Autor Wątek:  Problem z wpisem..  (Przeczytany 3246 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dehu

  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Problem z wpisem..
« dnia: 14 Stycznia 2005, 09:06:23 »
wczoraj nauczyłem sie zamieniać składy i symku, wkleiłem gotowy "wzór" ba loka et41, załączyłęm symka i po załadowaniu jestem w kabinie B odwrócony przodem do kierunku jazdy, nie moge sie ruszyć, niczego załączyć, gdy wyjde z kabiny tekstura strasznie skacze, jakby nie umiała sie skleić.. Wkleiłem wpis z trasy. Co zrobiłęm źle?

trainset none ns53 10.0 0.0
node -1 0 EU06-02 dynamic PKP\EU07 et41-148.bmp 203E-A 0.0 headdriver 7 0 enddynamic
node -1 0 EU06-02 dynamic PKP\EU07 et41-148.bmp 203E-B 0.0 headdriver 7 0 enddynamic
node -1 0 505120-00256-5 dynamic PKP\eaos eaos eaos 0.0 nobody 0 0 enddynamic
*reszta wagonów*
Teraz to mnie to lotto..
Dzień bez wazeliny dniem straconym..

Offline jaras

  • Wiadomości: 224
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Problem z wpisem..
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Stycznia 2005, 11:40:08 »
Cześć.

Ciekawe, czy to mój podręcznik o wpisach do scenerii Ci pomógł? Jesli tak, to miło mi jest, że mogłem w czymś komuś pomóc :-).

Co z tą lokomotywą ET41?

Pierwsze co rzuciło mi się w oczy, to sprzęg którym złączyłeś drugi człon tej lokomtywy z pierwszym wagonem. Sprzęg 7, to sprzęg sterowania ukrotnionego - owszem, przydatny do połączenia z sobą obu członów lokomotywy, lecz nieprzydatny dla połączenia z wagonem. Popraw ten sprzęg (w drugim członie) na 3 i z pewnością nie będziesz miał problemów z ruszeniem.

Następna sprawa, to umieszczenie przez Ciebie wpisów "headdriver" w obu członach lokomotywy. Ta dwuczłonówka ET41 w symulatorze działa tak, jakby to były spięte z sobą dwie lokomotywy. Zatem, skoro w jednej z nich można być "headdriver", to w drugiej można być już tylko "reardriver". Zwłaszcza, że nawet nie można przejść do drugiej kabiny (właśnie ze względu na tą dwuczłonowość). Jednak, w którem z tych członów trzeba zmienić "headdriver" na "reardriver", to zależy już od tego, gdzie jest początek, a gdzie koniec toru, na którym ona stoi (też opisałem to w swoim podręczniku). Zilustruję to przykładem:
Cytat: "jarzec przykład"
=|=|=|=|=|||||A|||||-|||||B|||||=|=|=|=|=
P...............H.........................R...............K
_______
gdzie:
A, B - człony lokomotywy (być może odwrotnie - patrz: poniżej).
P, K - odpowiednio początek i koniec toru.
H, R - odpowiednio wpisy "headdriver" i "reardriver" (jeśli człony są odwrotnie, to i tu jest odwrotnie).
Popatrz na powyższy "rysunek" i sprawdź, z której strony na nim stoi reszta składu. Wówczas w pierwszym członie, w zależności od tego, czy skierowany jest on w stronę początku czy końca toru, będziesz miał "head-" albo "reardriver", a w drugim - przeciwnie.

Natomiast, co do tekstury, niepotrzebnie piszesz rozszerzenie .bmp podając plik z jej obrazem. Nie jestem jednak pewny, co może być przyczyną tego "skakania" - może ktoś inny będzie miał jakieś sugestie?

Spróbuj najpierw wykonać to co Ci zaproponowałem, a w przypadku dalszych problemów daj znać tutaj.

Pozdrawiam Cię.
Jarosław Krasuski (@ jaras)

Doc: tutaj.
No cóż... trzeba się powoli zbierać do odejścia z tego forum - nic tu po mnie.

Offline ET22_RULZ

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 592
  • User #13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 24
Problem z wpisem..
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Stycznia 2005, 12:51:32 »
Po pierwsze: obydwa czlony maja taka sama nazwe...
Po drugie: w obydwu czlonach jest headdriver Do czlonu blizej skladu daj nobody.
"Nudzą Jacka takie sprawy, ciągła praca, brak zabawy"
Pozdrawiam,
Bartosz "ET22_RULZ" Wojciechowski

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Problem z wpisem..
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Stycznia 2005, 12:58:38 »
Co do Twojego wpisu. To wydajemi się, że źle masz poniważ nawet jak wpisszesz w członie A HEADDRIVER a w członie B REARDRIVER, to też będzie źle. Dlaczego? Ponieważ symek będzie traktował te wpisy jako "2 maszynistów w tym samym loku". I jeśli będziesz chciał coś zrobić to nic nie zrobisz bo symek zgłupieje (tak mi się wydaje). Poniżej przytaczam wpisy z trasy quark'a:

node -1 0 ET41-148-A dynamic PKP\EU07 et41-148.bmp 203E-A 0.0 headdriver 7 0 enddynamic
node -1 0 ET41-148-B dynamic PKP\EU07 et41-148.bmp 203E-B 0.0 nobody 3 0 enddynamic

Offline Negroth

  • Wiadomości: 153
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Problem z wpisem..
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Stycznia 2005, 13:16:15 »
Cytat: "dehu"
...
node -1 0 EU06-02 dynamic PKP\EU07 et41-148.bmp 203E-B 0.0 headdriver 7 0 enddynamic
node -1 0 505120-00256-5 dynamic PKP\eaos eaos eaos 0.0 nobody 0 0 enddynamic
*reszta wagonów*


... no i pamiętaj aby połączyć wagon z lokomotywą - w miejsce "...nobody 0 0..." musiał byś mieć "...nobody 3 0..."
Krzychu :)

Offline jaras

  • Wiadomości: 224
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Problem z wpisem..
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Stycznia 2005, 13:25:50 »
@ ET22_RULZ, @ Mutopompka:

Macie rację, nie pomyślałem o tym. Wszak ukrotnione sterowanie wymaga tylko jednego wpisu "headdriver" lub "reardriver".

Zasugerowałem się tym wątkiem, w którym było mówione o jeździe jako pasażer i nie uwzględnianiu tego przez program start.exe. Tu jednak jest ważne, w którym członie będzie obsługa lokomotywy, a w którym nie, bo to nie jest jazda jako pasażer.

Jednak to też nie jest obojętne, co wpisać do tego pierwszego członu ("headdriver"/"reardriver"). Zatem mój "rysowany" przykład może się, mimo wszystko przydać.

@ Negroth:

Napisałem w swoim pierwszym poście już o sprzęgu.

__________
Są tacy, którzy odpowiadają na jakiś problem dwoma zdaniami i... dalej nic nie wiadomo. A ja staram się odpowiedzieć na problem tak, aby było wyczerpująco. Nawet jeśli się mylę, to daję swoją wypowiedzią użytkownikowi dużo do myślenia, przez co zwiększam prawdopodobieństwo tego, że być może nawet on sam rozwiąże swój problem. Na tym polega rola pomocnika - niekoniecznie dać od razu rybę, lecz samą wędkę do jej złowienia.

Pozdrawiam Was serdecznie.
Jarosław Krasuski (@ jaras)

Doc: tutaj.
No cóż... trzeba się powoli zbierać do odejścia z tego forum - nic tu po mnie.

Offline dehu

  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Problem z wpisem..
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Stycznia 2005, 15:50:29 »
Byłem na FAQ :) Żeby sprawdzić czy takie coś jest opisane i tam był odnośnik to postu gdzie pisało jak zamienić wpisy, nie wiedziałem że jarzec stworzył podręcznik :)  
Wpis skopiowałem z pliku z trasy quarka.. sądziłęm że będzie działał skoro ktoś mądrzejszy odemnie to napisał ;) Już wszystko załadowałem, działa, Borys mi pomógł..
Dziękuje wszystkim za pomoc :)
Teraz to mnie to lotto..
Dzień bez wazeliny dniem straconym..