Autor Wątek:  Sposób ładowania gry  (Przeczytany 3695 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Vykeer

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Sposób ładowania gry
« dnia: 06 Sierpnia 2003, 09:44:41 »
Z zamieszczonych w tym dziale propozycji, nie natknąłem się na żadną wspominajacą o szybkości i sposobie ładowania gry.
Ostatnia wersja (na dzień 6. sierpnia 2003) ładuje się na moim sprzęcie ok. 5 MINUT (!!!) [PIII 600, 128MB RAM, Win98SE]. Dla porównania taki MS Train Simulator, który zawiera znacznie więcej obiektów i dłuższe, bardziej skomplikowane trasy (co nie znaczy, że podoba mi się bardziej, niż Maszyna EU07), ładuje się max. 30 sekund.
Powinniście się wziąść za opracowanie jakiegoś szybszego kodu wczytującego elementy do pamięci, rezygnując z okienka DOSowego i przerzucić to do choćby jakiegoś statycznego ekranu tytułowego wyświetlanego już w określonej przez użytkownika i z prostym paskiem ładującym.
Poza tym, podczas ładowania trochę przeszkadza sposób zmiany rozdzielczości. U mnie np. w przypadku, kiedy wybiorę grę w trybie 800x600x32, w trakcie ładowania rozdzielczość taka jest ustawiana, jednakże przy odświeżaniu 60Hz, a Pulpit Windows jest powiększany do sporych rozmiarów.
Oczywiście nie oczekuję realizacji powyższych propozycji w najbliższej wersji, ale byłbym zadowolony, by w którejś z następnych znalazły się takie poprawki.

Pozdrawiam cały team EU07 i wszystkich fanatyków tego symulatora oraz kolei,
Vykeer

[%sig%]

Offline Dżyszla

  • Wiadomości: 444
    • Zobacz profil
    • mgr inż. Dżyszla Homepage
  • Otrzymane polubienia: 6
Re: Sposób ładowania gry
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Sierpnia 2003, 19:10:01 »
Będzie góra 30 sek. Już się tym dawno zajęto. Ale to na nowy engine.

[%sig%]

Offline KAINE

  • Wiadomości: 113
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Sposób ładowania gry
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Sierpnia 2003, 14:45:50 »
Czy masz gdzieś próbki nowego enginu? Moze jakes screeny?
Pozdrawiam KAINE

[%sig%]