Autor Wątek:  Demonstracja pociągu wahadłowego  (Przeczytany 3310 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline popatrz

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Demonstracja pociągu wahadłowego
« dnia: 04 Stycznia 2013, 17:03:47 »
Miałem sen. Śniło mi się że jest sceneria gdzie pociągi jeżdżą "same" i "stale" a mam możliwość wybrania sobie dowolnego z nich do prowadzenia. Fajny sen, czyż nie?
Dla osób, które mają podobne sny i  tworzą scenerie+scenariusze przygotowałem demonstrację - pociąg wahadłowy na linii stacja1-przystanek-stacja2. Wykorzystuje on dostępne nowe i dostępne ale niezbyt często wykorzystywane możliwości exe.
Mając na horyzoncie oddzielanie scenerii od scenariuszy, ograniczone zostało użycie eventów w torach do minimum - tylko sygnalizacja i wjazd na określoną grupę torów (przygotowanie do odcinków izolowanych).
Wykorzystane zostało aktywne W4 (PassengerStopPoint, *_stopinfo w torze), które zatrzymuje pociąg AI w odpowiednim miejscu i pozwala ruszyć zgodnie z rozkładem.
Są tu dwa rozkłady działające "w nieskończoność" roj10202 i roj10203 (dwa Timetable oraz addvalues przesuwający je w czasie o 15 minut)
Wjazd na jeden z dwóch torów pierwszej stacji jest naprzemienny.
Na początek proponuję włączyć debugmode i dać poprowadzić AI pociąg w kilku cyklach wahadłowych.
Można też jechać samemu, zachowując jedynie na uwadze konieczność zatrzymywania się blisko W4, żeby rozkład widziany przez F1 lub F3 się ładnie przewijał.
Dla ułatwienia analizy wpisałem komentarze, mam nadzieję że zrozumiałe.
Mam nadzieję, że zachęcę tym do szerszego stosowania rozkładów (dla AI i dla użytkownika) i tworzenia realniejszych przebiegów pociągów. Może kiedyś w jakiejś nowej scenerii albo scenariuszu mój sen się spełni ;)
« Ostatnia zmiana: 04 Stycznia 2013, 17:13:03 wysłana przez popatrz »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9228
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 748
Odp: Demonstracja pociągu wahadłowego
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Stycznia 2013, 17:25:49 »
Pawcio więc zamiast śnić zrób mega wypasiony scenariusz, bo bez wątpienia taki by on był.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6313
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 343
Odp: Demonstracja pociągu wahadłowego
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Stycznia 2013, 22:56:52 »
Ciekawa inicjatywa. Takie drobne uwagi:
- perony robią wrażenie za wysokich (ale nie mierzyłem),
- nieprawidłowa tekstura boku peronu,
- brak semafora wjazdowego na stację 2,
- wjazd na bok na stację 1 powinien być na S13, a nie S5,
- słupy na peronach powinny mieć dodatkową wstawkę przed wysięgnikiem,
- perony mogły by ewentualnie być krótsze.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni