Autor Wątek:  Semafory  (Przeczytany 98138 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Semafory
« Odpowiedź #120 dnia: 01 Grudnia 2012, 23:33:21 »
Akurat w tym wypadku wyjazdowe z W24 nie ma znaczenia czy są czy nie, ale tarcze zaporowe na wjazd z toru lewego można stawiać przy blokadzie jednokierunkowej bądź dwukierunkowej (tak, są takie wypadki), gdy na danym posterunku nie ma przebiegów z toru lewego.
« Ostatnia zmiana: 01 Grudnia 2012, 23:34:56 wysłana przez Niebugoclaw »

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Semafory
« Odpowiedź #121 dnia: 01 Grudnia 2012, 23:45:32 »
Czyli po części zależy to od blokady (są wyjątki) a po części od możliwości wyprawiania pociągów z niewłaściwego? A rozkaz można podyktować na taką linie gdzie wjazdowy na następnej to zaporowa bądź jest brak możliwości wyprawiania tor na lewy?
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Semafory
« Odpowiedź #122 dnia: 01 Grudnia 2012, 23:46:13 »
Można jechać na rozkaz.

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Semafory
« Odpowiedź #123 dnia: 03 Grudnia 2012, 09:45:45 »
Na wjazd obok tarczy zaporowej też trzeba podać rozkaz i sygnał "Nakaz jazdy".
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Semafory
« Odpowiedź #124 dnia: 04 Grudnia 2012, 17:26:58 »
Jeżeli blokada jest jedno kierunkowa to tak, jednak przy starszych typach SRK, jak zabudowywali przekaźniki, a blokada zostawała niezbanalizowana to robiło się semafory po obu torach, ale jeździ się z obsługą "Niewłaściwy przyjazd/odjazd". Master - masz taki przykład na Szczecin Niebuszewo... blokada jednokierunkowa, urządzenia mechaniczne, ale przebiegi są na lewy tor i semafory stoją normalnie. (jak jest inaczej Niebugocław mnie poprawi).

Benek - W24 nawet w takiej sytuacji będą, co z tego, że zasadniczo nie przewiduje się przebiegów na lewy ;) Jak są niezorganizowane na Sz lub rozkaz to obsługujesz NO i mrugasz ;]

Generalnie - można nie stawiać nic przy lewym, wtedy rozkaz mech jedzie wolno, a wjazd jest na sygnał "do mnie".
« Ostatnia zmiana: 04 Grudnia 2012, 17:28:41 wysłana przez jageer »
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline marzena

  • Wiadomości: 95
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Semafory
« Odpowiedź #125 dnia: 21 Grudnia 2012, 21:36:13 »
Czy ktoś spotkał się z posterunkiem odstępowym z semaforami automatycznymi z pomalowanymi słupami na biało-czerwone pasy? Co to za posterunek, tzn. na jakich zasadach działa? Nie pamiętam jakiego szlaku dotyczył ten przypadek, a był wymieniony w rozkazie pisemnym "O" dla poc. rel Kraków - Szczecin.

Offline grzechu_k

  • Wiadomości: 87
  • kolega z pracy MKaczego ;)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Semafory
« Odpowiedź #126 dnia: 21 Grudnia 2012, 23:08:56 »
Generalnie - można nie stawiać nic przy lewym, wtedy rozkaz mech jedzie wolno, a wjazd jest na sygnał "do mnie".
Trochę się przyczepie. Wjazd na posterunek (z wyjątkiem posterunku odstępowego) nie może się odbyć na sygnał "do mnie". Przy braku semafora wjazdowego z tego toru tylko na rozkaz lub SZ na osobnym urządzeniu. Dodatkowo napiszę, że W24 na wyjazdowym możesz świecić, ale przy braku banalizacji maszynista nie może wyjechać na tor przeciwny do zasadniczego bez rozkazu N.

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Semafory
« Odpowiedź #127 dnia: 22 Grudnia 2012, 10:09:07 »
Czy ktoś spotkał się z posterunkiem odstępowym z semaforami automatycznymi z pomalowanymi słupami na biało-czerwone pasy? Co to za posterunek, tzn. na jakich zasadach działa? Nie pamiętam jakiego szlaku dotyczył ten przypadek, a był wymieniony w rozkazie pisemnym "O" dla poc. rel Kraków - Szczecin.

Pewno normalny posterunek odstępowy tylko z samoczynnością. Po stwierdzeniu końca, pewno sam semafor się stawia i tyle.

Generalnie - można nie stawiać nic przy lewym, wtedy rozkaz mech jedzie wolno, a wjazd jest na sygnał "do mnie".
Trochę się przyczepie. Wjazd na posterunek (z wyjątkiem posterunku odstępowego) nie może się odbyć na sygnał "do mnie". Przy braku semafora wjazdowego z tego toru tylko na rozkaz lub SZ na osobnym urządzeniu. Dodatkowo napiszę, że W24 na wyjazdowym możesz świecić, ale przy braku banalizacji maszynista nie może wyjechać na tor przeciwny do zasadniczego bez rozkazu N.

Generalnie chodziło mi o to co dokładnie opisujesz ;)
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline grzechu_k

  • Wiadomości: 87
  • kolega z pracy MKaczego ;)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Semafory
« Odpowiedź #128 dnia: 22 Grudnia 2012, 10:29:52 »
Generalnie chodziło mi o to co dokładnie opisujesz ;)
Tak też sądziłem, ale chciałem to wyjaśnić, żeby nie było jakichkolwiek niedomówień. Na forum są na pewno przyszli pracownicy związani z ruchem, więc niech się czegoś nauczą.

Offline borys_q

  • Wiadomości: 318
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 31
Odp: Semafory
« Odpowiedź #129 dnia: 28 Grudnia 2012, 16:48:26 »
Cytuj
Pewno normalny posterunek odstępowy tylko z samoczynnością. Po stwierdzeniu końca, pewno sam semafor się stawia i tyle.

Lub urządzenie zdalnego sterowania, odsługiwany zdalnie z LCS, lub jakiejś okolicznej stacji np PO Likuzy Olsztyn-Bogaczewo, jeśli się nie mylę sterowany z Gutkowa.
« Ostatnia zmiana: 28 Grudnia 2012, 16:50:17 wysłana przez borys_q »

Offline marzena

  • Wiadomości: 95
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Semafory
« Odpowiedź #130 dnia: 12 Stycznia 2013, 13:29:26 »
W przypadku zpr, to taki przypadek powinien być określony zgodnie z przyjętą w Ir-1 terminologią, ze wskazaniem posterunku z uzs, pod który podlega i wszystko byłoby jasne.
« Ostatnia zmiana: 15 Stycznia 2013, 18:21:54 wysłana przez marzena »