Autor Wątek:  Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.  (Przeczytany 57886 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #90 dnia: 11 Grudnia 2012, 10:08:20 »
Problemem jest w tym momencie nieumiejętność przyznania się do błędu przez marszałka (ale to normalne u polityków). Gość powinien wyjść, przeprosić i załatwić transport zastępczy w PR (no bo gdzie indziej?).
Pozdrawiam, Karol

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #91 dnia: 11 Grudnia 2012, 11:06:51 »
Cytuj
Aktualizacja z godziny 11:00 Pomoc z Przewozów Regionalnych

Po godz 10 Łukasz Kurpiewski poinformował w "Gazecie Wyborczej" że Koleje Śląskie zdecydowały się przyjąć pomoc od Przewozów Regionalnych. Chodzi o dwa elektryczne zespoły trakcyjne wraz z maszynistami.

Według stanu na godzinę 10:00 odwołanych zostało 31 pociągów. Za zaledwie co piąty z pociągów uruchamiana jest komunikacja zastępcza.
http://www.rynek-kolejowy.pl/37854/Koleje_Slaskie_znow_nawalily_Przewozy_Regionalne_na_pomoc_Aktualizacja_z_1100.htm
Aż dwa, moim zdaniem za dużo...

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #92 dnia: 11 Grudnia 2012, 11:28:33 »
To dlaczego PR (Przewozy Regionalne) nie kursują. O co tu właściwie chodzi. Likwidujemy PR i na to miejsce powołujemy spółkę KŚ (koleje Śląskie). W tym przypadku pytanie co z taborem i pracownikami PR? PR nadal istnieje i powstaje nowa spółka KŚ. Czyli faktycznie jest dwuóch przewoźników.

Ortografia...

Kamils
« Ostatnia zmiana: 11 Grudnia 2012, 11:59:42 wysłana przez kamils »

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #93 dnia: 11 Grudnia 2012, 11:40:59 »
Następny dzień z odwołanymi pociągami na śląsku.
http://www.tvn24.pl/znow-dziesiatki-odwolanych-pociagow-na-slasku-wczoraj-zawinil-czlowiek-dzis-zima,293835,s.html

Nie jestem wrogiem żadnej spółki kolejowej, ale chciałem zapytać jak to jest, z przewozami Arivy? Głośno jest o KŚ, PR, a jak ta spółka daje sobie radę z przewozami pasażerów?

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #94 dnia: 11 Grudnia 2012, 12:29:46 »
PR nadal istnieje i powstaje nowa spółka KŚ. Czyli faktycznie jest dwuóch przewoźników.

PR nie istnieje w Śląskim (a przynajmniej już nie jako przewoźnik do obsługi całego województwa). Tabor rozgoniono po Polsce, pracowników pozwalniano lub poprzenoszono.

Ps. @ Charlie89 dziś już mamy 3 dzień i jest to samo. Po jakim czasie będziemy mogli zacząć oceniać nowego super przewoźnika?
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline blondasek

  • Wiadomości: 50
  • Lubię placki. I EU06.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #95 dnia: 11 Grudnia 2012, 13:54:02 »
Autobusów wynająć nie mogli. Wszystko na ostatnią chwilę, bo a nuż się uda [wagony, loki, mk].
Wszystko się sypie, ludzie wkurzeni, pracodawcy pewnie w nie lepszych nastrojach i o to wychodzi ON.
Pan Warzecha Adam. I czaruje, cuduje, że to wina dyspozytora, który uciekł [informacja z dzisiaj] i nie mogą go znaleźć. A i zima też swoje zrobiła, bo tabor zepsuty. Bo śnieg spadł i tory były złe. O samochodzie wiozącym pasażerów jako ZKA nie wspominając szerzej.

PORAŻKA. Żaden prywatny przewoźnik nie odwaliłby takiego gówna, za przeproszeniem. To są pieniądze Nas wszystkich, marnotrawione we wspaniały sposób.

Do piszących, że to początek, że trudno. Ja przepraszam, że co? Nowe przystanki? Nowe szyny? Nowe ograniczenia? Nowa pogoda w połowie grudnia? Tabor też jakiś nowy, że nie wiadomo jak z nim postępować w zimie? Mechanicy co pierwszy raz prowadzą?

Na kogo zwalą winę jutro? Dyżurny i pogoda już byli [poniedziałek]. Tabor już był [wtorek]. A w środę co? Sprzątaczki? PLK? Lód na trakcji? Awaria prądu?

Żal, żal, żal i rozpacz. Że takie marionetki kierują czymś tak dużym i odpowiedzialnym. Gdzie nikt za to nie beknie i wszyscy będą happy. A kolejny Pan Warzecha wyjdzie, na cuduje, na obiecuje i wsiądzie do swojego merca/bmw/audi, włączy klimę i powie szoferowi, by wiózł go do domu.
66105 odjazd.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #96 dnia: 11 Grudnia 2012, 14:02:04 »
Proponuję Ci wziąć widły i zorganizować powstanie Śląskie pt. "Koniec świata".

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #97 dnia: 11 Grudnia 2012, 14:08:30 »
Proponuję Ci wziąć widły i zorganizować powstanie Śląskie pt. "Koniec świata".

Jak zawsze konkretna, rzeczowa i wnosząca wiele do tematu odpowiedź.

PORAŻKA. Żaden prywatny przewoźnik nie odwaliłby takiego gówna, za przeproszeniem. To są pieniądze Nas wszystkich, marnotrawione we wspaniały sposób.

No niestety - za to Lotos z Railpoolem, Niemcy, Czesi, Sigma nabijają sobie kieszenie z tej nieudolności. Bardzo chciałbym poznać koszty eksploatacyjne z takiego jednego dnia jak wczoraj - odwołane pociągi, opóźnienia, opóźnienia wtórne, nieprawidłowo skonstruowany rozkład jazdy - to wszystko generuje koszty.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline blondasek

  • Wiadomości: 50
  • Lubię placki. I EU06.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #98 dnia: 11 Grudnia 2012, 14:12:38 »
Mnie ciekawi, ile dostają dziennie za wynajem taboru.
Bo na logikę, to dla nich lepiej. Wynajęli wagon na, powiedzmy, 100 dni i ma przejechać 150000km. A tu się okazuje, że wagon przejechał 75000km. I kto wyjdzie na tym gorzej? Bo na pewno nie administracja odpowiedzialna za KŚ.
66105 odjazd.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #99 dnia: 11 Grudnia 2012, 14:21:53 »
Jak zawsze konkretna, rzeczowa i wnosząca wiele do tematu odpowiedź.
Jest taki guzik "zgłoś do moderatora" - zawsze możesz go użyć. Ja pisałem zupełnie poważnie. Lepiej napisać post, w którym przytaczany jest nieznany fakt związany z tą z prawą (lub nieoczywisty) niż setki razy pisać to co każdy wie, tylko jest to ubrane w bardziej mocne słowa. Poza tym, jakby nie patrzeć żyjemy w państwie demokratycznym, ktoś powołał te spółkę, więc i ktoś może ją zdegradować. Jak się ludziom ACTA nie podobało, to potrafili wyjść na ulice.

Offline 201E-003

  • Wiadomości: 252
  • Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #100 dnia: 11 Grudnia 2012, 14:34:22 »
Mechanicy co pierwszy raz prowadzą?
Się nie śmiej, bo często tak jest. Spora część z nich to byli mechanicy z Schenkera, którzy większość swojego kolejowego życia spędzili przed tarczą manewrową. Gdzieś czytałem relację o składzie wagonowym, który stawał 200 metrów przed peronami po czym, po ponownym rozruchu wjeżdżał w perony.

Offline popatrz

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #101 dnia: 11 Grudnia 2012, 14:42:26 »
dyspozytora, który uciekł [informacja z dzisiaj] i nie mogą go znaleźć
Właśnie usłyszałem w tvn24 "łamiącą wiadomość" (ang. breakng news), że jest!, Znalazł się. Wszystko z nim już dobrze. Po wczorajszym salwowaniu się ucieczką dziś przeprosił szefa. Ech, przepraszam za ten gorzki sarkazm, mam nadzieję że w miarę uzasadniony okolicznościami.

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #102 dnia: 11 Grudnia 2012, 15:23:16 »
Już TVN24 i Polsat News węszą przy stacji :) wozy rozstawione.

Syf - byłem na dworcu ok 14:40, a oni zapowiadają pociąg KŚ do Żywca, który odjedzie o 13:01.... ;)

201E-003 masz rację, z DB RAil Polska przeszło dużo mechów. Ale nie mów, że stali tylko pod tarczą, większość z nich jeździła po szlakach. Czemu stawali przed peronem? Pewno przyzwyczajenie z brutta, który dłużej hamuje :)
« Ostatnia zmiana: 11 Grudnia 2012, 15:25:09 wysłana przez jageer »
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #103 dnia: 11 Grudnia 2012, 15:32:32 »
Zawieszenie części połączeń plus zwiększenie komunikacji zastępczej, tak zacznie się dziać od jutra w KŚ. Z PLK-ą będą układać nowy rozkład...
Pozdrawiam

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #104 dnia: 11 Grudnia 2012, 15:36:07 »
Może się zgrają z PR :)

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #105 dnia: 11 Grudnia 2012, 15:38:48 »
Nie :)
Pozdrawiam

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1231
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #106 dnia: 11 Grudnia 2012, 15:44:47 »
Po prostu komedia co się tam u Was dzieje...
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline popatrz

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #107 dnia: 11 Grudnia 2012, 15:53:14 »
Jakby nie było to u Nas, Maciuś bracie-Warszawiaku ;/ Swoją drogą mają nastąpić zapowiedziane dziś dymisje. Ciekawe, kogo one obejmą... Może ktoś wie, kto ten "projekt" prowadził, jak firma "doradcza" została opłacona z publicznej kasy żeby ten bubel ujrzał światło dzienne?

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #108 dnia: 11 Grudnia 2012, 16:08:19 »
Może ktoś wie, kto ten "projekt" prowadził,

Marszałek Województwa Śląskiego Adam Matusiewicz.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline popatrz

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #109 dnia: 11 Grudnia 2012, 16:15:33 »
No tak... ale z jego dzisiejszej konferencji nie wynika, żeby chciał sam siebie zwolnić.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #110 dnia: 11 Grudnia 2012, 17:27:25 »
Na tym filmie jest ciekawe podsumowanie KŚ: http://www.tvs.pl/42277,41_pociagow_nie_wyjechalo_na_slasku_na_tory_kto_jest_winien_za_chaos_na_torach.html
Oczywiście KŚ zaprzeczają temu, że podstawiono samochód pod pasażerów. To co w filmie jest sprzeczne z tym co pisał pkp.:
A to akurat był podsył po 4 pasażerów bo autokar zdechł.
Tam był kierowca (maszynista), konduktor i przedział 3-osobowy... - wg świadków.
http://www.rynek-kolejowy.pl/37879/_Koleje_Slaskie_woza_pasazerow_samochodem_.htm

Offline przem710

  • Wiadomości: 600
  • Tczew miasto kolejarzy :)
    • Zobacz profil
    • ForumKolejowe.pl
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #111 dnia: 11 Grudnia 2012, 18:36:24 »
Mnie ciekawi, ile dostają dziennie za wynajem taboru.
Bo na logikę, to dla nich lepiej. Wynajęli wagon na, powiedzmy, 100 dni i ma przejechać 150000km. A tu się okazuje, że wagon przejechał 75000km. I kto wyjdzie na tym gorzej? Bo na pewno nie administracja odpowiedzialna za KŚ.

Jeżeli chodzi o koszta to wygląda to tak:

Cytat: Maciej forumkolejowe.pl
Pozwoliłem sobie na małe zestawienie kosztów. A więc:
1. Dzierżawa 50 wagonów od Kolei Czeskich - 420 000€
2. Dzierżawa 15 wagonów z Niemiec - 140 779€
3. Dzierżawa 15 loków z obsługą 40 maszynistów od LOTOS Kolej - 1 273 050€

Razem: 1 833 829 € x 4.11 (dzisiejszy kurs) = 7 737 037.19 zł / miesiąc.

Co daje roczną kwotę 92 844 446,28 zł. W zestawieniu brakuje kosztów za szynobusy DH. Przecież to PR były za drogie, tymczasem wygląda na to że województwo śląskie jest bogate.

Offline Pawel205

  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #112 dnia: 11 Grudnia 2012, 19:25:35 »
Tylko patrzeć jak zdrożeją bilety. Jak dobrze pamiętam to za 2011 rok PR dostały 147 mln zł dotacji z budżetu województwa śląskiego. Jak "dobrze" pójdzie to KŚ zamkną się w okolicach tej sumy mając dobry atut - częściowo nowoczesny i wygodny tabor.

Offline DRE

  • Wiadomości: 63
  • D29-131
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #113 dnia: 11 Grudnia 2012, 22:04:02 »
"Od środy PKP Przewozy Regionalne przejmują około 20 proc. połączeń Kolei Śląskich - dowiedziała się TVN24. Te poprosiły bowiem o pomoc w organizowaniu transportu dla pasażerów. Taka sytuacja potrwa przynajmniej do końca roku. Dodatkowo jutro część połączeń Kolei Śląskich będzie obsługiwana przez transport zastępczy, a więc autobusy i autokary. "
Źródło: TVN24.
http://www.tvn24.pl/koleje-slaskie-sobie-nie-radza-przewozy-regionalne-przejma-czesc-polaczen,293986,s.html

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #114 dnia: 11 Grudnia 2012, 22:26:09 »
Co daje roczną kwotę 92 844 446,28 zł. W zestawieniu brakuje kosztów za szynobusy DH. Przecież to PR były za drogie, tymczasem wygląda na to że województwo śląskie jest bogate.

A tu mamy tylko koszty najmu taboru. Gdzie opłaty za dostęp do infrastruktury, za dzierżawione zaplecze techniczne, wynagrodzenia pracowników i milion innych rzeczy...

Od jutra PR na pociągach 'stycznych' z innymi województwami.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline klimczok_mk

  • Wiadomości: 1315
  • tester
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #115 dnia: 11 Grudnia 2012, 22:35:08 »
A w KŚ kto steruje traxami, bo na RK czytałem że KŚ wydzierżawiły traxy bez obsady.

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #116 dnia: 11 Grudnia 2012, 22:36:06 »
A w KŚ kto steruje traxami, bo na RK czytałem że KŚ wydzierżawiły traxy bez obsady.

Traxxy są akurat z drużynami z Lotos Kolej.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline klimczok_mk

  • Wiadomości: 1315
  • tester
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #117 dnia: 11 Grudnia 2012, 22:42:22 »
No tak teraz doczytałem.
Cytuj
Koleje Śląskie dokonały w piątek (9 listopada) wyboru oferty konsorcjum Lotos Kolej i firmy Railpool w przetargu na najem 15 lokomotyw wraz obsługą przez 40 maszynistów. Wartość kontraktu opiewa na ok. 12 mln euro.
Pomyliłem się. To PKP Cargo wypożyczyła lokomotywy bez obsługi trakcyjnej.
Cytuj
PKP Cargo udostępni Kolejom Śląskim, które od 9 grudnia przejmują wszystkie połączenia regionalne w województwie śląskim, pięć lokomotyw serii ET22. Na razie okres wypożyczenia wyniesie 3 miesiące - do marca 2013 r. Zamówienie dotyczy samych pojazdów trakcyjnych, bez obsługi trakcyjnej – informuje Mariusz Przybylski, rzecznik PKP Cargo.
« Ostatnia zmiana: 11 Grudnia 2012, 22:44:38 wysłana przez klimczok_mk »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #118 dnia: 11 Grudnia 2012, 22:46:03 »
Tak to czytam i póki co wniosek mam tylko jeden "wychodzi na to, że zarżnęli kurę, która nie znosiła co prawda złotych jaj, ale jakoś sobie w miarę radziła w kurniku".
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline klimczok_mk

  • Wiadomości: 1315
  • tester
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #119 dnia: 11 Grudnia 2012, 22:54:34 »
Fakt kokosów z tego nie było ale jakoś koniec z końcem się trzymało to kupy. A teraz jedna wielka rozpierducha i nic więcej. I zamęt. A najlepsze to jest to że nie ma winnego teraz. Jak się ma słabe zaplecze to się nie ma na co porywać. Pamiętam jak z linii Działdowo-Warszawa zostały wycofane Przewozy Regionalne a w następstwie przyszły Koleje Mazowieckie. Na początku chyba było że PRy i KM było w spółce, ale później samorząd województwa przejęło całość. I widać tego efekty że jest dobrze. Nie mogli tego samego na śląsku zrobić.