Autor Wątek:  Całkowo  (Przeczytany 91122 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kolejarz

  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Całkowo
« Odpowiedź #60 dnia: 22 Lutego 2005, 18:32:52 »
Poprostu piękne! Gratuluje!

Offline slimson

  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Całkowo
« Odpowiedź #61 dnia: 17 Marca 2005, 16:30:48 »
Po wielu godzinach pracy, nieprzespanych nocach, niezaliczonych kolokwiach w koncu zostaje wydana trasa Calkowo.
Zostalo zrobione na tyle duzo ze trasa moze ujrzec swiatlo dzienne.
W planach bylo o wiele wiecej ale checi zabraklo. Ale jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma.
Misje sa dwie, wszystko powinno dzialac poprawnie.
Nie liczac dwoch bledow wywalajacych przy uruchamianiu gry i jednego skladu wyjezdzajacego w pole to wszystko gra. (Łatka ukaze sie na dniach). Wszysktie niedociagniecia obiektowe typu latajace slupy i drogi w ziemi sa zamierzone i nie beda przeze mnie poprawiane.
Jezeli ktos bylby zainteresowany zmianem eventow w tym robienie nowych misji to zapraszam na priv. Sklady sa tylko tak zeby cos jezdzilo, kazdy niech sobie tak daje co mi sie podoba.
Pragne podziekowac wszystkim ktorzy wspierali mnie merytorycznie i duchowo oraz tym ktorzy nie zadawali pytan typu kiedy to %# w koncu wyjdzie.
Zycze milej zabawy

Link
[link nieaktualny (~mateu/calkowo/)]


PS
Z tymi nieprzespanymi nocami i kolokwiami zartowalem.
Pozdrawiam

Offline maly

  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Całkowo
« Odpowiedź #62 dnia: 18 Marca 2005, 05:25:34 »
Dzięki !!!!!
 Kawał świetnej roboty.
Pozdrawiam

Offline Eryś

  • Wiadomości: 87
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Całkowo
« Odpowiedź #63 dnia: 18 Marca 2005, 11:34:18 »
Właśnie przejechałem całą trase. No i właśnie sie wybieram do sąsiądów z dołu po szczęke. TRASA-EKSTRA-GRATULACJE

ps. Ta trasa ma naprawde klimat. No i uwzględnienie przez autora ze tory mogą być srebrzyste albo zardzewiałe jest ekstra.

Pozdrawiam
Pozdrawiam
Eryk "Eryś" Konieczny

Offline AIR

  • Deweloper
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 505
Całkowo
« Odpowiedź #64 dnia: 18 Marca 2005, 16:11:08 »
nigdy nie lubiłem niskoprędkościowych, jednotorowych, niezelektryfikowanych tras pewnie dlatego, że mieszkam w w okolicy gdzie śmigają siódemki, byki, jamniki itp. ale ta trasa jest świetna i ma naprawde niepowtarzalny klimat!
kolejny plus to FPS
minus natomiast za zdecydowanie za krótkie perony
GRATULACJE SLIMSON!
Niebo jest Bogiem, a skoki nałogiem...->
http://www.youtube.com/watch?v=nE9G-qiZqSU

Offline tommik

  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Całkowo
« Odpowiedź #65 dnia: 18 Marca 2005, 16:49:50 »
Dobra robota.
Fps i klimat są rzeczywiście świetne.
Szkoda, że obsługuje tylko SN61.
Gratulacje, slimson.

Offline slimson

  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Całkowo
« Odpowiedź #66 dnia: 18 Marca 2005, 17:40:55 »
Dziekuje za tak wspaniale opinie.
Jezeli jednak ktos ma malo FPSow to moze pozamieniac wszsytkie node -1 na 800. Nie probowalem czy zwiekszaja sie FPSy.
No i sklady tez mozna zmienic. Bardzo milo jedzie sie SM42, bo ten lok jest wprost idealny do tej trasy.
Pozdrawiam

adampkp

  • Gość
Całkowo
« Odpowiedź #67 dnia: 18 Marca 2005, 18:13:20 »
Cytat: "AIR"
minus natomiast za zdecydowanie za krótkie perony


Eeeeee, bez przesady. Na linii przykładowo Tama Brodzka - Iława niektóre perony mają długość przeliczoną na około SP42+102A+102A... :)))

Wydaje mi się, że perony na stacjach są wystarczające, jak na lokalny profil trasy.

Pozdrawiam!

Offline ST44

  • Wiadomości: 57
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Całkowo
« Odpowiedź #68 dnia: 18 Marca 2005, 21:41:45 »
Przejechałem całą trasę. Jeździłem na wszystkich dwóch misjach. Dobra robota. Trasa chodzi bardzo płynnie, nie przycinała się w ogóle. Tak na wszelki wypadek zmieniłem node -1 na node 800. Wstawiłem sobie również SM42. Klimat jest świetny. Doskonale oddaje wygląd jakiejś lokalnej linii.  Ciekawym pomysłem było zrobienie pokrzywionych torów na odcinki ze szlakową 40 km/h. Co do tych krótkich peronów to nawet fajna sprawa. Aby zatrzymać się w granicach peronu trzeba się trochę postarać :)  GRATULACJE!!
Bartek

Offline KowiEU

  • Wiadomości: 236
    • Zobacz profil
    • http://www.fotokolej.pl/search.php?search_user=KowiEU
  • Otrzymane polubienia: 0
Całkowo
« Odpowiedź #69 dnia: 18 Marca 2005, 23:52:53 »
Trasa poprostu zwala z nóg niema i długo nie będzie trasy z podobnym klimatem!!!!!Ale  jest pare drooobnych niedociągnieć pierwsze dotyczy podwójnej zwrotnicy zaraz na początku misji z sn61+dwa ryflaki nie skręcamy na lewo tylko jedziemy prosto po samych podkładach (bez szyn) zauważyłem tesz nie zatrzymywanie sie AI na S1 przez co jadać Sm42 (dawniej gagarinem) wychodzimy na czołowe z sn61!!!Jeśli chodzi o fps może nie jest rewelacyjnie ale wynik 13-25fps tesz można uznać za dobry.
także wielkie podziękowania dla autora bo odwalił kawał świetniej roboty[/list]

Offline Eryś

  • Wiadomości: 87
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Całkowo
« Odpowiedź #70 dnia: 19 Marca 2005, 00:14:28 »
A u mnie wszystko działa jak należy. Tzn. ze mi lok skręca na rozjeździe krzyżowym jak i rónież ze nigdzie nie jechałem na czoło. Mam nieoficjalną paczkę całościową.

Pozdrawim
Pozdrawiam
Eryk "Eryś" Konieczny

Offline slimson

  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Całkowo
« Odpowiedź #71 dnia: 19 Marca 2005, 07:08:17 »
U niektorych moze zdarzyc sie jazda torem nieuzywanym. Spowodowane jest to tym, ze eventy robilem na swoim pliku inc anglika i u mnie dziala prawidlowo, a nie dodawalem do paczki tego pliku bo wtedy inne trasy moglyby nie dzialac.
Co do nie zatrzymania sn61, to takiej mozliwosci nie sprawdzalem, dla mnie wazne byly dwa ganze, a nie gagar. On mial tylko ruszyc i sie zatrzymac, wiec tu reklamacji nie uwzglednie :P
Pozdrawiam

Offline ST44

  • Wiadomości: 57
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Całkowo
« Odpowiedź #72 dnia: 19 Marca 2005, 09:49:58 »
Cytat: "Eryś"
A u mnie wszystko działa jak należy. Tzn. ze mi lok skręca na rozjeździe krzyżowym jak i rónież ze nigdzie nie jechałem na czoło. Mam nieoficjalną paczkę całościową.


Ja również jeżdżę na nieoficjalnej paczce całościowej, ale problem mam tylko z rozjazdem, na którym wyjeżdżam na rozebrany kawałek torów. Żadnego pociągu wyjeżdżającego na czołówkę nie mam. Wszystko jeździ tak jak trzeba :)
Bartek

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Całkowo
« Odpowiedź #73 dnia: 19 Marca 2005, 16:27:30 »
z rozjazdami krzyżowymi sa same problemy, zwrotnik zły, źle działąją(w niektórych przypadkach) i jest ich kilka wersji, moze jednak @ slimson dołączyłbyś swoje ince? wtedy nie będzie problemów
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline KowiEU

  • Wiadomości: 236
    • Zobacz profil
    • http://www.fotokolej.pl/search.php?search_user=KowiEU
  • Otrzymane polubienia: 0
Całkowo
« Odpowiedź #74 dnia: 19 Marca 2005, 16:45:06 »
Cytat: "ST44"
Żadnego pociągu wyjeżdżającego na czołówkę nie mam. Wszystko jeździ tak jak trzeba :)

A jechałeś sm42(dawniej gagarinem)...........

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Całkowo
« Odpowiedź #75 dnia: 19 Marca 2005, 16:57:04 »
Cytat: "kowi"
Cytat: "ST44"
Żadnego pociągu wyjeżdżającego na czołówkę nie mam. Wszystko jeździ tak jak trzeba :)

A jechałeś sm42(dawniej gagarinem)...........
no to może by zrobić "Całkowosm42" i pozamieniać wszystko na stonki z Bipami?
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline ST44

  • Wiadomości: 57
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Całkowo
« Odpowiedź #76 dnia: 19 Marca 2005, 19:06:30 »
Cytat: "kowi"
Cytat: "ST44"
Żadnego pociągu wyjeżdżającego na czołówkę nie mam. Wszystko jeździ tak jak trzeba :)

A jechałeś sm42(dawniej gagarinem)...........


Jeszcze nie próbowałem prowadzić towara. Jest w ogóle taka możliwość, że prowadzi się towara, a AI resztę składów? Poza tym jaka jest szlakowa dla towarów?

Cytat: "youBy"
No to może by zrobić "Całkowosm42" i pozamieniać wszystko na stonki z Bipami?


W sumie nawet ciekawy pomysł, ale czy widok samych stonek nie będzie nudny?

Cytat: "slimson"

Co do nie zatrzymania sn61, to takiej mozliwosci nie sprawdzalem, dla mnie wazne byly dwa ganze, a nie gagar. On mial tylko ruszyc i sie zatrzymac, wiec tu reklamacji nie uwzglednie.


Czyli gagar ma za zadanie przejechać tylko jedną stację, aby minąć się z SN61+2*Bh i na tej stacji już zostaje?
Bartek

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Całkowo
« Odpowiedź #77 dnia: 19 Marca 2005, 19:15:42 »
Cytat: "ST44"
W sumie nawet ciekawy pomysł, ale czy widok samych stonek nie będzie nudny?
a masz innego spalinoloka z kabiną?
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline TruckeR

  • Wiadomości: 309
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Całkowo
« Odpowiedź #78 dnia: 19 Marca 2005, 19:47:29 »
Masz jeszcze SM03, ale tego na trase chyba nie puścisz  :P Właśnie ściagam trasę. Mam 60% w DAPie, więc jeszcze trochę poczekam, a jak się ściągnie, to sie wypowiem :)
Pozdrawiam serdecznie!

Offline KowiEU

  • Wiadomości: 236
    • Zobacz profil
    • http://www.fotokolej.pl/search.php?search_user=KowiEU
  • Otrzymane polubienia: 0
Całkowo
« Odpowiedź #79 dnia: 19 Marca 2005, 20:13:52 »
Cytuj
no to może by zrobić "Całkowosm42" i pozamieniać wszystko na stonki z Bipami?

ja to już dawno zrobiłem oprócz tego zrobiłem sobie wersje towarową   sm42 z węglarkami oraz sm03+Bdu+sm03 jako pociąg wycieczkowy bardzo fajnie to wygląda.........

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Całkowo
« Odpowiedź #80 dnia: 19 Marca 2005, 20:19:55 »
a poco Ci drugi sm z tyłu? one nie mają wielokrotnego(w rzeczywistości)
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline ST44

  • Wiadomości: 57
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Całkowo
« Odpowiedź #81 dnia: 19 Marca 2005, 20:27:51 »
Cytat: "TruckeR"
Masz jeszcze SM03, ale tego na trase chyba nie puścisz  :P Właśnie ściagam trasę.


Na którejś z bocznic można by zrobić jakąś mała misyjkę dla SM03. Coś prostego np. przetoczenie jakiegoś wagonu z jednego toru na drugi, czy coś w tym stylu.
Bartek

Offline KowiEU

  • Wiadomości: 236
    • Zobacz profil
    • http://www.fotokolej.pl/search.php?search_user=KowiEU
  • Otrzymane polubienia: 0
Całkowo
« Odpowiedź #82 dnia: 19 Marca 2005, 20:37:22 »
Cytat: "youBy"
a poco Ci drugi sm z tyłu? one nie mają wielokrotnego(w rzeczywistości)

Wiem że nie mają wielokrotnego ale zrobiłem to dla wyglądu bo pamiętam urywki z dzieciństwa jak jeździły właśnie takie składy z górnikami.Lok z tym składem będzie bardzo słaby ale mi to nie przeszkadza

Offline slimson

  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Całkowo
« Odpowiedź #83 dnia: 19 Marca 2005, 21:11:42 »
Ja juz pisalem ze plany byly wielkie i byl nawet taki zeby zrobic misje z tym towarem do tartaku, ale ja naprawde ja juz nie moge w Calkowie pracowac. Jakos mi sie nie chce juz na to patrzec.
Co do Gagara to on jedzie az jedna stacje i stop bo po co dalej.

Jezeli bylby ktos zainteresowany zrobieniem wlasnych misji to neich sie zglosi na priv.
Pozdrawiam

Offline pablo24

  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
    • http://pablo24.mylog.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Całkowo
« Odpowiedź #84 dnia: 20 Marca 2005, 02:15:16 »
Witam
Niestety ja nie moge zobaczyc tych klimatów po zainstalowaniu scenerii i po włączeniu podczas ładowania wyrzuca mi do pliku start.exe Instalowałem to na nieoficjalnej paczce.Co może być??
Pozdrawiam
pablo24

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Re: Całkowo
« Odpowiedź #85 dnia: 20 Marca 2005, 02:22:19 »
Cytat: "pablo24"
Witam
Niestety ja nie moge zobaczyc tych klimatów po zainstalowaniu scenerii i po włączeniu podczas ładowania wyrzuca mi do pliku start.exe Instalowałem to na nieoficjalnej paczce.Co może być??
Pozdrawiam

A co rozumiesz przez wyrzucanie do pliku START.EXE ????
Przecież to start.exe uruchamia symka? Jeśli masz unofficjala (tak ja ja) to mi wszystko się ładuje normalnie, zero errorów itp. Więc może Ty coś źle robisz, lub nie masz czegoś? Może Ci wywala jakieś błędy? Jeśli tak, to spisz je i podaj, co jest nie tak!

Offline pkp.

  • Wiadomości: 144
  • ECCO RAIL Maszynista
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Całkowo
« Odpowiedź #86 dnia: 20 Marca 2005, 09:15:59 »
SUper traska dobrze dopracowana w każdym szczególe.

Offline slimson

  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Całkowo
« Odpowiedź #87 dnia: 20 Marca 2005, 09:44:41 »
Paczka byla sprawdzana na czystej wersji lipcowej i na tej wersji musi dzialac bez zarzutow.
Pozdrawiam

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Całkowo
« Odpowiedź #88 dnia: 21 Marca 2005, 17:13:22 »
Po pierwsze Wielkie Gratulacje!

Pozwolę sobie "na gorąco" na kilka uwag, ale proszę je traktować pozytywnie. Niczego nie będę krytykował, bo sam bym tego lepiej nie zrobił...
Oczywiście rewelacją jest fps. Bez żadnych zmian osiągnąłem 16 - 20, co jest bardzo dobrym wynikiem - ogólnie na innych trasach mam ok. 10.
W pierwszej misji rzeczywiście zamiast na "angliku" pójść na bok, Clayton przejechał przez D1 i po torze nieczynnym pojechał prosto. Zauważyłem przy okazji, że Fiat nie zmieścił się z ostatnim wagonem po zatrzymaniu.
Jeśli chodzi o infrastrukturę to jest bardzo OK. Świetnie wyglądają słupy telegraficzne, słupki hektometrowe no i obiekty inżynieryjne (mosty/wiadukty/przepusty, budynki stacji, nastawnie itd.). Zatrzymał bym się jednak przy mostach... Fajnie, że są, ale ich konstrukcje są zbyt filigranowe i troszkę mało realne, choć powaliło mnie zastosowanie odbojnic. Tak czy inaczej wraz z ukształtowaniem terenu (bardzo przemyślanym!) dodają klimatu całej trasie.
Zwróciłem uwagę także na przejazdy. Fantastycznie wyglądają słupki kamienne przy podjazdach. Takie szczegóły są bardzo ważne.
Textury budynków też są wysokich lotów i razem z resztą powalają z nóg:).
Można mieć zastrzeżenia co do niektórych ograniczeń V (za Całkowem dałbym raczej 20 a nie jak zdaje się jest 40), ale to nie jest problem. Poza tym można by jeszcze jakieś dołożyć, bo widać, że tor w niektórych miejscach jest zdeformowany.
Ogólnie bardzo pozytywnie odnoszę się do tej trasy, gdyż autor zwrócił uwagę na bardzo wiele szczegółów nawet takich jak przekreślone semafory, czy otoczenie stacji (Pomianki, Wiliś).

W drugiej misji zauważyłem, że przy wyjeździe na szlak, semafory dla przeciwnego kierunku zezwalają na wjazd na stację... Na szczęście nie miałem spotkania z innym składem na szlaku.

Generalnie: jeszcze raz Gratuluję, wspaniała i przemyślana trasa jakby żywcem z Pomorza lub okolic Kościerzyny!

Pozdrawiam!

BTW: trasa u mnie chodzi na unofficjalu 160704.
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline TruckeR

  • Wiadomości: 309
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Całkowo
« Odpowiedź #89 dnia: 21 Marca 2005, 19:20:50 »
Tak klimatycznej trasy jeszcze nie widziałem. Tylko tak troszeczke się zawiodłem, jak zobaczyłem, ze sporo torów prowadzi w ,,pole'', ale to żaden problem, bo wynagrodził mi to geniusz trasy. Ta łącznica wojskowa, tory do fabryk, słupki przy przejazdach... ech, geniusz, geniusz, geniusz. Najbardziej sie zdziwiłem, gdy spostrzegłem,  że wokół torów ... NIE MA PUSTYCH PZRETRZENI!!! Chyba na każdej dotychczas wydanej trasie były jakieś pustki, a tu nic z tych rzeczy. Moja ocena to 10+/10 i czekam na następną Twoją trasę, którą mam nadzieję wykonasz :-)
Pozdrawiam serdecznie!