Autor Wątek:  Propozycja nie do odrzucenia !!!  (Przeczytany 5321 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mc_cycek

  • Gość
Propozycja nie do odrzucenia !!!
« dnia: 12 Lipca 2003, 23:22:25 »
Witam wszystkim :)
Bardzo lubię symulatory kolejowe, ale niestety na moim sprzęcie nie da się dobrze grać w EU07 mam PII 336 Mhz 128 MB RAM i kartę graficzną 16 MB z akceleratorem 3D, więc chciałbym zapytać czy wogołe będzie optymalizacja kodu graficznego, czy będę mógł jeszcze kiedyś włączyć tą grę.

A teraz moja propozycja, umiem robić fajne stronki, więc może zgodzicie się, żebym skręcił jakąś lepszą stronę dla Was bo ta naprawdę odstrasza :)

[%sig%]

Offline MP

  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Propozycja nie do odrzucenia !!!
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Lipca 2003, 15:25:38 »
Witam
Co do strony to moim zdaniem jest dobra - po co robic jakies wodotryski?

Offline McZapkie

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 675
    • Zobacz profil
    • http://www.mczapkie.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Propozycja nie do odrzucenia !!!
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Lipca 2003, 00:53:50 »
> zapytać czy wogołe będzie optymalizacja kodu graficznego, czy
> będę mógł jeszcze kiedyś włączyć tą grę.

Tak, jest robiona ale wymaga to napisania wszystkiego
od nowa wiec troche to potrwa.

>
> A teraz moja propozycja, umiem robić fajne stronki, więc może
> zgodzicie się, żebym skręcił jakąś lepszą stronę dla Was bo ta
> naprawdę odstrasza :)

Nowa stronka jest w budowie, ale moze moglbys jakies jej
fragmenty opracowac, np. jak obslugowac lokomotywe?

Pozdr,
MC

[%sig%]

Offline MIchał

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Propozycja nie do odrzucenia !!!
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Lipca 2003, 17:06:13 »
co to są te skrypty w gmaxie a gdy je otwieram pisze tylko kod można jakoś to otworzyć żeby był model 3d np trakcji

Offline Leopard

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
    • http://www.leopard.czuby.net
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Propozycja nie do odrzucenia !!!
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Września 2003, 22:46:08 »
McCycek dobrze pisze - koszmarnie mi symek chodził na voodoo 3 2000 z 16 MB RAM, kupiłem radeona 9100 i powariować można - 3 FPS.
Natomiast wg zapewnień jednego ze współautorów, gra ma szansę stać się przenośną, gdyż motor graficzny Nebulla działa także pod Linuxem. Proponowałbym dźwięk przepisać pod www.libSDL.org - biblioteka ta jest pod multum systemów operacyjnych, tym bardziej, że tak czy siak ma zostać przepisany.
Jeden z autorów, którego prywatność uszanuję, zarzekał się, że grę należy uczynić nieprzenośną. Jeżeli chciał kogokolwiek tym zdenerwować, to w moim przypadku mu się to nie uda.
Inny współautor, również dochowam anonimowości, gdyż jestem istotą ucywilizowaną, twierdzi, że gdyby grę udostępnić na licencji GNU GPL lub OpenSource, powstałoby wiele sprzecznych, dywergentnych wersji. Jemu poleciłbym dokładnie przestudiować te licencje.
Wydaje mi się, że właśnie wrzucenie projektu np. na sourceforge.net ułatwiłoby ludziom przyłączanie się do projektu, zwłaszcza tzw. maczanie palców w nim - drobne poprawki też ważne.
Mnie przyświeca idea: poznać jakiegoś grafika pracującego na PovRayu i sam bym z chęcią potworzył modele, niekoniecznie z użyciem produktów Billa Gatesa <billg małpa microsoft kropka com>


Pozdrawiam,
Tajemniczy Myśliwy.

[%sig%]

Offline KAINE

  • Wiadomości: 113
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Propozycja nie do odrzucenia !!!
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Września 2003, 19:15:37 »
Mam pytanko czy pliki .dst pochodzące z train sim modelera mozna wżucić bądź zamienić na pliki do 3dmaxa?

[%sig%]

koloko

  • Gość
Re: Propozycja nie do odrzucenia !!!
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Listopada 2003, 20:25:26 »
Mam to samo, symulator strasznie szarpie (mam R9000 128MBram i Duron1300) w starszej wersji eu było znacznie lepiej.