Autor Wątek:  Pytanie o numery taborowe ST44 przed modernizacją na ST40s  (Przeczytany 2351 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online RoboBatman

  • Wiadomości: 1634
    • Zobacz profil
    • Wykaz Taboru Kolejowego na Tekstury
  • Otrzymane polubienia: 546
Witam wszystkich!

Jako Miłośnik Szerokiego Toru (LHS) prowadzę sobie małą statystykę na temat złapanych przeze mnie lokomotyw ST40s (311Da)/ST44 firmy PKP LHS. I w związku z tym mam pytanie: czy ktoś z tutejszych forumowiczów posiada dane, jakie numery posiadały lokomotywy ST40s przed modernizacją z ex.ST44-20xx? Wiem tylko, że sporo lokomotyw serii ST44-20xx w Zamościu Bortatycze zostało wybebeszonych z budy poza ostoją i wózkami w celu zabudowy na nich właśnie ST40s. Szukałem co nie co na ten temat w wyszukiwarce Google i dokopałem się tylko do tego, że lokomotywa o numerze taborowym ST40s-14 jest to ex.ST44-2009 (nie wiem czy prawdziwa). Będę wdzięczny za wszystkie udzielone mi informacje na ten temat.

PS. Nie wiedziałem gdzie umieścić to pytanie, a zgodnie z zapisem Regulaminu "Zakazy, podpunkt nr.16" nie chciałem pisać o tym w wątkach które ostatnie wpisy miały 2-3 lata temu. Nie chcę znowu dostać statusu "wyciszony".

Usuń tylko zbędne spacje po otwarciu nawiasów okrągłych i przed ich zamknięciem.
Jak będziesz utrzymywał taki poziom pisowni, to nie będziesz miał problemów. Post jest przejrzysty.
Benek
« Ostatnia zmiana: 11 Lipca 2013, 22:51:39 wysłana przez RoboBatman »

Offline Tyrystor

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Pytanie o numery taborowe ST44 przed modernizacją na ST40s
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Lipca 2013, 23:13:01 »
ST40s oraz 311D były budowane od podstaw. Z ST44 zostały wykorzystane wózki, zbiorniki paliwa i inne rzeczy podwozia.