Autor Wątek:  Komu potrzeba PoKeys56?  (Przeczytany 7528 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Komu potrzeba PoKeys56?
« dnia: 28 Sierpnia 2013, 12:05:49 »
Witam!

9 września mam zamiar zamówić kontroler PoKeys56 do sterowania pulpitem od polskiego dostawcy, który sprowadzi go od producenta. Jako, że kupuję 1 szt., muszę w całości pokryć koszty sprowadzenia do Polski wynoszące 25€ (czyli obecnie jakieś 107zł) + koszty transportu pod konkretny adres równe 17zł. Gdyby ktoś jeszcze miał zamiar budować pulpit pod symulator na bazie tego kontrolera, to proszę o kontakt na PW, a może uda się podzielić koszty transportu po równo, więc każdy skorzysta :) Im więcej chętnych, tym lepiej.
Aktualna ilość osób: 0 (+ ja)
Przy kolejnej osobie koszty sprowadzenia/os. spadną do: 12,50€ czyli 53,50zł + 17zł za transport pod konkretny adres.

UWAGA! INFORMACJA JEST JUŻ NIEAKTUALNA!
« Ostatnia zmiana: 25 Września 2013, 15:19:46 wysłana przez miko22 »

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6306
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 336
Odp: Komu potrzeba PoKeys56?
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Sierpnia 2013, 12:27:39 »
Ja bym chciał tylko ostrzec, żeby się nie napalać, że wystarczy tylko kupić PoKeys i będzie można super pulpit wybudować. Tak nie jest. PoKeys jest dopiero w początkowej fazie testów, jest wiele problemów nadal do rozwiązania, a wiele rzeczy nie działa tak, jak by się chciało. I raczej nie zmieni się to w tym roku.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: Komu potrzeba PoKeys56?
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Sierpnia 2013, 13:16:08 »
No tak, ale np. kolega @mac310 jak i @Niebugocław podłączyli jednak większość elementów i problem stwarzają u nich jedynie włączniki. A jak już ktoś kupuje PoKeys to chyba raczej dla mierników, większej ilości kontrolek i łatwiejszego podłączenia nastawników oraz kranów hamulców, co według ww osób działa poprawnie:
Zminiaturyzowana wersja enkodera z myszki właśnie przeszła testy przy połączeniu do PoKeys. Sygnały są przekazywane prawidłowo, a i dekodowanie kierunku ruchu działa elegancko.
[...]
Sprawdzony schemat wygląda jak w załączniku.
[...]

  Dodano: 16 Lipca 2013, 02:23:22
Po eksperymentach z nastawnikiem, hamulcami i miernikami przyszła kolej na kontrolki poprzez PoKeys.
Zrobiłem stosowny układ do sterowania diodą/żarówką zasilaną z 12V poprzez transoptor i przekaźnik. Wszystko działa super.
[...]
[...]
&feature=youtu.be
[...]
No i jedynym problemem są rzeczywiście włączniki, które na razie można sobie podpiąć pod klawiaturę, a w przyszłości po zmianach w .exe już pod PoKeys:
Nie to nie jest spowodowane stykami. Problem wielokrotnie badany na oscyloskopie. Kwestia leży po stronie MaSzyny.

No to jak po stronie MaSzyny to z niecierpliwością czekamy na jakąś poprawkę.
[...]

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6306
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 336
Odp: Komu potrzeba PoKeys56?
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Sierpnia 2013, 13:29:49 »
Zgadza się, coś tam jest, ale jest jeszcze wiele rzeczy, które nie działają. Oprócz przełączników, które nadal muszą być podpinane pod symulację klawiatury w PoKeys, jest np. problem z zaworem FVEL6, występują opóźnienia w przekazywaniu sygnałów, a PoKeys potrafi się zgubić i przestaje cokolwiek działać. Nie chcę, żeby robione było mylne wrażenie, że to jest gotowe rozwiązanie, i że wystarczy kupić PoKeys.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: Komu potrzeba PoKeys56?
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Sierpnia 2013, 13:38:12 »
Na fakt, przepraszam, myślałem tylko o lokomotywach ET22 i EU07 itp. Ale gdyby ktoś się jednak zdecydował, to proszę pisać do mnie na PW.

Edit w pierwszym poście. Właśnie polski dostawca przysłał mi wiadomość, że te 25€ to za sprowadzenie do Polski do niego i trzeba jeszcze dopłacić 17zł za transport pod konkretny adres :(
« Ostatnia zmiana: 28 Sierpnia 2013, 14:09:41 wysłana przez miko22 »

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6306
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 336
Odp: Komu potrzeba PoKeys56?
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Sierpnia 2013, 15:49:06 »
Kto uważa, że warto, niech sobie kupi. Tylko żeby potem płaczu nie było, że coś nie działa albo nie wiadomo, co dalej zrobić. Użycie PoKeys do MaSzyny nie jest gotowym ani sprawdzonym rozwiązaniem, jest ciągle w fazie wstępnych testów.

Średni interes, taniej wyjdzie rozesłać listami poleconymi.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline djuzi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 144
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Komu potrzeba PoKeys56?
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Sierpnia 2013, 21:11:14 »
Faktycznie, nie pisze się o tym publicznie na forum, że coś nie działa jak trzeba, bo to wszystko dynamicznie się zmienia. Każdego tygodnia testujemy zachowanie PoKeys i instalacji na nim robionych w różnych warunkach. Działać działa, ale sporo jeszcze brakuje do ideału. Wcześniej nie widziałem jakoś potrzeby chwalić się wynikami ze wszystkimi (ograniczyłem się do głównych deweloperów), żeby niepotrzebnie nie publikować informacji, które i tak za 2 tygodnie będą nieaktualne. Kilka osób (m.in. ja, @Niebugocław, @mac310) są w trakcie budowy i testowania tej zabawki.
Na chwilę obecną mogę polecić PoKeys56U osobom, które lubią sobie podłubać, pobawić się i przy okazji pomóc w testowaniu obsługi przez EXE Maszyny. Jest jeszcze sporo do przerobienia, ciągle będzie się to zmieniać, więc budowa pulpitu "na stałe" na pewno nie wchodzi w grę. Nie ma gotowego rozwiązania "jak podłączyć, żeby dobrze działało".
« Ostatnia zmiana: 28 Sierpnia 2013, 21:13:20 wysłana przez djuzi »

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Komu potrzeba PoKeys56?
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Sierpnia 2013, 10:14:15 »
Nie mniej jednak należy testować różne rozwiązania i dzielić się na forum, gdyż "w kupie siła" ;). Doszliśmy już do etapu, gdzie Pokeys się kończy, bowiem eksploatowany jest w 100% a i tak nie wszystko działa tak jak powinno. U mnie wykorzystane są wszystkie pin-y za wyjątkiem 54 (reset). Oczywiście, że lepszym rozwiązaniem byłby sterownik programowalny, tylko zapewne cena pojedynczego urządzenia/zespołu z taką ilością pin-ów wychodzi poza zasięg przeciętnego zjadacza chleba.

Offline mac310

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 518
    • Zobacz profil
    • Moim Okiem...
  • Otrzymane polubienia: 73
Odp: Komu potrzeba PoKeys56?
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Sierpnia 2013, 16:42:23 »
Prawdą jest, że ani PoKeys ani żadne inne rozwiązanie nie jest jedynie słuszne i docelowe i wszystko testujemy. Nie mniej jednak wydaje mi się, że łatwość podłączenia i konfiguracji PoKeys oraz możliwości wejścia i wyjścia zasługują na zainteresowanie. Osobiście wolę coś takiego co w skończonym czasie uruchomię, niż sterowniki będące w sferze projektów i marzeń, które trzeba samemu zaprojektować, skonstuować i zaprogramować. Mogę żyć z tym, że część funkcji nie będzie działać, ale podstawowe będą i uruchomienie pulpitu da się przeprowadzić w kilka dni/tygodni/miesięcy (niepotrzebne skreślić), a nie lat.
Historia budowy pulpitu lokomotywy serii EU07.

Offline Gonza

  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Komu potrzeba PoKeys56?
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Sierpnia 2013, 23:26:57 »
Witam!

9 września mam zamiar zamówić kontroler PoKeys56 do sterowania pulpitem od polskiego dostawcy, który sprowadzi go od producenta.

Nie lepiej zamówić Ci bezpośrednio u producenta, niż płacić jeszcze ponad 100 zł za sprowadzenie?

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: Komu potrzeba PoKeys56?
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Sierpnia 2013, 11:38:10 »
Za sprowadzenie (inaczej po prostu transport do Polski) i tak musiałbym zapłacić, a kiedy zamawiam u polskiego, dostawcy przynajmniej płacę w zł, a nie w €. Ale tak się zastanawiam, czy nie poczekać na promocję producenta, który co jakiś czas oferuje darmową wysyłkę. Tylko, że to równie dobrze może być dopiero pod koniec roku, a im wcześniej będę miał PoKeysa, tym lepiej. Dlatego też dałem taką informację, jaką dałem, bo może ktoś też chciałby mieć ten kontroler jak najwcześniej. Wtedy koszty sprowadzenia/transporu do Polski się podzielą. Jeśli nikt się nie zgłosi to trudno, poczekam, bo ponad stówy na pewno nie dam za samo sprowadzenie/transport do Polski, a później jeszcze te 17 pod adres.

Offline Gonza

  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Komu potrzeba PoKeys56?
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Sierpnia 2013, 12:12:42 »
To ile Pokeys jest aktualnie u polskiego dystrybutora? 50 EUR to aktualnie w przeliczeniu 220 zł. Sprawdzałem na stronie producenta wczoraj jak i dzisiaj i wysyłka do PL jest darmowa.

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: Komu potrzeba PoKeys56?
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Sierpnia 2013, 12:32:19 »
U polskiego dystrybutora są obecnie 2 PoKeys55, a mi potrzeba 56-kę, których nie mają. Jak zapytałem o możliwość sprowadzenia, to odpisali, że dla 1 szt. im się nie opłaca (dodajmy, że nie naliczają sobie marży, bo też pytałem), chyba, że w całości pokryję koszty sprowadzenia, które wg nich wynoszą obecnie 25€. Mógłbyś powiedzieć, gdzie na stronie producenta jest informacja o darmowej wysyłce? Najlepiej jakbyś podał linka albo oznaczonego screena.
« Ostatnia zmiana: 30 Sierpnia 2013, 19:27:00 wysłana przez miko22 »

Offline Gonza

  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Komu potrzeba PoKeys56?
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Sierpnia 2013, 14:35:19 »
Jak dodasz Pokeys do koszyka, to następnie kliknij na koszyk i daj View cart. W następnym kroku daj opcję Estimate shipping and taxes, wybierz Polskę, województwo, wpisz kod pocztowy i kliknij Get quotes. Mi wyskakuje Free shipping. Dajesz Apply shipping i dalej Checkout jeśli chcesz przejść do sfinalizowania zakupu. W późniejszym etapie jest wciąż Free shipping, także to raczej nie pomyłka.
Screena Ci nie wrzucę bo z tableta piszę.

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: Komu potrzeba PoKeys56?
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Września 2013, 15:21:05 »
Udało mi się zamówić kontroler u producenta. Temat jest do zamknięcia.

Zamykam.
adsim
« Ostatnia zmiana: 25 Września 2013, 17:01:35 wysłana przez adsim »