Autor Wątek:  Wydzielone z: Zarobki maszynisty  (Przeczytany 1585 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kolejarz2

  • Wiadomości: 0
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Wydzielone z: Zarobki maszynisty
« dnia: 01 Grudnia 2013, 09:01:10 »
Nie wiem dlaczego, nikt kompetentny w tym temacie się nie wypowiedział. Przecież mamy na forum Mechaników z prawdziwego zdarzenia.

Bardzo dużo ludzi niechętnie mówi o swoich zarobkach, więc nie ma się co dziwić. Generalnie rzecz ujmując pensja maszynisty zależy od baaardzo wielu składników - czynni maszyniści wiedzą o czym piszę. W prywatnych firmach jest różnie - zdarza się, że maszynista ma płaconą stawkę za godzinę pracy bez jakichkolwiek dodatków. Część z Was, tak jak pisał @EU07-483 strzelała kulą w płot, część była bliższa prawdy. Jedno jest pewne: maszynista ze stażem kilkunastu lat pracy zarabia całkiem przyzwoite jak na polskie warunki pieniądze.

  Dodano: 01 Grudnia 2013, 09:02:58
zarobki sa tak marne za ta prace ze wstyd sie do nich przyznac a wladza ma to w dupie

Reg. zakazy 10, 12, 16, 21.
Radzę się przekwalifikować jak Ci nie odpowiada taka sytuacja. Ostrzeżenie za złamanie 4 punktów Regulaminu.
Benek

« Ostatnia zmiana: 01 Grudnia 2013, 11:09:54 wysłana przez Benek »

Offline R4TCH3T

  • Wiadomości: 246
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Wydzielone z: Zarobki maszynisty
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Grudnia 2013, 09:33:57 »
Górnik miesiąca :D

Reg. zakazy 12, 24.
Co to w ogóle ma być?
Benek
« Ostatnia zmiana: 01 Grudnia 2013, 11:11:24 wysłana przez Benek »

Offline Carmelovy

  • Wiadomości: 523
  • W MaSzynie od 2009r. Maszynista IC
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Wydzielone z: Zarobki maszynisty
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Grudnia 2013, 09:57:01 »
Wiem ,że na LHS maszyniści zarabiają ponad 5000zł.

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: Wydzielone z: Zarobki maszynisty
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Grudnia 2013, 10:06:55 »
Czytam te posty i bierze mnie politowanie.. Cóż można napisać - wszystko zależy od charakteru wykonywanej pracy. Jakoś trudno mi uwierzyć w to, że maszynista zarabia 2 500 zł. Gdyby tak było, ZZM już dawno ogłosiłby strajk generalny, wszędzie tam, gdzie ma swoich członków. Trzeba brać pod uwagę to, że poza pensją zasadniczą, zdecydowanie więcej kasy napływa z przysługiwanych dodatków (kilometrówki itp.). Myślę, że wypowiedź @mechatronika jest najbliższa prawdzie. Swoją drogą, myślę że nie znajdziecie maszynisty, który wam prawdę napisze, ile tak naprawdę zarabia. Zresztą, zapewne pamiętacie tegoroczną aferę..
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14332928,_DGP___Maszynista_z_Solidarnosci_zarabial_wiecej_niz.html
« Ostatnia zmiana: 01 Grudnia 2013, 10:24:50 wysłana przez EU40 »
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.