Autor Wątek:  Wydzielone z: Problemy z Maszyną 01.13  (Przeczytany 4138 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2959
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 320
Wydzielone z: Problemy z Maszyną 01.13
« dnia: 25 Stycznia 2013, 20:21:23 »
1) Dalej mi rainsted odmawia posłuszeństwa na rozdzielczości innych niż wpisanych w opcje startera. Po podłączeniu monitora z zewnątrz do lapka problem znika. (Wynika z wersji sterownika starszych niż przyjmuje starter)
2) Co to za maniana z siódemką że kabina się buja przeciwnie do modelu? (brak banana w modelu kabiny?)
3) Dlaczego nie ma połowy obrazków mini? (nie mam na to odpowiedzi)
4) Co robią beta że w kolejnej paczce są błędy? Czy ktoś to wogóle nadzoruje?
Może zamiast wypuszczać paczkę która zawiera kolejną porcje błędów i żadnych praktycznie nowości (poza dodanymi ET42) lepiej odczekać jakiś czas i złożyć od podstaw nową z większą ilością nowych rzeczy? Będzie to miało większy sens.
« Ostatnia zmiana: 25 Stycznia 2013, 20:35:18 wysłana przez ST44-003 »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
Odp: Wydzielone z: Problemy z Maszyną 01.13
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Stycznia 2013, 20:33:19 »
No tak  znawca Kuba ma swoje jak zwykle do dodania. To było do przewidzenia. Widzę, że nawet nie raczyłeś zapoznać się readme. html, więc nie mamy o czym rozmawiać.
« Ostatnia zmiana: 25 Stycznia 2013, 20:40:47 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Wokulski

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2237
  • Izabela Łęcka była...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: Wydzielone z: Problemy z Maszyną 01.13
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Stycznia 2013, 20:37:12 »
Może zamiast wypuszczać paczkę która zawiera kolejną porcje błędów i żadnych praktycznie nowości (poza dodanymi ET42) lepiej odczekać jakiś czas i złożyć od podstaw nową z większą ilością nowych rzeczy? Będzie to miało większy sens.
Nawet nie wiesz, ile paczka przeszła, żeby wszystko działało...jeśli zarzucasz, że paczka ma błędy to napisz jakie...i było do przewidzenia, że padną teksty typu ''zero nowości'' eh...
Były Cargul, aktualny tramwajarz w Kolejach Śląskich.
PKPc 2016 - 2022
Koleje Śląskie 2022 - nadal

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2959
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 320
Odp: Wydzielone z: Problemy z Maszyną 01.13
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Stycznia 2013, 20:38:23 »
@sawi, jak Cię proszę. Odkąd pobieram paczki od PC09 wciąż nie widzę poprawy w usuwaniu błędów, poprawianiu tras, zmian w teksturowaniu podłoża, zmian w buforowaniu otoczenia. Widać tylko nowe modele i tekstury. Ale do choinki jasnej, jak można wypuszczać kolejną paczkę pełną dziur? Jak można wypuszczać bez zmienionego exe na SPKSa tylko znów trzeba pobierać go osobno? Dlaczego ET21 wciąż powoduje kłopoty na sceneriach (@youBy, Ciebie się nie czepiam).
Pytań wiele, odpowiedzi brak. Dlaczego?
@woku, po tym jak widziałem jak była kompletowana pierwsza taka paczka całościowa, zwątpiłem w system. Poza tym widzę że nie wiele, skoro i tak są w niej bugi. I co, kolejne SPxyz się pojawi?
Może przestaniecie mnie już kompletnie lubić, może moje (przyszłe) tekstury i dodatki nie przejdą wogóle testów, może dacie mi bana, ale przyznacie mi racje, że ZNOWU czegoś nie dopatrzono. Wiem że robimy to wszystko "non profit" ale skoro jest nadzór nad tym, to czemu wciaż jest coś nie halo?
« Ostatnia zmiana: 25 Stycznia 2013, 20:41:09 wysłana przez ST44-003 »

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Wydzielone z: Problemy z Maszyną 01.13
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Stycznia 2013, 20:38:54 »
Może zamiast wypuszczać paczkę która zawiera kolejną porcje błędów i żadnych praktycznie nowości (poza dodanymi ET42) lepiej odczekać jakiś czas i złożyć od podstaw nową z większą ilością nowych rzeczy? Będzie to miało większy sens.
Zawsze zamiast klepać nudne tekstury niczym nie różniących się siódemek IC możesz stworzyć coś, czego brakuje w MaSzynie i nie będziemy mieli powodów, aby podnosić takie argumenty do dyskusji na temat słuszności wydawania paczki.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6093
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2069
Odp: Wydzielone z: Problemy z Maszyną 01.13
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Stycznia 2013, 20:41:57 »
4) Co robią beta że w kolejnej paczce są błędy? Czy ktoś to wogóle nadzoruje?
Może zamiast wypuszczać paczkę która zawiera kolejną porcje błędów i żadnych praktycznie nowości (poza dodanymi ET42) lepiej odczekać jakiś czas i złożyć od podstaw nową z większą ilością nowych rzeczy? Będzie to miało większy sens.
Ad.4 Tak, nadzór mamy. Jak chcesz się dowiedzieć co robimy to proponuję zgłosić się na aplikanta, zdać, zostać BT.
Może dla zwykłych użytkowników nie ma nowości, ale są poprawki zapewniające przejezdność scenariuszy. Nowe EXE. Nowe misje na Quarku- zapętlenie symulacji w cyklu godzinnym. A prace nad zapewnieniem przejezdności trwały od ~20 października.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Wydzielone z: Problemy z Maszyną 01.13
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Stycznia 2013, 20:44:21 »
Niektórzy nie wiedzą, że pewne zmiany w exe wymuszają sporo zmian, żeby AI w ogóle jeździło. Ale co tam. Przecież teraz nie widać różnicy. Wtedy jeździło i teraz też...

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Wydzielone z: Problemy z Maszyną 01.13
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Stycznia 2013, 20:45:35 »
Taka postawa jaką prezentujesz @ST44-003 to czysta demagogia. Matek zaproponował Tobie, żebyś zgłosił się na aplikanta i naprawił ten system. Zobaczysz wtedy ile nerwów, czasu i poświęceń kosztuje bzdurne robienie przy paczce. Nie piszę tutaj o tym, że nie należy krytykować bo się nic nie robi. Jedynie przekazuję, że jeżeli kolejny raz widzisz niedopracowanie to możesz to naprawić. Nie narzekaj na ludzi.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2959
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 320
Odp: Wydzielone z: Problemy z Maszyną 01.13
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Stycznia 2013, 20:47:05 »
Niektórzy jednak już tak. Dlatego dziwi mnie, że nie testuje się pewnych rozwiązań dłużej.
Czy nie prościej by było, żeby dłużej testowane były jakieś rozwiązania i żeby zawierały minimalną ilość błędów, niż wypuszczać je po krótszym czasie, sprawdzone tylko na kilku sceneriach, a na połowie nie działających i mających więcej błędów niż powinny?

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6093
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2069
Odp: Wydzielone z: Problemy z Maszyną 01.13
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Stycznia 2013, 20:48:03 »
Jak można wypuszczać bez zmienionego exe na SPKSa tylko znów trzeba pobierać go osobno?
Najpierw była potrzeba poprawienia błędów powodujących nieprzejezdność scenariuszy na exe <390.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
Odp: Wydzielone z: Problemy z Maszyną 01.13
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Stycznia 2013, 20:48:26 »
Jedna rzecz mnie ciekawi pana znawcy. Czemu jak byłeś BT z taką głową pełną pomysłów nic nie zmieniłeś hmmm?
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6093
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2069
Odp: Wydzielone z: Problemy z Maszyną 01.13
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Stycznia 2013, 20:49:01 »
Niektórzy jednak już tak. Dlatego dziwi mnie, że nie testuje się pewnych rozwiązań dłużej.
Czy nie prościej by było, żeby dłużej testowane były jakieś rozwiązania i żeby zawierały minimalną ilość błędów, niż wypuszczać je po krótszym czasie, sprawdzone tylko na kilku sceneriach, a na połowie nie działających i mających więcej błędów niż powinny?
Sam sobie odpowiedziałeś dlaczego w PC01.13 nie ma SPKS.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Wydzielone z: Problemy z Maszyną 01.13
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Stycznia 2013, 20:49:12 »
Ok, Bocznica z tym offtopem. Robicie śmietnik.