Autor Wątek:  Remont dworca w Brochowie  (Przeczytany 2385 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Remont dworca w Brochowie
« dnia: 02 Grudnia 2012, 09:51:23 »
Odtworzony historyczny zegar, granitowe schody i zupełnie nowa elewacja. Dworzec kolejowy Wrocław Brochów odzyskał dawny blask.
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-wroclaw,44/konczy-sie-remont-dworca-w-brochowie,292104.html

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
Odp: Remont dworca w Brochowie
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Grudnia 2012, 10:26:40 »
Darek a w jakim stanie są te bale z tych wiat przy peronach? Bo pamiętam, że były one już wtedy nieźle popękane.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Remont dworca w Brochowie
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Grudnia 2012, 11:05:39 »
Sawi bale zostały takie, jak widziałeś. Zobaczymy co po zimie z nich zostanie.

Offline muri

  • Wiadomości: 627
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Remont dworca w Brochowie
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Grudnia 2012, 08:35:38 »
Nie wiem czy ma to jakiś związek z remontem dworca na Brochowie, ale od jakiegoś czasu (miesiąc, może dwa) jadąc do/z pracy często widzę pociągi towarowe (węglarki, cysterny) jadące przez dworzec główny we Wrocławiu. Zazwyczaj widzę tylko wagony na wiadukcie, raz widziałem że ciągnęła to jakaś siódemka. Wydaje mi się że wszystkie jakie widziałem jechały od Grabiszyńskiej w stronę Brochowa. Kiedyś będąc na dworcu widziałem też ptysia z Eaos'ami. Skąd takie zagęszczenie ruchu towarowego przez dworzec?

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Remont dworca w Brochowie
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Grudnia 2012, 19:29:50 »
Nie wiem czy ma to jakiś związek z remontem dworca na Brochowie, ale od jakiegoś czasu (miesiąc, może dwa) jadąc do/z pracy często widzę pociągi towarowe (węglarki, cysterny) jadące przez dworzec główny we Wrocławiu.
Była już mowa o zamknięciu linii kolejowej  Wrocław-Brochów, Siechnice i Jelcz-Miłoszyce w stronę Opola. Po kolejowemu, od strony Opola przez Oławę, rozbiórki, jadą na Brochów. Większa połowa tranzytów jedzie do Brochowa na park "N" i dalej linią 750 do "Stadionu". Pociągi towarowe- ekspresowe, ja się nie znam na oznaczeniach, jadą od Opola w kierunku Wrocławia Głównego, linią 132.