Ankieta

Jak często powinna być publikowana nowa wersja EU07.EXE?

Najlepiej tylko z paczką całościową
13 (12.6%)
Góra 2 albo 3 razy w roku
37 (35.9%)
Najlepiej co około 2 miesiące
16 (15.5%)
Najlepiej co miesiąc
13 (12.6%)
Częściej niż raz w miesiącu
3 (2.9%)
Od razu jak tylko będą jakieś zmiany
21 (20.4%)

Głosów w sumie: 103

Głosowanie skończone: 16 Grudnia 2012, 18:12:17

Autor Wątek:  Ile razy w roku wydawać nowe EU07.EXE?  (Przeczytany 6569 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6306
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 336
Ile razy w roku wydawać nowe EU07.EXE?
« dnia: 25 Listopada 2012, 18:12:17 »
W 2011 wydałem oficjalnie 8 wersji, plus jedna jakoś tak przeszła chyłkiem, a kolejna została szybko wymieniona na poprawioną. W obecnym roku oficjalnie wydanych było 4, a kolejna trafiła do SP1.

W kwestii kolejnych numerków, to zacząłem swoje zmiany w kodzie bodajże od 32 i w 2011 roku zakończyłem na 291, czyli pośrednich udostępnionych do testów wersji było około 260. W 2012 roku doszło 100 kolejnych wersji testowych. Kilkadziesiąt wersji udostępniałem też osobom, które testowały konkretne zmiany, nie wliczając ich do numeracji. Czyli łącznie przez te 2 lata powstało około 450 wersji testowych, co daje średnio 3 wersje na każde 5 dni. Wersji, których nikomu nie udostępniałem, było jeszcze więcej, nawet ciężko było by je zliczyć (dla porównania, w przypadku Rainsted liczba ta przekracza 9000).

Chciałbym się dowiedzieć, jaka ilość wydawanych aktualizacji EU07.EXE była by optymalna. Zbyt rzadko nie jest dobrze, bo proste do naprawienia błędy będą się długo naprzykrzać. Za często też nie, bo się potem delikwenci gubią i np. pytają, którą wersję powinni użyć z danym systemem czy modelem komputera.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Ile razy w roku wydawać nowe EU07.EXE?
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Listopada 2012, 18:33:55 »
Wesołego 4000go postu;) A exe najlepiej wydawać razem z PC. No chyba, że będą bardzo istotne zmiany, to można zorganizować publiczne testy, o ile będzie komu testować. Jak wydawałeś poprzednie exe, to userzy zgłaszali sensowne błędy, ktorych nie zglosili beta?
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline Paczkuś

  • Wiadomości: 433
  • Mój nick się odmienia przez przypadki.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Ile razy w roku wydawać nowe EU07.EXE?
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Listopada 2012, 18:41:46 »
A exe najlepiej wydawać razem z PC.
W takim wypadku to lepiej publikować exeki na rainsted.com i niech sobie "zaawansowani" pobierają i je testują. Inaczej będziemy rok czekać na zapalenie światła w kabinie, płynną regulację kranu, poprawione pauzowanie czy tysiące innych "pierdółek", które nic nie psują(są niemal całkowicie zgodne wstecz) a znacząco urealniają symulację.
Solo oración!

Offline qamil

  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Ile razy w roku wydawać nowe EU07.EXE?
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Listopada 2012, 18:54:59 »
Właśnie o kompatybilność wstecz chodzi. Brakuje w MaSzynie przypisania najlepszego exeka do scenariusza tak, aby przy uruchamianiu scenariusza automatycznie (przez starter odczytujący odpowiedni wpis w scenerii) wybierało się dedykowane exe. Wtedy aktualizacje mogłyby wychodzić codziennie, a przy uruchamianiu automatycznie wybierałoby się odpowiednie exe. Z punktu widzenia zwykłego usera to niby fajnie, że wychodzą nowe wersje, ale co mi po nich, jeśli aktualizacja powoduje błędy podczas jazdy i np. ja dla bezpieczeństwa jadę na wersji z paczki całościowej. Dla jedynie użytkowników exe powinno być wydawane wraz z kompatybilnymi sceneriami, twórcy powinni je dostawać częściej tak aby przy wydawaniu jakiegoś dodatku wykorzystywał jak najwięcej opcji (wówczas przy publikacji scenariusza pod nowszą wersję powinno to być wyraźnie zaznaczone).
« Ostatnia zmiana: 26 Listopada 2012, 17:15:00 wysłana przez qamil »

Offline szogun

  • Wiadomości: 5629
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 560
Odp: Ile razy w roku wydawać nowe EU07.EXE?
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Listopada 2012, 18:58:39 »
Brakuje w MaSzynie przypisania najlepszego exeka do scenariusza tak, aby przy uruchamianiu scenariusza wybierało się dedykowane exe.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Kozi

  • Wiadomości: 791
  • Prosto z Serca Europy...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Ile razy w roku wydawać nowe EU07.EXE?
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Listopada 2012, 19:19:04 »
Wiadomo, że  nową PC i poza tym gdy będą jakieś duże zmiany. Zagłosowałem na opcje nr. 2
"... W Moich Snach Wciąż WŁOSZCZOWA !!!"

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1231
Odp: Ile razy w roku wydawać nowe EU07.EXE?
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Listopada 2012, 19:27:04 »
Ktoś wspominał o półrocznym cyklu wydawniczym, naprzemiennie PC i Service Pack. Możemy się tego trzymać. Wybrałem opcję drugą.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline ryba825

  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Ile razy w roku wydawać nowe EU07.EXE?
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Listopada 2012, 22:44:01 »
Gdyby była opcja: "w miarę potrzeb", to bym ją wybrał. Wersję z poprawką krytyczną wydawać jak najszybciej. Jeśli zostaną dodane dodatkowe funkcje, to wydania w przypadku: 1. duży ficzer; 2. zestaw nowości małych bądź współgrających ze sobą w sposób znaczny. Podsumowując: wydania nieregularne.

Offline Siecool

  • Deweloper
  • Wiadomości: 983
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 233
Odp: Ile razy w roku wydawać nowe EU07.EXE?
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Listopada 2012, 22:44:56 »
Brakuje w MaSzynie przypisania najlepszego exeka do scenariusza tak, aby przy uruchamianiu scenariusza wybierało się dedykowane exe.
IMHO to powinno być jednak nieco inaczej - na wstępie powinny być zunifikowane nazwy plików exe (tj. nie eu07.exe, tylko np. eu07_numerwersji) w symulatorze, następnie w plikach scn powinno się wprowadzić parametr odpowiadający za uruchomienie odpowiedniego exe z daną scenerią. Eliminuje to konieczność ręcznego przypisywania exe do scenerii przez każdego użytkownika, a co za tym łatwą możliwość pomyłki. Moim zdaniem uprościłoby to równoległe użytkowanie scenerii dostosowanych pod rózne exe - scenarzysta przy publikacji nadawałby odpowiedni parametr w pliku scn i z głowy.

Offline Tolein

  • Wiadomości: 483
  • Kanapowy Toromistrz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Ile razy w roku wydawać nowe EU07.EXE?
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Listopada 2012, 23:54:30 »
Od razu instalator z opcją pobierania i instalowania dodatków, który by podmieniał przy aktualizacji plików scenerii wpis określający najnowsze zgodne exe.
"Podejrzewam, że:
1. poświęcają na to niewiele czasu,
2. mają ograniczoną liczbę zwojów mózgowych, przez co są w stanie wykonywać tylko proste i powtarzalne czynności,
3. wydaje im się, że mogą nawet podbić kosmos, ale życie weryfikuje im to negatywnie."

Offline ryba825

  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Ile razy w roku wydawać nowe EU07.EXE?
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Listopada 2012, 00:07:58 »
Wpis w którymś pliku z numerem exe, na którym była robiona sceneria?

Offline qamil

  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Ile razy w roku wydawać nowe EU07.EXE?
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Listopada 2012, 17:13:15 »
w plikach scn powinno się wprowadzić parametr odpowiadający za uruchomienie odpowiedniego exe z daną scenerią. Eliminuje to konieczność ręcznego przypisywania exe do scenerii przez każdego użytkownika
Już szogunowi to na PW pisałem, ale skoro drugi cytat posta, to napiszę tutaj. Pisząc "aby przy uruchamianiu scenariusza wybierało się dedykowane exe" miałem na myśli to, żeby wybierało się ono samo, na postawie wpisu do scenerii, bez ingerencji użytkownika. Jak widać, napisałem posta tak, że nie dało się go jednoznacznie zrozumieć, ogólnie to bez takiego automatu raczej nie ma sensu publikacja samego exe dla ogółu użytkowników, jak już to razem z dostosowanymi scenariuszami.

Offline popatrz

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Ile razy w roku wydawać nowe EU07.EXE?
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Listopada 2012, 17:16:47 »
Zapisany w SCN parametr zawierający wersję EXE która na pewno działa z danym scenariuszem i modyfikacja rainsted.exe tak, żeby np. na czerwono zaznaczała tą właściwą wersję exe. Konwencja eu07_xxx.exe.