Autor Wątek:  Miesięczne aktualizacje i skrypty instalacyjne  (Przeczytany 36542 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Miesięczne aktualizacje i skrypty instalacyjne
« dnia: 27 Lutego 2013, 21:55:34 »
Chciałbym zaproponować dwie nowe koncepcje.

I. Miesięczny cykl aktualizacji

Chodzi o to, aby w ostatnim tygodniu każdego miesiąca był publikowany pakiet najbardziej istotnych poprawek. I aby na początku każdego miesiąca można było się spodziewać czegoś do pobrania. Nie ma to jednak być jakiś heroiczny wyczyn bliżej nieokreślonej ekipy, żeby na koniec miesiąca udostępnić coś niesamowitego. Ma to być zestaw plików, stanowiących rozwiązania rozpoznanych i już naprawionych błędów.

Moim zdaniem zapotrzebowanie na paczki całościowe zostało wyczerpane. Paczka Całościowa 2009 organizowała pewne kwestie, które przez wcześniejsze lata zdążyły się rozregulować (braki taboru, niezgodność scenerii itd.). Z przyczyn technicznych wprowadzenie tekstur DDS niezbyt się wtedy udało. Zostało to naprawione w Paczce Całościowej 2010, dzięki czemu zajmowała mniej miejsca, a tekstury DDS poprawiały wydajność. Z kolei Paczka Całościowa 2011 wprowadziła modele binarne, wczytujące się szybciej niż ich tekstowe odpowiedniki. Ostatnia paczka została zrobiona jakby z rozpędu, bo zakres zmian nie miał wpływu na modele i tekstury, które stanowią największą objętościowo część paczki. Równie dobrze mogła zostać wydana nakładka do PC2011. Najbliższą okolicznością, uzasadniającą wydanie nowej paczki, wydaje się być zmiana struktury katalogów. Jednak należy przy tym zachować szczególną ostrożność, gdyż będzie to miało daleko idące konsekwencje, między innymi wobec scenerii będących aktualnie w trakcie tworzenia. Obecnie nowa struktura katalogów jest wprowadzana w sposób ewolucyjny, tzn. dotyczy przede wszystkim nowo publikowanych dodatków. Moim zdaniem, kolejne paczki całościowe powinny być wydawane tylko dla osób, które nie mają ostatniej paczki, aby pobierały tylko jeden plik. Natomiast jeśli ktoś już ma ostatnią paczkę, wystarczy mu niewielka nakładka.


II. Skrypty instalacyjne

Głównym celem powstania programu Rainsted było automatyczne instalowanie dodatków i uzupełnianie brakujących plików. Z różnych względów cel ten nadal nie został osiągnięty. Z jednej strony powstały paczki całościowe, redukujące potrzebę wyszukania, pobrania i doinstalowania dodatków z wielu paczek, a z drugiej strony moje zainteresowania rozwinęły się w kierunku budowy scenerii realistycznych i konieczności wniesienia poprawek w EU07.EXE, aby można było te scenerie testować bez wymyślania patentów na obchodzenie odwiecznych błędów symulacji.

Chciałbym jednak wrócić do tego zagadnienia. Dlatego do nowej wersji EU07.EXE opracowałem skrypt instalacyjny. Opis zmian w tej wersji znajduje się pod adresem:
http://rainsted.com/pl/Symulator/MaSzyna/EU07.EXE_408

Jedną z cech skryptu instalacyjnego jest to, że sprawdza on prawidłowość wypakowania plików. Ponieważ skrypt można edytować już po wydaniu paczki, da się w ten sposób poprawiać drobne błędy w już opublikowanym dodatku, np. poprzez pobranie brakującego pliku z innej paczki. Skrypt ma też zapisane adresy alternatywnych serwerów, z których można pobrać paczkę, jeśli główny serwer nie byłby dostępny. Skrypt również upraszcza instalowanie dodatków, co jest ważne dla osób, które nie mają biegłości w zakresie podstaw obsługi komputera.

Link do skryptu zamieszczam tutaj, a nie w Publikacjach, ponieważ skrypty instalacyjne nie były dotychczas szerzej testowane i mogą wystąpić nieznane mi problemy z ich obsługą. Ten wątek pozostawia możliwość zgłaszania błędów oraz propozycji w tym zakresie.

Oprócz samego EU07.EXE, w paczce obsługiwanej skryptem znajdują się pliki poprawek do paczki MaSzyna 01.13, stanowiące remedium na rozpoznane już błędy. Link do skryptu instalacyjnego:
http://eu07.pl/download/install/2d2p-01534296-9b377426.r_i

Zasadniczo istnieją dwie metody uruchomienia skryptu:
1. Przeciągnięcie pobranego pliku na ikonę Rainsted. Uruchomi to instalator wbudowany w Rainsted, który powinien wyświetlić procentową informację o stanie zainstalowania paczki. Otworzy się też okno instalatora, które po prawej stronie będzie mieć przycisk Instaluj paczkę. Po jego użyciu paczka zostanie wypakowana w sposób określony w skrypcie, a następnie ponownie zostanie wyświetlona informacja o stanie zainstalowania. Jeśli będzie to 100%, to instalacja się udała.
2. Po uruchomieniu Rainsted należy w głównym oknie użyć przycisku Instalator dodatków. Otworzy to wspomniane wyżej okno. W jego prawym dolnym rogu znajduje się przycisk Skojarz rozszerzenie R_I. Po jego jednorazowym użyciu, do rejestru Windows zostanie zapisana informacja, że pliki o rozszerzeniu R_I mają być otwierane w Rainsted. W efekcie, na późniejsze kliknięcia na linki do skryptów instalacyjnych, przeglądarka internetowa powinna zareagować zaproponowaniem przekazania ich do Rainsted. Procedura instalacji przebiega dalej tak, jak opisałem w punkcie 1.

Mam nadzieję, że w przyszłości proces instalacji dodatków skryptami zostanie znacznie usprawniony i zautomatyzowany. Czekam na wszelkie uwagi i sugestie.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline ryba825

  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Miesięczne aktualizacje i skrypty instalacyjne
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Lutego 2013, 22:20:53 »
Obie propozycje uważam za świetne, ponieważ wszelkie poprawki będą dostarczane bezpośrednio do startera, więc użytkownik nie musi śledzić każdego wątku i wyłapywać, że coś się zmieniło i trzeba podmienić pliki.

PS. Dla rozszerzenia napisanego małymi literami ("r_i") nie pokazuje ikonki Rainsted.
« Ostatnia zmiana: 27 Lutego 2013, 22:26:47 wysłana przez ryba825 »

Offline qamil

  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Miesięczne aktualizacje i skrypty instalacyjne
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Lutego 2013, 14:34:32 »
Poza tym, warto zaznaczyć że skojarzenie rozszerzenia r_i wymaga uruchomienia rainsteda jako administrator (Win7 64bit) - inaczej wywali błąd i nie zadziała. Poza tym, skoro ma to być opcja dla nowych użytkowników, przydałoby się jakieś słowo wyjaśnienia - po dwukliku na skrypcie pojawiło się okienko "Stan zainstalowania paczki 16%" i tyle - myślałem że program się zawiesił, a okazało się że to tylko okienko z informacją. Przydałby się jakiś tekst, żeby było wiadomo co zrobić (czyli pobrać i zainstalować). Ogólnie to bardzo przydatny dodatek, zamiast kombinować z wypakowywaniem, ściąganiem dodatkowych plików (np. tekstury przy scenariuszach) wszystko będzie zautomatyzowane. Jestem za :)

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Miesięczne aktualizacje i skrypty instalacyjne
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Lutego 2013, 15:54:59 »
Bardzo się cieszę, że ktoś w końcu poszedł w stronę "ucywilizowania" maszynki pod względem obsługi :), to co opisałeś nie poparł bym w 100% ale i tak ułatwiło by to na pewno posiadanie najnowszej maszyny(w sensie z najnowszymi dodatkami). I także mam nadzieję, że w przyszłości gdy system ewoluuję będzie usprawniony i zautomatyzowany. Taki system to już norma w najnowszych produkcjach (w grach), a do tego ukrywa się cały mechanizm pobierający i instalujący dodatki pod ładnym interfejsem graficznym - to samo przydało by się całej maszynce.

Co do cyklu miesięcznego to też dobry pomysł, pozbierać dodatki z miesiąca i wydać patcha, ale w przypadku łatki na błędy myślę że można by je od razu wydawać zaraz po naprawieniu błędu, bo po co czekać na koniec miesiąca?

Co do PC to można by zawsze wydać taką ostatnią posiadającą już działający dobrze działający skrypt, itp.
Ogólnie zgadzam się z pomysłem rozwoju symka w tym kierunku.
Powróciło średniowiecze, ale bronią nie są miecze...

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Miesięczne aktualizacje i skrypty instalacyjne
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Lutego 2013, 16:27:28 »
Co do cyklu miesięcznego to też dobry pomysł, pozbierać dodatki z miesiąca i wydać patcha, ale w przypadku łatki na błędy myślę że można by je od razu wydawać zaraz po naprawieniu błędu, bo po co czekać na koniec miesiąca?
Cykl miesięczny wziął się z mojej koncepcji wybierania na okres miesiąca koordynatora prac, który by przedstawiał na początku miesiąca, jakim tematem chce się zająć, a na koniec miesiąca wydawałby paczkę z tym, co udało się zrealizować. Jeśli cykl czasowy nie będzie narzucony, to testy i poprawki będą się niepotrzebnie przeciągały. Moim zdaniem, lepiej jest wydać zrealizowane poprawki dla starych błędów, z pełną świadomością, że mogą się pojawić jakieś nowe, niż przeciągać prace z nadzieją, że zrobi się coś bez błędów.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Miesięczne aktualizacje i skrypty instalacyjne
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Lutego 2013, 22:15:30 »
Co do PC to można by zawsze wydać...
Co do PC to w przyszłości wypadało by zastąpić ją master-skryptem, który pociągnie nam z serwerów (oczywiście w postaci spakowanej) wszystko co potrzebne w najnowszej wersji. Tak więc ręcznie trzeba pobrać tylko paczkę Rainsted'a.
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Miesięczne aktualizacje i skrypty instalacyjne
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Marca 2013, 11:56:34 »
Ogólnie martwi mnie też małe zainteresowanie takimi pomysłami, czy tylko modele, textury i scenerię liczą się w maszynie?
Powróciło średniowiecze, ale bronią nie są miecze...

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Miesięczne aktualizacje i skrypty instalacyjne
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Marca 2013, 12:32:48 »
czy tylko modele, textury i scenerię liczą się w maszynie?
Nie, jest gorzej. Zainteresowaniem cieszą się jedynie tekstury lokomotyw. No, może jeszcze światła, których nie ma oraz rozruch impulsowy (chociaż ten ostatnio jakoś mniej).
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline blondasek

  • Wiadomości: 50
  • Lubię placki. I EU06.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Miesięczne aktualizacje i skrypty instalacyjne
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Marca 2013, 01:48:21 »
@Ra:
pobrałem skrypt z poprawkami do Maszyny 01.13. Zgodnie z instrukcją przeciągam skrypt na rainsted. Wcześniej został zaktualizowany. Przycisk "instalacja paczki" jest szary, mimo najnowszej wersji [jak się domyślam] rainsted.
Wersja 1.1.102.9371. Nie mam SPKS'u w tej paczce.

EDIT:
doczytałem, że wymaga wersji x.x.x.x.95xx. Skąd mam ją pobrać?
66105 odjazd.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Miesięczne aktualizacje i skrypty instalacyjne
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Marca 2013, 02:58:52 »
Wcześniej został zaktualizowany.
W jaki sposób?
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline blondasek

  • Wiadomości: 50
  • Lubię placki. I EU06.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Miesięczne aktualizacje i skrypty instalacyjne
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Marca 2013, 04:16:03 »
Automatyczne zapytanie o sprawdzenie dostępnej wersji.
Zaktualizowało do wersji którą wypisałem. Szukałem gdzieś opcji ręcznego sprawdzenia, ale nie widzę Późno jest, może jej nie zauważyłem. Z góry dzięki za pomoc :>
66105 odjazd.

Offline Dawid24

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Miesięczne aktualizacje i skrypty instalacyjne
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Marca 2013, 07:53:16 »
przeciagam skrypt na rainsted i nic sie nie dzieje. zadnych 100 % nie widze. co robie zle? mam czysta wersje Maszyny

  Dodano: 09 Marca 2013, 08:08:21
juz jest ok. wypakowalem normalnie paczke do folderu Maszyny i jest dobrze :)

Zacznij pisać po Polsku.
/ Żuk
« Ostatnia zmiana: 10 Marca 2013, 15:23:23 wysłana przez Żuk »

Offline Szycha441

  • Wiadomości: 159
  • Ruszyła Maszyna, której nie można zatrzymać...!!:)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Miesięczne aktualizacje i skrypty instalacyjne
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Marca 2013, 09:33:12 »
@blondasek: Proponowałbym zainstalować 7-Zipa. To musi rozwiązać ten problem.
Ruszyła Maszyna, której nie można zatrzymać...!!:)

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Miesięczne aktualizacje i skrypty instalacyjne
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Marca 2013, 10:53:47 »
Zaktualizowało do wersji którą wypisałem.
To nie jest możliwe, bo wersja 1.1.102.9371 była już w paczce MaSzyna 01.13.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline blondasek

  • Wiadomości: 50
  • Lubię placki. I EU06.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Miesięczne aktualizacje i skrypty instalacyjne
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Marca 2013, 13:49:58 »
Ok. Dzisiaj po włączeniu komputera i Rainsted'a, zapytał o sprawdzenie nowej wersji i ją zainstalował. Tym samym skrypt zadziałał. Dzięki za wszystko.

Btw. nie używam i nie używałem nigdy 7-zip'a, używam licencjonowanego win rar'a. Nie miałem do tej pory problemów z paczką :>
66105 odjazd.

Offline Szycha441

  • Wiadomości: 159
  • Ruszyła Maszyna, której nie można zatrzymać...!!:)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Miesięczne aktualizacje i skrypty instalacyjne
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Marca 2013, 14:27:52 »
No widzisz... A ja żeby poprawnie wszystko zainstalować oraz zaktualizować potrzebowałem 7-Zipa. Bez tego ani rusz.
Ruszyła Maszyna, której nie można zatrzymać...!!:)

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Miesięczne aktualizacje i skrypty instalacyjne
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Marca 2013, 15:31:49 »
Rozumiem, że starter musi być zaktualizowany do wersji 95xx, żeby udało się wypakować skrypty? U mnie niestety aktualizuje się do wersji 9371.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Miesięczne aktualizacje i skrypty instalacyjne
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Marca 2013, 15:35:33 »
No to się nie aktualizuje, bo w/w przez Ciebie wersja startera Rainsted jest z MaSzyny_01_13. Wiem bo sam ją tam po uwagach na repo wgrywałem.
« Ostatnia zmiana: 09 Marca 2013, 15:36:49 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Miesięczne aktualizacje i skrypty instalacyjne
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Marca 2013, 16:17:42 »
Więc co zrobić, żeby się zaktualizował do wersji 95xx?

Offline ryba825

  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Miesięczne aktualizacje i skrypty instalacyjne
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Marca 2013, 16:22:56 »
Włączasz Rainsted i klikasz "Aktualizuj Rainsted", jeśli nie ma takiego przycisku, to "Edytor scenerii"->"Aktualizacja"->"Ok".

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Miesięczne aktualizacje i skrypty instalacyjne
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Marca 2013, 16:25:12 »
Są dwa sposoby. Jeden podał wyżej @ryba825, a drugi to:
Odpalasz starter Rainsted, następnie wybierasz zakładkę Ustawienia zmieniasz tryb na co najmniej Tryb pracy normalny - dla zaawansowanych i klikasz tam prostokąt Połączenie Sprawdź, czy jest nowsza wersja.
« Ostatnia zmiana: 09 Marca 2013, 16:27:43 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Miesięczne aktualizacje i skrypty instalacyjne
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Marca 2013, 16:29:31 »
klikasz tam prostokąt Połączenie Sprawdź, czy jest nowsza wersja.
Właśnie tym sposobem próbowałem, ale cały czas zostawała wersja 9371.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Miesięczne aktualizacje i skrypty instalacyjne
« Odpowiedź #22 dnia: 09 Marca 2013, 16:34:01 »
Możesz jeszcze np skasować poprzedni plik RAINSTED.INI wtedy wygeneruje się nowy. Może to go blokuje, choć byłoby to dziwne.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Miesięczne aktualizacje i skrypty instalacyjne
« Odpowiedź #23 dnia: 09 Marca 2013, 18:13:57 »
Niestety usunięcie pliku RAINSTED.ini też nie pomogło - nadal ściąga mi się wersja 9371.

Offline blondasek

  • Wiadomości: 50
  • Lubię placki. I EU06.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Miesięczne aktualizacje i skrypty instalacyjne
« Odpowiedź #24 dnia: 09 Marca 2013, 18:36:01 »
U mnie pomogło włączenie komputera rano. Wcześniej nic nie pomagało.

@ryba:
gdzie dokładnie znajduje się edycja scenerii? Nie mogę tego wyłapać.

@Sawi:
Twój pogrubiony sposób to tylko i wyłącznie sprawdzenie/ściągnięcie 7zip'a. Nie ma tam żadnej wzmianki o aktualizacji Rainsted'a.
I wypakowując maszynę od zawsze win rar'em nigdy nie miałem najmniejszych problemów ze spójnością paczki.
66105 odjazd.

Offline ryba825

  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Miesięczne aktualizacje i skrypty instalacyjne
« Odpowiedź #25 dnia: 09 Marca 2013, 18:40:39 »
Po włączeniu Rainsted, pierwszy przycisk na dole to edytor.

Offline blondasek

  • Wiadomości: 50
  • Lubię placki. I EU06.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Miesięczne aktualizacje i skrypty instalacyjne
« Odpowiedź #26 dnia: 09 Marca 2013, 18:48:49 »
Ło kurcze :D
Dzięki! To się nazywa ślepota. Nigdy nie patrzyłem na dolny pasek. Dzięki!
66105 odjazd.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Miesięczne aktualizacje i skrypty instalacyjne
« Odpowiedź #27 dnia: 09 Marca 2013, 19:00:09 »
A my tu chcemy, by ludzie czytali readme, jak nawet go nie widzą...

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Miesięczne aktualizacje i skrypty instalacyjne
« Odpowiedź #28 dnia: 09 Marca 2013, 20:31:46 »
Czy owa aktualizacja będzie również działać na SPKS? Bo póki co to działa tylko na standardowym exe, a ja mam podmienione wszystkie charakterystyki dla SPKS-a.

Offline szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: Miesięczne aktualizacje i skrypty instalacyjne
« Odpowiedź #29 dnia: 09 Marca 2013, 20:47:55 »
W paczce jest EXE ze starymi hamulcami, więc będzie krucho.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio