Autor Wątek:  Doprecyzowanie przeznaczenia działów  (Przeczytany 3295 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6308
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 337
Doprecyzowanie przeznaczenia działów
« dnia: 22 Czerwca 2013, 13:41:52 »
Od czasu reformy działów obserwuję, że istnieje pewne pomieszanie co do przeznaczenia poszczególnych działów. W szczególności Symulator, Bieżące symulatorowe, Pomoc doraźna i Pomoc w tworzeniu. Chciałbym niniejszym doprecyzować moją wizję funkcjonowania tych działów.

Symulator
Dział o tym, co obecnie w MaSzynie jest, co jak działa, w jaki sposób można uzyskać jakieś efekty – za pomocą wpisów, plików itd. Podobnie jak w działach Tabor kolejowy oraz Infrastruktura kolejowa podstawą odniesienia jest rzeczywisty stan.

Pomoc doraźna
Pomoc doraźna to pomoc w uruchomieniu MaSzyny. Przede wszystkim sytuacje, gdy komuś nie działa symulacja, a powinna działać, bo innym działa.

Pomoc w tworzeniu
To pomoc w użytkowaniu programów innych niż MaSzyna, a które służą do tworzenia scenerii, modeli, czy dźwięków. Czyli opisy wszelkiego rodzaju edytorów, a także innych narzędzi do konwersji czy przetwarzania plików. Również tu powinny być porady w zakresie zbierania materiałów, czyli nagrywania dźwięków, robienia zdjęć, wykonywania pomiarów itp.

Bieżące symulatorowe
Tu powinny być umieszczane tematy, których znaczenie jest tymczasowe. W szczególności zgłaszanie błędów w symulacji (nie z uruchomieniem i nie przy tworzeniu dodatków), a także propozycji zmian.


W miarę rozwoju treści wątku może okazać się właściwe przeniesienie do innego działu. Np. problem zgłoszony w Pomoc doraźna może okazać się problemem z symulatorem, wtedy powinien być przeniesiony do Bieżące symulatorowe. Z kolei propozycja zmiany funkcjonalności symulacji, zgłoszona w Bieżące symulatorowe, powinna być przeniesiona do Symulator po jej wprowadzeniu do użytkowania.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni