Autor Wątek:  Tarniowo - Konieckowo  (Przeczytany 51968 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ST44

  • Wiadomości: 57
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #30 dnia: 03 Grudnia 2004, 20:19:35 »
Ja również mam problem z tą zatrzymującą się osobówką. Dwoma siódemkami nie da się pojechać, bo już jest ułożony przebieg dla tej osobówki, ale ona jednak staje gdzieś w polu. A ET41 też nie pojedzie bo sie wjeżdża w tyłek tejże osobówki. Poza tym trasa bardzo dobra, ale tnie się w niektórych miejscach (w tych niby "lasach" czli dużych skupiskach drzew przy torach). Ma stacjach osiąga jakieś 5-7 FPS na szlaku nawet do 15 FPS także da się jechać. Bardzo ciekawy pomysł to zrobienie tego jeziora. Dzięki niemu trasa biegnąca jego brzegiem jest bardzo urozmaicona. Autor nie zapomniał nawet o wypływie (kanale spustowym, czy jak to sie tam nazywa) z wyżej wymienionego jeziora. Teren miejscami dość monotonny, ale we głębokie doliny (wąwozy) w których biegną miejscami tory wyglądają bardzo okazale. Pomocnym rozwiązaniem jest postawienie powtarzaczy przed semaforami. Miejscami odległość między tarczą ostrzegawczą a semaforem wydaje mi się zbyt duża. Ale to jednak mnie nie przeszkadza ponieważ można się wcześniej przygotować do hamowania. Kolega Mat_EU miał rację co do występowania siódemek na trasie. Nie ma nawet byka. Tylko EU07 i ET41. Zaraz po pierwszej jeździe zmieniłem loki na inne aby nie było to takie monotonne. Troszkę nierealistyczny wydaje się brak jakichkolwiek ograniczeń szybkości, chociażby na łukach, które są nieco za ostre jak na prędkość 110 czy 120 km/h. To by było na tyle.

Ciekawe kiedy ujawni się autor tej scenerii? Wcześniej nie było o tej trasce mowy na forum. Ale mimo wszystko gratuluję autorowi pomysłu i wytrwałości.
Bartek

  • Gość
Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #31 dnia: 03 Grudnia 2004, 22:29:10 »
Panowie, macie dziwne probelmy, poza czekaniem na tą osobówkę wszystko jest w porządku, przynajmniej u mnie:) Oczywiście nie obeszło się bez drobnych przeróbek w pliku scenerii (wpisy) ale tak poza tym wszystko dziala bez problemu (no może poza próba podczepienia się siódemką z towarowego z elektyrowni) pod papugi (dwa razy próbowałem i nic, nie włączały się manewry...), ale poza tym trasa jedwabista - pogratulować

Offline Negroth

  • Wiadomości: 153
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #32 dnia: 03 Grudnia 2004, 22:44:21 »
Cytat: "Jaco"


U mnie też wystąpił problem z osobówką z EU07-503. Nie mogłem dwoma siódemkami wyjechać, ani ET41 przejechać (stałem pod S1). Wydaje mi się, że skład (jeden wózek wagonu kl.2) wykoleja się i dlatego nie rusza po zatrzymaniu.


nie... to nie to - kiedy przyjżymy sie jak A1 prowadzi ten skład to okazuje sie że on sobie jedzie aż do okolic (chyba) przedostatniego zakretu przd 1 powtarzaczem semaforu wjazdowego do elektrowni... jedzie, jedzie i nagle koniec - tak jakby "szybki" nie stykał :P - wszystko sie wyłacza (światła i pantografy zostają tak jak były) i skład toczy sie swobodnie aż do zatrzymania...  "a miało być tak pięknie..."
Krzychu :)

Offline Leszek

  • Wiadomości: 148
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Re: Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #33 dnia: 04 Grudnia 2004, 10:31:22 »
Cytat: "Mat_EU"
1) Nie mozna stosowac powtarzacza zielone+białe przy semaforach półsamoczynnych, poniewaz kazdy polsamoczynny ma mozliwosc podania S1, a jesli S1 to sp1 na powtarzaczu oraz os1 na tarczy ostrzegawczej...A w trasce zauwazylem taka sytuacje:
tarcza ostrzegawcza pokazuje os4, ok, ja powoli sie przygotowywuje do hamowania...patrze na powtarzacz, sp3/2 no to rezygnuje z hamowania...patrze na wjazdowy ...s6...czyli 100 km/h
W E1 jest napisane ze jesli 100km/h przy semaforze to na poprzednim/tarczy musi byc os3/s3...w kazdym razie cos z zielonym migajacym swiatlem...Reasumujac nie ma mozliwosci aby istnial na PKP powtarzacz zielone+biale, pomaranczowe+biale, owszem...ale ta 1 wersja jest nierealna.

Oczywiście sygnalizacja na tych trasach jest totalnie skopana, ale to co Ty piszesz, to też jakieś bzdury - co ma półsamoczynność semafora do podania na powtarzaczu Sp2, dlaczego uważasz, że na PKP nie ma możliwości istnienia powtarzacza zielone+białe (czyli Sp2)?
Pozdrawiam, Leszek

Offline Tomi

  • Wiadomości: 194
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #34 dnia: 04 Grudnia 2004, 10:47:13 »
Cytat: "Leszek"
dlaczego uważasz, że na PKP nie ma możliwości istnienia powtarzacza zielone+białe (czyli Sp2)?

A co bedzie na powtarzaczu, jak na semaforze bedzie S1? :>

W tej chwili na trasie jest taka sytuacja: S1 na semaforze, a na powtarzaczu... Sp2.
Pozdro z Wielkiego Kacka
Tomek

Offline Leszek

  • Wiadomości: 148
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Re: Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #35 dnia: 04 Grudnia 2004, 10:49:23 »
Cytat: "Tomi"
Cytat: "Leszek"
dlaczego uważasz, że na PKP nie ma możliwości istnienia powtarzacza zielone+białe (czyli Sp2)?

A co bedzie na powtarzaczu, jak na semaforze bedzie s1? :>

Sp1, czyli pomarańczowe ciągłe+białe.
Pozdrawiam, Leszek

Offline Tomi

  • Wiadomości: 194
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #36 dnia: 04 Grudnia 2004, 10:52:03 »
Cytat: "Leszek"
Sp1, czyli pomarańczowe ciągłe+białe.

Ale Mat_EU zdaje sie pisal o omawianej trasie, gdzie jest powtarzacz dwukomorowy (dobrze pamietam, ze tam jest dwukomorowy?). Nie ma tam mozliwosci podania Sp1 :)
Pozdro z Wielkiego Kacka
Tomek

Offline Leszek

  • Wiadomości: 148
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Re: Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #37 dnia: 04 Grudnia 2004, 10:59:18 »
Cytat: "Tomi"
Cytat: "Leszek"
Sp1, czyli pomarańczowe ciągłe+białe.

Ale Mat_EU zdaje sie pisal o omawianej trasie, gdzie jest powtarzacz dwukomorowy (dobrze pamietam, ze tam jest dwukomorowy?). Nie ma tam mozliwosci podania Sp1 :)

Nie ma powtarzaczy dwukomorowych. Polecam jednak lekturę E1 (np. tu: http://www.kolej.pl/~rbach/e1/powt.htm).
Pozdrawiam, Leszek

Offline Tomi

  • Wiadomości: 194
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #38 dnia: 04 Grudnia 2004, 11:14:48 »
Cytat: "Leszek"
Nie ma powtarzaczy dwukomorowych. Polecam jednak lekturę E1

Leszek, nie denerwuj się tutaj :)
Mówimy cały czas o sytuacji, jaka jest na tej trasie:

Następny jest sem. wjazdowy, na którym jest S1.
Pozdro z Wielkiego Kacka
Tomek

Offline Leszek

  • Wiadomości: 148
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #39 dnia: 04 Grudnia 2004, 11:16:58 »
Generalnie sygnały na semaforach i poprzedzających je powtarzaczach oraz tarczach ostrzegawczych wyglądają następująco:
S1 - Sp1 - Os1
S2, S3, S4, S5 - Sp2 - Os2
S6, S7, S8, S9 - Sp3 - Os3
S10, S10a, S11, S11a, S12, S12a, S13, S13a - Sp4 - Os4
Pozdrawiam, Leszek

Offline Leszek

  • Wiadomości: 148
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Re: Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #40 dnia: 04 Grudnia 2004, 11:19:41 »
Cytat: "Tomi"
Cytat: "Leszek"
Nie ma powtarzaczy dwukomorowych. Polecam jednak lekturę E1

Leszek, nie denerwuj się tutaj :)
Mówimy cały czas o sytuacji, jaka jest na tej trasie:

Następny jest sem. wjazdowy, na którym jest S1.

Wiesz, autor na trasie mógł nawet ustawić sobie znak "uwaga na nisko przelatujące krowy", nie zmienia to faktu, że jest źle - taki powtrzacz nie ma racji bytu.
Pozdrawiam, Leszek

Offline Tomi

  • Wiadomości: 194
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #41 dnia: 04 Grudnia 2004, 11:37:11 »
Cytat: "Leszek"
Wiesz, autor na trasie mógł nawet ustawić sobie znak "uwaga na nisko przelatujące krowy", nie zmienia to faktu, że jest źle - taki powtrzacz nie ma racji bytu.

:)
No i właśnie o tym cały czas mówimy - jest źle :)

Cytuj
Nie ma powtarzaczy dwukomorowych

Możliwe, ale tego nie znalazłem w rozporządzeniu (ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU I GOSPODARKI MORSKIEJ z dnia 11 lutego 2000 r. w sprawie szczegółowych zasad i warunków prowadzenia ruchu na liniach kolejowych.). Jest tam mowa o sygnalach, jakie mogą być wyświetlane, ale nic o ilości komór.
Pozdro z Wielkiego Kacka
Tomek

Offline Leszek

  • Wiadomości: 148
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Re: Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #42 dnia: 04 Grudnia 2004, 12:10:32 »
Cytat: "Tomi"
Cytat: "Leszek"
Wiesz, autor na trasie mógł nawet ustawić sobie znak "uwaga na nisko przelatujące krowy", nie zmienia to faktu, że jest źle - taki powtrzacz nie ma racji bytu.

:)
No i właśnie o tym cały czas mówimy - jest źle :)

Cytuj
Nie ma powtarzaczy dwukomorowych

Możliwe, ale tego nie znalazłem w rozporządzeniu (ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU I GOSPODARKI MORSKIEJ z dnia 11 lutego 2000 r. w sprawie szczegółowych zasad i warunków prowadzenia ruchu na liniach kolejowych.). Jest tam mowa o sygnalach, jakie mogą być wyświetlane, ale nic o ilości komór.

No właśnie, jest źle, ale wytłumaczenie tego przez Mat_EU jest też niewłasciwe. Poza tym jest wiele innych błędów sygnalizacji - np. wyjazd na tor przeciwny do zasadniczego na linii jednotorowej (W24), albo na wyjazdowym S12 zamiast S10.
Jeszcze wracając do powtarzaczy - mogą być ewentualnie dwukomorowe, ale tylko w wypadku jeśli dotyczą semaforów, na których możliwe jest wyświetlenie wyłącznie sygnałów S1, oraz któregoś z przedziału od S10 do S13a. W pozostałych przypadkach powtarzacz musi mieć trzy komory (ta zasada dotyczy również tarcz ostrzegawczych - kiedy może mieć jedną komorę, a kiedy dwie).
Pozdrawiam, Leszek

Offline Leszek

  • Wiadomości: 148
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Re: Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #43 dnia: 04 Grudnia 2004, 12:20:09 »
Cytat: "Tomi"
Cytat: "Leszek"
Nie ma powtarzaczy dwukomorowych. Polecam jednak lekturę E1

Leszek, nie denerwuj się tutaj :)
Mówimy cały czas o sytuacji, jaka jest na tej trasie:

Następny jest sem. wjazdowy, na którym jest S1.

Zaraz, zaraz - ja mam u siebie na semaforze S9 - czyli ten obraz na powtarzaczu jest prawidłowy, tylko sam powtarzacz powinien mieć trzy komory. Nieprawidłowy jest natomiast obraz na tarczy ostrzegawczej - jest Os4, a powinno byc Os3.
Pozdrawiam, Leszek

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Re: Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #44 dnia: 04 Grudnia 2004, 12:26:47 »
Cytat: "Leszek"
Cytat: "Tomi"
Cytat: "Leszek"
Wiesz, autor na trasie mógł nawet ustawić sobie znak "uwaga na nisko przelatujące krowy", nie zmienia to faktu, że jest źle - taki powtrzacz nie ma racji bytu.

:)
No i właśnie o tym cały czas mówimy - jest źle :)

Cytuj
Nie ma powtarzaczy dwukomorowych

Możliwe, ale tego nie znalazłem w rozporządzeniu (ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU I GOSPODARKI MORSKIEJ z dnia 11 lutego 2000 r. w sprawie szczegółowych zasad i warunków prowadzenia ruchu na liniach kolejowych.). Jest tam mowa o sygnalach, jakie mogą być wyświetlane, ale nic o ilości komór.

No właśnie, jest źle, ale wytłumaczenie tego przez Mat_EU jest też niewłasciwe. Poza tym jest wiele innych błędów sygnalizacji - np. wyjazd na tor przeciwny do zasadniczego na linii jednotorowej (W24), albo na wyjazdowym S12 zamiast S10.
Jeszcze wracając do powtarzaczy - mogą być ewentualnie dwukomorowe, ale tylko w wypadku jeśli dotyczą semaforów, na których możliwe jest wyświetlenie wyłącznie sygnałów S1, oraz któregoś z przedziału od S10 do S13a. W pozostałych przypadkach powtarzacz musi mieć trzy komory (ta zasada dotyczy również tarcz ostrzegawczych - kiedy może mieć jedną komorę, a kiedy dwie).

No dokładnie o tym pisałem :/
Nie moze byc powtarzacza zielone + białe...
Może byc powtarzacz dwukomorowy żółte+białe...
Cytat: "Mat_EU"
[...]Nie mozna stosowac powtarzacza zielone+białe przy semaforach półsamoczynnych, poniewaz kazdy polsamoczynny ma mozliwosc podania S1[...]

Czy ja napisałem że nie może być powtarzacza pomarańczowe+białe?
Cytat: "Mat_EU"
poniewaz kazdy polsamoczynny ma mozliwosc podania S1

Pomarańczowe wręcz musi być w każdym powtarzaczu...
Cytat: "Leszek"

Zaraz, zaraz - ja mam u siebie na semaforze S9 - czyli ten obraz na powtarzaczu jest prawidłowy, tylko sam powtarzacz powinien mieć trzy komory. Nieprawidłowy jest natomiast obraz na tarczy ostrzegawczej - jest Os4, a powinno byc Os3.

Tak, jesli jest S6,7,8,9 na semaforze to wtedy sp3 pasuje...
Ale co gdy jest S1,S2,S10,S13???

Offline Leszek

  • Wiadomości: 148
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Re: Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #45 dnia: 04 Grudnia 2004, 12:27:08 »
Cytat: "Leszek"
No właśnie, jest źle, ale wytłumaczenie tego przez Mat_EU jest też niewłasciwe.

Tak na dobrą sprawę, to może i nie jest niewłaściwe, a bardzo zagmatwane. Stąd może nie do końca to zrozumiałem.
Reasumując - w tym konkretnym przypadku należy zmienić semafor powtarzający na trzykomorowy, a obraz na tarczy na Os3.
Pozdrawiam, Leszek

Offline Leszek

  • Wiadomości: 148
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #46 dnia: 04 Grudnia 2004, 16:12:48 »
Zmieniłem powtarzacz i tarczę na odpowiednio trzy- i dwukomorowe - pokazują prawidłowo, czyli Sp3 i Os3. Problem jest natomiast z samym semaforem. Jak sprawdziłem, wpisany jest prawidłowy event i powinien się wyświetlać S13a, jest wstawiony prawidłowy semafor, a mimo wszystko wyświetla S9. Wg mnie, jest to jakiś problem z modelem samego semafora, ale nie potrafię tego rozgryźć. Może jest ktoś mądrzejszy i to ruszy. :-)
Pozdrawiam, Leszek

Offline bve2

  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
    • http://www.admineu07.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 33
Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #47 dnia: 04 Grudnia 2004, 23:28:06 »
Nie wiem co jest grane ale ta trasa ma najgorszy FPS ze wszystkich dostępnych tras ...Nawet Quark był szybszy na szlaku - a w tej nie wyskakuję poza 4FPS,obojętnie czy to stacja ,czy też puste pola.Po prostu pokaz slajdów.Zwiedziłem traskę z Freefly-a i jest niezła, ale na prowadzenie składów już mi brakło cierpliwości. :(

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #48 dnia: 05 Grudnia 2004, 02:27:36 »
Więc w zamierzeniu autora...te powtarzacze jednokomorowe miały być pomaranczowe+biale...
Ale ze cos nie wyszlo, to mamy zielone+pomaranczowe...
Starajac sie to naprawic...
Podmieniam plik #pkplight_lenses.tga
na #pkplight_lenses3.tga przerobiony przez siebie...(podmienilem wszystkie swiatla na zolte, oprocz bialego...
I otrzymalem powtarzacz żółte+białe...
Lecz z odleglosci okolo 50 metrow zolte zmienia sie na zielone...
:(

Offline Leszek

  • Wiadomości: 148
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #49 dnia: 05 Grudnia 2004, 08:44:12 »
Cytat: "Mat_EU"
Więc w zamierzeniu autora...te powtarzacze jednokomorowe miały być pomaranczowe+biale...
Ale ze cos nie wyszlo, to mamy zielone+pomaranczowe...
Starajac sie to naprawic...
Podmieniam plik #pkplight_lenses.tga
na #pkplight_lenses3.tga przerobiony przez siebie...(podmienilem wszystkie swiatla na zolte, oprocz bialego...
I otrzymalem powtarzacz żółte+białe...
Lecz z odleglosci okolo 50 metrow zolte zmienia sie na zielone...
:(

Sam pisałeś, że do takich semaforów muszą być trzykomorowe. Ja podmieniłem na trzykomorowe i tarcze ostrzegawcze na dwukomorowe i sygnały są ok. Jest tylko jeden wyjątek - semafor wjazdowy ma pas zielony a powinien mieć pomarańczowy. Nie wiem w czym tkwi błąd.
Pozdrawiam, Leszek

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #50 dnia: 05 Grudnia 2004, 09:24:59 »
Cytat: "Leszek"
Cytat: "Mat_EU"
Więc w zamierzeniu autora...te powtarzacze jednokomorowe miały być pomaranczowe+biale...
Ale ze cos nie wyszlo, to mamy zielone+pomaranczowe...
Starajac sie to naprawic...
Podmieniam plik #pkplight_lenses.tga
na #pkplight_lenses3.tga przerobiony przez siebie...(podmienilem wszystkie swiatla na zolte, oprocz bialego...
I otrzymalem powtarzacz żółte+białe...
Lecz z odleglosci okolo 50 metrow zolte zmienia sie na zielone...
:(

Sam pisałeś, że do takich semaforów muszą być trzykomorowe. Ja podmieniłem na trzykomorowe i tarcze ostrzegawcze na dwukomorowe i sygnały są ok. Jest tylko jeden wyjątek - semafor wjazdowy ma pas zielony a powinien mieć pomarańczowy.

Nie, nie mowie o tym semaforze z zielonym pasem...
Znalazlem tam jakis wjazdowy bez pasa z toru bocznego, jazda po zwrotce tylko w kierunku zbocznym...

Offline Negroth

  • Wiadomości: 153
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #51 dnia: 05 Grudnia 2004, 13:54:29 »
Wstawiłem zamiast tej nieszczęsnej osobówki "trumne" luzem ( całkiem przyzwoicie to wyglada ) i po przejechaniu luzaka można wyjechać węglarka z elektrowni. Mijamy po drodze próżne węglarki prowadzone ET41 - ona też w tym samym miejscu co osobówka nie wie co robić - ale ogólnie trasa jest przejezdna, kosztem jednego pociągu mniej do poprowadzenia.
Krzychu :)

Offline Adammo

  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #52 dnia: 07 Grudnia 2004, 13:08:42 »
A propos semaforów, to istnieje dokumencik na stronie p. R. Bacha WTBE10 Wytyczne budowy urządzeń kolejowych. Są tam zamieszczone najbardziej popularne kombinacje komór dla semaforów. W zasadzie, to oprócz instrukcji E1, dobry dokument jak poprawnie modelować scenerie do symulatora.

Pozdrawiam,
Adam

Offline ShaXbee

  • Administrator
  • Wiadomości: 1984
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #53 dnia: 07 Grudnia 2004, 18:03:25 »
Zmoderowałem wątek.

Pana "Sierakowiczanina" proszę o powściągliwość w wyrażaniu swoich myśli i większą kulturę.

Proszę o przesyłanie prywatnych uwag na PW, a nie zaśmiecanie wątku.

Offline Maciek-34120

  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
    • http://www.transportszynowy.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #54 dnia: 07 Grudnia 2004, 18:14:20 »
Ja chyba nie pojezdze  - mi sie wyswietla komunikat "Player train init failed" a potem niebieski ekran i zrzucanie pamieci fizycznej wiec pozostaje  mi restart. Ja nie wiem jak to jest ze nie wszystko z Maszyny dziala na wszytkich kompach. Przeciez inne programy sa ujednolicane pod wszystkie rodzaje komputerów....
TRANSPORT SZYNOWY
Niezależna strona informacyjna
www.transportszynowy.prv.pl

Offline Sierakowiczanin

  • Wiadomości: 148
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #55 dnia: 07 Grudnia 2004, 18:16:08 »
Cytat: "ShaXbee"
Zmoderowałem wątek.

Pana "Sierakowiczanina" proszę o powściągliwość w wyrażaniu swoich myśli i większą kulturę.

Proszę o przesyłanie prywatnych uwag na PW, a nie zaśmiecanie wątku.

Ja proszę pana Leszka o większą kulturę,a sam napisałem,że to tylko moje przemyślenia i nikogo nie wyzywałem,ani nie nazywałem głupcem,Pan Leszek odwdzięczył się spadaj więc myślę,że to on powinien sie zastanowić nad swoim językiem wypowiedzi.Ekspresyjność wynika z tego,że wywodzę się z rodziny nauczycieli i do tego Kaszubów,więc to nie moja wina.

Dodam jeszcze,że ściągnąłem sobie program przepisy E-1 i uważam,że należy go dołączyć do działu programy w downloadzie Maszyny i polecać początkującym.

Ps.Bardzo się cieszę,że mnie jako 15 latka nazwano Panem.

Offline Przemekm

  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #56 dnia: 07 Grudnia 2004, 18:18:24 »
Z pwyzszych wypowiedzi wynika jakoby autor scenerii popełnił błąd i dlatego osobów w/w zatrzymuje się w szczrym polu.
To nieprawda. Sceneria jest w porzo tylko engine symka w wersji z patykami nie działa poprawnie.

Ja jeżdże na wersji z 22.02.04 i wszystkie składy zachowują się prawidłowo i nie ma żadnych problemów

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #57 dnia: 07 Grudnia 2004, 18:24:45 »
Cytat: "Maciek-34120"
Ja chyba nie pojezdze  - mi sie wyswietla komunikat "Player train init failed" a potem niebieski ekran i zrzucanie pamieci fizycznej wiec pozostaje  mi restart. Ja nie wiem jak to jest ze nie wszystko z Maszyny dziala na wszytkich kompach. Przeciez inne programy sa ujednolicane pod wszystkie rodzaje komputerów....

Mhm...cos mi sie wydaje ze masz cos nie tak w scenerii z lokomotywami...Uzywasz startera?

Offline Maciek-34120

  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
    • http://www.transportszynowy.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #58 dnia: 07 Grudnia 2004, 19:15:27 »
Tak - uzywam startera. Bardzo sobie chwale MaSzyne tylko mnie dziwi to ze jak wychodzi czasem jakas trasa to jest do niej jakas uwaga typu: sciagnik teksture, zmien wpis. Przeciez skoro to takie proste to czy nie mozna od razu tego zrobic i wydac calosci?
Nie znam sie na programowaniu i nie chce grzebac w tych robaczkach bo sie na tym nie znam, a przeciez jest tu tyle fachowcow co umie to robic wiec mysle ze to chwilka a dla wszystkich byloby prostsze...
TRANSPORT SZYNOWY
Niezależna strona informacyjna
www.transportszynowy.prv.pl

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #59 dnia: 07 Grudnia 2004, 19:31:41 »
Mat_EU, to ty zrobiłes tą trase? Przyznaj się ;)