Autor Wątek:  Łącznie scenerii  (Przeczytany 12773 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline RiZoNe

  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Łącznie scenerii
« dnia: 29 Października 2004, 13:18:20 »
szukałem czegoś podobnego ale się nie dokopałem...jeśli jest gdzieś coś takiego - nie krzyczeć ;) moje pytanie brzmi : czy istnieje możliwość połączenia obecnie utworzonych scenerii w celu stworzenia jednej ogromnej ? oczywiście w takiej sytuacji eventy od nowa ... ale chciałem wiedziec czy takie połaczenie jest fizycznie możliwe ...

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Łącznie scenerii
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Października 2004, 13:43:02 »
Jasne że jest możliwe. Wystarczy tylko mieć pliki *.max ze sceneriami...

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Łącznie scenerii
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Października 2004, 15:33:27 »
Jest mozliwe.
Tylko zastanow sie czy twoj sprzet komputerowy poradzi sobie z taka sceneria. Bo przeciez nie o pokaz slajdow tu chodzi, nie?
Pozdrawiam,
Winger

Offline Pit

  • Wiadomości: 372
    • Zobacz profil
    • http://www.pit.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Łącznie scenerii
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Października 2004, 17:09:19 »
Winger: tez mam taki krawacik :)
Reaktywacja ?

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Łącznie scenerii
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Października 2004, 17:25:13 »
Hehe :-) A ten moj to nawet z Krakowa jest :-)
Pozdrawiam,
Winger

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Łącznie scenerii
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Października 2004, 17:34:30 »
Cytat: "Winger"
Jest mozliwe.
Tylko zastanow sie czy twoj sprzet komputerowy poradzi sobie z taka sceneria. Bo przeciez nie o pokaz slajdow tu chodzi, nie?

Krótka sceneria z małą ilością stacji i mało skomplikowanym układem torowym - b.dużo fps
Dość długa sceneria z małą ilością stacji i dość skomplikowanym układem torowym + ruch AI- mało fps.
Dość długa sceneria z małą ilością stacji i skomplikowanym układem torowym + ruch AI = b.mało fps...
Chyba nie muszę konczyc. Wlasnie tutaj zaczyna sie lancuszek stary symek-> malo fps -> nebula -> marudzenie ;]

Offline RiZoNe

  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Łącznie scenerii
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Października 2004, 21:16:38 »
no cóż :) za kilka lat wszystko może się zdarzyć :) nawet nebula .... :P:P:P:P:P:P <joke>


pozdro for all :)

Offline TruckeR

  • Wiadomości: 309
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Łącznie scenerii
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Października 2004, 23:01:52 »
No da się, ktoś miał chyba łąćzyć, jak dobrze pamiętam Quark i Testowo. Mówiąc szczerze, myślałem, ze na tym torze z WK coś jest - a kończy się w polu. Obszedłem niedawno we freeflyu cały QuarkMce i właśnie znalazłem te zagubione tory.. W sumie mozna by to zrobić, bo Testowo jest dosyć małe, w soumie to tylko WK bez trakcji i ten kawał torów do tartaku. Myślę, zę Testowo nie zmniejszyło by specjalnie FPS, bo ja i tak mam ich mało :D
Pozdrawiam serdecznie!

Offline RiZoNe

  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Łącznie scenerii
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Października 2004, 14:56:59 »
Cytat: "TruckeR"
No da się, ktoś miał chyba łąćzyć, jak dobrze pamiętam Quark i Testowo. Mówiąc szczerze, myślałem, ze na tym torze z WK coś jest - a kończy się w polu. Obszedłem niedawno we freeflyu cały QuarkMce i właśnie znalazłem te zagubione tory.. W sumie mozna by to zrobić, bo Testowo jest dosyć małe, w soumie to tylko WK bez trakcji i ten kawał torów do tartaku. Myślę, zę Testowo nie zmniejszyło by specjalnie FPS, bo ja i tak mam ich mało :D

właśnie o takich zagubionych torach myślałem...

Offline Dudus

  • Wiadomości: 63
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Łącznie scenerii
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Grudnia 2004, 00:06:48 »
Sorry że odpowiadam na stary host, ale mało ostatnio jestem na forum. Natomiast więcej grzebię w plikach i robię właśnie to o co wam chodzi. Cały czas dopracowuję połączone Quark-testowo. Robię to ręcznie na plikach bez gmaxa. Jak ,,wywieszę" teksturę nieba pod testowem w okolicach stacji Mydelniczka, to będzie prawie koniec. Potem chcę jeszcze skorygować niektóre misje żeby było ciekawiej.
Z prądem taniej, szybciej i czyściej. Obojętnie czy na: 25kV, 15kV, 3kV a niekiedy jeszcze mniej.

Offline Piotr [trzykoty]

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Łącznie scenerii
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Lutego 2005, 18:59:44 »
Dobrze byłoby stworzyć jedną długą trasę, bo przecież realny mechanik nie jedzie dwie czy pięć stacji, tylko obsługuje pociąg na nawet kilkusetkilometrowych odcinkach. Jeśli ma to być dobry symulator to powinien być bliski realowi.

Rozumiem, że względy techniczne mogą ograniczać tworzenie super obszernych tras, bo kompy nie dają rady. Ale możnaby  pomyśleć o takimi połączeniu tras, aby:
-zaczynać na stacji A kończyć na B
- druga trasa wiodłaby z B do C
- itd.
Oczywiście przy zachowaniu tego samego składu. Byłaby tylko krótka przerwa techniczna na zmianę scenerii ?

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Łącznie scenerii
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Lutego 2005, 19:11:19 »
a wyobrażasz sobie testowanie czegos takiego? czekasz 5 godzin żeby skład dojechał, sprawdzasz eventy i błąd. poprawka i znowu czekanie
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Piotr [trzykoty]

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Łącznie scenerii
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Lutego 2005, 22:08:11 »
Cytat: "youBy"
a wyobrażasz sobie testowanie czegos takiego? czekasz 5 godzin żeby skład dojechał, sprawdzasz eventy i błąd. poprawka i znowu czekanie


Czemu mam czekać tyle. Przecież poszczególne odcinki tej długiej to niezależne, krótsze trasy, które możnby testować tak samo jak każdą krótszą trasę. Poza tym, że pierwsza stacja nowego odcinka jest ostatną stacją poprzedniego nic ich chyba nie łączy. Nigdy nie będą stanowić jednej scalonej trasy dla symulatora, tylko dla naszej wyobraźni. Mylę się?

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Łącznie scenerii
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Lutego 2005, 08:32:27 »
takie rozwiązanie jest teoretycznie możliwe, ale trzeba przekonać twórców do zaimplementoowania tego w MaSzynie, żeby trasy się dodawały automatycznie
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Piotr [trzykoty]

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Łącznie scenerii
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Lutego 2005, 11:19:51 »
Można przekonać Maszyny, ale nie trzeba. Przekonać trzeba twórców tras, żeby kończyli budowanie trasy na tych samych stacjach, gdzie inni zaczynają swoje trasy.  Wtedy można byłoby przejechać się trasą, nacisnąć F10, załadować kolejną trasę i jechać dalej od tej samej stacji, gdzie się skończyło w poprzedniej trasie. Itd

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Łącznie scenerii
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Lutego 2005, 12:26:56 »
myślałem, że chodzi tutaj o automatyczne dodawanie kolejnego odcinka trasy, a tak jak napisałeś to jest dużo prostsze ale trochę nie realistyczne i mniej przyjemne(bo trzeba się naklikać i naczekać)
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Piotr [trzykoty]

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Łącznie scenerii
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Lutego 2005, 12:46:01 »
Lepsze to niż nic :) Bo fajnie byłoby siadać przed kompa na 6 godzinną "służbę"...

Offline Piotr [trzykoty]

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Łącznie scenerii
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Lutego 2005, 12:47:21 »
Lepsze to niż nic :) Bo fajnie byłoby siadać przed kompa na 6 godzinną "służbę"...  Z drugiej strony, gdyby twórcy Maszyny przychylili się do Twojej propozycji automatycznego ładowania dalszych odcinków tras, to już byłoby super!

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Łącznie scenerii
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Lutego 2005, 13:06:27 »
tylko byłby problem z trasami, bo trzeba by było wtedy takie coś napisać i przetestować
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Łącznie scenerii
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Lutego 2005, 18:48:38 »
Problem bedzie z tym, ze obecny projekt nie bedzie juz raczej rozwijany bardziej niz nadchodzaca w koncu finalna wersja. Cos trzeba w koncu zaczac przy Nebuli. Bo sie nie ukaze nawet w nastepnym lutym...
Pozdrawiam,
Winger

Marcin_EU

  • Gość
Łącznie scenerii
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Lutego 2005, 20:13:50 »
Cytat: "Winger"
Problem bedzie z tym, ze obecny projekt nie bedzie juz raczej rozwijany bardziej niz nadchodzaca w koncu finalna wersja. Cos trzeba w koncu zaczac przy Nebuli. Bo sie nie ukaze nawet w nastepnym lutym...

Ja chyba wole poczekac az Wy masochisci wymienicie wszystko w starym symku i zacznie on dzialac ok, widze ze jestescie na dobrej drodze :)

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Łącznie scenerii
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Lutego 2005, 17:33:18 »
ROTFL, pytaj Adama :-)
Wydajnosci nie polepszy bo sie nie da, ale za to ile innych ciekawostek narobil... :-)
A wlasnie, jak tam Nebula?
Pozdrawiam,
Winger

Marcin_EU

  • Gość
Łącznie scenerii
« Odpowiedź #22 dnia: 16 Lutego 2005, 11:00:11 »
Cytat: "Winger"
ROTFL, pytaj Adama :-)
Wydajnosci nie polepszy bo sie nie da, ale za to ile innych ciekawostek narobil... :-)

Mam nadzieje ze potem te ciekawostki bedzie komu do nowego symka poprzenosic. Ja na pewno czyjes roboty dublowac nie bede, predzej przerobie to co mam na symulator busow (a jezdze tymi wynalazkami do wawy na przemian z PEx odkad mnie zmusil do tego nowy rozklad jazdy pkp :)

I co to wlasciwie za ciekawostki, cobym wiedzial czego robienie moge sobie darowac.

Cytat: "Winger"

A wlasnie, jak tam Nebula?

Kiepsko

Offline ABu

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 45
Łącznie scenerii
« Odpowiedź #23 dnia: 16 Lutego 2005, 11:43:33 »
Aj, kurczę, bo to jest tak: miałem tylko poprawić te najbardziej rażące błędy (w głównej mierze własne) - żeby wersja ostateczna działała tak jak trzeba. I się zaczęło - bo jak tu zostawić źródła, jeżeli do zrobienia kolejnej istotnej rzeczy zostaje tylko kilka linijek do dopisania? W ten sposób rozpoczął się łańcuszek: poprawa -> dopisanie nowego (umożliwiające dopisanie kolejnego) -> dopisanie... -> dpoisanie...

I tak trwa ten łańcuszek od 3 tygodni co najmniej. Za każdym razem jak coś dodaję/poprawiam, staram się, żeby to było w miarę uniwerslane, a później ponoszę tego konsekwencje - bo się okazuje, że niewiele trzeba żeby to wykorzystać w czymś innym :)

A listę zrobionych rzeczy wysylam na PW, bo to ma być niespodzianka :)

PS. Deklaruję się, że osobiście poprzenoszę to wszystko do Nebuli (składam deklarację, żeby trochę uspokoić sumienie, bo mam wyrzuty, że jeszcze dłubię w starym kodzie... :) )
ABu