Autor Wątek:  Maszyna a Windows 8 .... nie dziala F4 :(  (Przeczytany 4868 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mattikrk

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Maszyna a Windows 8 .... nie dziala F4 :(
« dnia: 06 Lutego 2013, 19:38:39 »
Generalnie jest  to gra którą uwielbiam i gram w nią od początkowych wersji a nigdy nie udzielałem się na forum.
Probowalem znaleźć swój problem za pomocą szukajki ale jakoś nie dało mi to żadnej konkretnej odpowiedzi  a może źle użyłem szukajki ,  no mniejsza o to.
    Gra chodzi bez zarzutu ,  wszystko ładnie sie odpala poza jednym małym mankamentem  ...
Gdy chce wyjść z Kabiny żeby podpiąć skład   nie działa klawisz F4  natomiast zamiast wyjścia z kabiny otwierają mi sie ustawienia z Windowsa 8 co do wielkości ekranu na którym chce prowadzić bieżąca aplikacje.
Czy ktoś ma jakiś pomysł lub rozwiązanie jak to naprawić ?


Pozdrawiam Matti
« Ostatnia zmiana: 06 Lutego 2013, 19:43:30 wysłana przez Mattikrk »

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2475
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1091
Odp: Maszyna a Windows 8 .... nie dziala F4 :(
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Lutego 2013, 20:08:35 »
Po prostu w ustawieniach skrótów klawiszowych systemu musiał byś zmienić bądź usunąć przypisany dany klawisz danej funkcji czy aplikacji co ma uruchamiać. Ja zaś miałem taki problem z programem z karty graficznej że jak nacisłem nacisnąłem ctrl+c to mi się ten program włączał. Usunąłem skrót z programu i już.

Rozi
« Ostatnia zmiana: 07 Lutego 2013, 21:15:56 wysłana przez Rozi »

Offline Mattikrk

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Maszyna a Windows 8 .... nie dziala F4 :(
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Lutego 2013, 23:34:29 »
Dzieki Hanys    przekopałem już chyba cały system i generalnie pod klawiszem F4  otwiera mi sie to co normalnie otwiera mi się tez pod skrótem klawiszowym  WIN + P      ustawienia ekranu   niestety nigdzie nie znalazłem możliwości żeby usunąć ten skrót klawiszowy :-/   

Offline muri

  • Wiadomości: 627
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Maszyna a Windows 8 .... nie dziala F4 :(
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Lutego 2013, 08:02:39 »
Wygląda to tak, jakbyś miał permanentnie wciśnięty klawisz funkcyjny "Fn" - może w opcjach laptopa gdzieś poszukaj? np. w moim lapku (dell inspiron) wciśnięcie Fn+F1 ma taki sam skutek jak win+p.

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2475
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1091
Odp: Maszyna a Windows 8 .... nie dziala F4 :(
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Lutego 2013, 16:39:54 »
Dzieki Hanys    przekopałem już chyba cały system i generalnie pod klawiszem F4  otwiera mi sie to co normalnie otwiera mi się tez pod skrótem klawiszowym  WIN + P      ustawienia ekranu   niestety nigdzie nie znalazłem możliwości żeby usunąć ten skrót klawiszowy :-/
  To może funkcji usunięcia nie znajdziesz, ale musi być na pewno zmień skrót klawiszowy. I wówczas nadaj mu jakiś skrót.

Offline Mattikrk

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Maszyna a Windows 8 .... nie dziala F4 :(
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Lutego 2013, 02:18:55 »
Dzieki za odpowiedzi   znalazlem rozwiazanie ;)     wystarczy przytrzymac klawisz funkcyjne "fn" i wtedy mozna swobodnie wychodzic z Kabiny poniewaz dezaktywuje on przypisane funkcje tych klawiszy    Dziekuje za pomoc   temat do zamkniecia

Offline muri

  • Wiadomości: 627
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Maszyna a Windows 8 .... nie dziala F4 :(
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Lutego 2013, 07:51:55 »
Czyli jest tak jak pisałem. Poszukaj w opcjach lapka jak będzie interpretowany klawisz funkcyjny - teraz masz tak jakby działanie w 'negatywie' że wciśnięcie go wyłącza (bez sensu...). A może on działa na zasadzie "lock", czyli jedno wciśnięcie go włącza, a kolejne wyłącza? Na bank możesz to określić gdzieś w opcjach, poszukaj.