Autor Wątek:  Spaliny ze spalinówek?  (Przeczytany 2386 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Damianek2000

  • Wiadomości: 98
  • Bez pracy niema Kołaczy..
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Spaliny ze spalinówek?
« dnia: 29 Grudnia 2013, 15:27:29 »
Witam.
Mam pytanie chyba poruszane już kilka razy, ale ja to zrobię raz kolejny. Otóż rozchodzi się o to, że w maszynie strasznie irytującą rzeczą jest brak widocznych spalin. O ile mnie pamięć nie myli (ale mogę nie mieć racji) kiedyś był exe, bardzo dawno temu w którym to były owe spaliny. Pytanie brzmi. Czy jest opcja na modyfikację exe do maszyny tak, aby z lokomotyw spalinowych pokazywały się spaliny. Słyszałem gdzieś dawno temu, że silnik maszyny jest za słaby do tego typu rzeczy, ale to było na prawdę bardzo dawno temu. Dużo rzeczy mogło się zmienić, dlatego chciałem zapytać doświadczonych co sądzą o tego typu modyfikacji. Na pewno ogromnie odmieniło by to realizm symulacji.
Pozdrawiam.

Bocznica.
Rozi
« Ostatnia zmiana: 29 Grudnia 2013, 16:23:41 wysłana przez Rozi »

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Spaliny ze spalinówek?
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Grudnia 2013, 15:31:20 »
Ostatnia dyskusja na ten temat była pół roku temu, nic się nie zmieniło od tego czasu.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6306
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 336
Odp: Spaliny ze spalinówek?
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Grudnia 2013, 15:33:31 »
Opracuj wzory na szybkość i intensywność wyrzutu spalin oraz zawartość sadzy zależnie od stanu silnika, to pomyślimy.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Damianek2000

  • Wiadomości: 98
  • Bez pracy niema Kołaczy..
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Spaliny ze spalinówek?
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Grudnia 2013, 15:35:15 »
@Ra, a czy w TRS jest całkiem inna zasada działania? Czy nie dało by się podobnie jak modelu ST43 'zapożyczyć' tego i tamtego?

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6306
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 336
Odp: Spaliny ze spalinówek?
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Grudnia 2013, 15:37:25 »
Nie wiem, jak jest w Trainz. Wiem, że nie mamy symulacji zużycia paliwa ani efektywności spalania. A od tego trzeba zacząć. Ewentualnie doczepić "ogon" na stałe i z takim jeździć, ale będzie to wyglądało badziewnie, jak każde inne uproszczone rozwiązanie.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Damianek2000

  • Wiadomości: 98
  • Bez pracy niema Kołaczy..
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Spaliny ze spalinówek?
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Grudnia 2013, 15:40:13 »
Ewentualnie doczepić "ogon" na stałe i z takim jeździć, ale będzie to wyglądało badziewnie, jak każde inne uproszczone rozwiązanie.

Z tego wnioskuję że trzeba by przerobić całe EXE?

  Dodano: 29 Grudnia 2013, 15:43:02
Opracuj wzory na szybkość i intensywność wyrzutu spalin oraz zawartość sadzy zależnie od stanu silnika, to pomyślimy.

Jeśli znalazła by się osoba (w co wątpię) która zna się na tym i pomogła by mi, na pewno byłbym chętny.
« Ostatnia zmiana: 29 Grudnia 2013, 15:43:02 wysłana przez Damianek2000 »

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Spaliny ze spalinówek?
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Grudnia 2013, 15:45:30 »
Na początek polecam książkę o silnikach spalinowych, a później coś o regulatorze woodwarda.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

guest4368

  • Gość
Odp: Spaliny ze spalinówek?
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Grudnia 2013, 16:04:59 »
Kopcenie wynika z niecałkowitego spalania a nie bezpośrednio z mocy czy obrotów. Sądzę jednak, że w uproszczeniu przy ustalonych obrotach jest proporcjonalne (liniowo/kwadratowo?) do mocy. Przy wzroście obrotów kopcenie jest znacznie większe, przy spadku trochę mniejsze. Zapewne największy wpływ ma stosunek paliwa do powietrza. Nie wiem, jaki jest tu model silnika spalinowego. Sądzę, że animacje lepiej byłoby przypisać do modelu a nie na sztywno w exe.

Offline byku1183

  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Spaliny ze spalinówek?
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Grudnia 2013, 16:12:34 »
Kopcenie też będzie większe przy zimnym silniku.