Autor Wątek:  Tarniowo - Konieckowo  (Przeczytany 51973 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Tarniowo - Konieckowo
« dnia: 01 Grudnia 2004, 18:30:16 »
Witam!
Po poscie kol. Goscia na angielskiej czesci forum...znalazlem ta oto traske...w naszym downloadzie na stronie...
Zdziwilem sie z deczka, bo autor ani zadnej informacji na forum nie zamiescil, ani zadnej rzeczy ktora moglaby informowac o nowej trasie...
Przechodzac do konkretow:
Bardzo spodobala mi sie ta trasa( nie liczac wyrzucania siodemek ze scenerii...[po prostu troche ich tam za duzo bylo, jakis gagarin od czasu do czasu tez sie przyda])...
Zauwazylem tylko dwa razace w oczy bledy...
1) Nie mozna stosowac powtarzacza zielone+białe przy semaforach półsamoczynnych, poniewaz kazdy polsamoczynny ma mozliwosc podania S1, a jesli S1 to sp1 na powtarzaczu oraz os1 na tarczy ostrzegawczej...A w trasce zauwazylem taka sytuacje:
tarcza ostrzegawcza pokazuje os4, ok, ja powoli sie przygotowywuje do hamowania...patrze na powtarzacz, sp3/2 no to rezygnuje z hamowania...patrze na wjazdowy ...s6...czyli 100 km/h
W E1 jest napisane ze jesli 100km/h przy semaforze to na poprzednim/tarczy musi byc os3/s3...w kazdym razie cos z zielonym migajacym swiatlem...Reasumujac nie ma mozliwosci aby istnial na PKP powtarzacz zielone+biale, pomaranczowe+biale, owszem...ale ta 1 wersja jest nierealna.
2)Siec trakcyjna z trzema drutami (2 jezdne+nosny)  nad wszystkimi torami oraz zwrotnicami...Powinna byc ona tylko na torach glownych zasadniczych oraz dodatkowych, w kazdym razie na takich, z ktorych chodz jeden semafor wyjazdowy moze podac s2/s3/s4/s5....czyli dozwolona jazda z predkoscia wieksza niz 40 km/h
Jesli nie ma takiej mozliwosci daje sie siec z dwoma drutami(jezdny+nosny)...
Gdzieniegdzie tez odleglosc miedzy semaforem wjazdowym a tarcza ostrzegawcza byla chyba zbyt duza...mysle ze nawet wiecej niz 1500 metrow...
Bardzo fajne otoczenie, zwlaszcza linia prowadzaca nad jeziorkiem...
Troszke malo obiektow...ale moze to i dobrze, bo gdzieniegdzie juz mi przycinalo....
Jak na moj gust 4 w skali szkolnej(1-6)...Po poprawieniu bledow chyba bedzie szansa na 5 :)
pozdrawiam

Offline Sierakowiczanin

  • Wiadomości: 148
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Grudnia 2004, 18:36:04 »
To pierwsza trasa tego autora,nie powinniśmy od razu dawać na ten temat tak wielkich wywodów.A niektóre szczegóły np. takie jak ty podajesz,są dla mnie niezauważalne.Za to pierwsze z jezior,ale tylko pierwsze :) było białe,no cóż pewnie tam jeszcze została tafla :)

Offline Przemekm

  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Grudnia 2004, 19:03:03 »
Pomijając błędy które wymienił MAT_eu muszę stwierdzić, że tarsa jest SUUUUUUUUUUUUUUUPER. Ato dlaczego:

1. Ciekawe otoczenie urozmaicona okolica
2. Dużo pociągów do prowadzenia.
3. Z całym szacunkiem dla twórców innych tras, ale ta ma jeden niepodważalny atut. AI prowadzi wszystkie pociągi dlatego w tej trasie poczujemy się jak prawdziwy mech. Innym trasom tego brakuje (oprócz quarka oczywiście).

Offline TruckeR

  • Wiadomości: 309
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Grudnia 2004, 20:34:54 »
Całkiem dobra trasa. Tylko nie wiem czemu u mnie często dochodzi do rozerwania składów, patrzę we freeflyu - a tu jedzie siódemka, za nią 20 metrów jeden wagon, 2 metry dalej reszta wagonów . To taka ciekawostka :)
Pozdrawiam serdecznie!

Offline Sierakowiczanin

  • Wiadomości: 148
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Grudnia 2004, 21:18:44 »
Cytat: "TruckeR"
Całkiem dobra trasa. Tylko nie wiem czemu u mnie często dochodzi do rozerwania składów, patrzę we freeflyu - a tu jedzie siódemka, za nią 20 metrów jeden wagon, 2 metry dalej reszta wagonów . To taka ciekawostka :)

That was amazing :)Pierwsza sceneria w której to zastosowano tylko pogratulować ;)

Offline err

  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Grudnia 2004, 22:06:48 »
mhmm, wszystko fajnie, jestem nowym użytkownikiem. i następujący problem mam:
ściągam, zgrywam tą trasę, ładuje się... mhmm, i wyskakuje, że brak paru "event" następnie crash programu i tyle widziałem trasę.
czy byłby ktoś łaskaw wyjaśnić mi zasadę działania tego? no i może wytłumaczył mi co to za błędy i skąd się biorą?
z góry dziękuję, i tak by powstrzymać nieżyczliwych, szperałem w FAQ i na forum, cóż, jako nowy użytkownik informacje tutaj zawarte nic mi nie dają.
pozdrawiam

ach, jakieś info prosze kierować na error723@o2.pl

Offline Tomi

  • Wiadomości: 194
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Grudnia 2004, 23:14:33 »
Cytat: "err"
wyskakuje, że brak paru "event" następnie crash programu

Crash? Jak wyskoczy błąd to wciśnij ok i cierpliwie czekaj.

Przyłączam się do pochwał i podziwu nad trasą.
Może Autor by się ujawnił, to byśmy imiennie pogratulowali. :>
Pozdro z Wielkiego Kacka
Tomek

Offline err

  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Grudnia 2004, 23:22:54 »
hmm, wciskam ok i raz i kolejny monit i znów ok i tak pare czy parenaście razy aż w końcu monit o crashu i pyta sie ten xp czy wysłać informacje o błędzie. tak to właśnie wygląda.
no wcale mi się to nie podoba.

Offline Sierakowiczanin

  • Wiadomości: 148
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Grudnia 2004, 23:30:08 »
No mi też by sie zapewne nie podobało :)

Offline Marcin Czapnik (Techniks)

  • Wiadomości: 126
    • Zobacz profil
    • http://marcinc.rail.pl/galeria
  • Otrzymane polubienia: 0
Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Grudnia 2004, 23:30:58 »
Bardzo mnie irytuje to, że jadąc tą trasą ciągle uderzam to głową w sufit, to w podłogę ;) Wygląda to tak jakby w szynach były wielkie dziury. Nikt o tym nie napisał, ale wątpię, żeby występowało to tylko u mnie?
pozdrawiam
Marcin Czapnik

Offline Tomi

  • Wiadomości: 194
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Grudnia 2004, 23:31:57 »
Cytat: "err"
hmm, wciskam ok i raz i kolejny monit i znów ok i tak pare czy parenaście razy aż w końcu monit o crashu i pyta sie ten xp czy wysłać informacje o błędzie. tak to właśnie wygląda.
no wcale mi się to nie podoba.

Nie napisales jakie monity pozniej wyskakują, ale podejrzewam ze chodzi o brak lokomotywy ep07. Sciagnij ja z dzialu download (tekstury/ep07-424).

A tak wogole to szkoda, ze Autor nie zamiescil w paczce tekstur taboru, ktorego nie ma defaultowo w symulatorze.
Pozdro z Wielkiego Kacka
Tomek

Offline err

  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Grudnia 2004, 23:54:32 »
mhmm, znaczy się, z którego download'u? :) znaczy się, jak będziesz podawał to sprawdź ścieżke i dokładnie powiedz mi proszę co mam ściągnąć i potem co z tym zrobić :) ja naprawdę jestem nowym użytkownikiem i proszę, jak do laika :) bo laikiem jestem :)

Offline err

  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Grudnia 2004, 23:58:05 »
ach, monity ukazują się w tym stylu:
Event1 "karty_krosowskie-przed_zamykaj" does not exist
Event1 "karty_krosowskie-przed_zamykaj1" does not exist
Event1 "karty_krosowskie-przed_otwieraj" does not exist
Event1 "kaszana_za_zamykaj" does not exist
Event1 "kaszana_za_otwieraj" does not exist

i jest tego parenaście, blisko dwudziestu :)

Offline Sm42

  • Wiadomości: 134
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Grudnia 2004, 07:38:41 »
Cytuj
mhmm, znaczy się, z którego download'u? :) znaczy się, jak będziesz podawał to sprawdź ścieżke i dokładnie powiedz mi proszę co mam ściągnąć i potem co z tym zrobić :) ja naprawdę jestem nowym użytkownikiem i proszę, jak do laika :) bo laikiem jestem :)


Tutaj masz ten link. Potem to poprostu rozpakuj do katalogu symka.
http://www.eu07.pl/modules/mydownloads/visit.php?lid=181

Pozdrawiam
Sm42

Offline Tomi

  • Wiadomości: 194
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Grudnia 2004, 07:46:49 »
Cytat: "err"
ach, monity ukazują się w tym stylu:
Event1 "karty_krosowskie-przed_zamykaj" does not exist
Event1 "karty_krosowskie-przed_zamykaj1" does not exist
Event1 "karty_krosowskie-przed_otwieraj" does not exist
Event1 "kaszana_za_zamykaj" does not exist
Event1 "kaszana_za_otwieraj" does not exist

i jest tego parenaście, blisko dwudziestu :)

Kolego, mówisz o innej trasie, niż my w tym wątku.
Trasa, z którą masz problemy to Nowy Świat - Krosowo i jest opisana w tym wątku:
http://www.eu07.pl/forum/viewtopic.php?t=2092&start=0
Przeczytaj ten wątek i tam zadawaj pytania odnośnie trasy.
Pozdro z Wielkiego Kacka
Tomek

Offline err

  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Grudnia 2004, 08:25:08 »
faktycznie, mój błąd. nie wiem dlaczego tak się pomyliłem. przepraszam za zamieszanie.

jakkolwiek, ściągnąłem tą drugą trasę, napewno tą o której mowa i pojawiły się dwa monity:
Model: eng/most1pp20.t3d Does not exist.
Scene parse error near mode.
i nastąpił crash programu.

Pozdrawiam

Offline Tomi

  • Wiadomości: 194
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Grudnia 2004, 09:06:12 »
Cytat: "err"
jakkolwiek, ściągnąłem tą drugą trasę, napewno tą o której mowa i pojawiły się dwa monity:
Model: eng/most1pp20.t3d Does not exist.
Scene parse error near mode.
i nastąpił crash programu.

Niemożliwe, bo trasa nie korzysta z takiego pliku => nie mógł pojawić się taki komunikat przy odpalaniu tej trasy => trollujesz => EOT ode mnie
Pozdro z Wielkiego Kacka
Tomek

Offline err

  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Grudnia 2004, 09:12:16 »
echm,  to to nie ładnie.
to jest plik tej trasy http://www.eu07.pl/modules/mydownloads/visit.php?lid=181 tak?

Offline err

  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Grudnia 2004, 09:24:36 »
a tak, a co, napisze kolejne monity...
Event1 "konieckowo_k2_sem_info" Does not exist.
Cannot load dynamic object 505121-00352-1 from pkp\z\z1 Error=-8@0
Cannot load dynamic object 505121-00352-2 from pkp\z\z1 Error=-8@0

echm, może inaczej, może napisze mi ktoś kolejność instalacji symulatora od wersji po przez paczki uaktualniające. i jeśli można to poproszę też o linki do tego.

Offline Przemekm

  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Grudnia 2004, 13:13:36 »
Cytat: "Marcin Czapnik (Techniks)"
Bardzo mnie irytuje to, że jadąc tą trasą ciągle uderzam to głową w sufit, to w podłogę ;) Wygląda to tak jakby w szynach były wielkie dziury. Nikt o tym nie napisał, ale wątpię, żeby występowało to tylko u mnie?


Symek tak działa przy małym FPS. Można to wyłączyć:

Załóżmy że jedziesz EP07
1.Edytujesz plik ep07.mmd
2. Znajdź w nim taki tekst
mechspring: 100      0.02 0.2 0.2 0.03 0.15  0.02   0.01
3. Zamień go na
mechspring: 100      0.02 0.0 0.0 0.0 0.15  0.02   0.01

4. Analogicznie postępuj z plikami *.mmd innych loków
5. Nie będzie trzęsło, rzucało do przodu ani na boki

Offline hacker

  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Grudnia 2004, 15:07:10 »
mi też wyskakują monity
Event1 "konieckowo_k2_sem_info" Does not exist.
Cannot load dynamic object 505121-00352-1 from pkp\z\z1 Error=-8@0
Cannot load dynamic object 505121-00352-2 from pkp\z\z1 Error=-8@0

tylko, że potem symek się wywala, tworzy raport o błędach i koniec zabawy

Offline Tomi

  • Wiadomości: 194
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Grudnia 2004, 15:10:16 »
Przepraszam err, trochę mnie poniosło ;)
Tym razem mój błąd.

Podejrzewam, że ściągnąłeś oficjalną wersję symulatora z www.eu07.pl.
Ściągnij nieoficjalną (jest tam wiele plików, których Ci brakuje):
http://www.eu07.pl/pliki/eu07-160704-unoff.rar

Teraz ściągnij ep07-424 stąd:
http://www.eu07.pl/modules/mydownloads/visit.php?lid=7
i wypakuj zgodnie z instrukcją zawartą w paczce.

Rozpakuj trasę do katalogu z symulatorem.
Zanim cokolwiek wypakujesz przyjżyj się strukturze katalogów w symulatorze i danej paczce, żeby się nie pomylić.

@hacker
ściągnij wagony Z1 z downloadu, lub w razie kolejnych błędów nieoficjalną wersję symulatora podaną wyżej.
Pozdro z Wielkiego Kacka
Tomek

Offline err

  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Grudnia 2004, 16:40:13 »
mhmm, właśnie o to mi chodziło :) teraz jeszcze w tym pierwszym składzie są białe prostokąty zamiast dwóch wagonów i lokomotywa także jest białym prostokątem :) skąd i co ściągnąć by to zamienić? :) wagony rozumie, że te z1, tak?

dziękuje Tomi za pomoc :)
pozdrawiam

Offline Sierakowiczanin

  • Wiadomości: 148
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Grudnia 2004, 17:28:42 »
Cytat: "err"
mhmm, właśnie o to mi chodziło :) teraz jeszcze w tym pierwszym składzie są białe prostokąty zamiast dwóch wagonów i lokomotywa także jest białym prostokątem :) skąd i co ściągnąć by to zamienić? :) wagony rozumie, że te z1, tak?

dziękuje Tomi za pomoc :)
pozdrawiam


Jeśli masz trochę oleju w głowie to ściągnij ze stwony Maszyny wszystkie tesktury,a ponadto posprawdzaj plik .scn i .inc (pozamieniaj none na inne itp,sprawdź czy tekstury o takich wpisach istnieją,oraz powyrzucaj rozszerzenia.bmp,oraz czasami musisz dodać rozszerzenia .tga lub .t3d.).Gdzieś na forum są zasady edytowania wpisów,a jeśli nie umiesz to poczekaj na jakąś nową ofijcjaną całościową wersję symulatora.

Offline err

  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #24 dnia: 02 Grudnia 2004, 17:47:27 »
co do oleju to jakoż iż człowiekiem jestem nie mam go w głowie ;)
jestem nowicjuszem i proszę o zrozumienie :)
ściągam tekstury, ależ owszem :) tylko potem za bardzo nie wiem co z nimi robić :) poprzegrywałem do katalogów (dynamic\pkp\  i nawet nie wiem czy dobrze poprzegrywałem bo to także zgadywałem), ale co i gdzie mam zmienieć potem to już nie wiem :) zresztą, nie wierze by którykolwiek z Was wiedział to wszystko odrazu :>
pytam się gdyż nie rozumiem opisów instalacji :)
no to bardzo bym poprosił kogoś chętnego mi pomóc na PM albo maila :)
pzdrawiam

Offline Sierakowiczanin

  • Wiadomości: 148
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #25 dnia: 02 Grudnia 2004, 17:52:45 »
Cytat: "err"
co do oleju to jakoż iż człowiekiem jestem nie mam go w głowie ;)
jestem nowicjuszem i proszę o zrozumienie :)
ściągam tekstury, ależ owszem :) tylko potem za bardzo nie wiem co z nimi robić :) poprzegrywałem do katalogów (dynamic\pkp\  i nawet nie wiem czy dobrze poprzegrywałem bo to także zgadywałem), ale co i gdzie mam zmienieć potem to już nie wiem :) zresztą, nie wierze by którykolwiek z Was wiedział to wszystko odrazu :>
pytam się gdyż nie rozumiem opisów instalacji :)
no to bardzo bym poprosił kogoś chętnego mi pomóc na PM albo maila :)
pzdrawiam

Jak ja ściągałem tekstury to one w rarze były spakowane katalogami tzn. było np. z1 i wiadomo,że ta tekstura jest z folderu dynamic\pkp\z1.Edytowanie niektórych wpisów jest na forum,a ja sam doszedłem do tego drogą prób i błędów :)a poza tym w pliku info tekstur są wpisy dla tych tekstur na gotowca i musisz znaleźć,chociaż właściwie ci podam,że są one w pliku .scn ,po frazie first init danej sceneri i musisz je pozmieniać lub utworzyć nowy na podobnych zasadach jak wpisy,które są wyżej(zmieniasz tylko jedną lub kilka linijek a resztę na początku i końcu wpisu zostawiasz,czyli tą dotyczącą toru i endtrainset i cos tam jeszcze,znajdź w szukajce(było gdzieś opisane co oznacza każda część wpisu i co trzeba zmienić),otwórz plik .scn a na pewno zrozumiesz,a jak nie to poczekaj na wersje oficjalną symulatora bez błędów.

Offline Negroth

  • Wiadomości: 153
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #26 dnia: 03 Grudnia 2004, 16:09:28 »
Trasa jest świetna - pomysł z elektrownia i układy torowe nadaja tej trasie fajny klimat... i najważniejesze - A1!!!

P.S Czy wam też na unoff`ach A1 sie wysypuje i nieradzi sobie z prowadzeniem składów?
Krzychu :)

Offline Marcin Czapnik (Techniks)

  • Wiadomości: 126
    • Zobacz profil
    • http://marcinc.rail.pl/galeria
  • Otrzymane polubienia: 0
Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #27 dnia: 03 Grudnia 2004, 16:24:23 »
Cytat: "Negroth"
Trasa jest świetna - pomysł z elektrownia i układy torowe nadaja tej trasie fajny klimat... i najważniejesze - A1!!!

P.S Czy wam też na unoff`ach A1 sie wysypuje i nieradzi sobie z prowadzeniem składów?

Tak, jadąc ET41 do elektrowni, walnąłem w tyłek jakiejś osobówki, która stała jak wryta "w polu"...
pozdrawiam
Marcin Czapnik

Offline Negroth

  • Wiadomości: 153
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #28 dnia: 03 Grudnia 2004, 16:33:02 »
...no właśnie... jak chce wyjechać tymi dwoma "siódemkami" z elektrowni to też na tą osobówke sie czeka... i nic. Nierozumiem - na trasie Wingera wszystkie składy prowadzone przez A1 chodzą bez problemu na wszystkich wersjach
Krzychu :)

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Tarniowo - Konieckowo
« Odpowiedź #29 dnia: 03 Grudnia 2004, 17:46:18 »
Cytat: "Negroth"
...no właśnie... jak chce wyjechać tymi dwoma "siódemkami" z elektrowni to też na tą osobówke sie czeka... i nic. Nierozumiem - na trasie Wingera wszystkie składy prowadzone przez A1 chodzą bez problemu na wszystkich wersjach


U mnie też wystąpił problem z osobówką z EU07-503. Nie mogłem dwoma siódemkami wyjechać, ani ET41 przejechać (stałem pod S1). Wydaje mi się, że skład (jeden wózek wagonu kl.2) wykoleja się i dlatego nie rusza po zatrzymaniu.

Poza tym trasa jest bardzo ciekawa. Trochę za duże są prędkości na odcinkach z ostrymi łukami. Brak jest też wskaźników ze zwolnieniami... Ogólnie trasa jest OK!
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"