być np trasa krótka, gdzie ktoś 8 godzin będzie manewrował stonką ustawiając wagony a ktoś będzie jechał np do jede stacji, tam skład zostawiał zabieral inny wracał, zostawiał itd...
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline Sierakowiczanin

  • Wiadomości: 148
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
[odległa przyszłość]Maszyna przez internet :)
« Odpowiedź #36 dnia: 04 Lutego 2005, 00:49:20 »
No,ale przecież mogą chyba być save'y?Czas rzeczywisty chyba nie wchodzi w grę.

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
[odległa przyszłość]Maszyna przez internet :)
« Odpowiedź #37 dnia: 04 Lutego 2005, 02:02:11 »
A dlaczego nie?
Masz scenerię z ciągła pracą. Łączysz się z serwerem, to przydzielony Ci zostaje pojazd, rozłączasz się, to pojazd przejmuje AI. Wyobraź sobie coś takie - jedziez pospiechem po głownej linii i nagle kończysz. i co? wszyscy nieruchomieją?
Save będzie dla trybu single player.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline Nicolass

  • Wiadomości: 177
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
[odległa przyszłość]Maszyna przez internet :)
« Odpowiedź #38 dnia: 04 Lutego 2005, 08:33:44 »
Grunt to to, żeby seve mie możnas było zrobić w kazdym miejscu, a tylko z góry określonych, bo robienie save w czasie jazdy 100 km/h i wracanie po 3 dniach do gry, nie ma sensu.
Pozdrawiam, Nicolass

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
[odległa przyszłość]Maszyna przez internet :)
« Odpowiedź #39 dnia: 04 Lutego 2005, 10:19:19 »
Dlaczego nie? Wyobraź sobie coś takiego - masz np. 100 km trasę. Lecisz pośpiechem, 140 (no bo świnka :) na budziku i nagle wołają Cię rodzice/żona/dziecko zrobiło siq w pieluchę/pies drapie w drzwi, bo musi wyjść (*). Sprawa pilna na tyle, że musisz już wstać od kompa. A jesteś np w kilometrze 50. No i co? Za 3 dni będziesz jechał od 0? A tak klepiesz np. F5 i wyłączasz symka. A po 3 dniach F6 i lecimy dalej.
Symulacja symulacją, ale w taki sposób to byśmy chyba nigdy nie dojechali do końcowej stacji. Bo byś się przez kilka godzin sprzed kompa nie mógł ruszyć. (tak, wiem, niektórzy potrafią, ale ja rozważam to, że użytkownikami symka są normalni ludzie, mający normalne zycie).
Więc save w połowie drogi - czemu nie?
Przeprasza za porównanie, ale czy w innych symulatorach/grach masz jakieś określone miejsca do save'a? Bo imho save np. tylko na stacjach jest bezsensem z powodów opisanych powyżej.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline TruckeR

  • Wiadomości: 309
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
[odległa przyszłość]Maszyna przez internet :)
« Odpowiedź #40 dnia: 04 Lutego 2005, 11:02:23 »
Cytat: "Quark-t"
Więc save w połowie drogi - czemu nie?
Przeprasza za porównanie, ale czy w innych symulatorach/grach masz jakieś określone miejsca do save'a? Bo imho save np. tylko na stacjach jest bezsensem z powodów opisanych powyżej.

Np. w Far Cryu save jest tylko w określonym miejscu, co jednym się podoba, innym niekoniecznie :) Ehh.. Jeśliby była mapa Polski, taka prawdziwa, duża, to ja albo bym nie wytrzymał tego, albo bym musiał objąć krótkie pociągi gdzieś przez wsie .. A jakby ktoś to musiał testować? Wyobrażacie sobie np. testową scenerie, bez obiektów, sama trawa, a my musimy np. jechać DREZYNĄ (no tu może przesadziłem..) przez 50 km, żeby sprawdzić czy wszystko ok z torami, jak się okazuje nie, wykolejamy się.. i co? tyle czasu na marne ? Lepiej zrobić fikcyjne mapy, żeby były klimatyczne, miały sporo obiektów, a nie robić tak jak w kilku grach, w których ogrom wręcz przytłacza..
Pozdrawiam serdecznie!

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
[odległa przyszłość]Maszyna przez internet :)
« Odpowiedź #41 dnia: 04 Lutego 2005, 12:29:52 »
Cytat: "TruckeR"
Cytat: "Quark-t"
Więc save w połowie drogi - czemu nie?
Przeprasza za porównanie, ale czy w innych symulatorach/grach masz jakieś określone miejsca do save'a? Bo imho save np. tylko na stacjach jest bezsensem z powodów opisanych powyżej.

 A jakby ktoś to musiał testować? Wyobrażacie sobie np. testową scenerie, bez obiektów, sama trawa, a my musimy np. jechać DREZYNĄ (no tu może przesadziłem..) przez 50 km, żeby sprawdzić czy wszystko ok z torami, jak się okazuje nie, wykolejamy się.. i co? tyle czasu na marne ?

Nie rozumiem...Ja tak robie, kolega Slimson tak robic, pewnie wszyscy trasopisarze tak robia...Uwierz...przejezdzanie 90 raz tego samego odcinka aby gdzies wpasc na nulltracka nie jest mile...Albo testowanie eventow - 154 raz cierpliwie czekasz az sklad przyjedzie na mijanke, i dup, przezyna S1 i znow 30 minut na marne ;|

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
[odległa przyszłość]Maszyna przez internet :)
« Odpowiedź #42 dnia: 04 Lutego 2005, 13:56:22 »
Cytat: "parsifal"
Moim marzeniem jest, żeby scenerią była cała kolejowa Polska, zebyśmy mogli pojęździc sobie po cłąej naszej ojczyźnie. Oczywiście każdy użytkownik dostawał by jakiś skałd do poprowadzenia np skłąd wegla  z kopalni na Sląsku do portun w Szczecinie lub Gdynii. To by było super. Tylko czy kiedykolwiek to się spełni.


zakładając, że na teren 10km*10km potreba 1GHz procesora i 256MB RAM to na Polskę treba by mieć 360GHz i 921600 MB RAM, oczywiście może trochę się pomyliłem ale na taki sprzęt mało kto może sobie pozwolić...
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Sierakowiczanin

  • Wiadomości: 148
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
[odległa przyszłość]Maszyna przez internet :)
« Odpowiedź #43 dnia: 04 Lutego 2005, 14:14:27 »
To nie jest tak.Jadać jedną trasą od razu nie musielibyśmy wgrywać całej Polski!Tylko np. promień 10x10 km jak piszesz.Coś za dużo zrzędzisz;)
Hmm a uruchamianie dalszej częście trasy odbywało by się na jakiejś stacji i znów 10x10,a właśćiwie po co 10x10?I tak widzimy w promieniu 3 km od torów po 1,5km z każdej strony od torów.Wieć mogłoby być nawet 33kmx3

Offline TruckeR

  • Wiadomości: 309
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
[odległa przyszłość]Maszyna przez internet :)
« Odpowiedź #44 dnia: 04 Lutego 2005, 14:55:58 »
Cytat: "Mat_EU"
Nie rozumiem...Ja tak robie, kolega Slimson tak robic, pewnie wszyscy trasopisarze tak robia...Uwierz...przejezdzanie 90 raz tego samego odcinka aby gdzies wpasc na nulltracka nie jest mile...Albo testowanie eventow - 154 raz cierpliwie czekasz az sklad przyjedzie na mijanke, i dup, przezyna S1 i znow 30 minut na marne ;|

No, ale wyobraź sobie taką trasę w której musisz przejechać 700km, aby zobaczyć czy AI podczas manewrów dobrze podstawiło CI pociąg, czy pojechało sobie w pole.  Własnie o to dokładnie mi chodzi, bo wiem jak to jest ciężko testować swoje dzieło wiele czasu, a jak się czasem okazuje bezskutecznie :/
Pozdrawiam serdecznie!

Offline parsifal

  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
[odległa przyszłość]Maszyna przez internet :)
« Odpowiedź #45 dnia: 04 Lutego 2005, 16:09:09 »
Ale to jest tylko marzenie. Ktos to napisał, ze to ma być rok 20000 :) którys tam, więc moze wtedty stworzenie całej mapy Polski zajmie jakąś minutkę. A w sprawie wymagań kompa:  obecnie jest taki postęp że mocy obliczeniowa zwiękasz sie kilka krotnie  w przeciągu paru lat.
Jeśli chodzi o długie trasy, to czemu nie mozna by było wprowadzić czegoś takiego. Ciągniemy jak już wczesniej wspomniałem brutto ze Śląska do Szczecina. jeden użytkownik prowadzi pociąg np. przez 50 km. Kiedy mu się znudzi to któs z listy oczekujących zajmuje jego miesce. Dodatkowo można by było zmienic maszynistę tylko na jakiś stacjach, a jeśli zajdzie sytuacja wymagająca odejście od kompa to sterowanie przejmuje AI.

Ale to tylko marzenia, które (niestety ) prawdopodobnie nigdy się nie spełnią :(.

Offline parsifal

  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
[odległa przyszłość]Maszyna przez internet :)
« Odpowiedź #46 dnia: 04 Lutego 2005, 16:15:39 »
Ale to jest tylko marzenie. Ktos to napisał, ze to ma być rok 20000 :) którys tam, więc moze wtedty stworzenie całej mapy Polski zajmie jakąś minutkę. A w sprawie wymagań kompa:  obecnie jest taki postęp że mocy obliczeniowa zwiękasz sie kilka krotnie  w przeciągu paru lat.
Jeśli chodzi o długie trasy, to czemu nie mozna by było wprowadzić czegoś takiego. Ciągniemy jak już wczesniej wspomniałem brutto ze Śląska do Szczecina. jeden użytkownik prowadzi pociąg np. przez 50 km. Kiedy mu się znudzi to któs z listy oczekujących zajmuje jego miesce. Dodatkowo można by było zmienic maszynistę tylko na jakiś stacjach, a jeśli zajdzie sytuacja wymagająca odejście od kompa to sterowanie przejmuje AI.

Ale to tylko marzenia, które (niestety ) prawdopodobnie nigdy się nie spełnią :(.

Offline dj_awj

  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
    • http://www.kol.za.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
[odległa przyszłość]Maszyna przez internet :)
« Odpowiedź #47 dnia: 12 Lutego 2005, 23:37:58 »
1może w 20000 roku gdy kupicie kompa z kartą graficzną o pamięci 120GB
dyskiem twardym 9000000Gb i stałym łączem internetowym 1000Mbps
po włączeniu Windowsa eu, otworzymy za pomocą umysłu maszyne (czyli myślimy o maszynie i się otwiera maszyna3.9) połączymy się z selwerem i wchodzimy
do naszej kabiny maszynisty np et44-2000 i Gramy przez 12godz
2w 20000 roku lokomotywy et44,eu07,en54 będą stały w skansenach kolejowych jak parowozy a lokomotywy takie jak em10
będą przerobione na puszki do napojów
3może w roku 20000 nie będzie do czego robić symulatora
jak sprywatyzują PKP do reszty to niewiem co będzie jezdzić po torach
powrucą lokomotywy Sx-xxx
a Ex-xxx pójdą na zapłacenie podatku za prąd
mk_Gryf
Reaktywacja Koszalińskiej Wąskotorówki
www.waskotorowka.koszalin.pl
[you]