Autor Wątek:  Wyprowadzenie Amperomierza i Woltomierza WN do PoKeys  (Przeczytany 3425 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline djuzi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 144
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Wyprowadzenie Amperomierza i Woltomierza WN do PoKeys
« dnia: 28 Marca 2013, 22:32:36 »
Cześć,

Mam pewien kłopot. Chciałbym wyprowadzić poprzez PoKeys sygnał PWM dla Amperomierza i Woltomierza WN w EN57, ale wskazania mam wciąż zerowe. W modelu EU07 działa to bardzo ładnie, amperomierz wskazuje wartość prądu, a w EU07.ini można sobie pięknie wykalibrować jego wskazania. Wybierając jednak EN57 wskazań nie ma.
Zastanawiam się, co zrobić, ponieważ próbowałem już różnych kombinacji (podłączenie sprzęgu WN między wagonem rozrządczym a silnikowym, zmianę silnikowego na headdriver i innych), ale niestety nic nie zdało egzaminu.
Może któryś z szanownych developerów byłby w stanie wskazać jakiś sposób, aby mierniki można było uruchomić?

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Wyprowadzenie Amperomierza i Woltomierza WN do PoKeys
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Marca 2013, 22:34:34 »
Zmień w mmd EN57 wpis HVCurrent na HVCurrent1. Tylko wtedy będzie pokazywany prąd jednej grupy zamiast łącznego.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline djuzi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 144
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Wyprowadzenie Amperomierza i Woltomierza WN do PoKeys
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Marca 2013, 22:18:39 »
No dobra, zrobione i działa :)
Teraz: jak wyprowadzić prąd drugiej grupy, żeby potem można było zsumować wartości?

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Wyprowadzenie Amperomierza i Woltomierza WN do PoKeys
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Marca 2013, 22:47:46 »
Tak jak rozmawialiśmy wczoraj, proponuję zastosować układ z dzielnikiem napięcia i przekaźnikiem sterowanym wyjściem drugiej grupy (które można ustawić na pracę dwustanową). Przekaźnik jakiś małej mocy, w oko mi wpadł ZETTLER AZ822-2C-3DSE.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline djuzi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 144
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Wyprowadzenie Amperomierza i Woltomierza WN do PoKeys
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Lipca 2013, 22:40:35 »
W wersji v414a jest już programowo wyprowadzony sumaryczny prąd trakcyjny na pozycji równoległej. Testy przebiegły pomyślnie - amperomierz skacze jak powinien. Podziękowania w stronę autora poprawki :)

Zamykam.
Rozi
« Ostatnia zmiana: 06 Grudnia 2013, 16:40:16 wysłana przez Rozi »