Autor Wątek:  [SOLVED]Tarcze manewrowe nie kierują do składu - zwierzyniec_tlk  (Przeczytany 8273 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Milek7

  • Administrator
  • Wiadomości: 1047
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 903
Mam MaSZynę 01.13, jedyne co zmieniłem to pobrałem patcha i scenerię zwierzyniec_tlk. Miałem problem z szarą kabiną ale podane na forum rozwiązanie z convertmodels 6 pomogło. Uruchamiam scenariusz zwierzyniec_tlk bez zmian pogody i składu. Uruchamiam lokomotywę, luzuję hamulec, daję SHIFT+1 (tak jak pisze w opisie misji) i wykonuje się test radio-stopu. Luzuję hamulec i czekam na Ms2. przejeżdżam kawałek, trafiam na Ms1. Czekam kilkanaście sekund i pojawia się Ms2 z tyłu(w radiu coś gadają że można na perony czy coś). Jadę , o ile dobrze interpretuje położenia tarcz manewrowych to nie dotyczą mojego toru. Wjeżdżam na pusty peron i słyszę "zwolnij" a po chwili "zatrzymaj się". Zdaje mi się że tu już jest coś nie tak bo o ile dobrze zrozumiałem opis misji to pilot ma mówić dopiero po doczepieniu się do składu i wciśnięciu SHIFT+2. Po 3-4 minutach dostaję sygnał zastępczy, ale on kieruje już na szlak, a ja nie mam składu. Co robić? Może mam poczekać dłużej jak będzie zastępczy? Czy może zignorowałem jakieś Ms1(z tego co widziałem to nie dotyczyły mojego toru)? Log i $SCN w załączniku. Jak coś to w logu jeszcze pojechałem na sygnał zastępczy żeby się upewnić że kieruje mnie na szlak. Scenerie próbowałem przejść 2 razy.

edit:
w wątku dotyczącym kabiny na scenerii pojawił się post:
Cytat: gruha_EU
Kabina to jedna. Mi w czasie manewrów wajcha przełożyła pod lokiem i zamiast pod skład pojechałem od razu w perony ;/;/;/
Więc być może ten sam problem.
« Ostatnia zmiana: 09 Lutego 2013, 17:03:54 wysłana przez Milek7 »

Online gruha_EU

  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Tarcze manewrowe nie kierują do składu - zwierzyniec_tlk
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Lutego 2013, 14:15:50 »
Też tak mam.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Tarcze manewrowe nie kierują do składu - zwierzyniec_tlk
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Lutego 2013, 14:36:56 »
Czy po otrzymaniu Ms2 na samym początku scenariusza podjeżdżacie lokomotywą aż pod następną tarczę, tzn. Tm11? Czy zatrzymujecie się tuż za rozjazdem przy nastawni? Mam pewną teorię.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Milek7

  • Administrator
  • Wiadomości: 1047
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 903
Odp: Tarcze manewrowe nie kierują do składu - zwierzyniec_tlk
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Lutego 2013, 14:39:19 »
Pod tę wskazującą Ms1? Przy pierwszej próbie podjechałem dość blisko, przy drugiej już stałem daleko ale efekt taki sam.

  Dodano: 09 Lutego 2013, 14:57:40
Podejchałem pod samą tarczę, nawet czołem pociągu przejechałem 15 cm ale efekt taki sam. Czy to że nie zmieniam kabiny tylko przestawiam nastawnik kierunku jazdy na wsteczny może mieć jakiś wpływ?
« Ostatnia zmiana: 09 Lutego 2013, 14:57:40 wysłana przez Milek7 »

Online gruha_EU

  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Tarcze manewrowe nie kierują do składu - zwierzyniec_tlk
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Lutego 2013, 15:03:18 »
Wyjeżdżam za najbliższą tarczę i czekam na Ms2. Może trzeba manewrować na krótko i zatrzymać koło nastawni ??

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Tarcze manewrowe nie kierują do składu - zwierzyniec_tlk
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Lutego 2013, 15:19:13 »
Cytuj
Może trzeba manewrować na krótko i zatrzymać koło nastawni ??
Tak.

  Dodano: 09 Lutego 2013, 15:26:06
Trzeba zatrzymać się tuż za rozjazdami, za Tm9 przy nastawni. Wtedy wszystko powinno przebiegać OK.
« Ostatnia zmiana: 09 Lutego 2013, 15:26:06 wysłana przez macius5991 »
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline szymel78

  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Tarcze manewrowe nie kierują do składu - zwierzyniec_tlk
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Lutego 2013, 16:09:34 »
Podepnę się pod temat, bo dotyczy tej misji, choć "problem" jest nieco inny. Przy wyborze misji obrazki sugerują spięcie dwóch loków EP08 i EP07. Czy tak ma być?
Bo ja całość trasy bez żadnych problemów pokonałem prowadząc tylko "ósemkę"

Offline Milek7

  • Administrator
  • Wiadomości: 1047
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 903
Odp: Tarcze manewrowe nie kierują do składu - zwierzyniec_tlk
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Lutego 2013, 16:16:07 »
Jeżeli zauważyłeś w Rainsted (zakładka Składy) mimo że jest EP08 i EP07 nie są połączone. (po prawej stronie nic nie jest zaptaszkowane) Jak scenariusz się wczyta to za EP08 z ok. 30 cm odstępem stoi rzeczona EP07.
Co do tematu to spróbuje zatrzymać się za rozjazdami i napisze jaki jest efekt.

  Dodano: 09 Lutego 2013, 17:00:25
Tak, jak zatrzymam się zaraz za Tm9 to działa jak należy ;) Myślę że dobrze by było dodać odpowiednie info w opisie misji
« Ostatnia zmiana: 09 Lutego 2013, 17:00:25 wysłana przez Milek7 »

Offline popatrz

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: [SOLVED]Tarcze manewrowe nie kierują do składu - zwierzyniec_tlk
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Lutego 2013, 18:04:55 »
Będzie poprawione. Będzie można sobie stanąć w dowolnym miejscu przed następną tarczą z ms1. EDIT: Poprawiona wersja do ściągnięcia w dziale "Publikacje".

W takim razie zamykam.
Rozi
« Ostatnia zmiana: 05 Marca 2013, 11:11:56 wysłana przez Rozi »