Autor Wątek:  Samorząd województwa przeciwny wyłączeniu linii kolejowej Elbląg-Braniewo  (Przeczytany 1788 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KRIKI9429

  • Wiadomości: 27
  • RP1 NAJLEPSZA MUZYKA POD SŁOŃCEM
    • Zobacz profil
    • http://kriki9429.flog.pl/
  • Otrzymane polubienia: 0
Samorząd województwa przeciwny wyłączeniu linii kolejowej Elbląg-Braniewo

Zarząd Województwa nie zgadza się z planami spółki zarządzającej liniami kolejowymi i w liście do prezesa PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wskazuje argumenty za utrzymaniem ruchu pociągów na spornych odcinkach.

Chodzi o linie kolejowe nr 208 między Działdowem i Brodnicą, nr 219 Szczytno-Ełk, nr 233 Czerwonka-Ełk oraz nr 254 Elbląg-Braniewo.

W liście czytamy m.in. że z argumentacją PLK „nie mogą się zgodzić ci, którzy właśnie w tych liniach/odcinkach doszukują się możliwości rozwoju regionu, który stawia na dynamiczny rozwój ekonomiczny. Regionu, w którym mieszkańcy zmuszani są dojeżdżać do zakładów pracy, które wykorzystują możliwości stref ekonomicznych. Niejednokrotnie stanowią one strategiczne korytarze transportowe dla dużych i dynamicznie rozwijających się ośrodków przemysłowych województwa warmińsko-mazurskiego”.

W ostatnich latach samorząd województwa oraz samorządy lokalne z własnych środków remontowały niektóre odcinki. Tak było między innymi w przypadku linii nr 219 między Szczytnem a Ełkiem oraz linii nr 221 Olsztyn-Braniewo. Podjęte zostały też działania w kierunku reaktywacji kolei nadzalewowej.

Przypomnijmy, że to już drugie oficjalne pismo skierowane do Prezesa PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Na wcześniejsze Zarząd Województwa nie dostał do tej pory odpowiedzi.


Czytaj więcej na http://info.elblag.pl/37,29870,Samorzad-wojewodztwa-przeciwny-wylaczeniu-linii-kolejowej-Elblag-Braniewo.html#ixzz2PbyKcxNv
http://krzysztofwroblak.hpu.pl/ <-Strona oficjalna MK KRIKI9429->