Autor Wątek:  PKP CARGO przewiezie Pendolino  (Przeczytany 1285 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maxiu

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 338
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
PKP CARGO przewiezie Pendolino
« dnia: 14 Czerwca 2013, 12:27:40 »
 Prowadzony przez lokomotywę PKP CARGO skład PKP Intercity pojedzie w sierpniu przez Austrię i Czechy do Polski. Pociąg będzie poruszać się na własnych kołach jako przesyłka nadzwyczajna. PKP CARGO przewozi także szynobusy z Polski dla obiorcy w Estonii.
Przewóz pociągu kat. EIC Premium jest kwalifikowany jako przesyłka nadzwyczajna. Pomimo, że przesyłka mieści się w skrajni ładunkowej, wymaga uzgodnień z zarządcami infrastruktury  kolejowej w poszczególnych krajach na trasie przewozu. Składy będą poruszać się na własnych kołach, prowadzone przez lokomotywę PKP CARGO.
Aby taki przewóz był możliwy, wymagane jest zastosowanie dwóch wagonów sprzęgowych na początku i końcu składu, gdyż elektryczne składy pasażerskie takie jak teprodukowane dla PKP Intercity przez Alstom czy inne szynobusy, nie posiadają tradycyjnych sprzęgów śrubowych do połączenia z lokomotywą.
-Dzięki takiemu rozwiązaniu pociąg pasażerski, który nie jest jeszcze dopuszczony do samodzielnego poruszania się po liniach kolejowych, może przebyć trasę od producenta do odbiorcy na własnych kołach. Grupa PKP CARGO Logistics specjalizuje się w obsłudze rozwiązań nieszablonowych zgodnie z życzeniami klientów- mówi Łukasz Boroń, Prezes PKP CARGO.  Zlecenie na organizację przewozów składów  kategorii EIC Premium otrzymało Przedsiębiorstwo Spedycyjne Trade Trans należące do Grupy PKP CARGO Logistics.
Pierwszy pociąg wyprodukowany we włoskim Savigliano  przyjedzie w  sierpniu do Polski, gdzie zostanie poddany testom.
Oferta na przewozy przygotowana przez PS Trade Trans przy współpracy z PKP CARGO zawiera rozwiązanie oparte na wykorzystaniu  wielosystemowej lokomotywy należącej do PKP CARGO  na całym międzynarodowym odcinku z Tarvisio na granicy włosko-austriackiej do Polski.
Warto pamiętać, że PKP CARGO ma uprawniania do prowadzenia samodzielnych przewozów nie tylko na terenie Polski, ale także w Czechach, na Słowacji, na Węgrzech, w Austrii, Niemczech oraz Belgii.
Nie jest to pierwsze tego typu rozwiązanie zastosowane przez Grupę PKP CARGO Logistics.
- Pozyskanie prestiżowego zlecenia, jakim jest transport składów kategorii EIC Premium, to efekt wieloletnich doświadczeń PS Trade Trans  w organizacji złożonych przewozów specjalnych przy wykorzystaniu własnych rozwiązań inżynieryjnych i know-how. Możemy je realizować także dlatego, że PKP CARGO ma licencje uprawniające do realizacji samodzielnych przewozów poza Polską– mówi Sylwester Pruchniewski, Prezes PS Trade Trans.
W podobny sposób realizowane były przez PS Trade Trans i PKP Cargo przewozy z Polski do Włoch składów pasażerskich polskiego producenta PESA. Obecnie PS Trade Trans realizuje także przewozy szynobusów z Polski do Estonii. W należącym do PKP CARGO Centrum Logistycznym Małaszewicze (na granicy europejskich torów o szerokości 1435 mm i torów o szerokości 1520 mm) moduły szynobusów są stawiane na wózki szerokotorowe i dalej prowadzone oddzielną lokomotywą jako ładunek na własnych kołach,tranzytem przez Białoruś i Łotwę do Estonii.
- Grupa PKP CARGO Logistics rozwija swoją działalność w Polsce i poza granicami kraju. Fakt, że producent pociągów PKP Intercity zlecił nam przewóz z Włoch do Polski potwierdza jakość oferowanych przez nas usług oraz pokazuje, że możemy konkurować z największymi zachodnioeuropejskimi kolejami i operatorami logistycznymi – mówi Łukasz Boroń, Prezes PKP CARGO.

Informuje: http://www.pkp-cargo.eu/aktualnosci,szczegoly,2205,Grupa-PKP-CARGO-Logistics-przewiezie-pierwszy-z-20-skladow-kategorii-EIC-Premium.html

Reg. obowiązki 1.
Jedna z zasad netykiety brzmi: nie nadużywaj.
Przestań spamować na tym forum. Przejrzałem Twoje posty, większość z nich wysyłasz w dziale Bieżące kolejowe. W dodatku nie dodasz nic od siebie, tylko stosujesz zasadę kopiuj-wklej. Kolejne takie zachowanie zostanie nagrodzone punktami.
Benek


Uzupełnię: Obowiązki Punkt 7, przeglądam posty, userzy i Moderator mają rację. Pamiętaj, jakość nie ilość.

REWIZOR


« Ostatnia zmiana: 14 Czerwca 2013, 22:42:58 wysłana przez REWIZOR »