Autor Wątek:  Zdjęcia kabiny EP09 wersja przed modernizacją  (Przeczytany 32778 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
Odp: Zdjęcia kabiny EP09 wersja przed modernizacją
« Odpowiedź #30 dnia: 23 Grudnia 2013, 10:59:41 »
Jeśli masz chęci, to jak najbardziej pomoc mile widziana. Zobacz zobacz, bo materiału na stan obecny za wiele nie posiadam.
« Ostatnia zmiana: 23 Grudnia 2013, 11:04:55 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Mati_An

  • Wiadomości: 630
  • Trasopisarz i fotograf
    • Zobacz profil
    • Moje Fotki
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Zdjęcia kabiny EP09 wersja przed modernizacją
« Odpowiedź #31 dnia: 23 Grudnia 2013, 11:21:28 »
Macie, mnie się już nie przydadzą:
http://eu07.pl/userfiles/1064/foto-EP09-046.7z
Uwaga, ciężkie (64MB).

Wydzieliłem dyskusję o EP09 do bardziej stosownego wątku.
Benek
« Ostatnia zmiana: 23 Grudnia 2013, 13:36:28 wysłana przez Benek »
Bajka o czasie - trza się brać tylko za trasy... a może nie tylko?

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
Odp: Zdjęcia kabiny EP09 wersja przed modernizacją
« Odpowiedź #32 dnia: 23 Grudnia 2013, 13:53:01 »
Odnośnie tworzenia tekstur, moim odwiecznym problem jest prostowanie zdjęć i zaznaczonego na nich fragmentu. Czy macie na to jakąś dobrą i w miarę szybką metodę?
« Ostatnia zmiana: 23 Grudnia 2013, 14:13:01 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline R4TCH3T

  • Wiadomości: 246
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zdjęcia kabiny EP09 wersja przed modernizacją
« Odpowiedź #33 dnia: 23 Grudnia 2013, 14:39:14 »
No jest to problem, ale ja robię to tak: najpierw zdjęcie prostuje bezobsługowym Nshiftem, później poprawione odpalam PS i tam już za pomocą perspektywy, wypaczenia i innych cudów koryguje pozostałe niedoskonałości.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
Odp: Zdjęcia kabiny EP09 wersja przed modernizacją
« Odpowiedź #34 dnia: 23 Grudnia 2013, 14:49:37 »
Ja PS'a nie używam. Tekstury robię w Gimp'ie. Jest tam też narzędzie Perspektywa, ale niestety posługiwanie się nim niezbyt mi wychodzi. Stąd to w/w pytanie.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline R4TCH3T

  • Wiadomości: 246
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zdjęcia kabiny EP09 wersja przed modernizacją
« Odpowiedź #35 dnia: 23 Grudnia 2013, 20:47:34 »
Czy ktoś mógłby edytować dla mnie kabinę dziewiątki w ten sposób, że usunąłby modele szyb i w jednym pliku umieścił obie kabiny A i B na wymiarach przystosowanych do modelu 104e_2. najlepiej w t3d. Sam chciałem to zrobić, ale mam problem z eksportami a w 3dsie wgl wysypuje mi coś, że skrypt nie działa do eksportu do t3d. Bardzo mi na tym zależy. Wystarczy usunąć te przeklęte szyby i dodać drugą kabinę w tym samym pliku. Proszę o pomoc. Aaa i bym zapomniał, w pudle też jakby ktoś w miejscu okien mógł zrobić dziury konkretnie w tym modelu 104e_2. I podesłać w linku.
« Ostatnia zmiana: 23 Grudnia 2013, 21:00:33 wysłana przez R4TCH3T »

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2959
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 320
Odp: Zdjęcia kabiny EP09 wersja przed modernizacją
« Odpowiedź #36 dnia: 23 Grudnia 2013, 22:10:57 »
Chłopacy, bo dostałem fotki od Łukasza (@dymus`a). Materiał zapowiada się całkiem obiecująco. Chcecie coś zobaczyć? Pewnie, że chcecie ;>
@Sawi, myślę, że spokojnie coś z tego można wyciągnąć, przy odrobinie wysiłku. Szczególnie obiecujący jest ten hasler. Ten drugi (jako, że ponoć jego podświetlenie jest zielone) można spokojnie zrobić takim jaki jest.
« Ostatnia zmiana: 23 Grudnia 2013, 22:14:35 wysłana przez ST44-003 »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
Odp: Zdjęcia kabiny EP09 wersja przed modernizacją
« Odpowiedź #37 dnia: 23 Grudnia 2013, 22:19:06 »
Nareszcie jakaś dobra wiadomość :). Masz foty obu kabin? z tego co widzę to raczej tak, bo widać dwa typu budzików.
« Ostatnia zmiana: 23 Grudnia 2013, 22:24:45 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2959
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 320
Odp: Zdjęcia kabiny EP09 wersja przed modernizacją
« Odpowiedź #38 dnia: 23 Grudnia 2013, 22:38:49 »
Z tego co widzę to niestety tylko jedna, konkretnie B. Ale materiał do wyciągnięcia/wyretuszowania spoko. Część rzeczy można by użyć z fot które również są na forum :) Z materiałów z roku 2010 również spokojnie można pewne rzeczy powyciągać. Z tego co widzę różnica w zdjęciach z 2010 i z teraz polegają na tym, że ma czarny (a nie szary) hasler wskazująco-rejestrujący i w zasadzie tyle. Detale w stylu inna rączka od hamulców i niektóre podpisy pod przełącznikami są normą jeśli chodzi o lokomotywy, także można to spokojnie wykorzystać obie wersje zdjęć. :)
« Ostatnia zmiana: 23 Grudnia 2013, 22:43:14 wysłana przez ST44-003 »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
Odp: Zdjęcia kabiny EP09 wersja przed modernizacją
« Odpowiedź #39 dnia: 23 Grudnia 2013, 22:46:00 »
Super się składa, bo akurat nie posiadam aktualnych fot z B. Wyślij mi to na PW i jademy z tym koksem dalej. Poniżej użyta fota od Maćka. Wiadome jeszcze retusz i te sprawy, ale jako taki zarys już jest.

Reg. obowiązki 2.
Benek

Poprawione.
« Ostatnia zmiana: 23 Grudnia 2013, 23:01:05 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline dymus

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1046
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 274
Odp: Zdjęcia kabiny EP09 wersja przed modernizacją
« Odpowiedź #40 dnia: 23 Grudnia 2013, 22:50:56 »
Niestety udało się wtedy tylko kabinę B bardziej zrobić, bo A była bardzo w cieniu, plus przewijali sie w niej ludzie cały czas. Poza tym warunki oświetlenia się zmieniały i czasem cieżko było zrobić coś porządnego, ale podtrzymuję zdanie Kuby, że coś z tych zdjęć się da zrobić ;)

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
Odp: Zdjęcia kabiny EP09 wersja przed modernizacją
« Odpowiedź #41 dnia: 23 Grudnia 2013, 23:05:16 »
Dać się na pewno da, tylko zajmie to zdecydowanie więcej czasu, bo jeszcze nie mam takiego super hiper obycia z tworzeniem tekstur. Także to jeszcze trochę na pewno potrwa.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline R4TCH3T

  • Wiadomości: 246
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zdjęcia kabiny EP09 wersja przed modernizacją
« Odpowiedź #42 dnia: 24 Grudnia 2013, 11:05:39 »
Siedząc tak wczoraj i zastanawiając się jak zrobić widoczną kabinę z zewnątrz, przyszedł mi do głowy pewien pomysł. Najpierw przejrzałem strukturę pliki mmd i 3D od rumuna i eu07-1500. Zobaczyłem, że tam rolę widocznej kabiny gra lekko uproszczony model podstawowej. To sobie myślę, może spróbuje takie coś sam stworzyć, ale po kilku godzinach niepowodzeń i walki oraz ostatecznie porażki wpadłem na nowy pomysł.
Przyglądając się wczytywaniu symulatora, zauważyłem, że wczytywana jest tylko kabina pojazdu aktywnego, pozostałe wczytuje same pudła, a jeżeli chcemy go przejąć, pliki odpowiedzialne za kabinę szybko się doczytują. Kontynuując myśl na temat jak tu stworzyć widoczną kabinę w moim przypadku EP09, wykombinowałem tak. W miejscu okien na teksturze nałożyłem alfę, a następnie w pliku mmd, idąc tropem jak to było zrobione w EU05-1500, skopiowałem linijki odpowiedzialne za widoczną kabinę z zewnątrz i wuala. Działa. Fakt, że bez tekstur i innych bajerów przede wszystkim krzywo, ale działa. Dalej bawiąc się plikami .t3d od dziewiątki i tej siódemki, myślę sobie a co tam można spróbować i pod linijkę odpowiedzialną za tą widoczną kabinę wkleiłem nazwę pliku od kabiny dziewiątki. I ku mojemu zaskoczeniu zadziałało. Fakt narazie jest tylko jedna kabina, ale to idzie rozwiązać, zbyt podekscytowany byłem aby tam męczyć się z drugą kabiną.
Mi chodziło o to aby nadać jak największej realności, aby to co robimy w kabinie było naprawdę widać z zewnątrz, bo taki box jak w siódemce, to pozostawia taki niedosyt. W tym co ja zrobiłem, dokładnie wszystko widać, bo symulator nie doczytuję jakieś innej kabiny, tylko wykorzystuje już to co mamy wczytane :D, czyli jakby tak patrząc model jest ekonomiczniejszy od tego, gdzie jest dodatkowy box od kabiny. Ale ktoś może zapytać co w takim razie z wydajnością jeżeli na scenerii mamy 50 lokomotyw?? Przecież to tyle modeli, trójkątów i innych cudów...  Nie wiem czy odpowiedź, którą udzielę jest w pełni prawidłowa, ale spróbuję. Otóż w symulatorze jest coś takiego, że jak obiekt jest dalej to stopniowo przestaje być widać szczegóły, to jedno, po drugie, jeżeli obiekt nie jest w zasięgu wzroku, to karta graficzna go po prostu nie symuluje, mówiąc inaczej to procesor śledzi gdzie jest obiekt, ale jeżeli go nie widać na ekranie (pikselach) to nie obciąża on podzespołów. Tak samo jak tekstury i reszta. Co jeszcze przemawia za moim rozwiązaniem, ano to że nie trzeba tworzyć dodatkowych modeli, przez oszczędza się wielkość symulatora i ilość wczytywanych wpisów ( no tak nie do końca, bo tym sposobem wszystko co jest na scenerii dostaje kabinę, ale jakby nie patrzeć hehe) i przede wszystkim ta realność, że stojąc obok lokomotywy widzę jak kręcę nastawnikiem! Jeżeli powstaną dedykowane kabiny ten sposób też staję się bardzo wygodny.

No to tyle ode mnie proszę o skomentowanie mojego pomysłu, dorzucam screeny.


Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6093
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2069
Odp: Zdjęcia kabiny EP09 wersja przed modernizacją
« Odpowiedź #43 dnia: 24 Grudnia 2013, 11:12:42 »
Pomysł fajny, ale bez użycia programu do grafiki 3d mało się zdziała. Jednak trzeba trochę zredukować liczbę submodeli w lowpoly interior.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Zdjęcia kabiny EP09 wersja przed modernizacją
« Odpowiedź #44 dnia: 24 Grudnia 2013, 11:12:46 »
W miejscu okien na teksturze nałożyłem alfę, a następnie w pliku mmd, idąc tropem jak to było zrobione w EU05-1500,
Alpha jest niegrzeczna! Stanowczo odradzamy jej stosowania. W EU07 jest to zrobione na skróty, tzn. łatwiejszym sposobem i zdaje się nie lepszym. W rumunie szyby są osobnym submodelem, wiąże się to z koniecznością włożenia większej pracy i wysiłku ale efekt jest zaskakująco dobry.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline R4TCH3T

  • Wiadomości: 246
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zdjęcia kabiny EP09 wersja przed modernizacją
« Odpowiedź #45 dnia: 24 Grudnia 2013, 11:50:19 »
Dorzucam filmik, przepraszam za jakość konwerter pogorszył. ;/ Myślę, że ten pomysł jest wart rozwijania i wdrożenia. Jeśli zostałoby to dopracowane mógłbym podjąć się zadania dostosowania taboru. Podkreślam, że moim zamysłem jest też aby widoczna kabina była ta sama, w której jedziemy!
Link--> http://youtu.be/nr1PU_E28Ss

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Zdjęcia kabiny EP09 wersja przed modernizacją
« Odpowiedź #46 dnia: 24 Grudnia 2013, 11:59:55 »
Nie wiem czy odpowiedź, którą udzielę jest w pełni prawidłowa, ale spróbuję. Otóż w symulatorze jest coś takiego, że jak obiekt jest dalej to stopniowo przestaje być widać szczegóły, to jedno, po drugie, jeżeli obiekt nie jest w zasięgu wzroku, to karta graficzna go po prostu nie symuluje, mówiąc inaczej to procesor śledzi gdzie jest obiekt, ale jeżeli go nie widać na ekranie (pikselach) to nie obciąża on podzespołów.
Każdy szczegół (submodel) musi mieć wpisaną odległość, przy której przestanie być widoczny. W kabinach nikt się tym nie przejmował, bo ją widać i tak tylko jedną. Z drugiej strony, ze względu na animację, każdy przełącznik czy przycisk jest oddzielnym submodelem. Oznacza to, że jeśli tylko widać kabinę, jest sprawdzana odległość dla 100 submodeli i każdy z nich musi później zostać wyświetlony. Bez zmian w modelu się nie obejdzie.

i przede wszystkim ta realność, że stojąc obok lokomotywy widzę jak kręcę nastawnikiem! Jeżeli powstaną dedykowane kabiny ten sposób też staję się bardzo wygodny.
Skoro stoisz obok lokomotywy, to nie jesteś w stanie nią sterować. Dam Ci stówę, jeśli dasz radę jednocześnie stać na peronie i ruszać nastawnikiem. Ech, ta wybiórcza realność…
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline R4TCH3T

  • Wiadomości: 246
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zdjęcia kabiny EP09 wersja przed modernizacją
« Odpowiedź #47 dnia: 24 Grudnia 2013, 12:49:09 »
youBy no może trochę źle to powiedziałem, ale wszyscy wiemy o co się rozchodzi. Przez okno może by dało radę pokręcić haha. Ale wracając do tematu, chciałbym przypomnieć, że mamy za pasem 2014r. i era pudełek imitujących coś konkretnego minęła jeszcze chyba w latach 90-tych. Wiem, że krytyką nic nie zdziałam, bo było już tu parę takich, którzy się na krzyczeli i na tym się skończyło, dlatego sam staram się współdziałać w rozwijaniu tego projektu. Ten pomysł to założenie i dopiero początek, więc  spokojnie spróbuje to doprowadzić do stanu używalności, na pewno nie sam, liczę na pomoc lepiej obeznanych ode, lecz też nie wykręcę się aby inni zrobili wszystko za mnie. Bądźmy pozytywnie nastawieni, a powinno się udać. Nie za dzień dwa czy tydzień, za jakiś czas, ale na pewno nad tym będę pracował, równolegle tworzył również tekstury. A na pewno doczeka się to realizacji.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Zdjęcia kabiny EP09 wersja przed modernizacją
« Odpowiedź #48 dnia: 24 Grudnia 2013, 13:09:15 »
Może być jeszcze jeden problem — po złożeniu masz dwie kabiny, a animowany submodel np. nastawnika może być tylko jeden.

youBy no może trochę źle to powiedziałem, ale wszyscy wiemy o co się rozchodzi. Przez okno może by dało radę pokręcić haha.
Czyli mam rozumieć, że podejmujesz rękawicę? :)
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline R4TCH3T

  • Wiadomości: 246
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zdjęcia kabiny EP09 wersja przed modernizacją
« Odpowiedź #49 dnia: 24 Grudnia 2013, 22:52:35 »
Ehh chyba sobie jednak odpuszczę  tą próbę kręcenia, za niski trochę jestem. :P Ale wracając do tematu, czy można dodać drugą linijkę lowpolyinterior w pliku mmd, albo jak dodać drugi model, który może być tam zawarty?

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6093
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2069
Odp: Zdjęcia kabiny EP09 wersja przed modernizacją
« Odpowiedź #50 dnia: 24 Grudnia 2013, 23:19:00 »
Low poly jest tylko jeden. W ST43 masz tam obie kabiny i maszynownię.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
Odp: Zdjęcia kabiny EP09 wersja przed modernizacją
« Odpowiedź #51 dnia: 26 Grudnia 2013, 02:19:55 »
Pulpit ampero skończony :).
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2959
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 320
Odp: Zdjęcia kabiny EP09 wersja przed modernizacją
« Odpowiedź #52 dnia: 26 Grudnia 2013, 13:38:14 »
@Piotrze to jest ze zdjęć które wrzuciłem? Bo mam w wyższej rozdzielczości, to rzeba było mówić żebym wysłał. No chyba że @Łukasz (dymus) Ci je wysłał, to okej :)
Bardzo ładnie zrobione amperomierze, Haslera bym lekko środek przyciemnił a na zewnątrz zostawił tak jak jest :)

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
Odp: Zdjęcia kabiny EP09 wersja przed modernizacją
« Odpowiedź #53 dnia: 26 Grudnia 2013, 13:46:00 »
Kuba tak to z tych zdjęć. Nie umiem robić podświetlenia, to użyłem tych podświetlonych amperomierzy i haslera. Napisałem byś mi je wysłał na PW :). Nie, nic nie dostałem.
Super się składa, bo akurat nie posiadam aktualnych fot z B. Wyślij mi to na PW i jademy z tym koksem dalej.
« Ostatnia zmiana: 26 Grudnia 2013, 13:47:44 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2959
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 320
Odp: Zdjęcia kabiny EP09 wersja przed modernizacją
« Odpowiedź #54 dnia: 26 Grudnia 2013, 13:56:32 »
Wybacz, moje przeoczenie (świąteczn za... zamęt ;) ). Wyślę je wieczorem, nieco poprawione i wyprostowane to powyciągasz sobie co i jak.
Panowie, no chyba, że stworzę wam nowe mapowanie elementów kabiny? Poskładane w jedno np. część pulpitu z przełącznikami.
« Ostatnia zmiana: 26 Grudnia 2013, 14:01:08 wysłana przez ST44-003 »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
Odp: Zdjęcia kabiny EP09 wersja przed modernizacją
« Odpowiedź #55 dnia: 26 Grudnia 2013, 14:01:34 »
Wielkie dzięki, bo prostowanie to moja pięta Achillesowa nadal niestety. A póki co jadę dalej i zająłem się pulpitem oraz manometrami. Tekstury sobie wykonałem jakiś czas temu, podobnie jak i manometry i wskazówkę. Teraz została kwestia zrobienia pulpitu mano.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2959
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 320
Odp: Zdjęcia kabiny EP09 wersja przed modernizacją
« Odpowiedź #56 dnia: 26 Grudnia 2013, 14:08:54 »
Złożę Ci ładną teksturę z tych zdjęć co są na forum i tych od Łukasza. Zauważyłem że na nich jest data, na jednych 2010, na drugich 2012. Co z tą naklejką z datą zrobić?

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
Odp: Zdjęcia kabiny EP09 wersja przed modernizacją
« Odpowiedź #57 dnia: 26 Grudnia 2013, 14:17:19 »
Tekstury mano zrobiłem z datą 2010. Co do układu wzoruję się na tym z tekstur 104eb, choć np manometry i tabliczki mam zrobione oddzielnie.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline muri

  • Wiadomości: 627
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Zdjęcia kabiny EP09 wersja przed modernizacją
« Odpowiedź #58 dnia: 30 Grudnia 2013, 10:36:52 »
Dam Ci stówę, jeśli dasz radę jednocześnie stać na peronie i ruszać nastawnikiem.
Jesteś taki pewny że się nie da ? :)

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
Odp: Zdjęcia kabiny EP09 wersja przed modernizacją
« Odpowiedź #59 dnia: 25 Marca 2014, 10:21:21 »
Temat nie umarł. Tak to mniej więcej póki co wygląda. Mano jak wcześniej wspomniałem mają datę 2010. Jednak ja osobiście bym wolał odwzorować stan obecny tych kabin, ale bez potrzebnych mi zdjęć nie jestem w stanie tego zrobić. Wiem też, że jest zapewne kilka rzeczy do poprawy, ale również bez szczegółowych wymiarów będzie to ciężkie. Pamiętajcie, to jedyna taka epoczka.
EDIT:
« Ostatnia zmiana: 25 Marca 2014, 10:33:33 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".