Autor Wątek:  Linia 11 Łowicz Główny - Skierniewice  (Przeczytany 18452 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kolejorz

  • Wiadomości: 28
  • M(BCB)P-AS
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Linia 11 Łowicz Główny - Skierniewice
« dnia: 22 Października 2013, 14:22:54 »
Witam, proszę ludzi mieszkających lub często przejeżdżających w okolicy tej linii o zdjęcia na tekstury oraz zdjęcia poglądowe. Najbardziej potrzebne są teraz zdjęcia stacji Skierniewice i Bełchów. O ile do Bełchowa może uda mi się wybrać, to do Skierniewic tak prędko nie pojadę. Oczywiście kiedyś na pewno znajdę czas, ale jak zdjęcia będą szybciej, to może szybciej uda się skończyć trasę.

Może i na forum nie jestem aktywny, ale często je przeglądam, a w 3dsie i ogólnie modelowaniu siedzę już trochę, więc jest nadzieja, że linia powstanie :P Krótka, ale jeśli prace będą szły dobrze, pomyśli się nad przedłużeniami do Kutna, Zgierza -> Łodzi i Sochaczewa -> Warszawy.

Pozdrawiam i liczę na jakiś odzew ;)

Wstawiłem aż 8 przecinków. Z bełkotu powstały normalne zdania.
Benek
« Ostatnia zmiana: 22 Października 2013, 14:30:18 wysłana przez Benek »
Linia 11
Łowicz Główny - Skierniewice

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Linia 11 Łowicz Główny - Skierniewice
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Października 2013, 14:29:33 »
Zdjęcia ze Skierniewic się znajdą, z Łowicza także. Mógłbyś pokazać stan prac nad linią o której piszesz (jakieś screeny, ułożenie torów...)?
« Ostatnia zmiana: 22 Października 2013, 14:30:43 wysłana przez Tomaszek_Łódź »

Offline kolejorz

  • Wiadomości: 28
  • M(BCB)P-AS
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 11 Łowicz Główny - Skierniewice
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Października 2013, 14:48:11 »
Na razie nie ma się czym chwalić. Odcinek Skierniewice - Bełchów, same tory. Stacji Bełchów jeszcze nie ma, Skierniewice tylko głowica zachodnia.
Linia 11
Łowicz Główny - Skierniewice

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Linia 11 Łowicz Główny - Skierniewice
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Października 2013, 14:54:16 »
Posiadasz schematy stacji itd? Zdjęcia na tekstury to najmniejszy problem. Ułóż może najpierw cały układ torowy. Nie znam się aż tak na tworzeniu scenerii, ale wydaje mi się, że od tego powinno się zacząć. Oprócz tego przydałby się film z przejazdu daną linią z widokiem z kabiny bądź z ostatniego wagonu.

Offline kolejorz

  • Wiadomości: 28
  • M(BCB)P-AS
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 11 Łowicz Główny - Skierniewice
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Października 2013, 15:03:39 »
Schematy mam, dokończenie torów (bez Łowicza Gł.) to 1 dzień roboty, to praktycznie prosty odcinek z dwoma łukami, a tak można by jakieś perony już ustawić ;)
Linia 11
Łowicz Główny - Skierniewice

Offline hubo221

  • Wiadomości: 174
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: Linia 11 Łowicz Główny - Skierniewice
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Października 2013, 17:45:34 »
Skierniewice to nieco duża stacja, tak samo jak Łowicz... Głowica zachodnia to pikuś (masz na myśli SkB + Sk11?). Od nastawni grupy towarowej Sk1 do okręgu SkB jedzie się około dwie minuty. Jest jeszcze kwestia parowozowni i (nie wiem czy w symku jest coś takiego) nieruchomej kształtowej Tm na gruncie przy peronie oraz tego wiaduktu. Nie wiem, czy komuś będzie się chciało iść prawie pod Rawkę, żeby zrobić fotki. Spóźniłeś się półtora miesiąca. Wtedy jeździłem tam co chwilę.


Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Linia 11 Łowicz Główny - Skierniewice
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Października 2013, 20:57:14 »
@hubo, masz rację, dlatego uważam, że kolega powinien najpierw położyć tory uwzględniając ukształtowanie terenu i inne szczegóły, następnie modele budynków (budynek w Skierniewicach nie jest najprostszym modelem) , na końcu teksturowanie. Tak ja uważam, aczkolwiek nie jestem ekspertem w dziedzinie budowania scenerii. Co do wykorzystania zdjęć proponuję zacząć od tworzenia całego otoczenia, infrastruktury na podstawie zdjęć poglądowych. Teksturowanie zostawmy na koniec. Jeśli chodzi o materiały zdjęciowe, chętnie pomogę ale żeby to wszystko miało sens. Zaczynając od końca kolega w końcu utkwi. Nadmienię tylko, że inny projekt -"Kaliska" jest tworzony chyba już od pięciu lat albo i lepiej, wiec pracy przy tym będzie sporawo. Tak jak pisałem na początku - proponuję najpierw ułożyć torowisko (Skierniewice-Bełchów to połowa tworzonego szlaku, więc druga połowa nie powinna być problemem)  i postarać się o nagranie filmowe ze szlaku jaki kolega chce tworzyć. Tyle ode mnie.
« Ostatnia zmiana: 22 Października 2013, 21:04:16 wysłana przez Tomaszek_Łódź »

Offline Arni556

  • Wiadomości: 26
  • W kabinie Flirta Kolei Mazowieckich
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 11 Łowicz Główny - Skierniewice
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Października 2013, 01:09:14 »
Otóż znalazłem materiał filmowy odnośnie tej linii. Jednak co prawda nie jest nagrywane od samego Łowicza, lecz od Bednar do Skierniewic Park. Może się przyda ;) http://www.youtube.com/watch?v=ynXBQ_qlrv8

Offline kolejorz

  • Wiadomości: 28
  • M(BCB)P-AS
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 11 Łowicz Główny - Skierniewice
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Października 2013, 12:29:37 »
Dobra, najpierw tory, potem budynki. Faktycznie, lepiej jest mieć skończony jeden etap niż rozgrzebywać wszystko naraz. Po torach będę wstawiał trakcję a potem budynki. Nie wiem czy szybko skończę, (tory ze stacjami) bo mam mało wolnego czasu ale postaram się.

@Arni556, dzięki za link, już się przydał ;)
Linia 11
Łowicz Główny - Skierniewice

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Linia 11 Łowicz Główny - Skierniewice
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Października 2013, 22:18:05 »
@kolejorz "szybko" to na pewno nie skończysz. Potrzeba dużo materiałów a jeszcze więcej cierpliwości. @Arni, i właśnie o takie materiały chodzi. Ogólnie zamysł zacny, tylko czy starczy zapału? Powodzonka.

EDIT: Nadal służę wykonaniem fotek. Przede wszystkim poglądowych. O fotkach na tekstury pogadamy jak projekt będzie bardziej zaawansowany.
« Ostatnia zmiana: 23 Października 2013, 22:19:44 wysłana przez Tomaszek_Łódź »

Offline Tolein

  • Wiadomości: 483
  • Kanapowy Toromistrz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Linia 11 Łowicz Główny - Skierniewice
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Października 2013, 23:36:19 »
Torowisko tworzysz w 3dsie, czy może w edytorze rainsted?
"Podejrzewam, że:
1. poświęcają na to niewiele czasu,
2. mają ograniczoną liczbę zwojów mózgowych, przez co są w stanie wykonywać tylko proste i powtarzalne czynności,
3. wydaje im się, że mogą nawet podbić kosmos, ale życie weryfikuje im to negatywnie."

Offline kolejorz

  • Wiadomości: 28
  • M(BCB)P-AS
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 11 Łowicz Główny - Skierniewice
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Października 2013, 00:24:36 »
@Tomaszek_Łódź, miałem na myśli tylko samo torowisko, wiem, że na skończenie całej linii, choć ma tylko 21 km, będzie trzeba wielu miesięcy.

@Tolein, tworzę w 3ds. W tym programie siedzę już z 2,5 roku.

  Dodano: 25 Października 2013, 11:37:36
No, myślałem, że pójdzie troszkę szybciej ale jak przy wszystkim pojawiają się nieoczekiwane kłopoty.

Boleśnie (wykolejając się) odkryłem, że zwrotnic nie można łączyć ze zwrotnicami :/ Jeśli gdzieś było o tym na forum to przegapiłem. Szkoda, że nie można tak łączyć zwrotnic, bo łatwo się łączyło i byłoby ładne przejście (screen nr 1), a tak wyszło co wyszło (screen nr 2).

Reg. obowiązki 2.
Załącz zdjęcie tak, jak jest napisane w Regulaminie.
Benek
« Ostatnia zmiana: 25 Października 2013, 18:43:35 wysłana przez kolejorz »
Linia 11
Łowicz Główny - Skierniewice

Offline Rozi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1931
  • Są zdjęcia = są modele.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 135
Odp: Linia 11 Łowicz Główny - Skierniewice
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Października 2013, 14:47:37 »
Nie wiem jak ty chcesz połączyć 2 zwrotnice. O skrajni to chyba nie słyszałeś.

Online matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6093
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2069
Odp: Linia 11 Łowicz Główny - Skierniewice
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Października 2013, 15:36:01 »
Doceniam zapał do pracy i podam pomoc obowiązkową do przeczytania. http://www.kontrakt-bhp.com.pl/paul/projektowanie/index.html
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline kolejorz

  • Wiadomości: 28
  • M(BCB)P-AS
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 11 Łowicz Główny - Skierniewice
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Października 2013, 19:48:47 »
@Rozi, mój błąd, źle zmierzyłem ze zdjęć satelitarnych i zamiast 4,5 miałem 4. Wiem co to skrajnia ale źle myślałem, że 4 m są zawsze, a błędny pomiar to potwierdził i tak budowałem :/

Poza tym chciałem zapytać o jeszcze jedną kwestię a mianowicie o odległość od początku do początku rozjazdów przy przejeździe z jednego toru na sąsiedni. Ze zdjęć wychodzi równo 70 m ale przy 4,5 m rozstawu osi toru kiepsko to wychodzi. Tory w rozjeździe mają po 34 m więc ~2 m zostaje na tor pomiędzy nimi ale szerokość przy 4,5 m jest zbyt duża aby flex ładnie to połączył. Jako tako zobrazowałem to na "rysunku".
Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, więc za wszystkie błędy przepraszam i proszę o nie linczowanie mnie od razu ;) Wszelką pomoc przyjmę z wdzięcznością i się do niej zastosuję ale też nie oczekuję prowadzenia za rączkę i sam postaram się zrobić tyle ile mogę.

@matek123, dzięki za ten link. Kiedyś sam trafiłem na to ale zapomniałem gdzie to było ;)
« Ostatnia zmiana: 25 Października 2013, 19:50:02 wysłana przez kolejorz »
Linia 11
Łowicz Główny - Skierniewice

Online matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6093
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2069
Odp: Linia 11 Łowicz Główny - Skierniewice
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Października 2013, 19:52:44 »
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline kolejorz

  • Wiadomości: 28
  • M(BCB)P-AS
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 11 Łowicz Główny - Skierniewice
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Października 2013, 19:56:01 »
No masz, przeglądałem i tego nie zauważyłem... Przepraszam, jestem bardziej ślepy niż myślałem...

  Dodano: 25 Października 2013, 23:43:08
No, układ zachodniej głowicy po raz trzeci w ciągu ostatnich dni całkowicie przebudowany :) Mam nadzieję, że teraz wszystko dobrze. Załączam screena, żeby były dowody pracy. Po lewo będzie bocznica dla KMów, po prawo parowozownia, daleko po prawej widać tory skręcające w kierunku Łowicza.
« Ostatnia zmiana: 25 Października 2013, 23:43:43 wysłana przez kolejorz »
Linia 11
Łowicz Główny - Skierniewice

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Linia 11 Łowicz Główny - Skierniewice
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Października 2013, 16:26:29 »
To są Skierniewice może?

Offline Maszynista_94

  • Wiadomości: 216
  • Z MZK Skierniewice zawsze po drodze...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 24
Odp: Linia 11 Łowicz Główny - Skierniewice
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Października 2013, 17:02:54 »
Na pierwszym planie po lewej stronie jest SkB?

Offline kolejorz

  • Wiadomości: 28
  • M(BCB)P-AS
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 11 Łowicz Główny - Skierniewice
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Października 2013, 17:19:11 »
To są Skierniewice może?
Na pierwszym planie po lewej stronie jest SkB?
Wszystko się zgadza. Wiem, na razie wygląda bardzo skromnie ale się rozwija :) Ech, jednak to nie jest takie proste jak myślałem, ale mnie to nie zniechęca. Za kilka(naście?) dni może pokażę zachodnią głowicę, na razie są tam tylko dwa tory do Warszawy.
Linia 11
Łowicz Główny - Skierniewice

Offline hubo221

  • Wiadomości: 174
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: Linia 11 Łowicz Główny - Skierniewice
« Odpowiedź #20 dnia: 26 Października 2013, 17:36:31 »
Wschodnią...
Będziesz robił model dworca w Skierniewicach i wszystkich obiektów charakterystycznych dla tej stacji (m.in nastawni)? Bo wiesz... budynek dworca jest dosyć, duży, nieregularny, a wiadukt to już wyższa szkoła jazdy. A pokażesz układ torowy p.odg Skierniewka?   

Offline kolejorz

  • Wiadomości: 28
  • M(BCB)P-AS
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 11 Łowicz Główny - Skierniewice
« Odpowiedź #21 dnia: 26 Października 2013, 19:22:33 »
Twu, oczywiście wschodnią, pomyłka. Jeśli chodzi o modele budynków to wszystko będzie tak jak w rzeczywistości, nie takie rzeczy (realne) już się modelowało ;) O to możecie być raczej spokojni, umiem w miarę modelować ale to już sami ocenicie jak postawię te budynki. Skierniewka prezentuje się następująco. Rozjazd krzyżowy uświadomił mi, że wszystkie tory będę musiał (znowu...) wymieniać, bo w ogóle nie zwróciłem uwagi na szyny :( Rozjazdy powinny być elektryczne, wymieni się je, ale czy jest krzyżowy rozjazd elektryczny? I czy można zmienić tekstury w rozjeździe krzyżowym (jeśli w ogóle są jakieś inne)? Widać jak to wygląda.
« Ostatnia zmiana: 26 Października 2013, 22:22:56 wysłana przez kolejorz »
Linia 11
Łowicz Główny - Skierniewice

Offline hubo221

  • Wiadomości: 174
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: Linia 11 Łowicz Główny - Skierniewice
« Odpowiedź #22 dnia: 26 Października 2013, 23:01:28 »
Ze Skierniewką jest jeszcze taki problem, że jest odmienna sygnalizacja.

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Linia 11 Łowicz Główny - Skierniewice
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Października 2013, 14:03:36 »
@Kolejorz, skromnie, nie skromnie, byle do przodu. Fajnie, że bierzesz się za coś takiego, więc powoli do przodu. W trakcie na pewno wyjdzie jeszcze dużo nieścisłości itd. Nie zniechęcaj się jednak. W tym czym będę mógł, z pewnością pomogę. Powodzenia.

Offline kolejorz

  • Wiadomości: 28
  • M(BCB)P-AS
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 11 Łowicz Główny - Skierniewice
« Odpowiedź #24 dnia: 28 Października 2013, 12:43:18 »
@Kolejorz, skromnie, nie skromnie, byle do przodu. Fajnie, że bierzesz się za coś takiego, więc powoli do przodu. W trakcie na pewno wyjdzie jeszcze dużo nieścisłości itd. Nie zniechęcaj się jednak. W tym czym będę mógł, z pewnością pomogę. Powodzenia.
Dzięki, na pewno się przyda. Jak skończę budować tory to będzie mi potrzebny materiał, bo samemu jeździć do Skierniewic za każdym razem gdy czegoś będę potrzebował to trochę słabo.

Trochę już na wschodzie powstało, ale całego układu nie będę budował, bo nie będzie się tam jechało, więc jest zbędny. Zacząłem też parowozownie. A jeśli chodzi o podg. Skierniewka to rzeczywiście problem. Może do czasu skończenia scenerii to przebudują ;)

Był zwrócona Ci uwaga byś wstawiał przecinki. Następnym razem ostrzeżenie.
Proszę powstawiać brakujące znaki interpunkcyjne.
Rozi
« Ostatnia zmiana: 28 Października 2013, 22:21:57 wysłana przez kolejorz »
Linia 11
Łowicz Główny - Skierniewice

Offline hubo221

  • Wiadomości: 174
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: Linia 11 Łowicz Główny - Skierniewice
« Odpowiedź #25 dnia: 29 Października 2013, 20:45:16 »
Ale zrób przynajmniej tą część "po której nie będzie się jeździć" kawałek dalej za tory postojowe, bo to wiesz... trochę będzie psuło realność mapy, a tak czy owak musisz czymś "wypełnić" to miejsce gdzie byłyby tory.

Offline kolejorz

  • Wiadomości: 28
  • M(BCB)P-AS
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 11 Łowicz Główny - Skierniewice
« Odpowiedź #26 dnia: 31 Października 2013, 15:57:55 »
Spokojnie, tory będą jeszcze się ciągnęły przez kilometr.

  Dodano: 06 Listopada 2013, 21:56:31
Nie chcę dublować tematu w wydziale zamówień, więc tutaj proszę już teraz o zdjęcia tablic z nazwami prawie wszystkich przystanków i stacji na trasie linii (Bobrowniki, Bełchów, Sierakowice Skierniewickie, Mokra i Skierniewice, Łowicza nie trzeba) oraz zdjęcie peronu (jeden z tych na odcinku Bobrowniki-Mokra), ale tak aby dało się je wykorzystać na teksturę, czyli np. robione z okna jednostki, ale nie zza szyby tylko podczas postoju, wychylić się i zrobić zdjęcie. Oprócz tego wszystkie budki dróżnicze, nastawnie, magazyny, dworce, dosłownie wszystko, co znajduje się w zasięgu wzroku na szlaku :) Zmieniłem taktykę, zamiast budować całą linię od razu najpierw zbuduję cały odcinek Skierniewice - Bełchów, nie chcę poprawiać błędów na całej scenerii, jak doszlifuję umiejętności na tym odcinku to dobuduję kolejny. Chodzi o to, że to moja pierwsza poważna sceneria i pewnie będzie trochę błędów a łatwiej je będzie poprawiać na dwa razy krótszym odcinku. Poza tym jak już będę dokładnie wiedział co i jak to drugi odcinek do Łowicza na pewno powstanie szybciej.

Jeśli chodzi o zdjęcia, to na forum jest napisane co i jak robić ;) Od siebie tylko proszę aby nie były przejarane, za ciemne (czyli nie walić z automatu) oraz aby na zdjęciach budynków nie było efektu soczewki czyli zaokrągleń. Najlepiej odejść parę kroków do tyłu i użyć zooma.

Czekam na odzew i liczę na materiały dobrej jakości :)
« Ostatnia zmiana: 06 Listopada 2013, 21:56:31 wysłana przez kolejorz »
Linia 11
Łowicz Główny - Skierniewice

Offline kolejorz

  • Wiadomości: 28
  • M(BCB)P-AS
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 11 Łowicz Główny - Skierniewice
« Odpowiedź #27 dnia: 09 Listopada 2013, 19:46:34 »
Coś już powoli wyłania się z nicości, na razie tylko tory, drogi, drzewa i wskaźniki oraz semafory, ale jak widać nad terenem też już zacząłem pracować.

Reg. obowiązki 2.
Zwracałem Ci już uwagę na wagę załącznika. Proszę poprawić i w przyszłości stosować się do tej zasady.
Benek
« Ostatnia zmiana: 09 Listopada 2013, 21:58:38 wysłana przez kolejorz »
Linia 11
Łowicz Główny - Skierniewice

Offline Maszynista_94

  • Wiadomości: 216
  • Z MZK Skierniewice zawsze po drodze...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 24
Odp: Linia 11 Łowicz Główny - Skierniewice
« Odpowiedź #28 dnia: 09 Listopada 2013, 20:21:04 »
Czyżby P.O. Mokra? Widok w stronę Skierniewic?

Offline kolejorz

  • Wiadomości: 28
  • M(BCB)P-AS
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 11 Łowicz Główny - Skierniewice
« Odpowiedź #29 dnia: 09 Listopada 2013, 22:05:16 »
Poprawione. Przepraszam, będę już pamiętał.

Czyżby P.O. Mokra? Widok w stronę Skierniewic?
Zgadza się. Jutro albo pojutrze chcę tam pojechać po materiały.
Linia 11
Łowicz Główny - Skierniewice