Autor Wątek:  Tryb pracy hamulca  (Przeczytany 3410 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TomKot

  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
    • Moje foty
  • Otrzymane polubienia: 2
Tryb pracy hamulca
« dnia: 11 Lutego 2013, 14:54:02 »
Witam, już dawno, bo w PC2010 zauważyłem dziwną rzecz, którą postaram się zrozumiale opisać. (w najnowszej edycji paczki nadal sprawa jest aktualna)

Standardowo wg readme lokomotywy mają ustalony tryb pracy hamulca na osobowy, czyli shift + b. Pod ctrl + b jest pospieszny. Tyle, że jak odpalam wszelkie lokomotywy z przełącznikiem tego trybu to zawsze wskazują one (o ile napisy nie są starte) na tryb pospieszny, a pod ctrl + b przełącznik wskazuje na tryb osobowy.
Teraz nie wiem, czy to jest tylko kwestia jakiejś pomyłki kiedyś i po prostu wskazanie jest błędne, czy w klawiszologii jest pomyłka.

Dlaczego to mnie zaczęło zastanawiać - dopiero teraz zaczynam szukać na czym w ogóle polega różnica w tych trybach i nie do końca jeszcze to czaję, opcji szukaj użyłem, parę rzeczy się dowiedziałem, ale mojego tematu nikt nie poruszył jeszcze, a co do sposobu działania trybów, jeszcze sobie poszukam.

P.S. Nie wiedziałem, czy dać temat tu, czy do bierzące symulatorowe, stwierdziłem, że tu, gdyż tam są chyba sprawy wyższej wagi. :D
known as a Kitek

Offline popatrz

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Tryb pracy hamulca
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Lutego 2013, 15:32:44 »
wszelkie [..] zawsze
Chyba tak nie jest zawsze i dla wszystkich loków. Jak masz trochę chęci i czasu to sprawdź i napisz bardziej konkretniej - np. model loka, tryb hamulca zaraz po włączeniu symulacji, pozycja przełącznika w kabinie + reakcja na b, SHIFT+b, ewentualnie dla niektórych CTRL+b.

Offline Milek7

  • Administrator
  • Wiadomości: 1047
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 903
Odp: Tryb pracy hamulca
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Lutego 2013, 18:24:12 »
F2 i tam zobacz jaka jest nastawa hamulca ustawiona.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Tryb pracy hamulca
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Lutego 2013, 19:00:39 »
Pojazdy mają źle ustawiony przelicznik obrotu w mmd, a sam dizelpack ma źle zaprogramowaną animację.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline TomKot

  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
    • Moje foty
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Tryb pracy hamulca
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Lutego 2013, 19:09:57 »
Ok, właśnie widzę, pod F2 wszystko się zgadza, a sam przełącznik w kabinie głupieje w sposób taki, że gdy osobowy to on wskazuje posp. i na odwrót, a teraz budynia 4E sprawdzałem, to jeszcze inaczej. :D
known as a Kitek