Autor Wątek:  UTK nakazał wyłączyć z eksploatacji siedem pociągów Kolei Mazowieckich  (Przeczytany 1671 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maxiu

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 338
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Jak dowiedział się "Rynek Kolejowy", obecnie na podstawie decyzji prezesa Urzędu Transportu Kolejowego z eksploatacji wyłączonych jest siedem elektrycznych zespołów trakcyjnych EN57 Kolei Mazowieckich. Chodzi o kwestie bezpieczeństwa.
 Informacje o wyłączeniu z eksploatacji pociągów Kolei Mazowieckich potwierdził przewoźnik. - Na sześciu pojazdach zostały wykonane przeglądy wszystkich systemów potwierdzone protokołami i te pojazdy zostały zgłoszone do UTK w celu uchylenia decyzji o wyłączeniu z eksploatacji. Na jednym pojeździe dodatkowo dokonywane są inne czynności naprawcze i zostanie on zgłoszony w ciągu trzech najbliższych dni - obiecuje rzecznika spółki Donata Nowakowska.

- Powodem wyłączenia z eksploatacji we wszystkich przypadkach była usterka drzwi wejściowych, spowodowana opadami śniegu i mrozem - mówi Nowakowska. Jak mówi, nawiewanie i gromadzenie się śniegu w komorach mechanizmów drzwiowych, który pod wpływem zmieniających się w czasie eksploatacji temperatur topi się a następnie zamarza, powoduje unieruchomienie drzwi. - Jest to wada konstrukcyjna pojazdów serii EN57 - mówi rzeczniczka.

- W celu wyeliminowania tego problemu Spółka podjęła decyzję o wymianie całego mechanizmu drzwi zewnętrznych w elektrycznych zespołów trakcyjnych EN57 podczas modernizacji realizowanych w ramach piątego poziomu utrzymania pojazdów. Pierwsze tak zmodernizowane pojazdy wyjechały na tory w marcu - przypomina Donata Nowakowska (pisaliśmy o nich tutaj - przyp. RK).

Info: http://www.rynek-kolejowy.pl/42446/UTK_nakazal_wylaczyc_z_eksploatacji_siedem_pociagow_Kolei_Mazowieckich.htm