Autor Wątek:  Przesłanie nazwy pociągu do komórki  (Przeczytany 2454 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline popatrz

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Przesłanie nazwy pociągu do komórki
« dnia: 05 Grudnia 2012, 11:17:48 »
Wyobraźmy sobie sytuację, że już na samym początku po wczytaniu scenariusza jest konieczność określenia, który pociąg wybraliśmy do prowadzenia. Potrzebne jest to do innego poprowadzenia symulacji dla każdego wybranego przez nas pociągu. Pociągi stoją w miejscu. Jest co prawda event whois, ale niestety w/g mnie nie rozwiązuje problemu. To jest zdarzenie wywoływane przez dowolny pociąg (też ten prowadzony przez AI), a także pociąg musi jechać, żeby je wywołać. Czy jest jakiś sposób, żeby na samym początku symulacji bez ruszenia pociągiem, przesłać do komórki pamięci informację, w którym pociągu jesteśmy?

  Dodano: 05 Grudnia 2012, 11:25:38
Pytanie podtrzymuję, choć przyszło mi do głowy inne rozwiązanie tej kwestii. Założyć eventy whois przed każdym pociągiem. Pierwszy, który ruszy to go wywoła (czyli ten "nasz") i wpisze nazwę do komórki. Reszta wywołań whois pominięta zostanie przez condition. Potem tylko należy uruchomić pozostałe pociągi.
« Ostatnia zmiana: 05 Grudnia 2012, 11:28:22 wysłana przez popatrz »

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Przesłanie nazwy pociągu do komórki
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Grudnia 2012, 11:32:20 »
Proteza: można obok torów, na których stoją poszczególne lokomotywy, umieścić kilka "eventlaucherów" i zadać im mały promień działania, taki by obejmował same lokomotywy. Odpalać symulację poprzez jeden klawisz. Oprócz odpalenia symulacji zwracana by była wartość komórki oznaczająca poszczególne lokomotywy.