Autor Wątek:  Problem z ,,Linia 053 - Trylogia Towarowa'' - misja z Eu07.  (Przeczytany 7611 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline trojan983

  • Wiadomości: 26
  • Wszystkie tory prowadzą do JSL-ki
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Problem z ,,Linia 053 - Trylogia Towarowa'' - misja z Eu07.
« dnia: 15 Października 2013, 20:47:04 »
Witam Serdecznie ! Mam następujący problem z scenerią ,,Linia053 - Trylogia Towarowa'' misja z Eu07. Problem jest następujący: Gdy podjeżdżam ,,siódemką'' pod semafor wjazdowy stacji Wiliś to p. dyżurny daje mi wjazdowy, że można wjechać. I tutaj jest problem gdy ja wjeżdżam na stację Wiliś to zwrotnica jest źle ustawiona na tor po którym jedzie EP09, albo zwrotnica odbija w czasie wjazdu pociągu na tor boczny i wtedy jest wykolejenie przy 20 - 25 km/h. Albo zwrotnica jest na czołówkę z EP09 ustawiona, lub odbija i jest wykolejenie. Tutaj bardzo ważna rzecz: JADĘ ZGODNIE Z POLECENIAMI DYŻURNEGO I PODANYMI SYGNAŁAMI NA SEMAFORZE. Nie wiem czy to jest jakiś błąd czy ,,nie wiadomo co''. Do Wilisia wszystko okej, zaś w Wilisiu już koniec ,,gry''. Proszę Was o pomoc. Z góry Serdecznie dziękuję i Pozdrawiam ! :) 

Offline Wokulski

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2237
  • Izabela Łęcka była...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: Problem z ,,Linia 053 - Trylogia Towarowa'' - misja z Eu07.
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Października 2013, 21:37:58 »
Szklana kula już śpi, więc prosimy .log.
Były Cargul, aktualny tramwajarz w Kolejach Śląskich.
PKPc 2016 - 2022
Koleje Śląskie 2022 - nadal

Offline trojan983

  • Wiadomości: 26
  • Wszystkie tory prowadzą do JSL-ki
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problem z ,,Linia 053 - Trylogia Towarowa\'\' - misja z Eu07.
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Października 2013, 22:44:58 »
No okej, ale to mam podesłać wiadomość z plikiem czy w jakiej to ma być formie ? Jestem tutaj ,,nowy'', więc wybacz możliwe, że te głupie pytanie. Po prostu w tej scenerii nic nie zmieniałem, a chrzani się... Więc proszę ,,o wytłumaczenie''. :)

  Dodano: 15 Października 2013, 23:44:07
Jest proszone ,,log'' oraz screen-y na dowód... jak pisałem wcześniej wykonuje każde polecenie słowne od p. dyżurnego jak i sygnały z semaforków. Proszę o pomoc bo sceneria bardzo fajna, a ja mogę tylko dojechać do Wilisia... ;/

Reg. obowiązki 2.
Proszę poprawić.
Benek
« Ostatnia zmiana: 17 Października 2013, 16:01:39 wysłana przez trojan983 »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Problem z ,,Linia 053 - Trylogia Towarowa'' - misja z Eu07.
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Października 2013, 06:22:44 »
Z tego co widzę po logu, nie odtwarza Tobie eventu wyjazdcal. Jest on wyzwalany po zjechaniu ostatniej osi zestawu kołowego pociągu z odcinka izolowanego. W tym przypadku to odcinek izolowany wolny. Upewnij się dokładnie czy na pewno wszystko prawidłowo wykonałeś.
event wyjazdcal:free multiple 10 none wilis_zwr12- wilis_zwr13- wilis_zwr14- wilis_prz1_zamykaj zswyjazdcal  endeventEDIT1:
W torach ten odcinek, dokładnie znajduje w tym miejscu. Jak będę miał chwilę postaram się u siebie sprawdzić ten scenariusz.
node 1500 0 wilis3 track normal 100.0 1.435 0.25 25.0 20 0 flat vis
 rail_screw_used1 4 tpbps-new2 0.2 0.5 1.1
-22730.3 5.2 56832.8  0.0  //point 1
32.9883 0.0 -4.78125  //control vector 1
-32.9883 0.0 4.78125  //control vector 2
-22631.3 5.2 56818.4  0.0  //point 2
0
isolated wyjazdcal
endtrack
« Ostatnia zmiana: 16 Października 2013, 14:09:45 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline trojan983

  • Wiadomości: 26
  • Wszystkie tory prowadzą do JSL-ki
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problem z ,,Linia 053 - Trylogia Towarowa'' - misja z Eu07.
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Października 2013, 15:25:09 »
Sawi - proszę o pomoc, ze względu, że nic w maszynie nie modyfikowałem nie zmieniałem, a wykonuje polecenia tak jak pisałem wcześniej od p. dyżurnego jak i z sygnałów z semaforka... Więc proszę o pomoc ! I z góry dziękuję ! :)

Reg. zakazy 8, 10.
Nie poprawiłeś wcześniejszego posta, pomimo że wysłałem Ci PW. Wina leży po Twojej stronie. Nie nadużywaj wykrzyników. Zdania rozpoczynamy od wielkiej litery.
Benek


Kolega kulturalnie wyjaśnił sprawę na PW, dlatego przywracam temat do życia.
Benek
« Ostatnia zmiana: 16 Października 2013, 17:09:10 wysłana przez Benek »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Problem z ,,Linia 053 - Trylogia Towarowa'' - misja z Eu07.
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Października 2013, 22:57:07 »
@trojan problem w tym, że za bardzo nie wiem co dokładnie robisz. Opisz krok po kroku.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline trojan983

  • Wiadomości: 26
  • Wszystkie tory prowadzą do JSL-ki
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problem z ,,Linia 053 - Trylogia Towarowa'' - misja z Eu07.
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Października 2013, 16:42:59 »
@Sawi - Podjeżdżam do wjazdowego stacji Wiliś, czekam ok. 30 sek. i mam wtedy podany już wjazdowy (migające światło o kolorze czerwonym) i wtedy kontynuuję jazdę z prędkością 20 - 25 km/h. Kolejny semafor (S9) podaje, że kolejny semafor nakazuje stać. I w tym przypadku mam 2 możliwości, albo zwrotnica będzie ustawiona na tor, po którym porusza się EP09, lub ona ,odbije'' w czasie przejeżdżania przez zwrotnice na swój tor właściwy i wtedy przy prędkości 20 - 25 km/h jest wykolejenie. Nie wiem Sawi czy o to ci chodziło. Wszystko ładnie wypakowało się, lecz coś, jak pisałeś wcześniej ,,nie pasuje''. 

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Problem z ,,Linia 053 - Trylogia Towarowa'' - misja z Eu07.
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Października 2013, 17:35:46 »
Dzięki, dokładnie o to chodziło. Mam co prawda napięty tydzień, ale postaram się sprawdzić ten scenariusz u siebie i dam znać.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Wokulski

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2237
  • Izabela Łęcka była...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: Problem z ,,Linia 053 - Trylogia Towarowa'' - misja z Eu07.
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Października 2013, 17:45:48 »
Dziwne, bo wjazd do Wilisia jest podany dużo wcześniej. Z jaką prędkością jedziesz?
 
Cytuj
(migające światło o kolorze czerwonym)
Jakie migające czerwone?
Były Cargul, aktualny tramwajarz w Kolejach Śląskich.
PKPc 2016 - 2022
Koleje Śląskie 2022 - nadal

Offline trojan983

  • Wiadomości: 26
  • Wszystkie tory prowadzą do JSL-ki
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problem z ,,Linia 053 - Trylogia Towarowa'' - misja z Eu07.
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Października 2013, 19:06:02 »
@Woku - Jadę z prędkością 60 - 70 km/h. Przy wjazdowym muszę poczekać z 30 - 60 sekund i dopiero mi pojawia się migające pomarańczowe lub czerwone (jest mi tutaj ciężko określić) światło na semaforze 2-komorowym. Zaś na następnym pokazuje S9, czyli kolejny semafor pokazuje ,,stój''. Zaś w Pomiankach lecę na ,,biegu'', a w Wilisiu już na zwrotnicy ,,koniec gry''. Aby wszystko było jasne - nic nie modyfikowałem, nie zmieniałem w tej scenerii jak i w całej ,,Maszynie 08''.

Offline Wokulski

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2237
  • Izabela Łęcka była...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: Problem z ,,Linia 053 - Trylogia Towarowa'' - misja z Eu07.
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Października 2013, 19:25:07 »
Czekaj, czekaj. Semafor dwukomorowy który opisujesz to jest tarcza ostrzegawcza i mogą na niej widnieć 4 rodzaje sygnałów - pomarańczowe stałe, pomarańczowe migające, zielone stałe oraz zielone migające. Przed tarczą (nawet jak jest pomarańczowe stałe) nie zatrzymujesz się. Na 100% semafor wjazdowy nie pokazuje sygnału S9, bo sygnał ten to dwa pomarańczowe stałe z zielonym pasem świetlnym. Jak już, to semafor wjazdowy do Wilisia pokazuje sygnał S13, czyli następny semafor wskazuje sygnał stój.
Czyli wszystko jasne, w 99% 200% zatrzymujesz się przed tarczą ostrzegawczą, a gdy pomarańczowe zacznie migać to ruszasz. W czasie Twojego postoju przed tarczą jedzie już EP09, i gdy ty ruszasz to nie zdążysz przejechać tego kawałka i zwrotnica się zmienia na wprost dla jadącej EP09. Poczytaj w internecie czym się różne tarcza od semafora i jak są oznakowane semafory / tarcze.
« Ostatnia zmiana: 17 Października 2013, 19:37:11 wysłana przez Woku »
Były Cargul, aktualny tramwajarz w Kolejach Śląskich.
PKPc 2016 - 2022
Koleje Śląskie 2022 - nadal

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Problem z ,,Linia 053 - Trylogia Towarowa'' - misja z Eu07.
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Października 2013, 19:38:28 »
Twoja tura nie jest przystosowana do nieprzewidzianych postojów, ot co ;) Poza tym - tak, wiem że to marginalna sprawa.

Offline trojan983

  • Wiadomości: 26
  • Wszystkie tory prowadzą do JSL-ki
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problem z ,,Linia 053 - Trylogia Towarowa'' - misja z Eu07.
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Października 2013, 22:44:52 »
@Woku możliwe raczej sądzę, że dzięki twojej radzie wszystko pójdzie dobrze. Jutro ,,zobaczę" ta scenerię i wtedy dam ostateczny wpis na ten temat, ale już chcę podziękować za pomoc i za zaangażowanie w ten mój problem. Pozdrawiam.

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Problem z ,,Linia 053 - Trylogia Towarowa'' - misja z Eu07.
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Października 2013, 03:32:58 »
Przejechałem tę trasę dwa razy. Dojeżdżasz do stacji Wiliś. Tarcza ostrzegawcza podaje sygnał Os4 (pomarańczowe migające), semafor podaje sygnał S13 (dwa pomarańczowe). Pierwsza wersja przy szybkości na szlaku 80km/godz. Semafor kształtowy podaje sygnał Sr1, następnie jest podany sygnał Sr3. Ruszasz i dochodzi do kolizji z osobowym. Druga wersja przy szybkości na szlaku 70km/godz. Wjeżdżasz na stację, semafor kształtowy podaje sygnał Sr1. Zatrzymujesz się, wjeżdża osobowy. Po chwili masz sygnał Sr3 i bez problemu przejeżdżasz. Problem może być w tym, że drugi raz podjechałem maksymalnie pod semafor kształtowy. Za pierwszym razem stanąłem trochę przed semaforem. Oczywiście podciągnąłem, to mi podał Sr3.
@trojan983, do Wiliśa jest linia jednotorowa, to nic nie powinno Ci wjechać dopóki nie wjedziesz na stację.
Chciałem sprawdzić, czy prędkość ma znaczenie. Ale przy szybkości szlakowej 90km/godz. też nie było problemu. Czyli może wystąpić zdarzenie losowe zamierzone lub nie><zamierzone.

Pisz staranniej.
Benek
« Ostatnia zmiana: 18 Października 2013, 11:10:57 wysłana przez Benek »

Offline trojan983

  • Wiadomości: 26
  • Wszystkie tory prowadzą do JSL-ki
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problem z ,,Linia 053 - Trylogia Towarowa'' - misja z Eu07.
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Października 2013, 22:06:17 »
Wszystko już jest jak w najmniejszym porządku. Moja niewiedza spowodowała ten ,,banalny'' problem, ale przynajmniej powiększyłem swoją wiedzę i właśnie tą wiedzę zastosowałem w życiu jak i w ,,Maszynie''. Chciałbym serdecznie podziękować Wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc w rozwiązaniu mojego ,,problemu''. Doceniam bardzo mocno wasze starania. Chciałbym podziękować moderatorowi Benkowi, który dał mi szansę poprawy tego tematu, jak i powrotu na forum. Teraz moderatorom/administratorom oddaję decyzję czy ten temat usunąć czy zostawić. Moja propozycja to, aby zostawić, aby było to ,,nauczką'' dla Wszystkich, którzy mylą tarcze z semaforami. Można temat wewnętrznie zamknąć - jeszcze raz Serdecznie Wszystkim Dziękuję.

Wystarczy w porządku, najmniejszy tu nie pasuje. Zamykam temat.
adsim
« Ostatnia zmiana: 18 Października 2013, 23:44:29 wysłana przez adsim »