Autor Wątek:  ŻKD: Wąskotorówka latem nie pojeździ. Złomiarze rozebrali torowisko  (Przeczytany 2890 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maxiu

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 338
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
 Złodzieje ukradli części torowiska na odcinku Stegna-Sztutowo. Latem na tej trasie kursuje jedna z większych atrakcji Żuław – kolej wąskotorowa. W tym sezonie nie uda się jej już uruchomić. Nie ma pieniędzy na to, by naprawić szkody wyrządzone przez złomiarzy.

- Stratę zauważyliśmy podczas rutynowej kontroli torów przed sezonem – tłumaczy Filip Bebenow z Żułwaskiej Kolei Dojazdowej. – Złodzieje ukradli elementy rozjazdów i złączki, gdybyśmy nie zauważyli tych braków wcześniej mogłoby dojść do tragedii. Nie chce myśleć co by było, jakby pociąg najechał na to miejsce – dodaje.

Żuławska Kolej Dojazdowa działa jako stowarzyszenie, które skupia pasjonatów kolei wąskotorowej. Co roku, w sezonie letnim jedzie przez takie miejscowości jak Mikoszewo, Jantar, Stegna, Sztutowo i Nowy Dwór Gdański.

– Ze względu na kradzież z głębokim żalem musimy zrezygnować z jednego z bardziej atrakcyjnych odcinków trasy między Stegną, a Sztutowem. Odcięto nam jedną odnogę, bardzo atrakcyjną, bo w Szutowie rzesze turystów odwiedzało obóz koncentracyjny – tłumaczy Bebenow. – Straty spowodowane przez najprawdopodobniej złomiarzy wynoszą ok. 30 tys. zł. Nie mamy pieniędzy, by odkupić utracone elementy – wyjaśnia.
Jak dodaje, stowarzyszenie utrzymuje się tylko ze sprzedaży biletów.
Od Janatra do Nowego Dworu Gdańskiego
Dla miłośników wąskotorówki jest tez dobra wiadomość, bo mimo odcięcia jednej „nitki” trasy, kolej pojedzie z Janatra do Nowego Dworu Gdańskiego. -  Startujemy jak zwykle 1 maja, normalna cena biletu to 12 zł – tłumaczy Bebenow. -  Liczymy na wyrozumiałość turystów w związku z „awarią” – dodaje.
Historia kolei wąskotorowej na Żuławch sięga końca XIX wieku. Wznowione w 2003 roku letnie przewozy pasażerskie na trasie Nowy Dwór Gdański - Stegna oraz prawy brzeg Wisły - Sztutowo stały się wakacyjnym hitem i regionalną atrakcją turystyczną.
Z okien wagonów można podziwiać wspaniałe krajobrazy Żuław, a Morze Bałtyckie i wiele innych atrakcji są na wyciągnięcie ręki. Wszystko w towarzystwie opalanego węglem parowozu i kłębów dymu białej pary wodnej buchającej z komina.

Informacje: http://www.tvn24.pl/pomorze,42/waskotorowka-latem-nie-pojezdzi-zlomiarze-rozebrali-torowisko,317399.html
Również w Teleexpressie w TVP1 o 17:00.

Offline matfre96

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 594
  • m-sta
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 40
Odp: ŻKD: Wąskotorówka latem nie pojeździ. Złomiarze rozebrali torowisko
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Kwietnia 2013, 16:08:49 »
Jak długi odcinek został rozebrany?
Autoryzacja: EU07, EP07, EP08, EP09, EU160, ED160, ED161, ED250, SM42, 18D, 6Dh-1, 15D, E6ACTd, E6ACTadb, T448p, 6Dg

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: ŻKD: Wąskotorówka latem nie pojeździ. Złomiarze rozebrali torowisko
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Kwietnia 2013, 16:12:51 »
http://nowydworgdanski.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1806811,kolejny-raz-zlomiarze-zniszczyli-linie-kolei-waskotorowej,id,t.html#3341581ef7c69321,1,3,6
Cytuj
- Skradziono łącznie 6 kierownic z rozjazdów nr 4, 5 i 6 oraz 4 iglice z rozjazdów nr 5 i 6, a także około 60 sztuk drobniejszych złączek - tłumaczy dyrektor ŻKD, Filip Bebenow
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Tolein

  • Wiadomości: 483
  • Kanapowy Toromistrz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: ŻKD: Wąskotorówka latem nie pojeździ. Złomiarze rozebrali torowisko
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Kwietnia 2013, 19:28:38 »
Byłem tam przed świętami, przelotem, więc cyknałem tylko kilka fotek i poleciałem dalej. Malownicze okolice. Szkoda.

Edit: kurde, cykałem foty rozjazdów, teraz tylko czekać aż policja mnie nawiedzi.
"Podejrzewam, że:
1. poświęcają na to niewiele czasu,
2. mają ograniczoną liczbę zwojów mózgowych, przez co są w stanie wykonywać tylko proste i powtarzalne czynności,
3. wydaje im się, że mogą nawet podbić kosmos, ale życie weryfikuje im to negatywnie."

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: ŻKD: Wąskotorówka latem nie pojeździ. Złomiarze rozebrali torowisko
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Kwietnia 2013, 19:34:44 »
Nawiązując do tematu, w Gliwicach na Trynku, też już rozebrali tory i rozjazdy. Na przełomie wieku, była koncepcja odbudowania linii Gliwice-Rudy ale wiadomo, wszystko rozbija się o pieniądze.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: ŻKD: Wąskotorówka latem nie pojeździ. Złomiarze rozebrali torowisko
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Kwietnia 2013, 19:42:21 »
Miejscami jeszcze gdzie nie gdzie tory są, bo swego czasu je widziałem jak jeździłem po Gliwicach z reklamacjami w byłej firmie.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".