Autor Wątek:  Dźwięki silnika w spalinowozach - potrzebna pomoc  (Przeczytany 2649 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline seb@

  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Dźwięki silnika w spalinowozach - potrzebna pomoc
« dnia: 04 Marca 2013, 13:13:49 »
Witam wszystkich. Chciałbym zasięgnąć informacji na temat tworzenia dźwięków silnika w MaSzynowych dieslach, szczególnie chodzi o SU45/46. Jakie one powinny mieć wartości w Hz, ile bitów itd. Mam 2 pliki dźwiękowe z dźwiękiem silnika, jeden odtwarza się za wolno a drugi za szybko. Zmiana wartości Hertzów nie zrobiła różnicy.
Co to za zjawisko, wszędzie pełno sadzy, to jest właśnie Kolzam, zemsta polskiej władzy :D

Offline popatrz

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Dźwięki silnika w spalinowozach - potrzebna pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Marca 2013, 13:27:43 »
Standardem MaSzyny jest na tą chwilę PCM 22kHz/8bit/mono. Nie dotyczy to dźwięków modulowanych - ogólnie rzecz biorąc można to pojęcie przypisać do dźwięków silnika. W kilkunastu dźwiękach silników zauważyłem wartości PCM 44kHz/16bit/mono lub PCM 22kHz/16bit/mono. Jeśli słyszysz wyczuwalną różnicę przy ograniczeniu rozdzielczości (szum kwantyzacji) z PCM 22kHz/16bit/mono na PCM 22kHz/8bit/mono, to według mnie można zostawić 16bit.
« Ostatnia zmiana: 04 Marca 2013, 13:29:32 wysłana przez popatrz »

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6308
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 337
Odp: Dźwięki silnika w spalinowozach - potrzebna pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Marca 2013, 13:54:22 »
Dźwięki modulowane też powinny być 22050Hz, inaczej mogą występować z nimi problemy w przyszłości.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline seb@

  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dźwięki silnika w spalinowozach - potrzebna pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Marca 2013, 14:26:47 »
Jeszcze jedno pytanie. Jaki program polecacie do obróbki dźwięków? Próbowałem już przerobić ten plik i cały czas tak samo odtwarza jak przed przerobieniem...
Co to za zjawisko, wszędzie pełno sadzy, to jest właśnie Kolzam, zemsta polskiej władzy :D

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
Odp: Dźwięki silnika w spalinowozach - potrzebna pomoc
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Marca 2013, 14:39:11 »
Np darmowy program GoldWave.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline popatrz

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Dźwięki silnika w spalinowozach - potrzebna pomoc
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Marca 2013, 14:50:19 »
Albo audacity.
Co to znaczy "tak samo odtwarza"? Zmień format na np. PCM 8kHz/8bit/mono, to gwarantuję że będzie różnica. Załóż na głowę średniej jakości słuchawki z głośnikami 38mm, to usłyszysz różnice też przy innych formatach.
OT - Niedawno dzieciakowi szukałem tanich ale niezłych słuchawek - bardzo niedrogo kupiłem mu http://mhb.maxell.eu/pl/products/maxell-retro-dj-black-76.aspx. Mimo niskiej ceny, odsłuchem byłem pozytywnie zaskoczony. Ciekawa stylistyka retro, która mu się spodobała. BTW: droższych bym mu nie kupił, bo pewnie i tak zaraz zniszczy albo zgubi (14l) :)
« Ostatnia zmiana: 04 Marca 2013, 14:52:07 wysłana przez popatrz »

Offline seb@

  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dźwięki silnika w spalinowozach - potrzebna pomoc
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Marca 2013, 15:04:52 »
Tzn w symulatorze odtwarza cały czas tak samo, czyli taki "zamulony" ten dźwięk jest. Jeśli go odtworzę np. w winampie to jest różnica. Dźwięk wyciągnąłem z innego symulatora.
Co to za zjawisko, wszędzie pełno sadzy, to jest właśnie Kolzam, zemsta polskiej władzy :D

Offline popatrz

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Dźwięki silnika w spalinowozach - potrzebna pomoc
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Marca 2013, 15:31:45 »
Symulator przetwarza dźwięki. Nie odgrywa ich ot tak. Bez konkretnego przykładu chyba więcej nie wymyślę, żeby coś Ci na to poradzić.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6093
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2069
Odp: Dźwięki silnika w spalinowozach - potrzebna pomoc
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Marca 2013, 15:33:44 »
Dźwięk wyciągnąłem z innego symulatora.
Robisz to dla siebie, czy do udostępnienia?
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline seb@

  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dźwięki silnika w spalinowozach - potrzebna pomoc
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Marca 2013, 15:39:50 »
Kryzys zażegnany, można zamknąć temat :)

Temat wielokrotnie wałkowany, proszę używać wyszukiwarki.
Bocznica.
Rozi
« Ostatnia zmiana: 04 Marca 2013, 15:57:47 wysłana przez Rozi »
Co to za zjawisko, wszędzie pełno sadzy, to jest właśnie Kolzam, zemsta polskiej władzy :D